Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 06:11:24 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τί ειδους φόρουμ θελετε να εχουμε??  (Αναγνώστηκε 13487 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
steliosan
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714



Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 08:32:33 πμ »

η υπερβολική αστυνομοκρατία έχει τα ίδια αποτελέσματα με την ασυδοσία.
η γνώμη μου είναι ο καθένας να κφράζεται όπως θέλει (σε συγκεκριμένη ενότητα, όχι όπου θέλει)  και οι άλλοι θα τον κρίνουν. αν δεν μου αρέσει κάτι ή κάποιος απλά το προσπερνάω, δεν δηλώνω απαξίωση και αποχωρώ..
ούτε στο θέμα των αγοραπωλησιών πρέπει να γίνουν οριζόντιες παρεμβάσεις.
απλά λίγο και με κάποιο τρόπο να ελέγχονται οι ποσότητες. δεν μπορεί κάποιος να δηλώνει πώληση με 5 λίρες και να καταλήγει να έχει δώσει 50 πχ !
ας γίνει και με μια μικρή προμήθεια ή ετήσιες συνδρομές.
τότε πολλά θα αλλάξουν πιστεύω προς το καλύτερο.
Καταγράφηκε
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 09:10:57 πμ »

Ο Δημητρης(haros),τα εγραψε ακριβως οπως ειναι,και οπως πρεπει να σκεφτομαστε.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
belpedro
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 972


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 09:13:25 πμ »

Ειμαι περιπου δυο χρονια στο στεκι, αυτη η μεταστροφη που ολοι παρατηρουμε τον τελευταιο χρονο
και οι συζητησεις συλλεκτικου χαρακτηρα εχουν μειωθει σημαντικα εως εξαφανιστει δεν ειναι τυχαιο
και σε αυτο δεν εχει καμια ευθυνη το στεκι.
   Ποιος τολμα να ανεβασει δημοπρασια? Οι πωλησεις ειναι μειωμενες και οι περισσοτερες δεν ολοκληρωνονται,
θελω να πω οτι αυτο που ενδιαφερει πρωτιστως ενα συλλεκτη, η ανταλλαγη νομισματων, εχει ατονισει
ειναι φυσικο λοιπον το βαρος των συζητησεων να εχει μεταφερθει αλλου.
Ο όρος των τριων πωλησεων - δημοπρασιων  γιατι μπηκε θυμομαστε? λογο ύπαρξης εχει σημερα?
   Θα συμφωνησω με προυγουμενους οτι το μονο που χρειαζεται ειναι ο σεβασμος του ενος προς τον αλλο,
ας τηρουμε ολοι τους ορους του στεκιου, ας επιτηρουν οι συντονιστες και νομιζω δεν υπαρχει λογος αναταραχης
και ας ελπισουμε να στρωσει η κατασταση συντομα  Αναποφασιστικότητα και να ξαναδουμε πολλα συλλεκτικα να "ανεβαινουν"....
 
Καταγράφηκε
johnmak
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1068



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 09:49:22 πμ »

Καλημέρα κύριοι,
λοιπόν εφόσον τίθετε το συγκεκριμένο θέμα επί τάπητος να πω και εγώ την άποψή μου και κακώς δεν το είχα κάνει τόσο καιρό.
Η διαφορετικότητα του καθενός μας είναι κάτι αδιαμφισβήτητο, ο καθένας μας έχει τις απόψεις του και τα βιώματά του και κανείς δεν προσπαθεί να αποσιωπήσει κανένα. Στα πλαίσια του χαβαλέ και τις επικοινωνίας είναι λογικό να γίνονται διάφορες κουβέντες, μη συλλεκτικές και κανένας δεν μπορεί να τις εμποδίσει. Όλα αυτά κατανοητά και αποδεκτά.
Θα μου πείτε τώρα πιο είναι το θέμα σου ρε Γιάννη και μας τα πρήζεις.
Κύριοι εγώ μπήκα σε αυτό το στέκι, γραφόμενος σε ένα συλλεκτικό σάιτ για να ικανοποιώ το μεράκι μου για τα νομίσματα και τα λοιπά συλλεκτικά που τόσο αγαπώ, όχι για να δέχομαι επίθεση από την πραγματικότητα. Για το σκοπό αυτό έχω τα λοιπά μέσα μαζικής ενημέρωσης. Θέλω να μπω να χαλαρώσω και όχι να ακούω κουβέντες του στιλ για όλα φταίνε οι δημόσιοι υπάλληλοι η οι κομ#####στές, τέτοια ακούω και στη δουλειά μου. Θέλω ένα μέρος που να μπορώ να συζητήσω με άλλους ανθρώπους που μας ενώνει το κοινό πάθος για τα συλλεκτικά, να ανταλλάξω πληροφορίες, να γνωριστώ και να κάνω φίλους άν είναι δυνατό ή έστω γνωστούς. Εδώ γνώρισα ανθρώπους που πλέον θεωρώ φίλους, τον Γιώργο, τον Νίκο, τον Κώστα και τόσα άλλα παιδιά. Για μένα αυτό είναι το νόημα ενός συλλεκτικού στεκιού.
Τώρα θα μου πείτε ρε βλάκα, έτσι περιορίζεις όλα τα υπόλοιπα που παραπάνω θεωρείς κατανοητά και αποδεκτά. Να απαντήσω σε αυτό γιατί αυτό είναι το καίριο σημείο της κουβέντας μας νομίζω. Υπάρχει κύριοι ειδικός χώρος για τέτοια θέματα, ας ανοίγονται εκεί, όπου εγώ εχω το δικαίωμα απλά να αποκλείω τέτοιες συζητήσεις και να μην λαμβάνω καν ειδοποίηση για τέτοια θέματα και αφήστε τα καθαρά συλλεκτικά σημεία για εμάς που δεν θέλουμε άλλη επαφή με την πραγματικότητα, τον τελευταίο καιρό ότι θέμα και να ανοιχτεί απλά καταλήγει εκεί, είναι κουραστικό αν όχι τίποτα άλλο. Σέβομαι τους πάντες, ποτέ δεν έχω ανταλλάξει κακή κουβέντα με κανένα εδώ μέσα και χαίρετε όλοι σας την αμέριστη εκτίμησή μου, πραγματικά το λέω. Χαίρομαι πάντα να βοηθώ, δυστυχώς το πεδίο στο οποίο συλλέγω έχει μικρή αναγνωσιμότητα, γι αυτό δεν σηκώνω πολλά θέματα άλλα όπου δημιουργούνται κάνω ότι μπορώ για να βοηθήσω.
Πραγματικά δεν είχα σκοπό να προκαλέσω με την αποχώρησή μου, απλά θα σταματούσα να συνδέομαι, τι πιο απλό άλλα καλώς ή κακώς λαμβάνω καθημερινά διάφορα πμ από ανθρώπους που ζητούν την βοήθειά μου ή κάποια πληροφορία και δεν είχα σκοπό να φανώ ασυνεπείς ή οτιδήποτε άλλο. Κοινώς δεν ήθελα να πιστέψει κανείς ότι τον γράφω.
Κύριε sac, ποτέ δεν τέθηκα εναντίον κάποιας συγκεκριμένης φιλοσοφικής ή πολιτικής κίνησης, αλίμονο όπως όλοι μας έχω τις πολιτικές μας πεποιθήσεις, ανήκω σε συγκεκριμένο πολιτικό χώρο εδώ και δεκαετίες άλλα έχω μάθει να ακούω και τις αντίθετες απόψεις ακόμα και αν δεν συμφωνώ με αυτές και κυρίως έχω μάθει να μην προσπαθώ να τις επιβάλλω. Δεν κατάλαβα αν ο κύριος Γιώργος είχε εκφράσει τέτοια άποψη, αλλιώς σίγουρα δεν θα συμφωνούσα σε κάτι τέτοιο.
Την καλημέρα μου και την αγάπη μου σε όλους  
Καταγράφηκε
Valeroi
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1275


Προφίλ WWW
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 10:23:37 πμ »

Όπως είπε και κάποιος πιο πάνω όλοι πρέπει να κάνουμε την αυτοκριτική μας, το στέκι είναι μια χαρά, έχει ροή σίγουρα  όχι όση θα θέλαμε αλλά έχει. Νομίζω οτι οι περισσότεροι όμως πρέπει να κάνουμε μια αυτοκριτική σε αυτά που λέμε. Σίγουρα δε μπορούμε να πουμε στην διαχειρητική ομάδα, κάντε την αστυνομία και σβήνεται μηνύματα. Όχι. Υπάρχουν χώροι του στεκιού για καφενιακές κουβέντες, σε συλλεκτικά θέματα που ο άλλος αν δεν έχουμε κάτι να πούμε για το θέμα ας μη το πούμε δεν είναι ανάγκη να γράψουμε ντε και καλά κάτι.

Επειδή τα περισσότερα θέματα αφορούν το νόμισμα φαντάζεστε σε ένα θέμα για νόμισματα του γεωργίου να έμπαινε ο άλλος και να έγραφε κάτω ο βασιλιάς κλπ κλπ... αυτός νομίζω πρέπει να κάνει την αυτοκριτική του και οι υπόλοιποι του στεκιού να μη συνεχίζουν το γαιτανάκι του.

Είναι κρίμα να ανοίγει ένα συλλεκτικό θέμα και μετά το πέμπτο έκτο πόστ να είναι άσχετα με το θέμα εντελώς, εκεί αν κάνει ο καθένας την αυτοκριτική του ξέρει αν αυτό που θα γράψει είναι άσχετο ή όχι μεγάλα παιδία είμαστε δε χρειάζεται να έχουμε τους διαχειριστές να κάνουν νουθεσίες ο καθένας μας ας σκέφτεται λίγο τι να γράψει.

Μη τα παίρνουμε όλα εγωιστικά.
Καταγράφηκε

Το blog μου στο https://philatelious.wordpress.com/
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:10:32 μμ »

Το στέκι να χωριστεί σε 2 κομμάτια. Για σοβαρούς και για ασόβαρους συλλέκτες... Σαρκασμός Σαρκασμός(εμένα στο δέυτερο...).

Πέρα από την πλάκα. Ο ένας μπαίνει για συζήτηση νομισμάτων, ο άλλος για λίρες, ο άλλος για τρολάρισμα και κουβεντούλα, ο άλλος για κουτσομπολιό κλπ...Είμαστε όλοι διαφορετικοί. Τον έναν τον ενοχλούν οι ναζιστές, τον άλλον οι βασιλιάδες, τον άλλον η γριά στην Αγγλία που δεν λέει να πεθάνει....ε δεν γίνεται να τα θέλουμε όλα δικά μας. Και με την συζήτηση δεν βγαίνει άκρη, πάντα θα υπάρχουν διαφορές.

Ο ιδιοκτήτης αποφασίζει και διατάζει και έχει ένα στέκι στατικό, ή το αφήνει με μερικό έλεγχο όπως είναι και έχει ένα στέκι δυναμικό.

Υγ. Εκτός και αν έγινε όλο αυτό θέμα για να αποπροσανατολιστούμε και να μην δούμε την φοροκαταιγίδα που έρχεται...άλλος ένα δάκτυλος των εβραίων... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
teris3
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 577



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:18:25 μμ »

μια χαρά είναι το forum και δεν χρειάζεται καμία αλλαγή.
Καταγράφηκε
GIANNIS2014
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 221



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 03:31:45 μμ »

καλησπερα και απο μενα εναν παμπαλαιο συλλεκτη αλλα οχι με πολλες εξειδικευμενες γνωσεις
θα μπορουσε ισως μεγαλυτερη ποικιλια στα βασικα θεματα συσητησεων ...με σκεψη τι μπορει να ειναι ενδιαφερον και να φερει νεο αιμα συλλεκτων ,,γραμματοσημα , διαφορα αντικειμενα ,High end μηχανηματα κλπ
καλο θα ηταν να μην εμβαθυνουμε σε πολιτικες-θρησκευτικες  συζητησεις (μονο αακοπο και ατερμονη διαμαχη δημιουργουν)   αλλα θεματα γενικου ενδιαφεροντος  πχ τεχνη - ταινιες ζωγραφικη καλλιτεχνες φιλοσοφικα θεματα κλπ νομιζω οτι βοηθουν στην αναζωογοννηση του στεκιου

παντως το επιπεδο γενικα του στεκιου και των συζητησεων ειναι υψηλο και χωρανε παντα και το χιουμορ και οι ποικιλια αποψεων
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 05:10:06 μμ »

Οποτε
-Προσωπικα θα θελα ένα σαιτ όπως πριν 3 χρονια που πρωτoμπηκα ..να εχει το αγχος
αν αυτό το νομισμα είναι...vf,,,...η.. xf..
Που πολλα μελη ανεβαζαν νομισματα ..κυριως νεωτεροι(εμεις τοτε)...και να "τσακωνόμαστε"...ότι όχι μωρε τι λεει τωρα ...au58 είναι αυτό και δε ξερει τι λεει..
Απολαυση Κυριοι..απολαυση Κλείσιμο ματιού
-Γιατι αλλα προβλήματα εχουμε ολοι γυρω μας...και εδώ χαλαρώνουμε....και μεσα από δω .καλα ηταν να ξεσκαμε με ..νομισματα....και αυτοσυγκρατηση στα υπολοιπα

Αυτό ακριβώς θα ήθελα και εγώ ..........μου λείπει το Στέκι του 2012.
Καταγράφηκε

xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 05:24:58 μμ »

Το  στέκι είναι καλά έτσι όπως είναι αλλά ... πρέπει οι διαχειριστές όταν έχει ανοιχτεί ένα θέμα, και κάποιοι πάνε να του αλλάξουν ... τα φώτα, δηλαδή να γράψουν άλλα αντί άλλων άσχετα με το συλλεκτικό θέμα που έχει ανοιχτεί, άμεσα και χωρίς προειδοποίηση να σβήνονται τα γραφόμενά τους.Εκεί νομίζω είναι το ρεζουμέ της υπόθεσης.Αν θα γίνει αυτό κάμποσες φορές, θα το κόψουν νομίζω οι επιρρεπείς εις τέτοια ατοπήματα !!! ...  Κλείσιμο ματιού Όσο για τους αιτούντες διαγραφή τους λέω ΟΧΙ να μην το κάνουν ...
Γιάννη φίλε μου αν φύγεις εσύ, εγώ ποιον θα ρωτώ για τα του Κυβερνήτη νομίσματα;
Παναγιώτη; , Γιώργο; τώρα που άρχισα να μπαίνω και να διαβάζω περί στρατιωτικών-ιστορικών θεμάτων, τώρα θα φύγετε; έχω να σας κάνω πολλά ερωτήματα οπότε πρέπει να είστε εδώ!
Στο μεταξύ αν εγώ προσωπικά βλέπω τέτοιες ατασθαλίες ... έχει να πέσει μπινελίκι που θα το φυσάν και δεν θα κρυώνει!!! Έχω αυτό το ταλέντο, αφήστε το πάνω μου και μην ανεβάζετε την πίεσή σας εσείς... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Για αυτό ελάτε εδώ πίσω στο συλλεκτικό σπίτι μας, έχουμε ακόμα πολλά καρβέλια ψωμί να φάμε!!! Μεγάλο χαμόγελο

ΥΓ. (εμπιστευτικά) Πριν λίγες μέρες τα είχα πάρει στο "κρανίο" όπως λέμε και είχα ζητήσει διαγραφή από καλό διαχειριστή του στεκιού, δεν χρειάζεται τώρα να αναφερθεί ο λόγος ... για να μην σας τα πολυλέω, ο άνθρωπος με πήρε τηλέφωνο, μου είπε πάρε το χρόνο σου, μην παίρνεις αποφάσεις εν θερμώ κτλπ., οπότε μετά από 3 μέρες μπήκα ξανά στο συλλεκτικό σπιτάκι μας ... !!!  
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 06:27:19 μμ »

Εγώ,προτείνω να δοθεί "ψήφος εμπιστοσύνης"στην Διαχειριστική ομάδα απο όσους νομίζουν οτι λειτουργεί απόλυτα σωστά.Οσοι απο εμάς ψηφίζουν"ναι",αυτόματα δέχονται οτι θα διαγράφονται τα μηνύματα τους που ίσως ενοχλήσουν κάποιον ή που ρίχνουν "λάδι στη φωτιά" πρίν φουντώσει ένα θέμα και άντε να το μαζεύεις μετά.Εν λευκώ.Χωρίς "ναι,αλλά..." και "θυμάσαι τότε που αυτός..."Οτι άλλο,μόνο με π.μ.
Δεν πιστεύω οτι αυτό θα στερήσει την βούληση όποιου θέλει να γράφει ότι θέλει,απλά μία δύο φορές αν γίνει,θα μπεί σε σκέψη."Βρέ μήπως να το ξανασκεφτώ;"
Αυτά απο μένα,μαζί με τις ευχαριστίες μου προς τους Διαχειριστές και Επόπτες για την άψογη εκτέλεση των "καθηκόντων" τους και με την υπενθύμιση προς όλους μας πως η δουλειά τους είναι "δίχως κέρδος,κέρατα".
Ευχαριστώ για την φιλοξενία.
 
Το μήνυμα,θα το διαγράψω σε λίγο.Απλά ήθελα να καταθέσω την πρόταση μου.

Γιατι να το διαγραψεις  Απορία
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 06:39:16 μμ »

Για να μήν αρχίσω νέα αντιπαράθεση,"περί εξουσιών" τώρα.Αντώνη,έχουμε μιλήσει για το πώς βλέπω την παρουσία μου στο Στέκι.Αισθάνομαι άσχημα όταν προκαλώ αντιπαράθεση.Γι αυτό,μόνο με την υποψία,θα εμμείνω στην αρχική μου απόφαση.Μου αρκεί που αναγνώστηκε.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 06:43:56 μμ »

Καλησπερα σας ξανα , συγνωμη αλλα μολις τωρα χαλαρωσα λιγο απο τις υποχρεωσεις και μπορεσα να μπω λιγο και να απαντησω στα οσα γραφετε . . . .
απο που να αρχισω , με ποιον και σε ποιον να τελιωσω?? Θα σας απαντησω περιληπτικα σε οσους περισσοτερους γινετε!!
Χαρε Δημητρη , μιλησα περι σοβαρων συλλεκτων !! Και ρωτας εαν υπαρχουν και ασοβαροι . . .
Παρτο οπως θες , μεσα μου σαν Γιωργος απο τα γραφωμενα και απο τα δρωμενα του καθενος τον χωριζω σε διαφορετικη ταξη!!
Θες παραδειγμα?
Δεν θα βαλω στην ιδια θεση τον Γιωργο τον Παπ οπου βαζει μεσα στο στεκι την προσωπικη του συλλογη απο στολες ,οπλα , κρανη παρασημα κτλ κτλ προσπαθωντας να μας ξεστραβωση και να μας μαθει 5 πραγματα με τον (Χ)  συλλεκτη οπου μας βαζει ενα νομισμα στην ολαιν εκτιμηση και αφου ακουσει ολες τις εκφρασεις θαυμασμου (λες και δεν ξερει τι εχει στα χερια του) στο τελος μας λεει:
<<αυριο θα το δειτε στις πωλησεις οσοι ενδαιφερεστε>>
Συγνωμη Δημητρη αλλα αλλη αποψη θα εχω για τον Χ συλλεκτη και αλλη για τον ΠΑΠ !!
Αλλη αποψη εχω επισης θα εχω για τον Α συλλεκτη ο οποιος μεταδιδει τις γνωσεις του απλοχερα διχως να κρυβει τιποτα για ιδιων οφελος και αλλη αποψη θα εχω για τον Β συλλεκτη ο οποιος κρυβει μυστικα και γνωση την οποια δεν την μοιραζετε μπας και μια σπανιοττητα πεσει στα χερια του απο αγνοια αλλων συλλεκτων!!
Ελπιζω με τα παραδειγματα αυτα να καταλαβες την διαφορα μεταξυ συλλεκτη , συλλεκτη και συλλεκτη , εμποροσυλλεκτη και καθαρα εμπορα!!
και μην μου πεις οτι δεν τα εχουμε αυτα μεσα στο σαιτ!!
Και κατι ακομη, μιλησα για καποια πραγματα τα οποια θελω να κοπουν μαχαιρι , δεν μιλησα για κλεισιμο κατηγοριων , εσυ πως εβγαλες αυτο το συμπερασμα??
Απλα , χτες μιλωντας με καποια μελη θεωρησα και αφου εμαθα τι γινετε μεσα στο σαιτ τις τελευταιες μερες μου μπηκαν καποιες ιδεες στο μυαλο!!
Δεν ειπα ακομη σε κανεναν τι εχω κατα νου , αλλα και πριν προβω σε καποιες κινησεις θεωρησα καλο να ακουσω τις αποψεις ΟΛΩΝ εσας οι οποιοι ειστε καθημερινα μεσα!!
Και ξερεις κατι?
Ειμαι στα φορουμ απο το 2001 νομιζω με πρωτη γνωριμια τον Αναργυρο!!
Με τον Γιαννη τον εποπτη απο την Καλυμνο ειμαι στα φορουμ και στα δημοπρατικα σαιτ απο το 2004 και κονταροχτυπιωμαστε πολλες φορες για τα ιδια νομισματα εαν θυματε!!
Διοτι εγω δεν τα ξεχασα αυτα φιλε Γιαννη Κλείσιμο ματιού
Στα διαφορα λοιπον αυτα φορουμ σε καποια απο τα αφεντικα τους τοτε ειχα επιστηση την προσοχη τους σε καποια θεματα-προβληματα που υπηρχαν με καποια μελη και αυτοι επειδη ηταν κλικα-φιλοι-ειχαν οικονομικα συμφερωντα απο αυτους με εγραψαν κανονικα!!
Οπως εγραψαν και αλλους χρηστες-μελη που τους εκαναν τα ιδια παραπονα οπως εγω!!
Αυτα τα φορουμ λοιπον φιλε Δημητρη και υπολοιπα μελη οπου λετε οτι τα πραγματα καλα ειναι μεσα στο στεκι , αυτα τα φορουμ λοιπον ή εχουν πουληθει και ξαναπουληθει απο τους τοτε ιδιοκτητες ή εχουν κλεισει ή εχουν ερημωση!!
Και δεν παταει πια κανεις εκει το ποδι του!!
Για το στεκι λοιπον , επειδη εχω την πειρα απο το παρελθον δεν θελω την ιδια τυχη με ολα αυτα!!
Το σαιτ αυτο αγαπητοι φιλοι φτιαχτηκε και χτιστικε πανω στα λαθη που εκαναν καποιοι αλλοι στο παρελθον!!
Το σαιτ αυτο εαν ρωτησετε καποιους απο αυτους που ηταν κοντα μου και τα κουβεντιαζαμε το ειχα και το εχω σαν παιδι μου!!
Ολοι οι εποπτες το ξερουν Εαν τους ρωτησετε οτι καποια στιγμη μου εγιναν προτασεις να το πουλησω!!
Και μαλιστα καποιος απο την συντονιστικη ομαδα μου ειπε κατα λεξη:
Μην εισαι κοροιδο εαν μπορεις να αρπαξεις μια 20αρα (χιλιαδες) αρπαξε την και εξαφανισου!!
Και ενω ειχα σταματηση να ειμαι ενεργος εδω μεσα αυτο το δημιουργημα μου που το θεωρησα παιδι μου το κρατησα για ολους εσας!!
Εφοσον λοιπον μια μεριδα συλλεκτων εδω μεσα δυσανασχετει με τα δρωμενα εγω σαν Γιωργος και με την πειρα του παρελθοντος δεν θα κατσω με σταυρωμενα τα χερια!!
Το σαιτ αυτο φτιαχτηκε εν ετη 2009 !! Και εαν αναλογιστιτε οτι ολα τα παραμφερει σαιτ οπου υπηρχαν μεχρι σημερα ειτε εχουν πουληθει-ξαναπουλληθει ειτε εχουν ερημωσει απο κακη διαχειριση αυτο εδω το σαιτ δεν θελω να εχει την ιδια τυχη με αυτους!!
Ειμαι ο μακροβιοτερος διαχειρηστης τετοιου σαιτ στο Ελληνικο εδαφος !!
Και αυτο δεν ειναι τυχαιο.
Σημαινει οτι κατι κανω σωστα , κατι κανω με αγνα αισθηματα και αυτο θελω να παραμεινει.
Στους υπευθηνους οταν τους παρεδωσα το σαιτ τους ειπα κατα γραμμα:
Στις κρισεις σας δεν θα βαζετε πανω απο ολα τις φιλιες ή τα δικα σας συμφερωντα!!
Θελω να ειστε δικαιοι με ολους!!
Εαν το λαθος το εχει κανει φιλος σας δεν θα τον καλυψετε εις βαρος αθωου μελους!!
Ρωτηστε τους εαν τα ειπα ετσι ή οχι!!
Και εγω ο ιδιος θυμαμαι κατα το παρελθον να παιρνω τηλεφωνο φιλο μου και να του λεω οτι : ξερεις σταματα διοτι εσυ εχεις αδικο!!
Αυτα και αυτα βλεπουν καποιοι Δημητρη και υπολοιπα μελη και αγαπουν το στεκι!!
Διοτι εδω μεσα θελω σε ολα διαφανεια , δικαιοσυνη!!
Και πιστεψτε με ειναι πολυ δυσκολο το εργο μας!!
Με εκτιμηση
herakliotis !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 07:05:37 μμ »

Σταματησα λιγο διοτι ειναι κουραστικο να διαβαζεις μεγαλα κατεβατα απο λογια!!
Αλλα πως να απαντηθουν ολα οσα ακουστηκαν?
Και συνεχιζω:
Καποτε ειχα τρελα να αγοραζω τα χρυσα και ασημενια νομισματα του 1967-1970!!
Τις λεγωμενες Χουντες οπως αποκαλουνται!!
Σε ενα λοιπον σαιτ ενα απο τα ατομα το οποια εδω τον εχουμε αποκλισει  Χουντικο με ανεβαζε χουντικο με κατεβαζε!!
Λετε να ειμαι χουντικος?
Θα σας πω κατι και αναρωτηθητε το καλα!!
Χρυσο 100δρχ ποσα υπαρχουν?
Ποσα απο αυτα μπορειτε να βαλετε ευκολα στην συλλογη σας?? ?? ??
ΜΟΝΟ ΕΝΑ μπορειτε να αποκτησετε ευκολα!! Και αυτο δεν ειναι αλλο απο αυτο που αποκαλουν καποιοι χουντικο!!
Εφοσον λοιπον δεν ειχα την αγοραστικη δυναμη να εχω αλλο 100δρχ χρυσο εκτος αυτο μου αρεσε τοτε που μπορουσα να το εχω μια και δυο και τρεις φορες στην συλλογη μου!!
Ειναι κακο? Ειμαι χουντικος?
Με την ιδια λοιπον σκεψη καποιοι αλλοι μαζευουν ενθυμια απο τον Α και Β παγκοσμιο πολεμο!!
Το να εχεις καποιες Σβαστιγκες ή καποια κρανοι ή καποιες στολες φωτογραφιες ή οτιδηποτε αλλο γερμανων δεν σε κανει Ναζιστη!!
Ειναι μερος τις ιστοριας και αυτο!!
Και ο συλλεκτης τι ειναι? Μαζευουμε την ιστορια και δημιουργουμε συλλογες!!
Γιαυτο λοιπον ας σεβωμαστε ο καθενας την συλλογη του αλλου οποια και εαν ειναι αυτοι!!
Και οταν καποιος δημιουργει ενα ομορφο θεμα και θελει να μας μεταδωσει καποια πραγματα απο τα οσα γνωριζει μην παμε (σαν ασχετοι) να τρολαρουμε πανω στο ομορφο θεμα απλα και μονο για να φανουμε οτι γραφουμε και να το κανουμε μπαχαλο του παιδιου!!
Καλο ειναι λοιπον να αρχισουμε  να σεβωμαστε ο ενας τον χωρο του αλλου!!
Υπαρχει ο καιρος του μιλαει ενας , ο καιρος που γελαει , ο καιρος που κλαιει ενας αλλα και ο καιρος που ΣΙΩΠΑ καποιος!!
Εαν λοιπον δεν εχεις κατι καλο να πεις καλυτερα ΣΙΩΠΑ!!
Συμφωνητε ή διαφωνητε?
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 08:51:16 μμ »

Να πω και γω την άποψη μου μιας και ανηκω στην "εξουσία" που πολλές φόρες έχει τον άχαρο ρόλο να πρέπει να πάρει αποφάσεις υπέρ ή κατά κάποιων .

Το μόνο που πιστεύω ότι πρέπει να αναπτύξουμε σε μεγαλύτερο βαθμό μεταξύ μας και όλοι μας είναι ένα :

"Ο αλληλοσεβασμός".
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences