Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 25, 2024, 11:48:55 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ερωτησει  (Αναγνώστηκε 20115 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:20:01 μμ »

Για την γραφη του φιλου δεν θα σχολιασω Συμφωνω με τη ΜΙΛΟΥ.Ομως ξερω οτι οταν παιρνεις αδεια συλλογης αρχαιων νομισματων εισαι υποχρεομενος να τα εχεις σε εμφανη σημειο του σπιτιου σου ,τα νομισματα τα εχεις στην κατοχη σου (και οχι στην ιδιοκτησια σου) μεχρι ενα συγκεκριμενο ετος της ηλικιας σου,καιΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ[ πολυ απλα γιατι δεν εισαι ο ιδιοκτητης αλλα ο κατοχος για λιγα χρονια.Επειτα εισαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να τα παραδωσεις Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού/color]
Φιλε τσοτσο παρε πισω αυτο που ειπες γιατι θα σφαχτουμε ακου εκει κοτζαμ Γιανναρο να μας τον πεις την ΜΙΛΟΥ.Σε καλω να ανακαλεσεις αμεσως Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:20:11 μμ »

το φορουμ διαβαζουν διαφοροι, και επισης εγγραφονται και διαφοροι με διαφορους σκοπους.Μην τσιμπατε λοιπον στον καθενα που αναφερει οτι εχει οτιδηποτε.Δεν γνωριζετε για ποιον σκοπο το κανει και γιατι ριχνει αδεια για να πιασει γεματα. Χαλαρα λοιπον αφηστε τον κοσμο να εκφραστει.
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:26:37 μμ »

το φορουμ δεν ειναι αστυνομια , ουτε ειμαστε εδω για να προαγουμε πολιτισμο,νομισματικη ιστορια και αλλα τετοια που λεγωνται αμα εχεις πιει κανα δυο μπουκαλια κρασι.
Ενα διαδικτυακο καφενειο ειμαστε οπου ο καθενας λεει την αποψη,βαζει κανενα νομισμα να δουν οι αλλοι,κανει καμμια εκτιμηση με τις λιγοστες μας γνωσεις. Παιρνετε πολυ σοβαροτερα τον εαυτο σας απο οτι πρεπει.Ουτε νομισματολογοι ειμαστε ,ουτε παραγοντες πολιτισμου.
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:28:53 μμ »

Κύριε Εποπ , έχετε όμως θέμα με τα γκρικλις , σωστά ?
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:32:33 μμ »

το φορουμ διαβαζουν διαφοροι, και επισης εγγραφονται και διαφοροι με διαφορους σκοπους.Μην τσιμπατε λοιπον στον καθενα που αναφερει οτι εχει οτιδηποτε.Δεν γνωριζετε για ποιον σκοπο το κανει και γιατι ριχνει αδεια για να πιασει γεματα. Χαλαρα λοιπον αφηστε τον κοσμο να εκφραστει.

Πεστα βρε Αναργυρε γιατι τοση ωρα διαβαζω και δεν μπορω να καταλαβω μερικους -μερικους....εχουν παρει στα σοβαρα καποιον με nick Joker KAI mail xotiko  Σφραγισμένα χείλη  Σφραγισμένα χείλη

Απλη λογικη χρειαζεται μερικες φορες  Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:34:01 μμ »

ασφαλως ειναι στους κανονισμους του φορουμ να μην γραφουμ greeklish αλλα με ελληνικους χαρακτηρες.Πουθενα  δεν γραφουμε στους κανονισμους οτι ο χρηστης του φορουμ θα πρεπει να εχει διαβασει και αφομοιωσει το ελληνικο συντακτικο και γραμματικη πριν χρησιμοποιησει το φορουμ αγαπητη Μαρινα.

Ο Γιωργος φτιαχνοντας το site σκεφτηκε οτι θα ηταν προτιμοτερο να γραφει καποιος ελληνικα και ανορθογραφα παρα να γραφει με λατινικους χαρακτηρες.
Και εγω τουλαχιστον ειμαι της ιδιας αποψης.
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:36:12 μμ »

Και τι ακριβώς εξυπηρετεί το να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες ?
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:38:47 μμ »

Ο νόμος περί αρχαιοτήτων,υπάρχει σε άλλο πόστ. Τον είχε ανεβάσει ο Κώστας.
Όποιος πραγματικά ενδιαφέρετε, μπορεί να τον διαβάσει.

http://www.yppo.gr/files/g_1950.pdf

επίσης υπάρχει και ολόκληρο πόστ.....περί αρχαιοτήτων!!!!

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=2661.0
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:43:25 μμ »

Προτείνω να κάνουν όσα μέλη γνωρίζουν ορθογραφία ιδιαίτερα μαθήματα. Άντε να βγάλουμε και κανένα φράγκο Σαρκασμός
Και η πληρωμή να γίνεται με νομίσματα ευτελούς αξίας, π.χ. πεντόλιρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:47:19 μμ »

Και τι ακριβώς εξυπηρετεί το να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες ?
εξυπηρετει την ευκολοτερη αναγνωση του κειμενου. Εγω τουλαχιστον διαβασα πολυ ευκολα το κειμενο του φιλου που ηταν ανορθογραφο,παρα αν ηταν  σε λατινικους χαρακτηρες. Επισης πολλοι εχουν ''προπονηθει''
αρκετα στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης ετσι ωστε διαβαζουν ευκολοτερα τα greeklish, στο Στεκι ομως αποφασισαμε απο την αρχη οτι δεν τα επιθυμουμε και οτι δεν εχουμε προβλημα με την ορθογραφια. Ο καθενας κανοντας την εγγραφη του συμφωνησε με τους ορους που ηδη υπηρχαν. Περαιτερω αναλυση νομιζω οτι κουραζει.

ΥΓ Μαρινα το ονομα μου ειναι Αναργυρος
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:50:59 μμ »

το φορουμ δεν ειναι αστυνομια , ουτε ειμαστε εδω για να προαγουμε πολιτισμο,νομισματικη ιστορια και αλλα τετοια που λεγωνται αμα εχεις πιει κανα δυο μπουκαλια κρασι.
Ενα διαδικτυακο καφενειο ειμαστε οπου ο καθενας λεει την αποψη,βαζει κανενα νομισμα να δουν οι αλλοι,κανει καμμια εκτιμηση με τις λιγοστες μας γνωσεις. Παιρνετε πολυ σοβαροτερα τον εαυτο σας απο οτι πρεπει.Ουτε νομισματολογοι ειμαστε ,ουτε παραγοντες πολιτισμου.
Καλε μου φιλε για πρωτη φορα θα διαφωνησω εν μερει μαζι σου.Σιγουρα δεν ειμαστε αστυνομια αλλα ο καθε ανθρωπος σαν μοναδα μεταφερει τον πολιτισμο και την κουλτουρα που εχει εισπραξει στην ζωη του και σιγουρα εδω μαθαινουμε και καποια μικρα κομματια νομισματικης ιστοριας.Αυτα μετα πασης βεβαιοτητος τα γραφω χωρις να εχω πιει ουτε σταγονα κρασι απο την αγαπημενη μου κεφαλλονιτικη ρομπολα.Χωρις δισταγμο δε θα σου πω οτι αν δεν παιρνουμε τουλαχιστον τον ευατο μας στα σοβαρα τοτε χαιρετα μου τον πλατανο.....Δικαιωμα στο ονειρο εχουν ολοι αγραμματοι και μορφωμενοι.Σε ολα τα αλλα συμφωνω μαζι σου....Ασχετο αυτα που ειχαμε συζητησει στα εχω στειλει στο mail σου
Καταγράφηκε
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:52:44 μμ »

Το θεμα ειναι για το νομισμα που ειπε ο φιλος και οχι αν ξερει καλη ορθογραφια !!μην το χαλατε και μην προσβαλεται ο καθενας γραφει αυτα που ξερει και οπως λεει και ο φιλος αν θελει θα  ανεβασει φωτο αν οχι δεν θα το ανεβασει !τωρα αν το εχει δηλωσει δεν μπορει κανεις να του πει κατι  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:55:17 μμ »

εδώ αξιολογούμε νομίσματα παιδιά όχι την ορθογραφία του καθενός!Ας βάλει ο φίλος το νόμισμα να τελειώνει το θέμα!
Καταγράφηκε

epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:56:51 μμ »

μιχαλη η διαφωνια επιβαλλεται και ειναι αποδεκτη με χαρα απο μενα.Εγω εχω λιγο διαφορετικες αποψεις και ομολογω οτ δεν παιρνω τον εαυτο μου στα σοβαρα αφου ο ανθρωπος ειναι ενα κοκκος σκονης στο συμπαν! Στριφογύρισμα ματιών Απορία (πωπω τι ειπα παλι)
ομολογω οτι και εγω τα γραφω αυτα χωρις να εχω πιει καθολου απο το αγαπημενο μου ξινομαυρο Δυτικης Μακεδονιας.
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:58:56 μμ »

Και τι ακριβώς εξυπηρετεί το να γράφουμε με ελληνικούς χαρακτήρες ?
εξυπηρετει την ευκολοτερη αναγνωση του κειμενου. Εγω τουλαχιστον διαβασα πολυ ευκολα το κειμενο του φιλου που ηταν ανορθογραφο,παρα αν ηταν  σε λατινικους χαρακτηρες. Επισης πολλοι εχουν ''προπονηθει''
αρκετα στα μεσα κοινωνικης δικτυωσης ετσι ωστε διαβαζουν ευκολοτερα τα greeklish, στο Στεκι ομως αποφασισαμε απο την αρχη οτι δεν τα επιθυμουμε και οτι δεν εχουμε προβλημα με την ορθογραφια. Ο καθενας κανοντας την εγγραφη του συμφωνησε με τους ορους που ηδη υπηρχαν. Περαιτερω αναλυση νομιζω οτι κουραζει.

ΥΓ Μαρινα το ονομα μου ειναι Αναργυρος
Κι εγω νόμιζα ότι θα γράφατε τίποτα για σεβασμό στην γλώσσα , αλλά τελικά η ...ασέβεια   σας διέσωσε από την επόμενή μου ερώτηση ...  
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences