Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 07:24:04 μμ
Σελίδες: 1 ... 21 22 [23] 24
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Υπεραξία  (Αναγνώστηκε 96156 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #330 στις: Μάιος 28, 2012, 11:35:14 μμ »

Εγώ ακόμη περιμένω κούκου 33 Βασιλάκη.
Αν δεν τη βγάλεις εσύ θα τη βγάλω εγώ.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #331 στις: Μάιος 28, 2012, 11:36:33 μμ »

Αν δεν τη βγάλεις εσύ θα τη βγάλω εγώ.

Σεμναααα........ Ντροπή   Ντροπή   Ντροπή
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #332 στις: Μάιος 28, 2012, 11:37:29 μμ »

Η επενδυση στο ασημι και χρυσο αυτη τη στιγμη που μιλαμε παυει να ειναι επενδυση παρα πεταμα χρηματων.


Tελικα σ΄αυτο ποια ειναι η απαντηση  Απορία Απορία
Αντώνη έχω λιρίτσα 1917 C PCGS MS64.
Με ένα χιλιαρικάκι δικιά σου. Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός


Μου κοβεις ενα κατοσταρικακι που σ' έκανα και γελασες;;;; Σαρκασμός
Αν αποφασίσω να την πουλήσω Αντώνη μου θα σε ενοχλήσω.

Σωτήρης ειπαμε Χαμόγελο
Συγνώμη σωτήρη σε μπέρδεψα με τον Αντώνη.


Δεν θελω συγνωμες, απλα οταν το αποφασισεις μην με μπερδεψεις παλι με τον αντιζηλο!!!!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Δεν θα το ξανακάνω το υπόσχομαι.
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #333 στις: Μάιος 28, 2012, 11:38:30 μμ »

Αν δεν τη βγάλεις εσύ θα τη βγάλω εγώ.

Σεμναααα........ Ντροπή   Ντροπή   Ντροπή
Τη φώτο εννοούσα καλέ
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #334 στις: Μάιος 28, 2012, 11:42:56 μμ »

Αν δεν τη βγάλεις εσύ θα τη βγάλω εγώ.

Σεμναααα........ Ντροπή   Ντροπή   Ντροπή
Τη φώτο εννοούσα καλέ

Ουφφφφφ πεστο ντε  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #335 στις: Μάιος 28, 2012, 11:57:46 μμ »

Τωρα μαλιστα η συζητηση ειναι στο σωστο δρομο, ολα καλα ολα ανθηρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #336 στις: Μάιος 29, 2012, 12:04:50 πμ »

Τωρα μαλιστα η συζητηση ειναι στο σωστο δρομο, ολα καλα ολα ανθηρα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Τωρα οι περισσοτεροι θα πατε για νανι (ζηλεια)  Γλώσσα ....μονο εγω θα μεινω να φυλαω καραουλι μεχρι

τις 07.00 που θα σχολασω  Κλάμα   Κλάμα 
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #337 στις: Μάιος 29, 2012, 12:22:30 πμ »

Μην αγχωνεσαι.Εχεις παρεα. :DΜονο που εγω σχολαω 10 :'(Επειδη ζαλιστηκα με τα νομισματα του Βασιλη ριξε κανα θυρεο για να συνελθω.Ο γιατρος μου ειπε αν εχω αυπνιες να μετραω θυρεους Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #338 στις: Μάιος 29, 2012, 12:47:43 πμ »

Το θεμα μεσα σε τεσσερεις μερες χτυπησε 1250 επισκεψεις!!
Ειναι κριμα να χαντακωθει και να ξεχαστει γιαυτο το ξανανοιγω μια και ειμαι εδω να βλεπω.
Φιλε spykat δεν σε ξερω, αλλα απο τα γραφωμενα σου ειδα που το πας  Κλείσιμο ματιού
Τυνχανει να ειμαι απο αυτους που βλεπουν μακρια και ξερω και πολλα Κλείσιμο ματιού
Θα σε παρακαλουσα να μην γυριζεις την κουβεντα επι προσωπικων επιθεσεων.
Για μενα το ολο θεμα εχει μια ουσια και ενα σωρο αληθειες που θα βοηθησουν πολλα ατομα μελοντικα!!
Εαν θες να πεις κατι σε καποιον ειδικα υπαρχουν τα πριβε μηνυματα , εαν θες να δωσεις ιδεες και κατευθηντηριες γραμμες σε νεους το κανεις δημοσια και με ομορφο τροπο!!Θελετε να μιλησετε λοιπον?
Καντε το με ομορφο τροπο!!
Μην ξεχναμε ολοι πως οι αλλοι μας κρινουν απο τα γραφωμενα μας και απο τις σκεψεις μας  Κλείσιμο ματιού

Φιλε herakliotis, ουτε εσενα ξερω ουτε και κανεναν αλλον απο δω μεσα. Το χω ξαναγραψει και ειναι η αληθεια. Ψευδωνυμα στο ιντερνετ γραφουν εδω.
Προσωπικες επιθεσεις εγω δεν κανω ποτε και ας το χωσουν καλα στο μυαλο τους ολοι! Εγω απαντω μονο σε γραφομενα! Ελευθερο φορουμ ειναι. Ο καθενας γραφει και διαβαζει. Για διαβαστε απο την αρχη ξανα να το εμπεδωσετε και θα δειτε ποιος γραφει τι και πως. Αν δεν το καταλαβαινετε η δεν θελετε να το καταλαβετε, δικαιωμα σας. Η πρωτη και η δευτερη σελιδα αρκουν.
Το πραγμα δεν το παω εγω πουθενα. Μονο του παει.
Να σας θυμισω την αρχικη ερωτηση γιατι την ξεχασατε. Μπαινει και ρωταει καποιος για τη διαφορα χρυσου και ασημιου. Και πεταγεται ενας τυπος που κανει εμποριο ελληνικων νομισματων και του λεει επενδυσε στα ελληνικα και τα αλλα ειναι πεταμενα λεφτα. Απο την πολη ερχομαι στην κορφη κανελλα!
Περναμε και στη ταμπακιερα μετα. Τοσο εχει εκεινο, τοσο το αλλο. Και οταν βγαινουν στη φορα οι τιμες καποιων ελληνικων νομισματων πριν χρονια και οι εξωφρενικες τιμες του σημερα, αλλαζει το τροπαρι. Τοτε ηταν φθηνα και ηταν καλη επενδυση. Κατα τ αλλα ομως, επενδυση στα ελληνικα νομισματα σημερα! Οποιος δεν θελει ν ανοιξει τα ματια του να δει που παει το πραγμα, μη σωσει και τα ανοιξει ποτε. Ας κανει ο τι του αρεσει. Τους αλλους γιατι προσπαθει να τους πεισει?
Και εγω τωρα πρεπει να ακουω τον καθε ασχετο τι θα πει και να συμφωνησω και ολας μαζι του.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #339 στις: Μάιος 29, 2012, 01:07:01 πμ »

ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!
Οπως τα λεω. Υπαρχουν και καποιοι που αποκλειεται να καταλαβαν.
Οχι φιλε giannist. Τοσο το πουλαω εγω. Τοσο κανει. Εχει περασει και απο τα χερια του βασιλια! Ναι! Αμε! Ζητημα ειναι να το χουν πιασει 10 ανθρωποι απο τοτε. Ευκαιρια ειναι!
Τοσο κανει. 10.000.000 ευρω! Αφου το λεω εγω!


φιλε εισαι αρωστος ετσι?Θες βοηθεια.Τι κανει δεκα κατομυρια και δεν ειχες να το παρεις και τρελενεσε?
Προσβαλεις ολο τον κοσμο επειδη δεν μπορεις να αγορασεις νομισματα η επειδη δεν θελεις?δεν σαρεσουν?

Τοτε ασε μας να κανουμε το σπορ μας και αντε μαζευε εκει χαμω τα πρωην νομισματα νυν σκοροφαγομενους δισκους.χε χε.

Οχι Γιωργακη το ταλληρο του Βουλγαρου δεν κανει πανω απο 450 ευρο.Ειναι προτιμοτερο νανεβενες Αθηνα να σε πηγαινα στα μαγαζια παρα τοσα λεφτα πεταμενα στο Βουλγαρο.

Εμπαθεια ο κολος εβγαλε και κακια,κανενας αλλος.

Ζηλευεις? Μην αρρωσταινεις βρε! Και μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Ενα νομισμα ειναι στο κατω κατω. Γαματο νομισμα, αλλα νομισμα. Ειπαμε η συλλογη νομισματων ειναι ακριβο χομπι, δεν ειναι για ολους. Να, ρωτα και τιποτα γνωστους αν εχεις που ασχολουνται με το χομπι να στο επιβεβαιωσουν. Δεν μπορουν ολοι να εχουν ενα ωραιο και ακριβο νομισμα. Αλλα μην ζηλευεις. Ειναι κακο πραμα η ζηλεια. Κανεις κακο στον εαυτο σου. Δουλεψε το μονος σου για να γινεις καλυτερος ανθρωπος.
Προσπαθησε να γινεις καλυτερος ανθρωπος ,ετσι θα ωφεληθεις και θα δεις οτι η ζηλια δεν θα πρεπει να σε τυφλωνει.Θα νιωθεις καλυτερα οταν αντι να προσβαλεις τους αλλους  να τους αποδεχθεις γιαυτο που ειναι και εσυ δεν εισαι.
και στο ξαναλεω βρε. Ενα νομισμα ειναι. Θα βρεθει και φθηνοτερα κανενα κολλημενο απο κοσμημα στο κατω κατω. Μη χολοσκας. Δεν θα χει και μεγαλη διαφορα... Ε τωρα μπορει να μην πιασει τα λεφτα του αμεσως αν θες να το δωσεις, αλλα δεν πειραζει. Σε καμια 50ρια αντε 100 το πολυ χρονια, δεν μπορει, κατι θ αξιζει
Καταγράφηκε
strataras
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 334


Προφίλ
« Απάντηση #340 στις: Μάιος 29, 2012, 03:34:25 πμ »

Και καμιά νυχτερίδα να μας δείξει παιδιά ο κύριος Βασίλης!
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #341 στις: Μάιος 29, 2012, 07:52:37 πμ »

Για να δείτε που φτάνουν τα Γιωργάκια στην ελεύθερη αγορά.
Και σε AU55 μάλιστα.
341 Ευρά ή 341 Δραχμές λείαν συντόμως.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&_trksid=p4340.l2557&item=270981320143&nma=true&rt=nc&si=yX6pXpqBPKHqnf1WTAgp9wNnR10%253D&sspagename=STRK%3AMEWAX%3AIT&orig_cvip=true&rt=nc



Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #342 στις: Μάιος 29, 2012, 01:58:58 μμ »

ΜΥΡΩΔΙΕΣ ΛΕΜΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!
Οπως τα λεω. Υπαρχουν και καποιοι που αποκλειεται να καταλαβαν.
Οχι φιλε giannist. Τοσο το πουλαω εγω. Τοσο κανει. Εχει περασει και απο τα χερια του βασιλια! Ναι! Αμε! Ζητημα ειναι να το χουν πιασει 10 ανθρωποι απο τοτε. Ευκαιρια ειναι!
Τοσο κανει. 10.000.000 ευρω! Αφου το λεω εγω!


φιλε εισαι αρωστος ετσι?Θες βοηθεια.Τι κανει δεκα κατομυρια και δεν ειχες να το παρεις και τρελενεσε?
Προσβαλεις ολο τον κοσμο επειδη δεν μπορεις να αγορασεις νομισματα η επειδη δεν θελεις?δεν σαρεσουν?

Τοτε ασε μας να κανουμε το σπορ μας και αντε μαζευε εκει χαμω τα πρωην νομισματα νυν σκοροφαγομενους δισκους.χε χε.

Οχι Γιωργακη το ταλληρο του Βουλγαρου δεν κανει πανω απο 450 ευρο.Ειναι προτιμοτερο νανεβενες Αθηνα να σε πηγαινα στα μαγαζια παρα τοσα λεφτα πεταμενα στο Βουλγαρο.

Εμπαθεια ο κολος εβγαλε και κακια,κανενας αλλος.

Ζηλευεις? Μην αρρωσταινεις βρε! Και μην κρινεις εξ ιδιων τα αλλοτρια. Ενα νομισμα ειναι στο κατω κατω. Γαματο νομισμα, αλλα νομισμα. Ειπαμε η συλλογη νομισματων ειναι ακριβο χομπι, δεν ειναι για ολους. Να, ρωτα και τιποτα γνωστους αν εχεις που ασχολουνται με το χομπι να στο επιβεβαιωσουν. Δεν μπορουν ολοι να εχουν ενα ωραιο και ακριβο νομισμα. Αλλα μην ζηλευεις. Ειναι κακο πραμα η ζηλεια. Κανεις κακο στον εαυτο σου. Δουλεψε το μονος σου για να γινεις καλυτερος ανθρωπος.
Προσπαθησε να γινεις καλυτερος ανθρωπος ,ετσι θα ωφεληθεις και θα δεις οτι η ζηλια δεν θα πρεπει να σε τυφλωνει.Θα νιωθεις καλυτερα οταν αντι να προσβαλεις τους αλλους  να τους αποδεχθεις γιαυτο που ειναι και εσυ δεν εισαι.
και στο ξαναλεω βρε. Ενα νομισμα ειναι. Θα βρεθει και φθηνοτερα κανενα κολλημενο απο κοσμημα στο κατω κατω. Μη χολοσκας. Δεν θα χει και μεγαλη διαφορα... Ε τωρα μπορει να μην πιασει τα λεφτα του αμεσως αν θες να το δωσεις, αλλα δεν πειραζει. Σε καμια 50ρια αντε 100 το πολυ χρονια, δεν μπορει, κατι θ αξιζει

tα δυο τριτα των νομισματων του Γεωργιου Α σε ακυκλοφορητη κατασταση σημερα κανουν τα μισα λεφτα απο οσο κανει μια σοβερειν.

Παρακαλετο με εχουν να πουλησω τα νομισματα της συλλογης μου και να ορισω την τιμη ομως για μενα οσο και να κανουν ,απο 10 ευρο ολα μεχρι 3000 ευρο ολα,ποσος με απασχολει.Ειναι το χομπυ μου και το μερακι μου,οποτε θα τα δωσω μισοτιμης δεν ισχυει.

Ναι ειναι Μ###### να αγοραζεις λιρες στα 300 ευρο εκαστη κατα την γνωμη μου.Ειναι σαν να μπαινεις στο Ελληνικο χρηματΙστΗριο Αυγουστο του 1999.
Επρεπε να εχεις μπει σε λιρες το 2005 και σημερα να ξεφορτωνεις.Αυτη ειναι επενδυση.
Ως επι το πλειστον εδω μεσα ειμαστε συλλεκτες ,εσυ το βλεπεις επενδυτικα και οχι με αγαπη.Καλα κανεις ομως αφου θες να κονομησεις στο χωρο που λεγετε νομισμα ομως θα επρεπε να αγοραζες ρωσικα το 1998 για να κονομαγες σημερα,η κινεζικα το 2002 για να χοντροκονομαγες παλι σημερα,κοιτα να αγορασεις Ινδικα και Βιετναμεζικα σημερα για να κονομησεις αυριο.
Η αγορα εγγλεζικων νομισματων ειναι ,ηταν και θα ειναι μια στασιμη αγορα που δεν μπορουν να γινουν παιχνιδια.

Αυτο που θες να κανεις προαπαιτει καθημερινη παρακολουθηση ολων των δημοπρασιων στα εγγλεζικα η οτιδηποτε αλλο και αρχειο ολων των δημοπρασιων τουλαχιστον προ δεκαπενταετιας.

Η νομισματικη αγορα σχεδον σε νομισματα ολων των χωρων κανει κυκλους και αναλογα με τις περιστασεις.

Οποτε η κανεις συλλογη γιατι σαρεσει και εισαι συλλεκτης η κανεις επενδυση και σιγουρα παντως οχι σε λιρες Αγγλιας.

Σε βαθος χρονου στα νομισματικα οι χαμενοι ειναι οι επενδυτες που μολις δουν να πεφτουν λιγο τα καλοπληρωμενα καμαρια τους τρεχουν να πουλησουν και κατρακυλαν οι τιμες,ενω οι συλλεκτες των οποιων αδιαφορο ειναι το τι γινεται στην αγορα που δεν ενδιαφερονται αμεσα να πουλησουν,το κερδος οταν ερθει το πληρωμα του χρονου ειναι το μεγιστο.

Βλεπε Γκαςς Παππας ,Πητ Τσεις,Μπιλ Μιτσελ,Γιωργος Γιωργιοπουλος,Τελλης Παναγιωταρος,Γιωργος Μπρατακος,Ασπρογερακας,Λουλακακης,Λεωνιδας Χερμες,Γιωργος Μπουτος (πρωην υπουργος)Μιχαλης Ρωμανος.
Και σε Ελληνικες συλλογες που γνωριζω και παρακολουθω τα τελευταια 15 χρονια.
Νιωθω δε τυχερος που σε ορισμενες απο αυτες μου δοθηκε η ευκαιρεια να γλυψω και γω κανα κοκαλακι


Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #343 στις: Μάιος 29, 2012, 02:10:05 μμ »



Παρακαλετο με εχουν να πουλησω τα νομισματα της συλλογης μου και να ορισω την τιμη ομως για μενα οσο και να κανουν ,απο 10 ευρο ολα μεχρι 3000 ευρο ολα,ποσος με απασχολει.Ειναι το χομπυ μου και το μερακι μου,οποτε θα τα δωσω μισοτιμης δεν ισχυει.

Ναι ειναι Μ###### να αγοραζεις λιρες στα 300 ευρο εκαστη κατα την γνωμη μου.Ειναι σαν να μπαινεις στο Ελληνικο χρηματΙστΗριο Αυγουστο του 1999.
Επρεπε να εχεις μπει σε λιρες το 2005 και σημερα να ξεφορτωνεις.Αυτη ειναι επενδυση.
Ως επι το πλειστον εδω μεσα ειμαστε συλλεκτες ,εσυ το βλεπεις επενδυτικα και οχι με αγαπη.Καλα κανεις ομως αφου θες να κονομησεις στο χωρο που λεγετε νομισμα οπως θα επρεπε να αγοραζες ρωσικα το 1998 για να κονομαγες σημερα,η κινεζικα το 2002 για να χοντροκονομαγες παλι σημερα,κοιτα να αγορασεις Ινδικα και Βιετναμεζικα σημερα για να κονομησεις αυριο.
Η αγορα εγγλεζικων νομισματων ειναι ,ηταν και θα ειναι μια στασιμη αγορα που δεν μπορουν να γινουν παιχνιδια.

Αυτο που θες να κανεις προαπαιτει καθημερινη παρακολουθηση ολων των δημοπρασιων στα εγγλεζικα η οτιδηποτε αλλο και αρχειο ολων των δημοπρασιων τουλαχιστον προ δεκαπενταετιας.

Η νομισματικη αγορα σχεδον σε νομισματα ολων των χωρων κανει κυκλους και αναλογα με τις περιστασεις.

Οποτε η κανεις συλλογη γιατι σαρεσει και εισαι συλλεκτης η κανεις επενδυση και σιγουρα παντως οχι σε λιρες Αγγλιας.

Σε βαθος χρονου στα νομισματικα οι χαμενοι ειναι οι επενδυτες που μολις δουν να πεφτουν λιγο τα καλοπληρωμενα καμαρια τους τρεχουν να πουλησουν και κατρακυλαν οι τιμες,ενω οι συλλεκτες των οποιων αδιαφορο ειναι το τι γινεται στην αγορα που δεν ενδιαφερονται αμεσα να πουλησουν,το κερδος οταν ερθει το πληρωμα του χρονου ειναι το μεγιστο.

Βλεπε Γκαςς Παππας ,Πητ Τσεις,Μπιλ Μιτσελ,Γιωργος Γιωργιοπουλος,Τελλης Παναγιωταρος,Γιωργος Μπρατακος,Ασπρογερακας,Λουλακακης,Λεωνιδας Χερμες,Γιωργος Μπουτος (πρωην υπουργος)Μιχαλης Ρωμανος.
Και σε Ελληνικες συλλογες που γνωριζω και παρακολουθω τα τελευταια 15 χρονια.
Νιωθω δε τυχερος που σε ορισμενες απο αυτες μου δοθηκε η ευκαιρεια να γλυψω και γω κανα κοκαλακι



[/quote]


Mπορει να εχεις δικιο , μπορει και αδικο. αυτα ειναι προβλεψεις και ο καθενας μπορει να κανει.
Παντως προσωπικη εκτιμηση ,αν αυτην τη στιγμη (και στο μελλον πιστευω)επρεπε να πουλησω νομισμα, θα προτιμουσα να εχω λιρα του 1817΄-23-29-33 ή και πιο κοινες , απο το να κατεχω εικοσαρικακια,
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #344 στις: Μάιος 29, 2012, 02:16:10 μμ »

ενταξει Σωτηρη ουδεμια αμφισβητηση.Και εγω θα ηθελα να εχω 1917 Λονδινου και πεντολιρα πιστοποιημενα μσ62 και μσ63 απο 1911 και πριν,και θα τα ειχα και θα τα καμαρωνα μα το αγιο Βενεδικτο,ομως να επενδυσεις και να χοντροκονομησεις απο τα νομισματα θελει πολυ μελετη,ρισκο,λεφτα,τυχη και κυνηγη,πραγμα που δεν μπορεις να επιτυχεις μαζευοντας κοινες ημερομηνιες σε λιρες ακυκλοφορητες η μη.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: 1 ... 21 22 [23] 24
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences