Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 09:45:55 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τι πιστεύεται πως είναι προτιμότερο?
Άμεση συμφωνία με τα σκληρά μέτρα των δανειστών
Να πάμε την διαπραγμάτευση μέχρι τέλους με μικρή οπισθοχώρηση των δα
Απαίτηση να δεχτούν όλους τους όρους μας αλλιώς ΡΗΞΗ
Μονομερής αθέτηση του χρέους

Σελίδες: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 39
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ρήξη ή Συμφωνία;  (Αναγνώστηκε 139370 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #510 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:37:24 πμ »

Οι Αμερικανοί οικονομολόγοι Τζέφρι Σαξ, Μπάρι Άιχενγκριν και Πολ Κρούγκμαν κατηγορούν την τρόικα για την κρίση στην Ελλάδα, ενώ εξαίρουν τη στάση του Έλληνα πρωθυπουργού Αλέξη Τσίπρα και ζητούν περισσότερη κατανόηση από τη Γερμανία.

http://www.capital.gr/oikonomia/3038934/die-welt-treis-amerikanoi-oikonomologoi-katigoroun-tin-europi-gia-anikanotita

Τι ξέρουν οι οικονομολόγοι από οικονομία? Εμείς τα ξέρουμε! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

 
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #511 στις: Ιούνιος 30, 2015, 09:52:08 πμ »

Οι Αμερικανοί οικονομολόγοι Τζέφρι Σαξ, Μπάρι Άιχενγκριν και Πολ Κρούγκμαν κατηγορούν την τρόικα για την κρίση στην Ελλάδα, ενώ εξαίρουν τη στάση του Έλληνα πρωθυπουργού Αλέξη Τσίπρα και ζητούν περισσότερη κατανόηση από τη Γερμανία.

http://www.capital.gr/oikonomia/3038934/die-welt-treis-amerikanoi-oikonomologoi-katigoroun-tin-europi-gia-anikanotita

Τι ξέρουν οι οικονομολόγοι από οικονομία? Εμείς τα ξέρουμε! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο


(Αν απαντάς σε εμένα:)

Εμφανίζεις τρεις οικονομολόγους που υποστηρίζουν τη μία άποψη. Να σου εμφανίσω κι εγώ άλλου τρεις που υποστηρίζουν την άλλη άποψη. Έχει νόημα αυτή η συζήτηση; Να μετράμε πόσοι οικονομολόγοι υποστηρίζουν τη μία ή την άλλη άποψη;

Αυτό που έχει νόημα είναι να διαβάσεις τις απόψεις και των μεν και των δε και να σχηματίσεις τη δική σου. Με βάση τη λογική σου και όχι τις συναισθηματικές σου εξάρσεις.
Καταγράφηκε
Stratis76
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


Προφίλ
« Απάντηση #512 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:08:11 πμ »

Εξω απο το χορό λέει η παροιμία...... Ντροπή
Εδω ο πανμέγιστος οικονομολόγος Γιάν(ν)ης πρίν κανα 2 μέρες έλεγε πως δε θα κλείσουν οι τράπεζες και
δεν θα υπάρχει capital control...
O ίδιος ο Τσίπρας κατηγορούσε κα επέκρινε το γιωργάκη για τον ίδιο λόγο που μας προτρέπει ο ίδιος.
Ο γιωργάκης τελικά μπλόφαρε, ο αλεξάκης τυπώνει τα ψηφοδέλτια.
Η διαφορά απότι φαίνεται στις 2 προτάσεις (Τσίπρα - θεσμών  Σαρκασμός) είναι όσο περίπου τα ανταλλακτικά για τα παρτάλια που ήθελε ο ψεκασμένος να παραγγείλει (ευτύχως τους έκοψε και δε το έκαναν).
Εαν είχαν δεχθεί τα 8 δις ή μας έκαναν και έκπτωση στα 7,5 δις, θα μιλούσαμε για επιτυχία της κυβέρνησης που θα έσκιζε τα μνημόνια? Ο Κρούγκμαν και ο Στίγκλιτς θα παρεμβαίνανε?
Και οι 2 προτάσεις είναι χάλια...και τα 8 δις είναι χάλια.. το θέμα είναι πως στο ΝΑΙ ξέρουμε τι μας περιμένει, στο
ΟΧΙ τι?
Προβληματισμοί μου, ακόμα αμφιταλαντεύομαι.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #513 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:56:10 πμ »

Εξω απο το χορό λέει η παροιμία...... Ντροπή
Εδω ο πανμέγιστος οικονομολόγος Γιάν(ν)ης πρίν κανα 2 μέρες έλεγε πως δε θα κλείσουν οι τράπεζες και
δεν θα υπάρχει capital control...
O ίδιος ο Τσίπρας κατηγορούσε κα επέκρινε το γιωργάκη για τον ίδιο λόγο που μας προτρέπει ο ίδιος.
Ο γιωργάκης τελικά μπλόφαρε, ο αλεξάκης τυπώνει τα ψηφοδέλτια.
Η διαφορά απότι φαίνεται στις 2 προτάσεις (Τσίπρα - θεσμών  Σαρκασμός) είναι όσο περίπου τα ανταλλακτικά για τα παρτάλια που ήθελε ο ψεκασμένος να παραγγείλει (ευτύχως τους έκοψε και δε το έκαναν).
Εαν είχαν δεχθεί τα 8 δις ή μας έκαναν και έκπτωση στα 7,5 δις, θα μιλούσαμε για επιτυχία της κυβέρνησης που θα έσκιζε τα μνημόνια? Ο Κρούγκμαν και ο Στίγκλιτς θα παρεμβαίνανε?
Και οι 2 προτάσεις είναι χάλια...και τα 8 δις είναι χάλια.. το θέμα είναι πως στο ΝΑΙ ξέρουμε τι μας περιμένει, στο
ΟΧΙ τι?
Προβληματισμοί μου, ακόμα αμφιταλαντεύομαι.
υπαρχουν και αλλα πραγματα φιλε μου μεσα σε αυτα τα κωλοκειμενα..........συμφωνω μαζι σου οτι και οι δυο προτασεις εχουν χαλια μαυρα για μας για τον λαο αλλα εδω που ειμαστε μη τα θελουμε και ολα δικα μας......κατι πρεπει να δωσουμε και μεις αρκει να ειναι κατι που να μη μας δινει την αισθηση οτι ειμαστε δουλοι......μονα ζυγα δικα μας δεν γινεται..........θελουμε την πατριδα μεσα στην ΕΕ και το ευρω καλως καποια πραγματα πρεπει να τα δεχθουμε......αλλα μεσα σε αυτα που προτειναν οι θεσμοι οι παροχες ειναι ψιχουλα.......το χρεος ειναι μη βιωσιμο αυτη ειναι γενικη παραδοχη αρα δεν μπορει μια χωρα να λαμβανει μετρα και νεα μετρα και ξαναμανα μετρα για να στηριξει ενα χρεος που δεν μπορει να αποπληρωθει........αυτο το χρεος πρεπει να ελαφρυνει με μερικη διαγραφη και να δοθει ενα προγραμμα χρηματοδοτησης που ναναι αποκλειστικα αφιερωμενο στην αναπτυξη και στις επενδυσεις.........δεν ξερω ουτε τι θα σημαινει το ΝΑΙ ουτε τι θα σημαινει το ΟΧΙ αυτο που ξερω ειναι οτι δεν μπορω αλλο να ζω χωρις προοπτικη χωρις σχεδιο χωρις ονειρα χωρις προγραμμα για την οικογενεια μου χωρις να ξερω τι θα ξημερωσει αυριο RESTART αυτο πρεπει να γινει και σε αυτο πρεπει ολοι να ειμαστε μαζι..........τωρα θαναι αφορμη το ΝΑΙ η το ΟΧΙ αυτο δεν το ξερω.........καταλαβαινω και αυτους που δεν επηρεαστηκαν απο την κριση ολα αυτα τα χρονια και οι μισθοι τους και οι αμοιβες τους δεν πειραχθηκαν και ο τροπος ζωης τους δεν αλλαξε η αλλαξε ελαχιστα αλλα απο την αλλη κατανοω και αυτους που ειδαν να λεηλατουν  τους μισθους και τις συνταξεις τους που ειδαν τα μαγαζια τους να χανουν απο 50% και πανω των εσοδων τους η ακομα και να κλεινουν που εμειναν ανεργοι χωρις ενα μεροκαματο για μηνες ολοκληρους..........να παμε παλι πισω και να παρουμε αυτους που ειχαμε τα τελευταια 5 χρονια?να παρουμε παλι μια κυβερνηση "Παπαδημου"?να προχωρησουμε με τουτους που ναι μεν δειχνουν να μη μασανε αλλα δεν λενε και με σαφηνεια τι ξημερωνει αυριο αν κατι δεν παει καλα η με τους αλλους τους σιγουρους στα τεσσερα και σιγα σιγα να σβησουμε γιατι θα γινει καποια στιγμη και αυτο.Δεν ξερω ειλικρινα δεν εχω αποφασισει ακομα...........
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #514 στις: Ιούνιος 30, 2015, 10:59:49 πμ »

To σωστο για μενα ειναι να πουμε ΝΑΙ και να σχηματιστει μια αλλη κυβερνηση που επιτελους θα κοψει τις παθογενειες και τις σπαταλες.
Δε μου λετε ολοι εσεις που γκρινιαζετε....εκτος απο την ερημη τη νεα γενια που τρωει στην καμπουρα της τις παπαριες σορρυ κιολας της παλιας γενιας, ποιοι αλλοι δικαιουνται να μιλανε? Το ξερετε οτι η μεση συνταξη στην Ελλαδα ειναι 940 ευρω ΤΩΡΑ? Το ξερετε οτι 1 στους 2 Ελληνες παιρνει απο 2 συνταξεις και πανω? Το ξερετε οτι υπαρχουν 330.000 τριπλοσυνταξιουχοι και 80.000 τετραπλοσυνταξιουχοι? Οτι το 30% και παραπανω ειναι προωρες συνταξεις? Ο αλλος εβγαινε συνταξη στα 40 ελεος....Μισθοι 3χιλιαρα και 5χιλιαρα στη ΔΕΗ, στη Ολυμπιακη, εδω εφτασε να παιρνει ο σκουπιδιαρης 2 χιλιαρικα και ο επιστημονας τωρα παιρνει 700 ευρω και αν.
Σιγα μη λυπηθω τους συνταξιουχους τωρα. Κατεστρεψαν τη χωρα, εφαγαν ολα οσα ανηκουν στη δικη μου γενια και τωρα στα ΑΤΜ στριμωχνονται για το 60αρι. Τουλαχιστον αυτοι στον ιδιωτικο τομεα αυτα που πληρωναν τα δουλευαν , οχι οτι και εκει δεν υπαρχουν τομαρια που δε πληρωνανε κανενα φορο βεβαια. Αυτοι στο δημοσιο απο που τα πληρωνανε? Το κρατος τους πληρωνε τις εισφορες, γιαννης κερναει γιαννης πινει, δηλαδη ποσα ηταν τα μικτα τους μαζι με τους 14 μισθους? 2-3 φορες πανω απο την αγορα....και να πεις οτι ηταν παραγωγικοι παει στο διαολο.
Εγω δεν εχω παρει ΠΟΤΕ κανενα +1 απο εδω μεσα και ειμαι περηφανος γιατι ουτε φιλιες προσωπικες με κανενα εχω ουτε τιποτα και μ αρεσει η ωμη αληθεια.
Ποιοι μιλανε? Η γενια που οι πιο πολλοι δεν ειχανε ουτε πτυχιο ουτε τιποτα και μπαινανε στους δημους και παιρνανε διχιλιαρα το λιγοτερο? Η νεα γενια με ντοκτορα διδακτορικο και 500 ευρω μισθο? Αυτο μας αξιζει? ΟΧΙ δε θελω να μου δινουν οι γεροι τη συνταξη τους, και καμια χαρη δε μου κανουν. Θελω τα δικα μου λεφτα, αυτα που δικαιουμαι , και τα εφαγαν οι Παπανδρεηδες-Σημιτηδες-Καραμανληδες-Σαμαραδες και Συριζαιοι καθως το συριζα ειναι ως επι το πλειστον ατομα του παλιου ΠΑΣΟΚ. Τα μοιρασαν στους ψηφοφορους τους, φαγανε και αυτοι μαζι με 10 καναλαρχες οτι απεμεινε και παπαλα η ιστορια. Και τωρα βεβαια φταιει η Μερκελ, για να γλυτωσουν το τομαρι τους οι κλεφτες και προδοτες εγχωριοι πολιτικοι.
Οχι ρε ξεφτιλες πολιτικοι, ουτε φορο να βαλετε ουτε τιποτα. Αυτη τη ρεμουλα να κοψετε, αυτα και να σταματησετε τη φοροδιαφυγη. Αλλα ειστε ανικανοι να το κανετε επειδη φοβαστε το πολιτικο κοστος ακομα και τωρα. Και ετουτος εδω που μας κυβερναει ειναι το ιδιο ανικανος με τους προηγουμενους, προχθες εκανε διορισμους εν μεσω τετοιας λαιλαπας.
Οσο για το 1922 που ενας φιλος πιο πανω απαντησε, οχι φιλε μου, το 1922 ΔΕΝ ηταν επεκτατικος πολεμος, η Ελλαδα ηταν χρονια στην Μικρασια. Οι Τουρκοι ηταν αυτοι που κανανε επεκτατικο πολεμο, που κατεκτησαν τα εδαφη αυτα που ηταν ελληνικα. Δε συμφωνω βεβαια μετα που πηγαμε στην Αγκυρα, φαγαμε το κεφαλι μας. Ουτε εθνικιστης ειμαι ουτε τιποτα αλλα αυτο λεει η ιστορικη αληθεια. Οσο για τηλεοραση δε βλεπω καθολου και δε με νοιαζουν τα καναλια να πω την αληθεια, σημερα το ιντερνετ ειναι ολη η ιστορια. Σορρυ και για τη δικια μου δραματοποιηση, τα ειπα και ησυχασα.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #515 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:01:53 πμ »

To σωστο για μενα ειναι να πουμε ΝΑΙ και να σχηματιστει μια αλλη κυβερνηση που επιτελους θα κοψει τις παθογενειες και τις σπαταλες.
Δε μου λετε ολοι εσεις που γκρινιαζετε....εκτος απο την ερημη τη νεα γενια που τρωει στην καμπουρα της τις παπαριες σορρυ κιολας της παλιας γενιας, ποιοι αλλοι δικαιουνται να μιλανε? Το ξερετε οτι η μεση συνταξη στην Ελλαδα ειναι 940 ευρω ΤΩΡΑ? Το ξερετε οτι 1 στους 2 Ελληνες παιρνει απο 2 συνταξεις και πανω? Το ξερετε οτι υπαρχουν 330.000 τριπλοσυνταξιουχοι και 80.000 τετραπλοσυνταξιουχοι? Οτι το 30% και παραπανω ειναι προωρες συνταξεις? Ο αλλος εβγαινε συνταξη στα 40 ελεος....Μισθοι 3χιλιαρα και 5χιλιαρα στη ΔΕΗ, στη Ολυμπιακη, εδω εφτασε να παιρνει ο σκουπιδιαρης 2 χιλιαρικα και ο επιστημονας τωρα παιρνει 700 ευρω και αν.
Σιγα μη λυπηθω τους συνταξιουχους τωρα. Κατεστρεψαν τη χωρα, εφαγαν ολα οσα ανηκουν στη δικη μου γενια και τωρα στα ΑΤΜ στριμωχνονται για το 60αρι. Τουλαχιστον αυτοι στον ιδιωτικο τομεα αυτα που πληρωναν τα δουλευαν , οχι οτι και εκει δεν υπαρχουν τομαρια που δε πληρωνανε κανενα φορο βεβαια. Αυτοι στο δημοσιο απο που τα πληρωνανε? Το κρατος τους πληρωνε τις εισφορες, γιαννης κερναει γιαννης πινει, δηλαδη ποσα ηταν τα μικτα τους μαζι με τους 14 μισθους? 2-3 φορες πανω απο την αγορα....και να πεις οτι ηταν παραγωγικοι παει στο διαολο.
Εγω δεν εχω παρει ΠΟΤΕ κανενα +1 απο εδω μεσα και ειμαι περηφανος γιατι ουτε φιλιες προσωπικες με κανενα εχω ουτε τιποτα και μ αρεσει η ωμη αληθεια.
Ποιοι μιλανε? Η γενια που οι πιο πολλοι δεν ειχανε ουτε πτυχιο ουτε τιποτα και μπαινανε στους δημους και παιρνανε διχιλιαρα το λιγοτερο? Η νεα γενια με ντοκτορα διδακτορικο και 500 ευρω μισθο? Αυτο μας αξιζει? ΟΧΙ δε θελω να μου δινουν οι γεροι τη συνταξη τους, και καμια χαρη δε μου κανουν. Θελω τα δικα μου λεφτα, αυτα που δικαιουμαι , και τα εφαγαν οι Παπανδρεηδες-Σημιτηδες-Καραμανληδες-Σαμαραδες και Συριζαιοι καθως το συριζα ειναι ως επι το πλειστον ατομα του παλιου ΠΑΣΟΚ. Τα μοιρασαν στους ψηφοφορους τους, φαγανε και αυτοι μαζι με 10 καναλαρχες οτι απεμεινε και παπαλα η ιστορια. Και τωρα βεβαια φταιει η Μερκελ, για να γλυτωσουν το τομαρι τους οι κλεφτες και προδοτες εγχωριοι πολιτικοι.
Οχι ρε ξεφτιλες πολιτικοι, ουτε φορο να βαλετε ουτε τιποτα. Αυτη τη ρεμουλα να κοψετε, αυτα και να σταματησετε τη φοροδιαφυγη. Αλλα ειστε ανικανοι να το κανετε επειδη φοβαστε το πολιτικο κοστος ακομα και τωρα. Και ετουτος εδω που μας κυβερναει ειναι το ιδιο ανικανος με τους προηγουμενους, προχθες εκανε διορισμους εν μεσω τετοιας λαιλαπας.
Οσο για το 1922 που ενας φιλος πιο πανω απαντησε, οχι φιλε μου, το 1922 ΔΕΝ ηταν επεκτατικος πολεμος, η Ελλαδα ηταν χρονια στην Μικρασια. Οι Τουρκοι ηταν αυτοι που κανανε επεκτατικο πολεμο, που κατεκτησαν τα εδαφη αυτα που ηταν ελληνικα. Δε συμφωνω βεβαια μετα που πηγαμε στην Αγκυρα, φαγαμε το κεφαλι μας. Ουτε εθνικιστης ειμαι ουτε τιποτα αλλα αυτο λεει η ιστορικη αληθεια. Οσο για τηλεοραση δε βλεπω καθολου και δε με νοιαζουν τα καναλια να πω την αληθεια, σημερα το ιντερνετ ειναι ολη η ιστορια. Σορρυ και για τη δικια μου δραματοποιηση, τα ειπα και ησυχασα.
+1 Απλα και λογικα.
Καταγράφηκε
Stratis76
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


Προφίλ
« Απάντηση #516 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:13:20 πμ »

Ωραία τα είπες.
Εαν πάμε σε εκλογές (αλήθεια πόσο θα μας κοστίσει το δημοψήφισμα και οι εκλογές? πόσα εκατομμύρια)
προβλέπω άνοδο των άκρων με ότι συνεπάγεται αυτό.
Η φούσκα έσκασε!
ΤΟ δημόσιο δεν είναι το μόνο που κατέστρεψε την Ελλάδα. Τα χρήματα που λές τα έπαιρναν συγκεκριμένοι
και προνομιούχοι. Μη ξεχνάμε πως η Πρώτη φορά αριστερα έδωσε δωράκι στους Φωτοπουλαίους (βλ. προηγούμενη πρόταση) δωράκι για καφεδάκι και τυροπιττούλα (απο τα Ζοναρς ε). Η εκλογική πελατεία εξακολουθεί και υπάρχει. Το πρόβλημα με το ΟΧΙ για μένα είναι πως κανείς δε μας έχει εξηγήσει το πρακτικό του θέματος.
Ξαναλέω, θα είμασταν εθνικά υπηρήφανοι ως Ελληνες, απόγονοι του Λεωνίδα και άλλες τέτοιες γραφικότητες
εαν θα περνούσαν τα μέτρα των 8 δις που πρότεινε ο Συριζα? Με πόσα ευρώ παραπάνω η υπερηφάνια μετατρέπεται σε ξεφτίλα?
Οσό για την εκστρατεία στη Μ.Ασία, διαταγές πήρε και ο Βενιζέλος απο άλλους (US-UK)
Καταγράφηκε
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #517 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:19:01 πμ »

Παιδιά ρήξη τέλος θα τα βρούνε 
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #518 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:20:06 πμ »

Να υπαρξει μια Φορα εθνικη Ομοψυχια σε Ενοχλεί?
Καταγράφηκε
Stratis76
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


Προφίλ
« Απάντηση #519 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:22:49 πμ »

Να υπαρξει μια Φορα εθνικη Ομοψυχια σε Ενοχλεί?
Μακάρι, αλλά πραγματικά πιστεύεις πως αυτό που απο δημιουργίας του Ελληνικού έθνους δεν έχει γίνει, θα γίνει τώρα?
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #520 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:32:39 πμ »

Να υπαρξει μια Φορα εθνικη Ομοψυχια σε Ενοχλεί?
Μακάρι, αλλά πραγματικά πιστεύεις πως αυτό που απο δημιουργίας του Ελληνικού έθνους δεν έχει γίνει, θα γίνει τώρα?
ΟΧΙ
Καταγράφηκε
Stratis76
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


Προφίλ
« Απάντηση #521 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:35:20 πμ »

Να υπαρξει μια Φορα εθνικη Ομοψυχια σε Ενοχλεί?
Μακάρι, αλλά πραγματικά πιστεύεις πως αυτό που απο δημιουργίας του Ελληνικού έθνους δεν έχει γίνει, θα γίνει τώρα?
ΟΧΙ
Είσαι δυναμίτης  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #522 στις: Ιούνιος 30, 2015, 11:57:00 πμ »

Θα μπορούσαμε βεβαια αν είχαμε σοβαρους πολιτικους.
Καταγράφηκε
Stratis76
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


Προφίλ
« Απάντηση #523 στις: Ιούνιος 30, 2015, 12:05:46 μμ »

Σπάνιο είδος...πρός εξαφάνιση ή ήδη εξαφανισμένο  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #524 στις: Ιούνιος 30, 2015, 01:22:05 μμ »

το δημοψήφισμα είναι στάχτη στα μάτια του κόσμου και επώδυνο .
ψηφίστηκε κυβέρνηση για την διαπραγμάτευση .
πουθενά και ποτέ δεν αναφέρει ο τσίπρας .."θα διαπραγματευθούμε και στο τέλος θα ρωτήσουμε τον λαό ".
είναι κομματικά παιχνίδια του τσίπρα και της παρέας του που αφού είδαν με τι ύαινες έχουν να κάνουν στις βρυξέλλες και αφού συνειδητοποίησαν πόσο απροετοίμαστοι πήγαν και ίσως διαπίστωσαν  και πόσο άσχετοι είναι, βάζουν τον λαό να αποφασίσει  να γίνει αποδεκτό το σχέδιο συμφωνίας :Reforms for the completion of the Current Program and Beyond» Μεταρρυθμίσεις για την ολοκλήρωση του τρέχοντος προγράμματος και πέραν αυτού  και το δεύτερο «Preliminary Debt sustainability analysis» (προκαταρκτική ανάλυση βιωσιμότητας χρέους)»  η όχι .να καταλάβει ο παππούς στο χωριό αυτά όλα  σε 7 μέρες .
[/quote]
-----------------------

Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 33 34 [35] 36 37 ... 39
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences