Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 09:13:21 πμ
Σελίδες: 1 ... 22 23 [24]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Υπεραξία  (Αναγνώστηκε 96169 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #345 στις: Μάιος 29, 2012, 02:26:40 μμ »

ενταξει Σωτηρη ουδεμια αμφισβητηση.Και εγω θα ηθελα να εχω 1917 Λονδινου και πεντολιρα πιστοποιημενα μσ62 και μσ63 απο 1911 και πριν,και θα τα ειχα και θα τα καμαρωνα μα το αγιο Βενεδικτο,ομως να επενδυσεις και να χοντροκονομησεις απο τα νομισματα θελει πολυ μελετη,ρισκο,λεφτα,τυχη και κυνηγη,πραγμα που δεν μπορεις να επιτυχεις μαζευοντας κοινες ημερομηνιες σε λιρες ακυκλοφορητες η μη.


Με εχεις παρεξηγησει. Ποτε δεν αμφισβητησα την αξια των καταστασεων.
Ομως δεν μπορουν ολοι να κανουν τοπ αγορες, ισως και να μην θελουν, χωρις αυτο να τους επισυναπτει τον χαρακτηρισμο του κομπλεξικου.
Στο φιναλε αλλη η αγορα για τις μεσαιες καταστασεις αλλη για τις μεγαλες, ασχετως αν θεωρω οτι οι μικρες εχουν μικρο νταλαβερι αλλα περισσοτερους αποδεκτες.

Παμε τωρα στα μη συλλεκτικα. Εκει προφανως στο αμεσο μελλον δεν θα υπαρξει κερδος, αλιμονο να θελαμε σε 60 μερες να παρουμε πισω τα χρηματα μας, ή να τα κονομησουμε . Ομως μην αποκλειεις οτι δεν ειναι και απιθανο μια σχετικη αγορα να μην ζημιωσει τον αγοραστη μακροπροθεσμα που στο φιναλε δεν ειναι εμπορος.
Νομιζω οτι δεν λεω κατι παραλογο.

Σε καθε περιπτωση δηλωνω λατρης των Αγγλικων  προ το 1837 περισσοτερο απο οτι οι μεταγενεστερες σπανιες ημερομηνιες. Συλλεκτικα ΚΑΙ επενδυτικα. Γουστα ειναι αυτα....

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2012, 03:02:30 μμ από coll » Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #346 στις: Μάιος 29, 2012, 04:36:57 μμ »

ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!
Οπως τα λεω. Υπαρχουν και καποιοι που αποκλειεται να καταλαβαν.
Οχι φιλε giannist. Τοσο το πουλαω εγω. Τοσο κανει. Εχει περασει και απο τα χερια του βασιλια! Ναι! Αμε! Ζητημα ειναι να το χουν πιασει 10 ανθρωποι απο τοτε. Ευκαιρια ειναι!
Τοσο κανει. 10.000.000 ευρω! Αφου το λεω εγω!


φιλε εισαι αρωστος ετσι?Θες βοηθεια.Τι κανει δεκα κατομυρια και δεν ειχες να το παρεις και τρελενεσε?
Προσβαλεις ολο τον κοσμο επειδη δεν μπορεις να αγορασεις νομισματα η επειδη δεν θελεις?δεν σαρεσουν?

Τοτε ασε μας να κανουμε το σπορ μας και αντε μαζευε εκει χαμω τα πρωην νομισματα νυν σκοροφαγομενους δισκους.χε χε.

Οχι Γιωργακη το ταλληρο του Βουλγαρου δεν κανει πανω απο 450 ευρο.Ειναι προτιμοτερο νανεβενες Αθηνα να σε πηγαινα στα μαγαζια παρα τοσα λεφτα πεταμενα στο Βουλγαρο.

Εμπαθεια ο κολος εβγαλε και κακια,κανενας αλλος.

Ζηλευεις? Μην αρρωσταινεις βρε! Και μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Ενα νομισμα ειναι στο κατω κατω. Γαματο νομισμα, αλλα νομισμα. Ειπαμε η συλλογη νομισματων ειναι ακριβο χομπι, δεν ειναι για ολους. Να, ρωτα και τιποτα γνωστους αν εχεις που ασχολουνται με το χομπι να στο επιβεβαιωσουν. Δεν μπορουν ολοι να εχουν ενα ωραιο και ακριβο νομισμα. Αλλα μην ζηλευεις. Ειναι κακο πραμα η ζηλεια. Κανεις κακο στον εαυτο σου. Δουλεψε το μονος σου για να γινεις καλυτερος ανθρωπος.
Προσπαθησε να γινεις καλυτερος ανθρωπος ,ετσι θα ωφεληθεις και θα δεις οτι η ζηλια δεν θα πρεπει να σε τυφλωνει.Θα νιωθεις καλυτερα οταν αντι να προσβαλεις τους αλλους  να τους αποδεχθεις γιαυτο που ειναι και εσυ δεν εισαι.
και στο ξαναλεω βρε. Ενα νομισμα ειναι. Θα βρεθει και φθηνοτερα κανενα κολλημενο απο κοσμημα στο κατω κατω. Μη χολοσκας. Δεν θα χει και μεγαλη διαφορα... Ε τωρα μπορει να μην πιασει τα λεφτα του αμεσως αν θες να το δωσεις, αλλα δεν πειραζει. Σε καμια 50ρια αντε 100 το πολυ χρονια, δεν μπορει, κατι θ αξιζει

tα δυο τριτα των νομισματων του Γεωργιου Α σε ακυκλοφορητη κατασταση σημερα κανουν τα μισα λεφτα απο οσο κανει μια σοβερειν.

Παρακαλετο με εχουν να πουλησω τα νομισματα της συλλογης μου και να ορισω την τιμη ομως για μενα οσο και να κανουν ,απο 10 ευρο ολα μεχρι 3000 ευρο ολα,ποσος με απασχολει.Ειναι το χομπυ μου και το μερακι μου,οποτε θα τα δωσω μισοτιμης δεν ισχυει.

Ναι ειναι Μ###### να αγοραζεις λιρες στα 300 ευρο εκαστη κατα την γνωμη μου.Ειναι σαν να μπαινεις στο Ελληνικο χρηματΙστΗριο Αυγουστο του 1999.
Επρεπε να εχεις μπει σε λιρες το 2005 και σημερα να ξεφορτωνεις.Αυτη ειναι επενδυση.
Ως επι το πλειστον εδω μεσα ειμαστε συλλεκτες ,εσυ το βλεπεις επενδυτικα και οχι με αγαπη.Καλα κανεις ομως αφου θες να κονομησεις στο χωρο που λεγετε νομισμα ομως θα επρεπε να αγοραζες ρωσικα το 1998 για να κονομαγες σημερα,η κινεζικα το 2002 για να χοντροκονομαγες παλι σημερα,κοιτα να αγορασεις Ινδικα και Βιετναμεζικα σημερα για να κονομησεις αυριο.
Η αγορα εγγλεζικων νομισματων ειναι ,ηταν και θα ειναι μια στασιμη αγορα που δεν μπορουν να γινουν παιχνιδια.

Αυτο που θες να κανεις προαπαιτει καθημερινη παρακολουθηση ολων των δημοπρασιων στα εγγλεζικα η οτιδηποτε αλλο και αρχειο ολων των δημοπρασιων τουλαχιστον προ δεκαπενταετιας.

Η νομισματικη αγορα σχεδον σε νομισματα ολων των χωρων κανει κυκλους και αναλογα με τις περιστασεις.

Οποτε η κανεις συλλογη γιατι σαρεσει και εισαι συλλεκτης η κανεις επενδυση και σιγουρα παντως οχι σε λιρες Αγγλιας.

Σε βαθος χρονου στα νομισματικα οι χαμενοι ειναι οι επενδυτες που μολις δουν να πεφτουν λιγο τα καλοπληρωμενα καμαρια τους τρεχουν να πουλησουν και κατρακυλαν οι τιμες,ενω οι συλλεκτες των οποιων αδιαφορο ειναι το τι γινεται στην αγορα που δεν ενδιαφερονται αμεσα να πουλησουν,το κερδος οταν ερθει το πληρωμα του χρονου ειναι το μεγιστο.

Βλεπε Γκαςς Παππας ,Πητ Τσεις,Μπιλ Μιτσελ,Γιωργος Γιωργιοπουλος,Τελλης Παναγιωταρος,Γιωργος Μπρατακος,Ασπρογερακας,Λουλακακης,Λεωνιδας Χερμες,Γιωργος Μπουτος (πρωην υπουργος)Μιχαλης Ρωμανος.
Και σε Ελληνικες συλλογες που γνωριζω και παρακολουθω τα τελευταια 15 χρονια.
Νιωθω δε τυχερος που σε ορισμενες απο αυτες μου δοθηκε η ευκαιρεια να γλυψω και γω κανα κοκαλακι

Αφου εγλειψες κανα κοκκαλακι απο τις συλλογες οπως λες, κανε υπομονη και θα γλειψεις περισσοτερα στο μελλον, αν πανε τα πραγματα οπως τα εγραψα εγω και κανα δυο αλλοι πιο πανω.
Αν εσυ καταλαβες απο αυτα που γραφω οτι εγω το βλεπω επενδυτικα η οτι αγοραζω λιρες αγγλιας, το μονο που αποδεικνυεται ειναι οτι αλλα διαβαζεις και αλλα καταλαβαινεις. Πρεπει να εξηγησω δηλαδη οτι ουτε μαγαζακι εχω που να πουλαω χρυσο, ασημι η οτιδηποτε αλλο, ουτε εχω πει ποτε σε κανεναν απο που να αγορασει συγκεκριμενα.
Σε λιγο θα βγει κανενας να μου πει οτι το να αγοραζεις κατι στη σωστη του τιμη και οχι υπερτιμημενο πρεπει να σημαινει δηλαδη μονο οτι θες να τα κονομησεις στο μελλον.
Και αν περιμενα απο σενα η απο οποιονδηποτε αλλον να μου πει που να επενδυσω, τωρα θα ετρεχα κατεστραμμενος πισω απο κανεναν εμπορο με παρακαλια να μου δωσει κανενα φθηνο νομισμα.
Το εγραψα και στην αρχη στο πρωτο μου μηνυμα εδω και το ξαναβαζω τωρα.
Και κατι γενικο για ολους. Αν περιμενετε να σας πει ενας αλλος τι ειναι επενδυση και τι οχι και που θα επενδυσετε και που οχι, σωθηκατε!
Ωραια η ιστορικη αναδρομη για το τι επρεπε να ειχε κανει καποιος πριν απο 10 χρονια. Εχουμε προσφατα και τα αποτελεσματα και βοηθαει βλεπεις.
Αλλα στις επενδυτικες σου προτασεις του σημερα για το αυριο ετσι οπως γραφεις,
κοιτα να αγορασεις Ινδικα και Βιετναμεζικα σημερα για να κονομησεις αυριο, δεν συμπεριλαμβανονται πλεον τα ελληνικα νομισματα? Γιατι? Το ξεχασες?
Μην ξεχνας οτι ειχες γραψει στην αρχη,
Επενδυσε στα συλλεκτικα πιστοποιημενα Ελληνικα νομισματα,και τζαμπα ειναι αυτην την στιγμη και εχουν και μικρα τιραζ.

Πολυ γενικα και παλι προς ολους. Το συλλεκτικο νομισμα μιας χωρας παει καλα, οσο και η χωρα παει καλα. Οταν η χωρα χρεοκοπει, οπως η Ελλαδα, καταρρακωνεται και το συλλεκτικο νομισμα μαζι με ολα τα αλλα. Οταν μια χωρα ανθει, ανεβαινει και το συλλεκτικο της νομισμα. Δεν χρειαζεται ιδιαιτερη σοφια.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #347 στις: Μάιος 29, 2012, 04:39:36 μμ »

Παμε τωρα στα μη συλλεκτικα. Εκει προφανως στο αμεσο μελλον δεν θα υπαρξει κερδος, αλιμονο να θελαμε σε 60 μερες να παρουμε πισω τα χρηματα μας, ή να τα κονομησουμε . Ομως μην αποκλειεις οτι δεν ειναι και απιθανο μια σχετικη αγορα να μην ζημιωσει τον αγοραστη μακροπροθεσμα που στο φιναλε δεν ειναι εμπορος.
Νομιζω οτι δεν λεω κατι παραλογο.

Οχι παραλογο δεν ειναι, αλλα απολυτως λογικο.
Αλιμονο αν δεν θες να παρεις πισω τα χρηματα που εδωσες σε 60 μερες!!! Σημαινει οτι εχεις κανει μεγαλη πατατα και οτι εχεις χασουρα!!!
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #348 στις: Μάιος 29, 2012, 05:09:20 μμ »

ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!
Οπως τα λεω. Υπαρχουν και καποιοι που αποκλειεται να καταλαβαν.
Οχι φιλε giannist. Τοσο το πουλαω εγω. Τοσο κανει. Εχει περασει και απο τα χερια του βασιλια! Ναι! Αμε! Ζητημα ειναι να το χουν πιασει 10 ανθρωποι απο τοτε. Ευκαιρια ειναι!
Τοσο κανει. 10.000.000 ευρω! Αφου το λεω εγω!


φιλε εισαι αρωστος ετσι?Θες βοηθεια.Τι κανει δεκα κατομυρια και δεν ειχες να το παρεις και τρελενεσε?
Προσβαλεις ολο τον κοσμο επειδη δεν μπορεις να αγορασεις νομισματα η επειδη δεν θελεις?δεν σαρεσουν?

Τοτε ασε μας να κανουμε το σπορ μας και αντε μαζευε εκει χαμω τα πρωην νομισματα νυν σκοροφαγομενους δισκους.χε χε.

Οχι Γιωργακη το ταλληρο του Βουλγαρου δεν κανει πανω απο 450 ευρο.Ειναι προτιμοτερο νανεβενες Αθηνα να σε πηγαινα στα μαγαζια παρα τοσα λεφτα πεταμενα στο Βουλγαρο.

Εμπαθεια ο κολος εβγαλε και κακια,κανενας αλλος.

Ζηλευεις? Μην αρρωσταινεις βρε! Και μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Ενα νομισμα ειναι στο κατω κατω. Γαματο νομισμα, αλλα νομισμα. Ειπαμε η συλλογη νομισματων ειναι ακριβο χομπι, δεν ειναι για ολους. Να, ρωτα και τιποτα γνωστους αν εχεις που ασχολουνται με το χομπι να στο επιβεβαιωσουν. Δεν μπορουν ολοι να εχουν ενα ωραιο και ακριβο νομισμα. Αλλα μην ζηλευεις. Ειναι κακο πραμα η ζηλεια. Κανεις κακο στον εαυτο σου. Δουλεψε το μονος σου για να γινεις καλυτερος ανθρωπος.
Προσπαθησε να γινεις καλυτερος ανθρωπος ,ετσι θα ωφεληθεις και θα δεις οτι η ζηλια δεν θα πρεπει να σε τυφλωνει.Θα νιωθεις καλυτερα οταν αντι να προσβαλεις τους αλλους  να τους αποδεχθεις γιαυτο που ειναι και εσυ δεν εισαι.
και στο ξαναλεω βρε. Ενα νομισμα ειναι. Θα βρεθει και φθηνοτερα κανενα κολλημενο απο κοσμημα στο κατω κατω. Μη χολοσκας. Δεν θα χει και μεγαλη διαφορα... Ε τωρα μπορει να μην πιασει τα λεφτα του αμεσως αν θες να το δωσεις, αλλα δεν πειραζει. Σε καμια 50ρια αντε 100 το πολυ χρονια, δεν μπορει, κατι θ αξιζει

tα δυο τριτα των νομισματων του Γεωργιου Α σε ακυκλοφορητη κατασταση σημερα κανουν τα μισα λεφτα απο οσο κανει μια σοβερειν.

Παρακαλετο με εχουν να πουλησω τα νομισματα της συλλογης μου και να ορισω την τιμη ομως για μενα οσο και να κανουν ,απο 10 ευρο ολα μεχρι 3000 ευρο ολα,ποσος με απασχολει.Ειναι το χομπυ μου και το μερακι μου,οποτε θα τα δωσω μισοτιμης δεν ισχυει.

Ναι ειναι Μ###### να αγοραζεις λιρες στα 300 ευρο εκαστη κατα την γνωμη μου.Ειναι σαν να μπαινεις στο Ελληνικο χρηματΙστΗριο Αυγουστο του 1999.
Επρεπε να εχεις μπει σε λιρες το 2005 και σημερα να ξεφορτωνεις.Αυτη ειναι επενδυση.
Ως επι το πλειστον εδω μεσα ειμαστε συλλεκτες ,εσυ το βλεπεις επενδυτικα και οχι με αγαπη.Καλα κανεις ομως αφου θες να κονομησεις στο χωρο που λεγετε νομισμα ομως θα επρεπε να αγοραζες ρωσικα το 1998 για να κονομαγες σημερα,η κινεζικα το 2002 για να χοντροκονομαγες παλι σημερα,κοιτα να αγορασεις Ινδικα και Βιετναμεζικα σημερα για να κονομησεις αυριο.
Η αγορα εγγλεζικων νομισματων ειναι ,ηταν και θα ειναι μια στασιμη αγορα που δεν μπορουν να γινουν παιχνιδια.

Αυτο που θες να κανεις προαπαιτει καθημερινη παρακολουθηση ολων των δημοπρασιων στα εγγλεζικα η οτιδηποτε αλλο και αρχειο ολων των δημοπρασιων τουλαχιστον προ δεκαπενταετιας.

Η νομισματικη αγορα σχεδον σε νομισματα ολων των χωρων κανει κυκλους και αναλογα με τις περιστασεις.

Οποτε η κανεις συλλογη γιατι σαρεσει και εισαι συλλεκτης η κανεις επενδυση και σιγουρα παντως οχι σε λιρες Αγγλιας.

Σε βαθος χρονου στα νομισματικα οι χαμενοι ειναι οι επενδυτες που μολις δουν να πεφτουν λιγο τα καλοπληρωμενα καμαρια τους τρεχουν να πουλησουν και κατρακυλαν οι τιμες,ενω οι συλλεκτες των οποιων αδιαφορο ειναι το τι γινεται στην αγορα που δεν ενδιαφερονται αμεσα να πουλησουν,το κερδος οταν ερθει το πληρωμα του χρονου ειναι το μεγιστο.

Βλεπε Γκαςς Παππας ,Πητ Τσεις,Μπιλ Μιτσελ,Γιωργος Γιωργιοπουλος,Τελλης Παναγιωταρος,Γιωργος Μπρατακος,Ασπρογερακας,Λουλακακης,Λεωνιδας Χερμες,Γιωργος Μπουτος (πρωην υπουργος)Μιχαλης Ρωμανος.
Και σε Ελληνικες συλλογες που γνωριζω και παρακολουθω τα τελευταια 15 χρονια.
Νιωθω δε τυχερος που σε ορισμενες απο αυτες μου δοθηκε η ευκαιρεια να γλυψω και γω κανα κοκαλακι

Αφου εγλειψες κανα κοκκαλακι απο τις συλλογες οπως λες, κανε υπομονη και θα γλειψεις περισσοτερα στο μελλον, αν πανε τα πραγματα οπως τα εγραψα εγω και κανα δυο αλλοι πιο πανω.
Αν εσυ καταλαβες απο αυτα που γραφω οτι εγω το βλεπω επενδυτικα η οτι αγοραζω λιρες αγγλιας, το μονο που αποδεικνυεται ειναι οτι αλλα διαβαζεις και αλλα καταλαβαινεις. Πρεπει να εξηγησω δηλαδη οτι ουτε μαγαζακι εχω που να πουλαω χρυσο, ασημι η οτιδηποτε αλλο, ουτε εχω πει ποτε σε κανεναν απο που να αγορασει συγκεκριμενα.
Σε λιγο θα βγει κανενας να μου πει οτι το να αγοραζεις κατι στη σωστη του τιμη και οχι υπερτιμημενο πρεπει να σημαινει δηλαδη μονο οτι θες να τα κονομησεις στο μελλον.
Και αν περιμενα απο σενα η απο οποιονδηποτε αλλον να μου πει που να επενδυσω, τωρα θα ετρεχα κατεστραμμενος πισω απο κανεναν εμπορο με παρακαλια να μου δωσει κανενα φθηνο νομισμα.
Το εγραψα και στην αρχη στο πρωτο μου μηνυμα εδω και το ξαναβαζω τωρα.
Και κατι γενικο για ολους. Αν περιμενετε να σας πει ενας αλλος τι ειναι επενδυση και τι οχι και που θα επενδυσετε και που οχι, σωθηκατε!
Ωραια η ιστορικη αναδρομη για το τι επρεπε να ειχε κανει καποιος πριν απο 10 χρονια. Εχουμε προσφατα και τα αποτελεσματα και βοηθαει βλεπεις.
Αλλα στις επενδυτικες σου προτασεις του σημερα για το αυριο ετσι οπως γραφεις,
κοιτα να αγορασεις Ινδικα και Βιετναμεζικα σημερα για να κονομησεις αυριο, δεν συμπεριλαμβανονται πλεον τα ελληνικα νομισματα? Γιατι? Το ξεχασες?
Μην ξεχνας οτι ειχες γραψει στην αρχη,
Επενδυσε στα συλλεκτικα πιστοποιημενα Ελληνικα νομισματα,και τζαμπα ειναι αυτην την στιγμη και εχουν και μικρα τιραζ.

Πολυ γενικα και παλι προς ολους. Το συλλεκτικο νομισμα μιας χωρας παει καλα, οσο και η χωρα παει καλα. Οταν η χωρα χρεοκοπει, οπως η Ελλαδα, καταρρακωνεται και το συλλεκτικο νομισμα μαζι με ολα τα αλλα. Οταν μια χωρα ανθει, ανεβαινει και το συλλεκτικο της νομισμα. Δεν χρειαζεται ιδιαιτερη σοφια.
Αυτό που λες φίλε μου δεν είναι απόλυτα σωστό.  Με την κρίση παρατηρείται πολλοί να θέλουν να παρακάρουν τα χρήματά τους εκτός τραπεζών και μακριά από τα μάτια της εφορίας.  Τα πολύ καλά κομμάτια το τελευταίο 12μηνο παρουσιάζουν εκρηκτική άνοδο γιατί απευθύνονται σε τέτοιο κοινό.  Τα υπόλοιπα έχουν φάει στραπάτσο λόγω έλλειψης αγοραστικής δύναμης.  Έχει δίκιο ο Βασίλης σε αυτό που λέει.  Πάντως προσωπικά δεν διαφωνώ με συλλογές χαμηλότερων καταστάσεων αρκεί να πληρώνονται ανάλογα, άσχετα αν δεν με εκφράζει πλέον η διακράτηση τέτοιων κομματιών.  Τα ελληνικά νομίσματα είχαν υψηλές τιμές και το 1980 όταν η Ελλάδα ήταν "Αλβανία".  Δεν τα φοβάμαι επενδυτικά.
Καταγράφηκε

spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #349 στις: Μάιος 29, 2012, 05:38:38 μμ »

Ε αυτο λεμε τοσες μερες.
Αρκει να πληρωνονται αναλογα ολα.
Αν εσυ πιστευεις οτι αυτοι που αγοραζουν τετοια κομματια υπερτιμημενα σημερα, θα παρουν τα λεφτα τους πισω αυριο, αποψη σου, αλλα εγω δεν το πιστευω.
Αλβανια δεν εχω παει και δεν ξερω πως ηταν και πως ειναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 29, 2012, 05:48:59 μμ από spykat » Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #350 στις: Μάιος 29, 2012, 06:33:36 μμ »

Τίποτα δεν ειναι σίγουρο στη ζωή.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #351 στις: Μάιος 29, 2012, 06:59:20 μμ »

Ηλια μια διεκρυνηση μεταξυ μας.
Το νομισμα που πηρα δεν ειναι του Βουλγαρου!!
Διαβασε εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=2076.0
Δες εδω
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&hash=item27c6c8a398&item=170838762392&nma=true&pt=US_World_Coins&rt=nc&si=nKmIopU1idA0R6RbNLoELXv2W3w%253D&orig_cvip=true&rt=nc

και δες και εδω
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&hash=item27c310eddf&item=170776391135&nma=true&pt=LH_DefaultDomain_0&rt=nc&si=nKmIopU1idA0R6RbNLoELXv2W3w%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Εμενα ειναι διαφορετικο (δες τα ψιλοχτυπηματα) και επισεις του Βουλγαρου δεν ειχε παρει βαθμο!!
Εμενα εχει βαθμο  Κλείσιμο ματιού
Αρα μιλαμε για τρια διαφορετικα ταληρα στην αγορα σε οριζοντα 6-8 μηνων!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #352 στις: Μάιος 29, 2012, 08:27:46 μμ »

Παμε τωρα στα μη συλλεκτικα. Εκει προφανως στο αμεσο μελλον δεν θα υπαρξει κερδος, αλιμονο να θελαμε σε 60 μερες να παρουμε πισω τα χρηματα μας, ή να τα κονομησουμε . Ομως μην αποκλειεις οτι δεν ειναι και απιθανο μια σχετικη αγορα να μην ζημιωσει τον αγοραστη μακροπροθεσμα που στο φιναλε δεν ειναι εμπορος.
Νομιζω οτι δεν λεω κατι παραλογο.

Οχι παραλογο δεν ειναι, αλλα απολυτως λογικο.
Αλιμονο αν δεν θες να παρεις πισω τα χρηματα που εδωσες σε 60 μερες!!! Σημαινει οτι εχεις κανει μεγαλη πατατα και οτι εχεις χασουρα!!!

Βεβαια την εχεις κανει απλα δεν το γνωριζεις ακομη.Εαν αγορασες λιρες προ δυο μηνων σημερα μετρας χασουρα.

Ειναι απλο ,οταν εισαι αρωστος πας στο γιατρο να παρεις αγωγη,οταν το αμαξι σου εχει προβλημα το πας στο συνεργειο και οταν επενδυεις στο χρηματιστηριο πας σε αχεπα εαν κατι απο τα προηγουμενα τα κανεις μονος σου τοτε σιγουρα εκανες την πατατα οπως λες.
Ετσι και στα νομισματα θα πας σε εναν ευηποληπτο ντιλερ Ελληνα η του εξωτερικου εκτος και αν εχεις τελειωση νομισματολογια και οικονομικες επιστημες ταυτοχρονα στο Βαρκλευς η στο Πρινστον και δεν το ξερουμε Σαρκασμός
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #353 στις: Μάιος 29, 2012, 08:41:18 μμ »

Παμε τωρα στα μη συλλεκτικα. Εκει προφανως στο αμεσο μελλον δεν θα υπαρξει κερδος, αλιμονο να θελαμε σε 60 μερες να παρουμε πισω τα χρηματα μας, ή να τα κονομησουμε . Ομως μην αποκλειεις οτι δεν ειναι και απιθανο μια σχετικη αγορα να μην ζημιωσει τον αγοραστη μακροπροθεσμα που στο φιναλε δεν ειναι εμπορος.
Νομιζω οτι δεν λεω κατι παραλογο.

Οχι παραλογο δεν ειναι, αλλα απολυτως λογικο.
Αλιμονο αν δεν θες να παρεις πισω τα χρηματα που εδωσες σε 60 μερες!!! Σημαινει οτι εχεις κανει μεγαλη πατατα και οτι εχεις χασουρα!!!

Δεν ισχυει  ως λογικη στα επενδυτικα , και για τα συλλεκτικα το συζηταμε αν θες......
Η λογικη σου ισχυει μονο κατα την αγορα ευκαιριων ομως μην επαναλαμβανουμε τα ειπωμενα περι αυτου..
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #354 στις: Μάιος 29, 2012, 08:53:09 μμ »

Bασιλη απο πλευρας ατομων που διαβαζουν μονο πλεον σε ενημερωνω πως το ολο σκηνικο μας κουρασε!!
Εχουμε  γινει
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #355 στις: Μάιος 29, 2012, 08:59:57 μμ »

Εαν καποιος διαβασει τα παντα απο την αρχη και εχει μνημη το πορισμα της τουμπας το εχει στο τσεπακι του!!
Οσο και να θες να τα  (βλεπε φωτο)   ΔΕΝ !!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #356 στις: Μάιος 29, 2012, 10:01:46 μμ »

Ηλια μια διεκρυνηση μεταξυ μας.
Το νομισμα που πηρα δεν ειναι του Βουλγαρου!!
Διαβασε εδω http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=2076.0
Δες εδω
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&hash=item27c6c8a398&item=170838762392&nma=true&pt=US_World_Coins&rt=nc&si=nKmIopU1idA0R6RbNLoELXv2W3w%253D&orig_cvip=true&rt=nc

και δες και εδω
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&hash=item27c310eddf&item=170776391135&nma=true&pt=LH_DefaultDomain_0&rt=nc&si=nKmIopU1idA0R6RbNLoELXv2W3w%253D&orig_cvip=true&rt=nc

Εμενα ειναι διαφορετικο (δες τα ψιλοχτυπηματα) και επισεις του Βουλγαρου δεν ειχε παρει βαθμο!!
Εμενα εχει βαθμο  Κλείσιμο ματιού
Αρα μιλαμε για τρια διαφορετικα ταληρα στην αγορα σε οριζοντα 6-8 μηνων!!

Γιώργο μου ο Βούλγαρος είχε βγάλει τρία τάλιρα.
Το VF35 το πουλούσε 4500$ πριν σλαμπάρει το καθαρισμένο.
Και έιχε και ένα raw.
Μετά το ζητούσε 2000$ και μετά 1400$.
Πόσο το πήρε ο πιτσιρικάς δεν γνωρίζω.
Δηλαδή το δικό σου είναι το πρώτο που πουλούσε πρίν 5-6 μήνες.
Δεν έχει σχέση με τα δύο παραπάνω που έβγαλες.
Βέβαια από όπου και να ξεκίνησε ή είναι αυτό ή όχι δεν παιζει κανένα ρόλο.
Είναι πανέμορφο, και πάλι καλορίζικο. 
Καταγράφηκε
kypronumis
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 738


Προφίλ
« Απάντηση #357 στις: Μάιος 29, 2012, 10:39:36 μμ »

Επιτελους μετα απο 4 μερες συνεχους διαβασματος σας εφτασα μεχρι το τελος σημερα σε αυτο το ποστ  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #358 στις: Μάιος 29, 2012, 10:44:13 μμ »

Επιτελους μετα απο 4 μερες συνεχους διαβασματος σας εφτασα μεχρι το τελος σημερα σε αυτο το ποστ  Σαρκασμός

Ε αφου εφτασε και ο Γιαννης στο τερμα ωρα ειναι να το κλεισουμε!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 ... 22 23 [24]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences