Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:05:51 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τι λεει το μέλλον>  (Αναγνώστηκε 16092 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 01:00:29 πμ »

 Πραγματικά με κούρασε να διαβάζω το θέμα που έκλεισε!!! Τόσο που ενώ δεν ήθελα να ασχοληθώ,κι όμως ήμουν έτοιμος να αρχίσω να τα χώνω και να μπλεχτώ εν γνώση μου σε μια κουβέντα που δεν θα οδηγεί πουθενα!!!!!!!!

Λοιπόν μάγκες στο παρόν.... Που πάμε? Ολοι μας με το χέρι στην καρδιά και μακρία από φανατισμούς και εμπάθειες....

Καταθέστε ψυχές και μακρία από φανατισμούς και εμπάθειες, επαναλαμβάνω,  Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, αλλά  θα γίνουμε μάρτυρες αλλαγών που θα γράψουνε Ιστορία. ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ.

Θερμή παράκληση, αν κάποιος θέλει να πει μ@λ@κιες ας το κάνει κάπου αλλού!!!!!!!!!!!!!!!!
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 01:20:01 πμ »

Δεν ξέρω αν το πήρατε χαμπάρι, αλλά  θα γίνουμε μάρτυρες αλλαγών που θα γράψουνε Ιστορία. ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ

τι εννοεις ?
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 01:27:10 πμ »

Και ρωτάω ξεχωριστά τον καθένα σας, τι έχεις να χάσεις ρε μάγκα, τι?
Από ότι καταλαβαίνω, στην συντριπτική μας πλειοψηφία έχουμε να χάσουμε κάποια πράγματα. Και το λέω γιατί? Απ` τη στιγμή μου ασχολούμαστε με τα συλλεκτικά ένα είδος πολυτέλειας και πολιτισμού, προϋποθέτει να έχουμε λυμένα τουλάχιστον τα προς το ζην και το εισόδημά μας να μας επιτρέπει να ασχοληθούμε και με άλλες πολυτέλειες ! Σήμερα ένα τεράστιο μέρος του πληθυσμού δεν έχει  τα βασικά. Ποίος λοιπόν από μας, έχει την ΑΝΔΡΕΙΑ να απαρνηθεί τα κεκτημένα του, το βιοτικό του επίπεδο και την πολυτέλεια του να ασχολείται με πολυτέλειες στον βωμό μιας πραγματικής δημοκρατίας και  της ανάγκης να πράξει το σωστό?
Ας βγει να το πει ειλικρινά και γω πραγματικά θα τον θαυμάζω και θα τον επικροτώ και θα πω ότι ίσως υπάρχει ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο…
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 01:30:12 πμ »

Εννοώ ότι και αν δεν φαλτσάρει η κατακαημένη Ελλαδίτσα στο παγκόσμιο πολιτικό στερέωμα είναι θέμα χρόνου το φάλτσο, και θα είναι ΚΑΡΑΦΑΛΤΣΟ , όχι φαλτσάκι. Φαλτσάρα!!!!
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 01:44:32 πμ »

 Κανειίς?Απορία
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 01:55:32 πμ »

Στα ΛΟΚ λένε 10 κιλά @ρχίδι@ έκαστος, κανείς?
 Θυμός Θυμός Θυμός
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 01:59:42 πμ »

www.youtube.com/watch?v=InKVacPGL8g
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 02:02:28 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Συγχωρέστε μου την υπερβολή, αλλά ίσως είναι λίγο αργά και  ίσως είμαι λίγο περισσότερο φορτωμένος.
Απλά καταθέστε την άποψή σας.
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 02:08:41 πμ »

Για να σου απαντήσει κάποιος πρέπει να ξέρει τι ρωτάς. Ποιες είναι οι τραγικές αλλαγές και γεγονότα? Ότι θα βγει κυβέρνηση σοσιαλιστική στην Ελλάδα? Ότι θα πάρει πρωτάθλημα ο ΠΑΟΚ? 'Η ότι πήρε ο Ρουβάς το βραβείο Κουν?

Εξήγησε μας, και μετά βλέπουμε αν έχεις κανένας όρεξη να απαντήσει, αν και το site είναι κυρίως συλλεκτικό και οι περισσότεροι έχουν βαρεθεί τις άσκοπες συζητήσεις....φιλικά.
Καταγράφηκε
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 02:13:03 πμ »

Και ρωτάω ξεχωριστά τον καθένα σας, τι έχεις να χάσεις ρε μάγκα, τι?
Από ότι καταλαβαίνω, στην συντριπτική μας πλειοψηφία έχουμε να χάσουμε κάποια πράγματα. Και το λέω γιατί? Απ` τη στιγμή μου ασχολούμαστε με τα συλλεκτικά ένα είδος πολυτέλειας και πολιτισμού, προϋποθέτει να έχουμε λυμένα τουλάχιστον τα προς το ζην και το εισόδημά μας να μας επιτρέπει να ασχοληθούμε και με άλλες πολυτέλειες ! Σήμερα ένα τεράστιο μέρος του πληθυσμού δεν έχει  τα βασικά. Ποίος λοιπόν από μας, έχει την ΑΝΔΡΕΙΑ να απαρνηθεί τα κεκτημένα του, το βιοτικό του επίπεδο και την πολυτέλεια του να ασχολείται με πολυτέλειες στον βωμό μιας πραγματικής δημοκρατίας και  της ανάγκης να πράξει το σωστό?
Ας βγει να το πει ειλικρινά και γω πραγματικά θα τον θαυμάζω και θα τον επικροτώ και θα πω ότι ίσως υπάρχει ελπίδα για ένα καλύτερο αύριο…

Νομίζω ότι πιο συγκεκριμένος δεν γίνεται...
Φιλικά Ανδρέας
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 09:19:31 πμ »

Στα ΛΟΚ δεν το λένε αυτό. Ποτέ. Αυτή ήταν ατάκα του 'ελευθερατζή' αντισυνταγματαρχη.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 09:35:22 πμ »

Κανεις δε ξερει που πάμε Ανδρέα. Τα πράγματα ειναι πολύ ρευστά και οι αστάθμητοι παράγοντες ειναι πολλοί. Μπορώ να σου επιχειρηματολογήσω ότι παμε για επούλωση των τραυμάτων της κρίσης και ανάκαψμη έως και εμφύλιο πόλεμο. Τα θεωρώ πραγματικά ισοπίθανα τα δύο παραπάνω σενάρια. Κανείς δε ξέρει.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Κώστας 1979
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1002



Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 05:14:55 μμ »

Αντρεα,ωραια αυτα που γραφεις,αλλα σε δυσκολες περιοδους ο καθε ενας σκεφτεται την οικογενεια του και την προσωπικη επιβιωση.Επισης ειναι λαθος σε ενα σαιτ που το αντικειμενο του,προιποθετει ατομα με καλο οικονομικο προιπολογισμο να θετεις τετοια ερωτηματα.Οχι οτι ειναι λαθος ,αλλα ειναι ατοπα.
Καταγράφηκε

Si vis pacem,parabellum.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 06:51:28 μμ »

Αντρεα,ωραια αυτα που γραφεις,αλλα σε δυσκολες περιοδους ο καθε ενας σκεφτεται την οικογενεια του και την προσωπικη επιβιωση.Επισης ειναι λαθος σε ενα σαιτ που το αντικειμενο του,προιποθετει ατομα με καλο οικονομικο προιπολογισμο να θετεις τετοια ερωτηματα.Οχι οτι ειναι λαθος ,αλλα ειναι ατοπα.
Κωστα θεωρω οτι εισαι λαθος σε αυτο που γραφεις στο τελος......νομιζεις δηλαδη οτι οσοι ειμαστε εδω και τα λεμε ειμαστε μπρουκληδες?τα περισσοτερα απο τα παιδια που γνωριζω ειναι μεροκαματιαρηδες και παλευουν να βαλουν στην ακρη 5-10 φραγκα για να αγορασουν καποιο νομισμα μια στην χαση και μια στην φεξη
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Δεκέμβριος 11, 2014, 07:00:37 μμ »

στον βωμό μιας πραγματικής δημοκρατίας και  της ανάγκης να πράξει το σωστό?

Προσπάθησα να καταλάβω σε τι αναφέρεται ο αγαπητός Ανδρέας, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι κατάλαβα.

Νομίζω ότι πρώτα πρέπει να διευκρινιστούν αυτά τα δύο, η "δημοκρατία" και το "σωστό". Έχω δει πολλές διαφωνίες πάνω σε αυτά εδώ μέσα (και πολύ περισσότερες αλλού).

Προσωπικά προσπάθησα να ξεκινήσω μια τέτοια συζήτηση κάποτε, αλλά κατέληξε αλλού γι' αλλού...

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=10174.0
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences