Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 11:53:11 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τί ειδους φόρουμ θελετε να εχουμε??  (Αναγνώστηκε 13697 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 07:37:38 μμ »

Αν και τα emoticons μου θυμίζουν λίγο "Είμαι teddy boy,γιαούρτωσα τον καθηγητή μου",εν τούτοις δεν με βρίσκει αντίθετο.Επειδή είμαστε ώς επί το πλείστον ...άντα...ήντα,μια προσθήκη emoticon με χρονική λήξη 2 3 10 ημερών που θα ακολουθεί τα post μας,δεν θα μας είναι και ευχάριστα,ώς εκ τούτου δεν θα γράφουμε ό'τι νά ναι μέχρι την λήξη της ποινής.
Εκτός αν διαλέξετε τίποτα σούπερ προχωρημένα emoticons,που δεν θα θέλουμε να ξεκολλήσουν απο πάνω μας.
Πάντως,θα το ξαναπώ.Εχω απόλυτη εμπιστοσύνη στον τρόπο που οι Διαχειριστές και Επόπτες χειρίζονται το forum.
Ολα εξαρτώνται με το τί ψάχνει ο καθένας μας μπαίνοντας εδώ.Χειροκροτητές,αντιπάλους,φίλους ή μέντορες.
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 07:55:13 μμ »

Σκαρακη....εσυ εισαι ο οικοδεσποτης και εμεις οι φιλοξενουμενοι και μαλιστα την βγαζουμε και τσαμπα....οποτε η γνωμη μου ειναι οτι εσυ αποφασιζεις τι ειναι καλυτερο για αυτο που εχεις φτιαξει με κοπο και μερακι, και σε οποιον αρεσει καθετε και σε οποιον οχι φευγει
Μη περιμενεις να ακουσεις απο εμας...ο καθενας θα λεει το δικο του.....
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 07:59:39 μμ »

 Και φυσικα περιμενω να δω οσους δυσανασχετουν με την ελευθεριοτητα η με τα ασχετα ποστ σε θεματα κλπ, μετα την εφαρμογη των οποιων μετρων αποφασισετε, να ξεσκιστουν να σηκωνουν νομισματα και συλλεκτικα θεματα, αφου πλεον αυτο θα γινεται χωρις περισπασμους...
 Γιατι Ηρακλειωτη, το θεμα και η ουσια ειναι οτι τωρα με την κριση εχουμε ολοι τεντωμενα νευρα και λιγοτερα λεφτα,και λιγοτερο συλλεκτικο κεφι απο οσο ειχαμε παλια.
ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΕΙ , ολα τα αλλα ειναι λογια.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 08:01:58 μμ »

Μια ενσταση πανω σ αυτο. η περιουσια αν το πουμε ετσι ενος φορουμ ειναι τα μελη του. Δε μας κανει τη χαρη κανενας ιδιοκτητης, ολοι οι ιδιοκτητες των φορουμ τα δημιουργουν με σκοπο να υπαρχουν μελη τα οποια δινουν και 'αξια' στο φορουμ. Το να πληρωσουν και απο πανω υπεραξια αυτο σημαινει οτι πρεπει να λαβουν και ειδικα προνομια. Αν φευγανε ολοι απο εδω τοτε θα ερημωνε και θα ηταν αχρηστο.
Οσον αφορα το θεμα, εγω προτεινω 2 μερη, το καθαρα συλλεκτικο και το καθαρα μερος για συζητηση και αλλα θεματα. Καθε μια ενοτητα θα εχει τα 10 τελευταια μηνυματα ξεχωριστα ωστε να μην υπαρχει συγχυση. Αν μπορουσε τεχνικα να γινει κατι τετοιο κατ εμε θα ηταν το καλυτερο.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 08:09:55 μμ »

heretic77 Δημητρη αν θυμαμαι καλα...η ενσταση σου θα εστεκε αν δεν υπηρχε ο τομεας πωλησης και δημοπρασιας ..
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 08:13:40 μμ »


 Γιατι Ηρακλειωτη, το θεμα και η ουσια ειναι οτι τωρα με την κριση εχουμε ολοι τεντωμενα νευρα και λιγοτερα λεφτα,και λιγοτερο συλλεκτικο κεφι απο οσο ειχαμε παλια.
ΑΥΤΟ ΦΤΑΙΕΙ , ολα τα αλλα ειναι λογια.



Αυτό το συνυπογράφω με δυο χέρια.
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 08:15:10 μμ »

heretic77 Δημητρη αν θυμαμαι καλα...η ενσταση σου θα εστεκε αν δεν υπηρχε ο τομεας πωλησης και δημοπρασιας ..

Αντωνη νομιζω οτι δεν καταλαβες καλα τι εγραψε ο Δημητρης ....εγω αλλο νομημα αποκομισα απο τα γραφομενα του.
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 08:36:44 μμ »

Η ποιότητα θεμάτων ενός forum δεν έχει να κάνει με τα μέτρα που θα πάρουμε.
Μην ξεχνάτε το 2012 δεν υπήρχαν ούτε όρια στις πωλήσεις ούτε τίποτα

Εγω παρατηρώ νέα μέλη που μπάινουν και δεν έχουν σκοπό να μάθουν αλλά να χαβαλεδιάσουν.
Και ο χαβαλές μέσα στο παιχνίδι είναι αλλά όχι όλη την ώρα.


Τι μπορούμε να κάνουμε για να βελτιωθεί η κατάσταση?

Αν δεν έχουμε κάτι ουσιώδες να γράψουμε μην αρχίσουμε να πληκτρολογούμε..καλύτερα παρατηρητές
Οι συντονιστές άνθρωποι είναι και αυτοί και δεν έχουν υποχρέωση να ασχολούνται όλη την ώρα με το στέκι...

Ωστόσο η γραμμή μπορεί να περνάει από αυτούς...

Πρέπει να απαγορευτούν οι πολιτικές συζητήσεις καθώς δεν αφορούν το forum
Δεν είναι γενικών καθηκόντων το στέκι

Στο εξωτερικό δεν έχω δεί να μπαίνει ο καθένας σε ένα forum και να γράφει ότι του κατέβει για πολιτικά και αθλητικά. Ασ βγουν περιττές κατηγορίες που δεν χρειάζονται.
Το όριο των πωλήσεων δεν ξέρω αν βοήθησε την κατάσταση καθώς δεν βλέπω τα ίδια νομίσματα που έβλεπα στο παρελθόν..που στο κάτω κάτω αφορούν τα νομίσματα οι πωλήσεις...

Μπορούν να οργανωθούν περισσότερες συναντήσεις με πρωτοβουλία των συντονιστών...
Πχ Κυριακή όσα μέλη μπορούν από Αθήνα στο νομισματικό μουσείο για καφέ και βόλτα στο μουσείο...

Αντιστοιχα μπορούν να γίνονται σε Θεσσαλονίκη και επαρχία σε πιο συχνές συναντήσεις όχι μια φορά τον χρόνο...

Έχετε αναρωτηθεί πως ένα νέο μέλος να γίνει συλλέκτης? Μόνο από το forum δεν γίνεται καθώς θέλει και τριβή με τα νομίσματα. Αν το νέο μέλος μπαίνει έδω μέσα και διαβάζει για Τσίπρα και καλαμπούρι πως θα μάθει?

Και για να μην ξεχνιόμαστε επειδή μιλάμε για συλλέκτες , οι επενδυτές δεν είναι συλλέκτες...



Καταγράφηκε

haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Οκτώβριος 14, 2015, 11:20:18 μμ »

  Οι επενδυτες μπορει να μην ειναι συλλεκτες, αλλα το 90% των νομισματων που διακινουνται στις αγγελιες ειναι επενδυτικα, με πρωτες και καλυτερες τις λιρες..
  Το ιδιο και πολλες κουβεντες για την τιμη π.χ. μιας απλης λιρας η του χρυσου κλπ.
  Και πολλα μελη γραφονται μονο και μονο για να αγορασουν λιρες η να πουλησουν κανα σκουπιδι που βρηκαν  σε κανα βαζο, γιατι ο κοσμος εχει σφιξεις.(στην πορεια μερικοι θα γινουν και συλλεκτες)
 Ο πολυς ο κοσμος με την αβεβαιοτητα τοχει ριξει στις λιριτσες ,και στα συλλεκτικα κολωνουν να διαθεσουν νεο χρημα, γιατι φοβουνται.(η μερικοι γιατι απλα δεν εχουν.)
 Και πολλοι συλλεκτες εχουν περιορισει τις αγορες τους η μονο ανταλλασουν, προσπαθωντας ετσι να διαφυλαξουν, οσο μπορουν ,την συλλογη τους.
 Πως να σηκωσει ο αλλος νεο θεμα συλλεκτικο, οταν εχει να παρει νομισμα της προκοπης κατι μηνες?
 Με τι κεφι?
 Με την ελλειψη λοιπον συλλεκτικου οργασμου και κινησης, λογικο ειναι και να παραστρατιζουν οι κουβεντες και να τρωγομαστε με τα ρουχα μας.
  Αν υπηρχε κινηση στα συλλεκτικα, κανεις δεν θα ασχολουνταν αν ο Χ παραστρατιζει τις κουβεντες η αν ο Ψ ειπε μια πολιτικη αποψη μεσα σε ενα θεμα..
  Ο αλλος που πιανει ψιλη κουβεντουλα περι ανεμων και υδατων, δεν θα το εκανε γιατι θα τον ενδιεφερε πρωτιστως το νεο νομισμα της συλλογης του που θελει να δειξει η να εκτιμησει..
  Δεν φταιει ο Χ η ο Ψ, φταιει η συγκυρια και η κατασταση στον τοπο που αντανακλα παντου, και στο στεκι φυσικα.
 Γιαυτο πιστευω οτι τιποτα δεν θα βελτιωθει ουσιαστικα με οποια μετρα η ιδεες η οτιδηποτε.
 Και εαν εφαρμοζονταν π.χ καποιες ιδεες που διαβαζω απο φιλους, θα γραφοταν το πολυ πεντε-εξι ποστ την μερα και δεν θα εμπαινε κανεις ουτε για τα συλλεκτικα, γιατι θα υπηρχαν αραχνες στο σαιτ, οπως σε αλλα σαιτ παλαιοτερα.

 Δεν ειμαστε φορουμ του εξωτερικου με χιλιαδες ενεργα μελη οπου τα συλλεκτικα θεματα πεφτουν βροχη καθε μερα..
 
 
 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2015, 11:30:49 μμ από haros » Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
axionman80
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 222


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 05:55:07 πμ »

καλημερα σας! να πω κατι? γιατι δε φτιαχνεται μια κατηγορια θεματος, να ανεβαινουν μονο φωτογραφιες και πληροφοριες καποιον δυσκολων ή σπανιων κομματιων και καταστασεων με συνοδεια οποιων πληροφοριων υπαρχουν για το εκαστοτε νομισμα και ισως και ενα ευρως τιμης που κυκλοφορει! ετσι βλεποντας καποιος που θελει να ασχολειθει με το συλλεκτισμο η εχει ηδη ξεκινησει, αλλα το σκεφτεται αν θα συνεχισει για διαφορους λογους, θα βλεπει και θα του ξυπναει η διαθεση για κατι πιο συλλεκτικο να μαζεψει! θα ειναι η αφορμη ισως για καποια συζητηση εκ νεου καποιων νομισματων και μη πειτε οτι ανεβαινουν φωτογραφιες ηδη γιατι ειναι διασκορπησμενες η παλιες που δεν ανοιγουν! ειναι μια καλη αρχη να ειναι ολα σε ενα και να βλεπουμε κιολας εικονες απο το να διαβαζουμε μονο! μια κατηγορια με υποκατηγοριες, λιρες-δυλιρα-πεντολιρα-μισα, ελληνικα χρυσα, ελληνικα νομισματα, ελληνικα ασημενια, ξενα νομισματα, ξενα ασημενια και γενικα καπως ετσι οτι ασχολειται η θελει να ξεκινησει ο καθενας να πηγαινει στη κατηγορια που τον ενδιαφερει! μπορει να ειναι και χαζομαρα αυτο που λεω αλλα θα μου αρεσε μαζεμενο φωτογραφικο υλικο και πληροφοριες σε μια κατηγορια αντι διασκορπησμενου απο το ενα θεμα στο αλλο! αντε και παλι καλημερα σας!
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 11:22:01 πμ »


Ειμαι ο μακροβιοτερος διαχειρηστης τετοιου σαιτ στο Ελληνικο εδαφος !!

Με εκτιμηση
herakliotis !!


Kατι σαν τον Μητσοτακη ενα πραμα  Στριφογύρισμα ματιών

Αντε να συμπηρωσεις τα ενσημα να βγεις στη συνταξη να ησυχάσουμε  Γλώσσα  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 11:48:51 πμ »


Ειμαι ο μακροβιοτερος διαχειρηστης τετοιου σαιτ στο Ελληνικο εδαφος !!

Με εκτιμηση
herakliotis !!


Τώρα αυτό είναι καλό ή κακό???
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 15, 2015, 12:37:13 μμ »

Οποτε
-Προσωπικα θα θελα ένα σαιτ όπως πριν 3 χρονια που πρωτoμπηκα ..να εχει το αγχος
αν αυτό το νομισμα είναι...vf,,,...η.. xf..
Που πολλα μελη ανεβαζαν νομισματα ..κυριως νεωτεροι(εμεις τοτε)...και να "τσακωνόμαστε"...ότι όχι μωρε τι λεει τωρα ...au58 είναι αυτό και δε ξερει τι λεει..
Απολαυση Κυριοι..απολαυση Κλείσιμο ματιού
-Γιατι αλλα προβλήματα εχουμε ολοι γυρω μας...και εδώ χαλαρώνουμε....και μεσα από δω .καλα ηταν να ξεσκαμε με ..νομισματα....και αυτοσυγκρατηση στα υπολοιπα

Αυτό ακριβώς θα ήθελα και εγώ ..........μου λείπει το Στέκι του 2012.
Και μένα μου λείπει το Στέκι του 2012.
Συνήθως ότι ανεβαίνει κατεβαίνει και το ανάποδο, παραμένω αισιόδοξος ο χρόνος θα είναι καταλύτης.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences