Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 23, 2024, 06:23:17 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τί ειδους φόρουμ θελετε να εχουμε??  (Αναγνώστηκε 13667 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« στις: Οκτώβριος 12, 2015, 10:22:03 μμ »

Καλησπερα σε ολους.
Καταρχην ανοιγω αυτο το θεμα εδω για να μπορουν να το διαβαζουν ολοι διχως κανενα προβλημα!!
Μην μεταφερθει αλλου απο τους υπευθηνους!!
Τί ειδους λοιπον φορουμ επιθυμητε να εχουμε??
Ενα σοβαρο φορουμ? ή ενα φορουμ οπου ο καθενας αυθαιρετα θα γραφει σε καθε σοβαρο θεμα που ανοιγουν διαφοροι συλλεκτες το μακρυ του και το κοντο του??
Θα ηθελα την συμετοχη ΟΛΩΝ των μελων σε αυτη την κουβεντα που ανοιγω σημερα την οποια δεν εχω ενημερωση κανεναν απο τους υπευθηνους για τις προθεσεις μου μια και δεν ειχα-εχω τον απαιτουμενο χρονο στην διαθεση μου!!
Ο λογος που ανοιγω αυτο το ποστ ειναι τα παραπονα που δεχτηκα απο καποια μελη για μια συνεχιζωμενη φθινουσα κατασταση που εχει περιπεσει το σαιτ και τα αιτηματα ΣΟΒΑΡΩΝ ΣΥΛΛΕΚΤΩΝ για διαγραφη !!

Εδω στην Κρητη εχουμε ενα ρητο το οποιο μου αρεσει και το εφαρμοζω στην προσωπικη μου ζωη , λεει:

Οταν αγαπας δεν πολυπάς!! (πολυ πηγαινεις δλδ)
Οταν πολυπας δεν πολυκαθεσε!!
Οταν πολυκαθεσε δεν πολυμιλεις!!
Οταν πολυμιλεις τουλαχιστον προσεχε ηντα λες!!

Αυτο αναφερετε για  να δειξει οτι με τα πολλα λογια μπορει να πεις κατι που να προσβαλει τους οικοδεσποτες ή να κουραζεις τους οικοδεσποτες με βαρετα πραγματα και να γινεσε κουραστικος και βαρετος!!
Αρα ανεπιθυμητος στο σπιτι!!  Κλείσιμο ματιού

Εδω λοιπον σημερα διαβασα απο καποιους ΠΟΛΛΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ!!
Παραπονα για θεματα μη συλλεκτικα (πολλες πολιτικες κουβεντες) και παραπονα για θεματα που σηκωσαν σοβαροι συλλεκτες και μπηκαν μεσα ασχετοι και τους τα διελυσαν με ανοητες παρεμβασεις!!
Το αποτελεσμα??
Να θελουν να φυγουν ατομα τα οποια χαιρουν τις εκτιμησεως μου προσωπικα σαν συλλεκτες!!

Αυτο λοιπον δεν μπορει να συνεχιστει και αναλαβανω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ να κοπει ΜΑΧΑΙΡΙ αυτη η κατρακυλα!!
Αλλα πριν σας πω τι σκεφτωμε θελω να ακουσω τις αποψεις ΟΛΩΝ σας!!
Και τους μεν  και τους δεν !!

Περιμενω λοιπον αποψεις και προτασεις για να δω πως θα συνεχισουμε σε μια ανοδικη πορεια του σαιτ και οχι προς τον ξεπεσμο που καποιοι θελουν να επιβαλουν!!
Φιλικα
herakliotis
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
ΜΙΔΑΣ
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1367


Τυραννίς χρήμασι ...


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 10:43:48 μμ »

Για το λόγο του ότι ευθύνομαι εγώ για τις χθεσινές εξελίξεις, ζητάω συγνώμη από τους θιγεντες και θα δεχτώ οποιαδήποτε παρατήρηση από οποιονδήποτε. Αν ενόχλησε το σχόλιο μου ή ήταν  ενα ανήθικο ψέμα ας κριθεί από όλους.
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 10:47:37 μμ »

θα μου επιτρέψετε να απαντήσω στο κομμάτι που με έχει ενοχλήσει και με έχει θίξει σαν  άνθρωπο και πάντα μιλάω μόνο για εμένα και για κανένα άλλο αυτο το χάλι που έχει ξεκινήσει εδώ και δύο χρόνια περίπου έχει κάνει αρκετούς να έχουν αποστασιοποιηθεί    συνειδητά τα θέματα που τους ενδιαφέρουν και να αδιαφορούν . Το βασικότερο πρόβλημα που έχει δημιουργηθεί είναι ότι δεν υπάρχει σεβασμός και ένα σοβαρό επίπεδο λόγου μία λογική αντιπαράθεση χωρίς προσωπικές επιθέσεις και ένας αλληλοσεβασμός αυτές οι πρωσικές επιθέσεις η απαξίωση  απέναντι σε κάθε συλλέκτη μικρό ή μεγάλο και η μεγάλη υπεροψία που έχουν κάποιοι εδώ για τον εαυτό τους ενοχλούν και τους κάνουν αντιπαθητικούς και  πάρα μα πάρα πολλές φορές κουραστικούς   σε  μεγάλο βαθμό    
Καταγράφηκε
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 10:59:26 μμ »

 Καλησπέρα και από μενα,
Δεν είναι τοσο το ένα σχολιο ..η το ταδε//......ολοι εχουμε συμετασχει σε σχολιασμούς-αποψεις μη συλλεκτικου ενδιαφέροντος..ενταξει όλα καλα....Αλλα ενταξει υπαρχει και οριο
-Αυτά αν θελουμε να τα ακουμε ..ανοιγουμε και τη τηλεοραση..η ακομα και την πορτα μας..
......εχουμε ολοι και τηλεοραση και πορτα...
Οποτε
-Προσωπικα θα θελα ένα σαιτ όπως πριν 3 χρονια που πρωτoμπηκα ..να εχει το αγχος
αν αυτό το νομισμα είναι...vf,,,...η.. xf..
Που πολλα μελη ανεβαζαν νομισματα ..κυριως νεωτεροι(εμεις τοτε)...και να "τσακωνόμαστε"...ότι όχι μωρε τι λεει τωρα ...au58 είναι αυτό και δε ξερει τι λεει..
Απολαυση Κυριοι..απολαυση Κλείσιμο ματιού
-Γιατι αλλα προβλήματα εχουμε ολοι γυρω μας...και εδώ χαλαρώνουμε....και μεσα από δω .καλα ηταν να ξεσκαμε με ..νομισματα....και αυτοσυγκρατηση στα υπολοιπα
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 11:04:20 μμ »

Νομίζω ότι πρέπει όλοι μας να κάνουμε την αυτοκριτική μας. Κατά καιρούς οι περισσότεροι νομίζω έχουμε ξεφύγει άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο.Πρέπει να δωθεί βάση στο να δυναμώσει ο τίτλος της Σελίδας.
Στέκι συλλεκτών κύριοι ούτε πολιτικής συζήτησης ούτε σκουπιδιών ούτε ποδοσφαιρόφιλων άλλα ουτε ενεχυροδανιστών.Για αυτά και άλλα περισσότερα υπάρχουν άλλες σελίδες.Πρώτιστα αυτοκριτική απο όλους μας έτσι και οι διαχειριστές θα έχουν λιγότερη δουλειά να κάνουν.Μόνοι μας θα προφυλάξουμε την σελίδα... Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
Sbgate4
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 128


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 11:36:44 μμ »

  Θα ήθελα να πω με την σειρά μου σαν νέο μέλος και νέος συλλέκτης οτι πρώτα απολα θα πρεπει να σεβόμαστε και εκτιμάμε τους παλιότερους συλλέκτες που βοηθάνε σε κάθε ερώτημα που κάνουμε οι νεότεροι. Στην τελική δεν ειναι υποχρεωμένοι να απαντήσουν άμεσα στα ερωτήματα μας (αν και απαντάνε κατευθειαν), και να μην επιμένουμε με προσβλητικό ή απαιτητικό τροπο να απαντήσουν χωρίς πρώτα να ψάξουμε τα βασικα για κάποιο νόμισμα που εχουμε. Καλα ειναι τα νέα μέλη να κανουν πρώτα μια παρουσίαση τι συλλέγουν ή τι θέλουν στο μέλλον να συλλέξουν και οχι να μπαίνουν κατευθειαν στο να πουλανε νομισμάτα σε λάθος ενότητα εκτός των πωλήσεων.
  Εχω παρατηρήσει τους τελευταίους μήνες οτι ολοι εχουμε επηρεαστεί με την πολιτική κατάσταση που επικρατεί στην πατρίδα μας και σαν επακόλουθο ειναι να μπαίνουν και στις συζητήσεις που ανοίγονται σε κάποια θέματα. Κι εκεί υπαρχουν αντιπαραθέσεις κ πολλές φορές ξεφεύγουμε απο την ουσία του θέματος. (Μιλάω καθαρά για τα συλλεκτικά θέματα και οχι για την ενότητα κουβέντα να γίνετε)Θα προτιμούσα προσωπικά να επικεντρωνόμαστε στο κυρίως θέμα κ να μην πηγαίνει αλλου. Ειναι κρίμα γιατί πολλοί μαθαίνουμε και μπορει να μην ασχολούμαστε με κάποιο συλλεκτικό είδος, αλλα μας προκαλεί το ενδιαφέρον να διαβάσουμε για μια συλλεκτική ενότητα.
  Σε πολλα θέματα που ανεβάζουν οι "παλιοί" συλλέκτες πολλές φορές κανουν χαβαλέ μεταξύ τους αλλα γράφουν και πράγματα χρήσιμα για κάποιον νέο (προσωπικά πολλές φορές γελάω με τον χαβαλέ που κανουν).
  Σαν γενικό συμπέρασμα θεωρώ οτι ειμαστε σε συλλεκτικό φόρουμ και να επικεντρωνόμαστε εκεί. Απο τους νεότερους σεβασμός στους παλαιοτερους. Συμφωνώ οτι πρεπει ολοι να ειμαστε πιο προσεκτικοί και να κάνουμε αυτοκριτική.
Αυτα απο μενα Σαρκασμός
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 11:46:38 μμ »

Θα μου άρεσε να βλέπω περισσότερα θέματα συλλεκτικού ενδιαφέροντος με ενεργή θετική συμμετοχή των συλλεκτών.

Δεν μου αρέσει να σνομπάρονται συλλεκτικά αντικείμενα , ας είναι και άνευ οικονομικής αξίας  , ούτε να εκτρέπεται μια συζήτηση που αφορά συλλεκτικά με of topic δημοσιεύσεις.

Μου είναι αδιάφορο το πόσες πολιτικές ,αθλητικές, χιουμοριστικές τέλος πάντων μη συλλεκτικού ενδιαφέροντος συζητήσεις γίνονται στις αντίστοιχες κατηγορίες ακόμα και αν δεν συμφωνώ με το ύφος και τις απόψεις.Άλλωστε επιλογή μου είναι τί θα διαβάσω από το στέκι και τί όχι..

Aς μη τρωγόμαστε με τα ρούχα μας και προς Θεού μην επιβληθεί λογοκρισία.
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 12, 2015, 11:50:31 μμ »

 Δυστυχώς ή ευτυχώς αυτοί είμαστε...Καλοί, κακοί και άσχημοι.. Είναι λάθος όμως εμείς οι ίδιοι να μας απαξιώνουμε λέγοντας ότι το επίπεδο είναι χαμηλό καθώς είμαστε όλοι μέρος αυτού του συνόλου, μέρος αυτού του επιπέδου. Γιατί αν δεν υπάρχει αυτό το σύνολο , θα είμαστε απλά κάποιοι απομονωμένοι συλλέκτες και όχι ένα Στέκι Συλλεκτών!

Τώρα που οι καιροί είναι δύσκολοι και θα γίνουν δυσκολότεροι χρειάζεται να είμαστε ακόμη  πιο ενωμένοι και ακόμα περισσότεροι σε όλα τα επίπεδα της ζωής μας...

 Οπότε προτείνω  αυτοσυγκράτηση , σεβασμό προς τους άλλους και προς τις απόψεις τους. Κύριος προσανατολισμός του Στεκιού είναι τα συλλεκτικά, αλλά είναι και το στέκι (με την έννοια της παρέας)

 Ας κάνουμε όλοι ένα μικρό βηματάκι πίσω (και οι αιτούντες την διαγραφή και οι υπόλοιποι μας) και όταν χρειάζεται, οι διαχειριστές να βάζουν τα πράγματα στην θέση τους.  

Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 12:17:51 πμ »

Ηρακλειωτη, εαν θελεις να αποκλεισεις τις ενοτητες της "γενικης συζητησης" η οτιδηποτε αλλο ασχετο με συλλεκτικα εχεις βαλει στο σαιτ, δεν εχεις παρα να το κανεις.
 Επισης ειναι δικαιωμα σου να αποκλεισεις με μαχαιρια και τσεκουρια, οπως γραφεις, οτιδηποτε ασχετο με συλλεκτικα σε ποστ.

 Καντο και θα δουμε ενα ωραιο στεκι-νεκροταφειο και αντι για την κατηφορα που λες, θα δουμε πως ειναι και ο γκρεμος και οι αραχνες.
 
 Αυτα που γραφεις για σοβαρους συλλεκτες δεν τα πολυκαταλαβαινω, υπαρχουν εδω μεσα και ασοβαροι συλλεκτες?

 Μια χαρα ειναι το στεκι,
 σηκωνονται και συλλεκτικα θεματα, γινεται και κουβεντα μεταξυ οικειων διαδικτυακα προσωπων, εχει και τους καλλιεργημενους και τους στουρνους,και τους εξυπνους και τους βλακες, και τους εμπειρους συλλεκτες και τα νεα παιδια, οπως εχουν ολα τα πετυχημενα φορα.
 Οποιος ειναι "σοβαρος συλλεκτης" να σηκωσει κανα σοβαρο συλλεκτικο θεμα και οχι να απεχει επειδη "δεν ειναι του επιπεδου του το στεκι."
 Και εαν χαλιουνται θεματα με ασχετες παρεμβασεις, να νουθετουνται απλως οι κανοντες την χαλαστρα, οπως γινεται σε ολα τα φορα.
 Πριμαντονες-συλλεκτες και αποχες και αυτοδιαγραφες κλπ τα θεωρω ασοβαρα πραγματα.
 Οποιος θεωρει οτι εχει συλλεκτικο, κοινωνικο, μορφωτικο και ανθρωπινο επιπεδο να το δειξει στην πραξη, κινουμενος με αξιοπρεπεια αναμεσα σε ολους τους χαρακτηρες ανθρωπων, οπως ΑΚΡΙΒΩΣ και στην κοινωνια.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
alkimel
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 362


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 12:22:51 πμ »

Το στέκι είναι μιά χαρά,και μπράβο στους δημιουργούς.Απλά ελέγξτε (δεν ξέρω πώς)την υπεβολική εμπλοκή ενεχυροδανειστών-σαράφηδων,πριν δημιουργηθεί και κανένα νομικό θέμα.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 01:12:23 πμ »

φιλε Ηρακλειωτη καταρχας ευχαριστω για την φιλοξενια στο δημιουργημα σου,θα ηθελα και εγω να πω την γνωμη μου,το σαιτ ειναι μια χαρα,βασικα απο την ημερα που μπηκα εχω κοψει φειςμπουκ κτλ,ειναι μια μικρη κοινωνια αλλα εχει πολυ υψηλο επιπεδο σε σχεση με αλλα φορα,στεναχωρηθηκα και εγω για τα 3 παιδια και ειδικα για τον τζονμακ γιατι ειναι απο τους πρωτεργατες εδω μεσα,δεν μου φτανει η δικαιολογια του για αποχωρηση αυτο ηταν η αφορμη ,τα αιτια θα ηθελα να μαθω αν γινεται.
Και εγω εχω στεναχωρηθει εδω μεσα ακομα και χθες με μη τηρηση κανονισμων απο ορισμενους,τα προσπερναω αυτα αλλωστε στην καθημερινοτητα μας συνανταμε ακομα ποιο μεγαλα εμποδια .
Δεν εχω κανενα προβλημα να εφαρμοστουν καποιοι νεοι κανονισμοι αλλα συμφωνω με τον Χαρο,θα καταντησει νεκροταφειο,επαναλαμβανω οσο καιρο ασχολουμαι με φορα το στεκι ειναι οτι ποιο σοβαρο σε επιπεδο εχω συναντησει,το οτι προβληματιζομαστε για ψυλλου πηδημα αποπνεει υγεια και δεν υποβαθμιζει το σαιτ ,
υ.γ ολα τα δαχτυλα δεν ειναι το ιδιο ,μια μικρη κοινωνια ειμαστε,αλλοιμονο αν δεν μπορει σε ορισμενα θεματα ο ενας να νεχεται τον αλλο στα πλαισια που δεν ξεφευγουν βεβαια.Ενα τελευταιο μια παρακληση και στους 2 αποχωρησαντες που επικαλεστηκαν ενα σχολιο του πολυ αγαπητου Ηλια του Μιδα,δεν ειναι σωστο και πρεπον να στοχοποιειται καποιον που μαλιστα δεν εκανε τιποτα περα απο ενα απλο σχολιο,με τον Ηλια δεν μιλαω για να ξερω αλλα φανταζομαι οτι ειναι πολυ στεναχωρημενος και ειναι αδικο,τα λεω στην πεθερα για να τα ακουει η νυφη μου φαινεται σαυτη την περιπτωση.Κατα τα αλλα ειδικα παρακαλω τον Τζονμακ να ανακαλεσει γιατι οι συμβουλες του προσωπικα  σε θεματα συλλεκτισμου με βοηθανε παρα πολυ και οι γνωσεις του
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 01:49:29 πμ »

Το forum είναι μια χαρά . Πάντα θα υπάρχουν διαμάχες γιατί κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός.
Το forum δεν είναι πολιτικό κόμμα που εάν σε κάποιον δεν αρέσουν οι απόψεις που λέγονται , να δηλώνεις ότι θέλεις να διαγραφεί και να τα σβήνει όλα ( φίλους που έχετε εδώ μέσα, χρόνο που έχετε σπαταλήσει ) , δεν τα σβήνεις αυτά έτσι γιατί κάποιος είπε κάτι που δεν γουστάρουμε..

Βρισκόμαστε εδώ γιατί έχουμε ένα χόμπι . Εάν έχουμε ακόμα δημοκρατία , εάν , ο καθένας μπορεί να λέει ότι θέλει .Δεν γίνεται να συμφωνούμε με όλους

Όλοι κρινόμαστε και μπορούμε να ξεχωρίσουμε ποιος άνθρωπος κάνει να είναι στην παρέα μας και ποιος όχι.

Τέλος εάν μπορεί να γίνεται ένας τυπικός έλεγχος σε αυτά που γράφονται, ώστε εάν ξεφεύγουν από το αρχικό τους θέμα τα άσχετα σχόλια να διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση ..
Εάν υπήρχε και τρόπος μπλοκαρίσματος για κάποιο χρονικό διάστημα για άτομα που ξεφεύγουν επανειλημμένα , καλό θα ήταν . Στις 3 προειδοποιήσεις παράδειγμα να αποκλείονται από το forum για μια εβδομάδα , στις επόμενες 3 ένα μήνα και εάν δεν έχει βάλει μυαλό μέχρι τότε . Καλό δρόμο στον άνθρωπο
Δύσκολα αυτά τα πράγματα  Χαμόγελο . Να συνεχίσει η ομάδα την καλή δουλειά και όλα καλά θα πάνε ..

Την Υγεία μας να έχουμε και αφήστε και καμιά κουβέντα να πέσει κάτω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 13, 2015, 02:29:34 πμ από Han » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 06:40:46 πμ »


-Προσωπικα θα θελα ένα σαιτ όπως πριν 3 χρονια που πρωτoμπηκα ..να εχει το αγχος
αν αυτό το νομισμα είναι...vf,,,...η.. xf..
Που πολλα μελη ανεβαζαν νομισματα ..κυριως νεωτεροι(εμεις τοτε)...και να "τσακωνόμαστε"...ότι όχι μωρε τι λεει τωρα ...au58 είναι αυτό και δε ξερει τι λεει..



αυτη ακριβως ηταν κ η δικη μου σκεψη οταν ανοιξε το θεμα ο γιωργος..συμφωνω απολυτα!
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 07:50:21 πμ »

Την καλημέρα μου σε όλους....

Μια χαρά είναι το φόρουμ, με εξαιρετική διαχειριστική ομάδα και με πολυ αξιόλογα μέλη, κοσμεί τον συλλεκτικό (και όχι μόνο) χώρο στο διαδίκτυο και στέκεται η αφορμή για να υπάρξει διάχυση του συλλεκτισμού αλλά και της επικοινωνίας του και εκτός του κυβερνοχώρου.

Όποιο λειτουργικό θέμα προκύπτει εντός της κοινότητας, κατά την γνώμη μου, έγκειται στο γεγονός ότι παραβιάζονται οι κανόνες και οι όροι χρήσης του φόρουμ, που ενώ είναι σαφείς, κάποιοι σκόπιμα ή μη συνεχίζουν να τους γράφουν στα "παλαιότερα των υποδημάτων τους" :

"Ο κάθε χρήστης λοιπόν του Forum οφείλει:

- Να μην ξεφεύγει από το θέμα. Μπορεί κάλλιστα, εφόσον το επιθυμεί, να ανοίξει ένα καινούργιο θέμα
- Να σέβεται όλους τους υπόλοιπους χρήστες. Να αποφεύγει προσωπικούς χαρακτηρισμούς ή προσβλητικές εκφράσεις. Όλες οι απόψεις είναι σεβαστές, αρκεί να εκφράζονται κόσμια"


Αυτό είναι το πρόβλημα και μόνο αυτό!
Ποιά είναι η λύση του?
Κατά την δική μου γνώμη, η αυτορύθμιση και ένα πιο προσανατολισμένο, ως προς τους όρους του forum, moderation


Αυτά από μένα...... Χαμόγελο

Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 13, 2015, 08:16:39 πμ »

Η ταπεινή μου γνώμη είναι οτι ο καθένας είναι υπεύθυνος γι αυτά που γράφει. Και με πολιτικά θα ασχοληθει όποιος θέλει και με αθλητικά. Κυρίως όμως με συλλεκτικά. Τώρα βέβαια, αν ξεκινάει ένα θέμα για νόμισμα και καταλήγει πχ στα σουβλάκια ας επεμβαίνουν οι υπεύθυνοι και να διαγράφουν τα άσχετα σχόλια.
Επίσης μια τεράστια πληγή κατα την άποψη μου ίσως η μεγαλύτερη για το Στέκι-και δεν βλέπω να αναφέρεται απο κανέναν- είναι οι πωλήσεις και οι δημοπρασίες. Στα δέκα θέματα τα 8 είναι πωλήσεις. Ας μπει ένα πλαφόν, πχ 10 -20% (τυχαίοι αριθμοί) των μηνιαίων θεμάτων να είναι πωλήσεις. Όσα πιο πολλά θέματα γράφονται, τόσο περισσότερες να μπορουν να γίνονται.
Φιλικά  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences