Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 04:54:41 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ερωτησει  (Αναγνώστηκε 20159 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Μάρτιος 12, 2013, 06:46:46 μμ »

δεν θα βουλώσεις κανένα στόμα φίλε. ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ είσαι και θέλω να το θαυμάσω και εγώ.

Και για αυτα που σου είπε η Μαρίνα δίκιο είχε.Ούτε παιδί Α' δημοτικού δεν γραφει έτσι.


συγνωμη που επεμβαίνω αλλα πιστεύω οτι το παρατραβάτε το θεωρώ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ το να σχολιάζετε και να κοροϊδεύετε τις γραμματικές γνώσεις του καθενος
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Μάρτιος 12, 2013, 06:47:28 μμ »

δεν θα βουλώσεις κανένα στόμα φίλε. ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ είσαι και θέλω να το θαυμάσω και εγώ.

Και για αυτα που σου είπε η Μαρίνα δίκιο είχε.Ούτε παιδί Α' δημοτικού δεν γραφει έτσι.


συγνωμη που επεμβαίνω αλλα πιστεύω οτι το παρατραβάτε το θεωρώ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ το να σχολιάζετε και να κοροϊδεύετε τις γραμματικές γνώσεις του καθενος
+10
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Μάρτιος 12, 2013, 06:49:58 μμ »

δεν θα βουλώσεις κανένα στόμα φίλε. ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ είσαι και θέλω να το θαυμάσω και εγώ.

Και για αυτα που σου είπε η Μαρίνα δίκιο είχε.Ούτε παιδί Α' δημοτικού δεν γραφει έτσι.


συγνωμη που επεμβαίνω αλλα πιστεύω οτι το παρατραβάτε το θεωρώ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ το να σχολιάζετε και να κοροϊδεύετε τις γραμματικές γνώσεις του καθενος

+100000000000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Μάρτιος 12, 2013, 06:50:26 μμ »

βρε παιδια μην βαρατε χαλαροστε λιγακι νομιμοτατο το εχω κ δεν εχω να φοβηθω τιποτα..φοτο θα το σκεφτω αν ανεβασω  αν θα το κανω ειναι να βουλοσω τα στοματακια που με εβγαλαν αρχαιοκαπηλω.το θεμα ληγει απο μενα για το λογω οτι δεν μου λυθηκαν η αποριες που εξεφρασα οποτε δεν εχω να συζητησω κατι αλλο..ομαξε κ οσο για τη φιλη που τρομαξε να καταλαβει τη γραφω τη να κανουμε δηκεομα στα foorm εχουν κ οι ανορθογραφη..

 Φυσικα και εχουν και οι ανορθογραφοι δικαίωμα στα φόρα όλου του κόσμου . Αυτό όμως που θεωρώ ολίγον εμπαιγμό είναι να καπηλεύεται κάποιος τις έννοιες , προκειμένου να κάνει την δουλεια του  και ταυτόχρονα να παρουσιάζει μια αντιφατικότητα στην επιχειρηματολογία του  και μια ασυνέπεια μεταξύ της επιχειρηματολογίας του και των λοιπών στοιχείων που τον χαρακτηρίζουν .
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Μάρτιος 12, 2013, 06:56:27 μμ »

Ρατσιστικό θα ήταν αν θίγαμε μερικά ορθογραφικά - εδώ επρόκειτο για  κακοποίηση .Καθίστε να βαυκαλίζεστε ότι με την κατοχή νομισμάτων  συμβάλλετε στην διάσωση της εθνικής ταυτότητας , όταν χάνετε την ουσία .... 
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:01:47 μμ »

Eδω που τα λεμε, και τα  νομισματα του Οθωνα-Καποδιστρια-Γεωργιου, ειναι νομισματικη ιστορια της χωρας μας , την οποια δε μπορουμε να θαυμασουμε επειδη καποιοι τα εχουν σε τετραδες-πενταδες-εξαδες και δε ξερω και εγω τι αλλο, και τα εχουν και νομιμα, κρυμμενα σε θυριδες. Αναλογα με το χρημα που εχει ο καθενας μας δηλαδη παιρνει ενα μερος της νομισματικης μας ιστοριας στο σπιτι του. Πως βρεθηκαν σε χερια συλλεκτων σημερα τα δοκιμια Οθωνα,Γεωργιου κλπ? Τι δοσοληψιες γινονταν? Και γιατι να μη θεωρουνται και αυτα προιον εγκληματος εφοσον κανονικα επρεπε να καταστρεφονται? Γιατι οποιος εχει γνωστο ενα τραπεζιτη να καπηλευεται ενα μερος της νομισματικης μας ιστοριας?
Καλυτερα να νομιμοποιηθουν τα αρχαια και να πανε τουλαχιστον σε χερια συλλεκτων που θα τα φροντιζουν, παρα σε χερια παρανομων που τα εχουν στο σκοταδι και δε τα χαιρεται κανεις.
Το προβλημα ειναι ο νομος πιο πολυ στην ολη ιστορια.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:04:52 μμ »

Ρε μαρινα κουλαρε δεν εξαρταται η αξιοπρεπεια και η ειλικρινεια του ανθρωπου απο το μορφωτικο του επιπεδο!Ξερω ανθρωπους με σπουδες και μεταπτυχιακα που ειναι τα πρωτα λαμογια!Κλεφτες και λωποδυτες!Κοιτα πχ τους πολιτικους!Και ξερω ανθρωπους αμορφωτους που ειναι τιμιοι και ειλικρινεις!Ο πατερας μου δεν πηγε σχολειο και ειναι ανορθογραφος γιατι ο παππους μου δεν τον αφησε να παει σχολειο!!Ποιος θα σπειρει τα χωραφια και θα μεγαλωσει τις αδερφες σου του ελεγε!Παρολα αυτα ειναι τιμιος μια ζωη οικοδομος και δεν εχει κλεψει ουτε ευρω!!

Οσο αφορα τον νεο μας φιλο οντως η ιστορια του καπου μπαζει!Αλλα ας μεινουμε εκει!Ας αφησουμε το μορφωτικο του επιπεδο!Οπως ειπε και ο Αντωνης ειναι ρατσιστικο!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
goker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:05:52 μμ »

δυστηχος το δημοτικο εχω τελιωσει κ αυτο γιατι ανακγαστικα να δουλευω απο μικρος...μαρινα καλη η σχολοικη μορφοση και απο τι βλεπω εχεις αρκετη.... μαλλον ομος δεν εχεις κηνονικη που το θεορω μεγαλω οπλο στην καθημερηνοτιτα εννως ανθροπου! κ αυτο φενεται απο το πως αντιμετοπισες τα ορθογραφικα μου λαθη μου δειχνεις ανασφαλη ατομο που θελει να επιδικνηετε για να κρυψη την ανασφαλια του..οσο για φοτο θα ανεβασω οχι γιατι ειμαι υποχρεομενος αλλα για να το θαφμασετε!εγω σας χερετο μην σας κουραζω αλλο να προσπαθητε να με διαβασετε..
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:08:45 μμ »

πισω απο καθε οθονη υπολογιστη και πισω απο ενα nick name υπαρχει και ενας διαφορετικος ανθρωπος 20-30-50-60-ιςως και 70 ετων ..αλλος εχει βγαλει πανεπηστημιο αλλος δημοτικο αλλως τιποτα οποτε πιστευω οτι θα ηταν παραλογο να σχολιαζουμε ορθογραφικα λάθη η και οτι αλλο προσωπικο περα του θεματος του foroum
Καταγράφηκε
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:09:16 μμ »

Για την γραφη του φιλου δεν θα σχολιασω Συμφωνω με τη ΜΙΛΟΥ.Ομως ξερω οτι οταν παιρνεις αδεια συλλογης αρχαιων νομισματων εισαι υποχρεομενος να τα εχεις σε εμφανη σημειο του σπιτιου σου ,τα νομισματα τα εχεις στην κατοχη σου (και οχι στην ιδιοκτησια σου) μεχρι ενα συγκεκριμενο ετος της ηλικιας σου,καιΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ[ πολυ απλα γιατι δεν εισαι ο ιδιοκτητης αλλα ο κατοχος για λιγα χρονια.Επειτα εισαι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ να τα παραδωσεις Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού/color]
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:14:16 μμ »

φιλε μου Γιαννη millu αλλαξες φύλλο ?? Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Μαρινα
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 739



Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:15:20 μμ »

πισω απο καθε οθονη υπολογιστη και πισω απο ενα nick name υπαρχει και ενας διαφορετικος ανθρωπος 20-30-50-60-ιςως και 70 ετων ..αλλος εχει βγαλει πανεπηστημιο αλλος δημοτικο αλλως τιποτα οποτε πιστευω οτι θα ηταν παραλογο να σχολιαζουμε ορθογραφικα λάθη η και οτι αλλο προσωπικο περα του θεματος του foroum
Αντιθετως ας σχολιάζουμε όλοι μαζί τους νόμους....  ειναι εξαιρετικά εντυπωσιακό το πως προσαρμόζουμε τα δικαιώματά μας κατά περίπτωση .....
Καταγράφηκε

soyez realistes , demandez l' impossible
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:16:16 μμ »

Ρατσιστικό θα ήταν αν θίγαμε μερικά ορθογραφικά - εδώ επρόκειτο για  κακοποίηση .Καθίστε να βαυκαλίζεστε ότι με την κατοχή νομισμάτων  συμβάλλετε στην διάσωση της εθνικής ταυτότητας , όταν χάνετε την ουσία .... 
το φορουμ μας δεν ειναι ενα φορουμ φιλολογων.Ειναι ενα φορουμ συλλεκτων. Οποτε εγω προσωπικα και οπως πιστευω και η πλειοψηφια εδω μεσα δεν εχουν προβλημα με τα ορθογραφικα λαθη. Οποιοι εχουν μπορουν να παρακολουθησουν φορουμ φιλολογων και να εκφρασουν εκει τις ανησυχιες τους για την γλωσσα.
Επισης συνιστω στα νεωτερα μελη μας να ειναι περισσοτερο προσεκτικοι στις εκφρασεις τους-φιλος solferino- και επισης να χαλαρωσουν οσον αφορα τα ποστ τους.Κανεις δεν ειναι υποχρεωμενος να ποσταρει φωτο εαν δεν το θελει.Η ip του φιλου εινια καταγεγραμμενη και αν ζητηθει απο τις αρχες θα δοθει.
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:16:34 μμ »

φιλε μου Γιαννη millu αλλαξες φύλλο ?? Σαρκασμός Σαρκασμός

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
τσοτσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 508


Σουζα τ' αλογακι !!!


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Μάρτιος 12, 2013, 07:19:13 μμ »

Δεν σε εψαξα για να δω τι εισαι Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Αναγκαιοτατον μαθημα το απομαθειν τα κακα.
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences