Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 24, 2024, 10:49:48 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτιμηση Δεσμιδες Χαρτονομισματων  (Αναγνώστηκε 28004 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:09:31 μμ »

Και πως τα πουλησες με κερδος?

Περιμενα μέχρι να βρεθεί ο καυλ@@@νος φορτογκας
ο βλαξ ηθελες να πεις αλλα το ειπες κομψα
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:12:07 μμ »

Αν καταλαβες απο τα λεγομενα μου οτι το θεμα μου ειναι τα κατοχικα και αν χανω εγω 4 ευρω το κομματι μαλλον τζαμπα ανοιξα την κουβεντα.
Παρεπιμπτοντως το 50.000 δε κανει 4 ευρω το κομματι, και εσυ παλιος εισαι και ξερεις.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:18:10 μμ »

εμενα εχει ο φιλος μου πολλα και τα παιρνω χοντρικη οσα θελω!  Κλείσιμο ματιού  μα κατοχικα ανεβασε ο ανθρωπος γι'αυτα μιλαμε!

Νικ αυτα ειναι απο εκεινο το τσουβαλι που σε βρηκα να μετρας την αλλη φορα?  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Impact
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:21:32 μμ »

ναι φιλε  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:22:14 μμ »

Και πως τα πουλησες με κερδος?

Περιμενα μέχρι να βρεθεί ο καυλ@@@νος φορτογκας
ο βλαξ ηθελες να πεις αλλα το ειπες κομψα

Αν έτσι το αντιλαμβάνεσαι ναι . αλλά άνθρωποι που έχουν να δώσουν για ενα και μονο νόμισμα απο 1000εως 15000 που έτυχε να πουλησω μια σειρα κερμάτων . ...δεν ξέρω κατα ποσο μπορεί να χαρακτηριστούν ως βλακες... Απο εμένα πάντως όχι .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:28:58 μμ »

Ωραια απαντηση <εμενα εχει ο φιλος μου πολλα και τα παιρνω χοντρικη οσα θελω> !!!
Αφου δε μας λες και ηλιθιους στα ισα παλι καλα.
Εγω το δηλωνω ευθεως παντως. Ημουν οντως ηλιθιος και βλακας οπως λεει και ο απο πανω.
Αυτο δε σημαινει οτι θα βγαλω και το σκασμο και θα απολαυσω το εργο. Ας υπαρχει και ενας που να γκρινιαζει.
Αυτη η δεκαετια 2000 πρεπει να ηταν η πιο αμαρτωλη στην ιστορια των συλλεκτικων.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:29:43 μμ »

Με ξενερωνουν γιατι θελω να συλλεγω αντικειμενα με καποια σπανιοτητα και οχι χαρτια. Αν ηταν ετσι και θελαμε πληροτητα, ολοι θα συλλεγαμε Β δημοκρατια και θα ειμασταν ευτυχισμενοι. Ο συλλεκτης ταυτιζεται με το σπανιο, με την αισθηση οτι εχει κατι που το εχουν λιγοι. Εν πασει περιπτωσει οταν βλεπω αυτη την κατασταση ξενερωνω απιστευτα. Χωρια που βλεπω να απαξιωνεται και η συλλογη μου (και η συλλογη του καθενα απο εδω που δεν ειναι μεσα στα 'πραγματα' και δεν εχει καποιο συμφερον απο ολα αυτα και δεν ειρωνευεται).

Αυτός που αγοράζει κάτι 50 ευρώ καιξενερωνει επειδή μεθαύριο παει 5 δεν είναι συλλέκτης ερετικε. Στο δηλώνω εγώ μιας και το κατάλαβα απο προσωπική εμπειρία οτι δεν ανεχομαι να χάνω λεφτά ...γι αυτό τα πουλησα.... Όλα με κερδος

Δεν νομιζω οτι ειναι θεμα συλλεκτικης νοοτροπιας η ιδιοτητας Διονυση.
Δηλαδη Συλλεκτης ειναι οποιος πιανεται αδιαμαρτυρητα μακακας?
Δεν γνωριζω ανθρωπο που να παιρνει κατι 50 και να μην τσαντιζεται εαν για καποιον λογο τωρα κανει 10.
Φυσικα πρωτα πρεπει κανεις να κατηγορει τον εαυτο του σε αυτη την περιπτωση και μετα οσους το εχουν προκαλεσει η το προκαλουν.
Μερικες φορες βεβαια δεν υπαρχει μια μονο αιτια, ειναι και θεμα συγκυριων.
Σε καθε περιπτωση κανεις δεν γουσταρει να χανει λεφτα, ειτε απο τον συλλεκτισμο, ειτε απο την δουλεια του, ειτε απο οπουδηποτε.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:29:58 μμ »

Ενταξει Διονυση οτι πεις......sorry για το αστειο  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Απρίλιος 07, 2015, 03:31:24 μμ »

Προκαλω να μου πειτε ποσο εκανε το 5λ 1895 Bu πριν εμφανιστει το μασουρι για οσους λενε για κοινα και κατοχικα. (να εμφανιστουν οι σακοι μαλλον χαχα)
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:06:43 μμ »

Για να καταλάβω...ο φίλος ο impact είναι παλιός, και μαζεύει δεσμίδες χρόνια, και μπήκε να ζητήσει εκτίμηση αυτών?? Πφφφ, καλά μου λέγανε μην ασχολείσαι με τις εκτιμήσεις...έφαγα και 1 λεπτό από τον χρόνο μου...
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:26:41 μμ »

Για να καταλάβω...ο φίλος ο impact είναι παλιός, και μαζεύει δεσμίδες χρόνια, και μπήκε να ζητήσει εκτίμηση αυτών?? Πφφφ, καλά μου λέγανε μην ασχολείσαι με τις εκτιμήσεις...έφαγα και 1 λεπτό από τον χρόνο μου...

λάθος κατάλαβες, ο φίλος ο ίμπακτ ήταν αντάρτης 1940 και μαζί με την ομάδα του λήστεψαν μια τράπεζα γερμανική που είχε ελληνικά χαρτονομίσματα απο ένα, αναγκαστικό, δάνειο που είχε πάρει απο την Ελλάδα, η Γερμανία. Η τελευταία ακόμα μας το χρωστάει γιατι της τα κλέψανε τα λεφτά και δεν κατάφερε να επενδύσει σε κανόνια και να γίνει ΗΠΑ στην θέση των ΗΠΑ, ώστε να μας ξεχρεώσει. Ο  φίλος ίμπακτ ήταν ο μόνος που επιβίωσε απο την επιχείρηση-ληστεία κι έκρυψε τα κλοπιμαία πολύ καλά για να τα πάρει αργότερα και να ανοίξει τεχνικό γραφείο για την ανοικοδόμηση της χώρας (με την απελευθέρωση), τα έκρυψε τόσο καλά, όμως που μόλις πριν λίγους μήνες κατάφερε να τα εντοπίσει αλλα δεν τα δεχόταν καμία τράπεζα και κανένας ιδιώτης γιατί οι άτιμοι γερμαναράδες πήραν την εκδίκησή τους, καταργώντας όλα τα ευρωπαϊκά, εθνικά, νομίσματα, επιβάλλοντας το ευρώ. Έτσι, η μόνη του λύση στο πρόβλημά του, ήταν να αποτανθεί στους γνώστες των κατοχικών που βρίσκονται μόνο ανάμεσα στους συλλέκτες.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:28:55 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:41:29 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο κλαίω απ' τα γέλια με το σχόλιο του nestor34!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Sp1
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2600



Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:42:30 μμ »

Αψογο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Impact
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Απρίλιος 07, 2015, 04:44:34 μμ »

Για να καταλάβω...ο φίλος ο impact είναι παλιός, και μαζεύει δεσμίδες χρόνια, και μπήκε να ζητήσει εκτίμηση αυτών?? Πφφφ, καλά μου λέγανε μην ασχολείσαι με τις εκτιμήσεις...έφαγα και 1 λεπτό από τον χρόνο μου...

λάθος κατάλαβες, ο φίλος ο ίμπακτ ήταν αντάρτης 1940 και μαζί με την ομάδα του λήστεψαν μια τράπεζα γερμανική που είχε ελληνικά χαρτονομίσματα απο ένα, αναγκαστικό, δάνειο που είχε πάρει απο την Ελλάδα, η Γερμανία. Η τελευταία ακόμα μας το χρωστάει γιατι της τα κλέψανε τα λεφτά και δεν κατάφερε να επενδύσει σε κανόνια και να γίνει ΗΠΑ στην θέση των ΗΠΑ, ώστε να μας ξεχρεώσει. Ο  φίλος ίμπακτ ήταν ο μόνος που επιβίωσε απο την επιχείρηση-ληστεία κι έκρυψε τα κλοπιμαία πολύ καλά για να τα πάρει αργότερα και να ανοίξει τεχνικό γραφείο για την ανοικοδόμηση της χώρας (με την απελευθέρωση), τα έκρυψε τόσο καλά, όμως που μόλις πριν λίγους μήνες κατάφερε να τα εντοπίσει αλλα δεν τα δεχόταν καμία τράπεζα και κανένας ιδιώτης γιατί οι άτιμοι γερμαναράδες πήραν την εκδίκησή τους, καταργώντας όλα τα ευρωπαϊκά, εθνικά, νομίσματα, επιβάλλοντας το ευρώ. Έτσι, η μόνη του λύση στο πρόβλημά του, ήταν να αποτανθεί στους γνώστες των κατοχικών που βρίσκονται μόνο ανάμεσα στους συλλέκτες.
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο......να σαι καλα nestor34, πολυ μου αρεσε αυτο!!
Τετοια δραση ουτε ο Quentin Tarantino δεν θα το σκεφτοταν  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences