Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:46:23 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε να παραμείνουν ή να διαγραφούν τα θέματα που απασχόλησαν το φό  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 25, 2014, 09:14:17 πμ)
Να παραμείνουν. - 82 (94.3%)
Να διαγραφούν. - 5 (5.7%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 86

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ψηφοφορία.  (Αναγνώστηκε 22878 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:00:08 μμ »

Γιώργο, όλα αυτά που λες είναι σωστά. Και προφανώς βγάζεις και μία πικρία από τη μεταχείριση που σου επιφυλάχθηκε. Όμως αυτά πρέπει να τα σκεφτόμαστε όλοι όταν γράφουμε και πριν πατήσουμε το κουμπί αποστολή. Αν έχει στιγματισθεί αθώος αυτό ήδη έγινε. Δεν αλλάζει με τη διαγραφή. Ούτε ακυρώνεται το δικαστήριο. Σε αυτό διαφωνώ μαζί σου. Και σε κάθε περίπτωση, αν κάποιοι έκαναν λάθος και δε ζητήσουν συγγνώμη, ας μείνουν και αυτοί στην κρίση των υπολοίπων.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:12:12 μμ »

Γιαννη διαβαζωντας προσεκτικα το θεμα ειδα κατι αλλο, αυτη την στιγμη καποιοι δεν ψηφιζουν μονο για την συγκεκριμενη περιπτωση , διαβασα για μπλακ-λιστ διαβασα για το ebay  κτλ κτλ.
Δεν θα ειναι καθε φορα ετσι !!

Επειδη απο οτι πληροφορηθην αρκετα ατομα εστειλαν μηνυματα σε μελη της συντονιστηκης ομαδας σκεφτηκαν τηλεφωνικα τρια μελη να το κανουν ψηφοφορια για να φυγει απο πανω τους το βαρος!!
Καλα εκαναν.

Αλλα:
Επειδη βλεπω την ταση του λεγε λεγε λεγε κτλ κτλ που διακατεχει πολλους εδωσα ολα τα παραπανω προς αναγνωσιν και στοχασμο μπας και στην επομενη καταγγελια εχουμε ενα ποιο καλο επιπεδο κουβεντας .

Εξαλου εαν διαβασεις το κειμενο μου οταν σας εφερα το παραδειγμα του Ιησου ειπα πως εδω σε καμια περιπτωση δεν εχουμε να κανουμε με αγιο .

Αλλα ας αναλογιστουν ολοι πως μπορει ΜΕΛΟΝΤΙΚΑ μια μεριδα ανθρωπων να τους παρασυρουν σε λαθος αποφασεις κτλ κτλ.

Μπορει η ψηφοφορια να ειναι για τρια θεματα αλλα καποιοι βλεπω να το γυριζουν γενικα!!
Μελοντικα λοιπον ας ειστε ποιο προσεκτικοι σε ολα γιατι δεν θα ξαναεχουμε τετοια ψηφοφορια!!
Και μελοντικα παλι βλεπω και αυτα τα θεματα να διαγραφωνται, απλα περιμενω να δω τι εξελιξεις θα υπαρχουν απο αλλου.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:30:05 μμ »

Γιώργο αυτό είναι το σπίτι σου!!!Εσύ έχεις το κλειδί, μας φιλοξενείς τόσο καιρό, έχεις ένα άξιο πλήρωμα και καλούς φίλους εαν λοιπόν κρίνεις οτι το καλό του σπιτιού σου είναι να σβηστούν τα όσα έχουν γραφεί για να μην σταυρωθεί άτιμα και άδικα έστω και ένας άνθρωπος θα σεβαστώ και θα στηρίξω αυτή σου την απόφαση αν και ψήφισα να μην σβηστούν τα μηνύματα με το μόνο σκεπτικό προς γνώση και συμμόρφωση προς όλους μας... Χαμόγελο   
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:33:41 μμ »

Γιώργο αυτό είναι το σπίτι σου!!!Εσύ έχεις το κλειδί, μας φιλοξενείς τόσο καιρό, έχεις ένα άξιο πλήρωμα και καλούς φίλους εαν λοιπόν κρίνεις οτι το καλό του σπιτιού σου είναι να σβηστούν τα όσα έχουν γραφεί για να μην σταυρωθεί άτιμα και άδικα έστω και ένας άνθρωπος θα σεβαστώ και θα στηρίξω αυτή σου την απόφαση αν και ψήφισα να μην σβηστούν τα μηνύματα με το μόνο σκεπτικό προς γνώση και συμμόρφωση προς όλους μας... Χαμόγελο   
+1000
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:37:14 μμ »

Η ολη αυτη φαση μου θυμισε αυτο που ολοι μαθαμε στο σχολειο στα θρησκευτικα και αναγραφετε στον κατα ιωαννη ευαγγελιο στο 19 κεφαλαιο και 15 εδαφιο <<  οἱ δὲ ἐκραύγασαν· Ἆρον ἆρον, σταύρωσον αὐτόν>>
Ατομα που δεν γνωριζαν καθολου τον Χριστο υπο την καθοδηγηση Γραμματεων και Φαρισαιων καταδικασαν τον Ιησου σε θανατο και χαρισαν την ζωη σε εναν εγκληματια!!


Άσχετο: Ο Βαραβάς ήταν επαναστάτης. Θέλετε να τον πείτε κομ#####στή, πείτε τον. Είχε σφάξει Ρωμαίους για την ελευθερία των Εβραίων. Για αυτό τον υποστήριξε ο κόσμος. Όχι γιατί "παρασύρθηκε".

--------------------------------------------------------------------

Ούτε κι εγώ ψήφισα, γιατί θεωρώ ότι το θέμα έληξε όταν έγραψα αυτά:
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15905.msg205562#msg205562
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2014, 10:46:07 μμ από sac » Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:40:26 μμ »

Εγω δεν θα ψηφίσω.

Αρνούμαι να παρω μέρος σε μια φαρσοκωμωδία "δήθεν δημοκρατίας" ενώ απειλείται η ίδια η ύπαρξη του Στεκιου και φαινεται πως δεν το καταλαβαίνετε.

Κάντε ο,τι σας φωτίσει ο Θεός.

Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:41:52 μμ »

Γιώργο έχεις δίκιο... και τουλάχιστον για τη δική μου απόφαση, ήταν λάθος.
Παρότι το αρχικό σχόλιο του Θανάση δεν είναι λάθος, όταν ψήφισα, το έκανα εν θερμώ. Δεν είχα σκεφτεί πολλά απ' όσα αναφέρεις, και δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να αποσύρω την ψήφο μου.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:42:46 μμ »

Ασχετο . Εχουν τα μελη δικαιωμα να ζητησουν διαγραφη γραπτων τους;;
Καταγράφηκε
dimmarko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1903


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:45:30 μμ »

Ψηφίζουμε για να μείνουν τα γραπτά, να μαθαίνουν οι νέοι κάποιες σημαντικές πληροφορίες που γράφτηκαν ή για να δικάσουμε κάποιον? εγώ πάντως για το πρώτο. όλα τα άλλα με black list κλπ με βρίσκουν αντίθετο.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:52:06 μμ »

Μπορει η ψηφοφορια να ειναι για τρια θεματα αλλα καποιοι βλεπω να το γυριζουν γενικα!!

Αν ο Ρακοσυλέκτης είναι κάτι μοναδικό που χρειάζεται ειδική μεταχείρηση, τότε ήταν λάθος μου που μπλέχτηκα στη παρούσα συζήτηση.
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 22, 2014, 11:45:39 μμ »

Είμαι νέο μέλος, αλλά διαβάζω πολύ καιρό τα γραφόμενα. Ένα πράγμα που μου έχει κάνει μεγάλη εντύπωση είναι πώς σχεδόν πάντα η συζήτηση παρεκτρέπεται, ακόμη και σε θέματα που όλοι κατά βάση συμφωνούν. Τώρα ανάγεται σε μείζον θέμα αν θα διαγραφούν ή όχι τα εν λόγω θέματα Απορία Και αρχίζουν οι προεκτάσεις και η μία κουβέντα φέρνει την άλλη και η άλλη την παρεξήγηση Λύπη Για να το κλείσουμε (αν μου επιτρέπεται) ας αποφασίσει ο Γιώργος τι θα γίνει και σε κάθε περίπτωση όλοι κρινόμαστε.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 22, 2014, 11:53:02 μμ »

Εγώ προσωπικά συμφωνώ με τον Γιώργο (geonet75).

Με την ευκαιρία, το θέμα με τον Σπύρο γιατί έχει καρφιτσωθεί; Μήπως γιατί ο εν λογω ´κύριος´ εξαπάτησε κάποια άτομα και καλό είναι οι νέοι να γνωρίζουν τι έχει συμβεί; Εκτός και εάν παίζει ρόλο ο τρόπος με τον οποίο τους εξαπάτησε .....

Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 23, 2014, 04:06:27 πμ »

Επρεπε να κανουμε πρωτα ψηφοφορια για το αν θα κανουμε ψηφοφορια.... Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 23, 2014, 06:02:30 πμ »

Ειναι πολυ σημαντικο να μην διαγραφει τιποτα.  Καποιοι καταφεραν και εφεραν την απατη στην επιφανεια.  Τα στοιχεια χειαζονται για να ολοκληρωθει η καθαρση.  Ο θυτης ηδη προσπαθει να μαζεψει τα ενοχοποιητικα στοιχεια για να συνεχισει  σαν να μην συνεβη τιποτα.  Ναι καλα το ακουσατε.  ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΝΕΒΗ ΤΙΠΟΤΑ.  Την Κυριακη ηταν στη λεσχη και το επαιζε πληγωμενος και αθωος! 
Καταγράφηκε

GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 23, 2014, 07:23:32 πμ »

Επρεπε να κανουμε πρωτα ψηφοφορια για το αν θα κανουμε ψηφοφορια.... Στριφογύρισμα ματιών

Δεν απέχει και πολύ από την πραγματικότητα.
Γιατί με μια πρώτη ανάγνωση, η απάντηση είναι εύκολη : Να μη διαγραφεί τίποτα.
Αλλά αν όντως το σκεφτούμε λίγο πιο καθαρά, μετά και τους προβληματισμούς που έθεσε ο Γιώργος, η απάντηση δεν είναι τόσο εύκολη και απλή. Γι αυτό και άλλαξα γνώμη για την ψήφο μου. Καμία σχέση με συναισθηματισμούς και άρνηση των γεγονότων. Αυτό που με ανησύχησε είναι το μέλλον και που βαδίζουμε αν συνεχίσουμε έτσι.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences