Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 08:39:07 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε να παραμείνουν ή να διαγραφούν τα θέματα που απασχόλησαν το φό  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 25, 2014, 09:14:17 πμ)
Να παραμείνουν. - 82 (94.3%)
Να διαγραφούν. - 5 (5.7%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 86

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ψηφοφορία.  (Αναγνώστηκε 22889 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 23, 2014, 07:37:56 πμ »

Το είπα και το ξαναλέω, πολύ σύνδρομο Στοκχόλμης έχει πέσει στο χώρο! Σε λίγο μπορεί να μας πείτε οτι προσβάλαμε τους απατεώνες και να ζητήσουμε συγνώμη στα λαμόγια που μολύνουν το συλλεκτισμό!  Θυμός
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 23, 2014, 07:52:11 πμ »

Το να σβηστούν ή όχι αυτά που γράφτηκαν, δεν αλλάζει τίποτα.

Πιστεύω ότι πολύς κόσμος θα κληθεί να αποδείξει τα λεγόμενά του ή τα γραπτά του, αλλά δεν θα είναι σε κάποιο site αλλά σε πραγματικές αίθουσες.

Το έγραψα κι αλλού. Στο πόλεμο των εμπόρων πρέπει να μείνουν απ έξω η ΠΝΕ (που δυστυχώς δεν το βλέπω) και αυτό το site.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 23, 2014, 08:24:15 πμ »

Το να σβηστούν ή όχι αυτά που γράφτηκαν, δεν αλλάζει τίποτα.

Πιστεύω ότι πολύς κόσμος θα κληθεί να αποδείξει τα λεγόμενά του ή τα γραπτά του, αλλά δεν θα είναι σε κάποιο site αλλά σε πραγματικές αίθουσες.

Το έγραψα κι αλλού. Στο πόλεμο των εμπόρων πρέπει να μείνουν απ έξω η ΠΝΕ (που δυστυχώς δεν το βλέπω) και αυτό το site.

Δεν έχεις καταλάβει τίποτα.
Καταγράφηκε

Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 23, 2014, 09:15:04 πμ »

Το να σβηστούν ή όχι αυτά που γράφτηκαν, δεν αλλάζει τίποτα.

Πιστεύω ότι πολύς κόσμος θα κληθεί να αποδείξει τα λεγόμενά του ή τα γραπτά του, αλλά δεν θα είναι σε κάποιο site αλλά σε πραγματικές αίθουσες.

Το έγραψα κι αλλού. Στο πόλεμο των εμπόρων πρέπει να μείνουν απ έξω η ΠΝΕ (που δυστυχώς δεν το βλέπω) και αυτό το site.

Δεν έχεις καταλάβει τίποτα.

Πιθανά δεν έχω καταλάβει.

Κάνε εσύ την ανάλυση και δώσε την εξήγηση που έχεις καταλάβει.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 23, 2014, 09:25:06 πμ »

k Νίκο, 

επειδη παντού βλέπετε σκοπιμότητες να σας ρωτησω κάτι, πίσω απο την δική μου ενέργεια υπάρχει καποια σκοπιμότητα? Ειμαι π.χ. υποκινουμενος, υποχείριο? Ειμαι έμπορος? Βαλτός? Δηλαδή κατα τη γνώμη γίνεται 'πολεμος εμπόρων' Απορία Απορία Απορία Απορία Ο Νίκος ο διαχειριστής που ανέδειξε το θέμα ειναι και αυτός έμπορος μήπως?Απορία??

Συλλέκτης έιμαι 2 χρόνια μόνο, και εχω 15 νομίσματα όλα και όλα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:05:08 πμ »

Δεν χρειάζεται να μαλωνουμε. Αν εξαιρεςω τα περί πολέμου μεταξύ εμπόρων κατα τα αλλα ο Νίκος μίλησε σωστά και στο ίδιο μήκος μίλησα και εγω.

Εδώ είμαστε 4000+ μέλη. Στα τρία θέματα-ενότητες της ψηφοφορίας έχουν παρει μέρος με το έναν η αλλο τροπο περίπου 30-35 μέλη, εκ των οποίων 5-6 έχουν δημοςια μέσω αυτής της ιδιωτικής πλατφόρμας εκφραστεί προς τρίτους κατα έναν τροπο που ιςως κληθούν απο τις Αρχές να λογοδοτήσουν η τελος παντων να αποδείξουν αυτα που ισχυρίζονται.

Αν δεν μπορέσουν ιςως οι πράξεις τους αυτές να υπονομεύσουν το μέλλον αυτού του φόρουμ αν οι Αρχές θεωρήσουν οτι η πλατφόρμα αυτή χρησιμοποιείται για διασπορά αναποδειτκτων κατηγοριών που προσβάλλουν τρίτους.
Και τότε θα κληθούν να λογοδοτήσουν και προς τα υπόλοιπα 3.970 μέλη που δεν είχαν συμμετοχή και θα ειναι τα θύματα της ιστορίας αυτής.

Μιλάω γενικά αλλα ιςως οι σκέψεις μου να έχουν εφαρμογή εδώ, για τώρα αλλα και για το μέλλον. Οποίος θέλει να καταφερθεί εναντίον κάποιου ας χρησιμοποιεί Facebook,Twitter και δεν ξέρω τι αλλο αλλα όχι έναν ιδιωτικό φορέα την ευθύνη του οποίου δεν εχει.

Τελικά όντως αν ψηφίσετε θετικά η αρνητικά δεν εχει μεγάλη σημαςια σε αυτα που έγραψα. Η "ζημιά" ιςως εχει γίνει. Προσοχή λοιπον.

Αυτο ηταν και το τελευταίο μου post στο θέμα. Εύχομαι ειλικρινά να ξέρετε τι κάνετε.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:10:26 πμ »

k Νίκο, 

επειδη παντού βλέπετε σκοπιμότητες να σας ρωτησω κάτι, πίσω απο την δική μου ενέργεια υπάρχει καποια σκοπιμότητα? Ειμαι π.χ. υποκινουμενος, υποχείριο? Ειμαι έμπορος? Βαλτός? Δηλαδή κατα τη γνώμη γίνεται 'πολεμος εμπόρων' Απορία Απορία Απορία Απορία Ο Νίκος ο διαχειριστής που ανέδειξε το θέμα ειναι και αυτός έμπορος μήπως?Απορία??

Συλλέκτης έιμαι 2 χρόνια μόνο, και εχω 15 νομίσματα όλα και όλα.

Αγαπητέ Solferino, σε καμιά περίπτωση δεν σε θεωρώ έμπορο, δεν μου πούλησες, δεν είχες πρόθεση να μου πουλήσεις, έστω σαν συλλέκτης ή άλλη ιδιότητα.
Δεν αναφέρθηκα πουθενά σε σένα, όπου έχεις κάθε δικαίωμα να λες την άποψή σου.

Τα υπόλοιπα που αναφέρεις, δεν με αφορούν δεν σου απέδωσα κανένα χαρακτηρισμό και αποτελούν προσωπικές σου σκέψεις.

Δεν έχω με κανένα εδώ μέσα να χωρίσω οτιδήποτε.

Απλά, ορισμένοι ας κρατήσουν κάποιες επιφυλάξεις. Σε παραπέμπω σε αυτά που έγραψε ο herakliotis.

Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 23, 2014, 10:18:26 πμ »

Δεν χρειάζεται να μαλωνουμε. Αν εξαιρεςω τα περί πολέμου μεταξύ εμπόρων κατα τα αλλα ο Νίκος μίλησε σωστά και στο ίδιο μήκος μίλησα και εγω.

Εδώ είμαστε 4000+ μέλη. Στα τρία θέματα-ενότητες της ψηφοφορίας έχουν παρει μέρος με το έναν η αλλο τροπο περίπου 30-35 μέλη, εκ των οποίων 5-6 έχουν δημοςια μέσω αυτής της ιδιωτικής πλατφόρμας εκφραστεί προς τρίτους κατα έναν τροπο που ιςως κληθούν απο τις Αρχές να λογοδοτήσουν η τελος παντων να αποδείξουν αυτα που ισχυρίζονται.

Αν δεν μπορέσουν ιςως οι πράξεις τους αυτές να υπονομεύσουν το μέλλον αυτού του φόρουμ αν οι Αρχές θεωρήσουν οτι η πλατφόρμα αυτή χρησιμοποιείται για διασπορά αναποδειτκτων κατηγοριών που προσβάλλουν τρίτους.
Και τότε θα κληθούν να λογοδοτήσουν και προς τα υπόλοιπα 3.970 μέλη που δεν είχαν συμμετοχή και θα ειναι τα θύματα της ιστορίας αυτής.

Μιλάω γενικά αλλα ιςως οι σκέψεις μου να έχουν εφαρμογή εδώ, για τώρα αλλα και για το μέλλον. Οποίος θέλει να καταφερθεί εναντίον κάποιου ας χρησιμοποιεί Facebook,Twitter και δεν ξέρω τι αλλο αλλα όχι έναν ιδιωτικό φορέα την ευθύνη του οποίου δεν εχει.

Τελικά όντως αν ψηφίσετε θετικά η αρνητικά δεν εχει μεγάλη σημαςια σε αυτα που έγραψα. Η "ζημιά" ιςως εχει γίνει. Προσοχή λοιπον.

Αυτο ηταν και το τελευταίο μου post στο θέμα. Εύχομαι ειλικρινά να ξέρετε τι κάνετε.

Αντιλαμβάνομαι τη σκέψη σου Γιώργο αλλά εδώ μέσα έχουν αναφερθεί πραγματικά γεγονότα με στοιχεία.  Αν είχε κουκουλωθεί, οι συνέπειες θα ήταν ανυπολόγιστες για την συλλεκτική κοινότητα.  Υπάρχουν επίσης αλλά στοιχεία που θα χρησιμοποιηθούν όταν και όπου χρειαστεί, όχι όμως εδώ, γιατί δυστυχώς, η μεγάλη μάζα των συλλεκτών δεν έχουν την ωριμότητα να το χειριστούν.
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 23, 2014, 11:29:50 πμ »

Με τρώει ο πισινός μου να το ρίξω στο τρολάρισμα....

Εδώ: http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15960.0

Ο haros "καταγγέλει" ότι κάποιος διακινεί πλαστά κρούγκερραντ και προσπαθεί να εξαπατήσει νόμιμους ενεχυροδανειστές. Προφανώς πρόκειται για μεγαλοστομίες κάποιου Εξυπνόπουλου και ο haros τις μεταφέρει "με κάθε επιφύλαξη". Συνεχίζοντας, όμως, η κουβέντα, ποιος ξέρει το μπορεί να βγει.

Παρακάτω ο epop καταγγέλει ότι κάποιο κινέζικο site εξαπατά το αγοραστικό κοινό. Ή τουλάχιστον ότι δεν παίρνει αρκετά μέτρα για την προστασία του (του αγοραστικού κοινού).

Θα μπορούσε, βέβαια, κανείς να υποθέσει ότι ο epop εμπορεύεται (γνήσια) χρυσά κρούγκερραντ, οπότε έχουμε πάλι "πόλεμο εμπόρων".

Τέλος πάντων, για να καταλήξω: Το τοπίκιο αυτό θα διαγραφεί έτσι κι αλλιώς ή θα τεθεί σε ψηφοφορία η διαγραφή του;
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 23, 2014, 11:45:48 πμ »

Κανεις λαθος.
Δεν μετεφερα με "επιφυλαξη",το διαβασα σε ενα φορουμ και ειπα οτι ο τυπος μαλλον ελεγε μακακιες οτι εχωνε τετοια σε ακουμπες, οριστε και το ποστ μου.
"Διαβασα καπου , οτι καποιος κοκορευοταν οτι εχωσε μερικα τετοια σε ακουμπες (ενεχυροδανειστηρια).
Με δεδομενο οτι οι σαραφηδες το πρωτο πραγμα που κανουν οταν παιρνουν χρυσο ειναι να το τριβουν στην πετρα (λυδια λιθο,η διαδικασια με τα οξεα) η να το λιμαρουν και να ριχνουν πανω του τα υγρα, μου φαινεται οτι η ο τυπος ελεγε μακακιες η οτι οι σαραφηδες επαθαν ομαδικη μακακυνση..
Κανω λαθος?"

Η συνηθεια σου να κοβεις και να ραβεις συνεχως σχολιαζοντας λεγομενα αλλων,ανακατευοντας τους παντες, μπορει να σε διασκεδαζει,αλλα εμενα καθολου , ειδικα οταν με αφορα.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 23, 2014, 11:55:50 πμ »

Κανεις λαθος.
Δεν μετεφερα με "επιφυλαξη",το διαβασα σε ενα φορουμ και ειπα οτι ο τυπος μαλλον ελεγε μακακιες οτι εχωνε τετοια σε ακουμπες, οριστε και το ποστ μου.
"Διαβασα καπου , οτι καποιος κοκορευοταν οτι εχωσε μερικα τετοια σε ακουμπες (ενεχυροδανειστηρια).
Με δεδομενο οτι οι σαραφηδες το πρωτο πραγμα που κανουν οταν παιρνουν χρυσο ειναι να το τριβουν στην πετρα (λυδια λιθο,η διαδικασια με τα οξεα) η να το λιμαρουν και να ριχνουν πανω του τα υγρα, μου φαινεται οτι η ο τυπος ελεγε μακακιες η οτι οι σαραφηδες επαθαν ομαδικη μακακυνση..
Κανω λαθος?"

Η συνηθεια σου να κοβεις και να ραβεις συνεχως σχολιαζοντας λεγομενα αλλων,ανακατευοντας τους παντες, μπορει να σε διασκεδαζει,αλλα εμενα καθολου , ειδικα οταν με αφορα.

Έστω.

Το τοπίκιο αυτό θα διαγραφεί έτσι κι αλλιώς ή θα τεθεί σε ψηφοφορία η διαγραφή του;
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 23, 2014, 11:57:50 πμ »

Μήπως πρέπει να κοιτάξουμε ένα προς ένα όλα τα θέματα στο ΠΛΑΣΤΑ ΝΟΜΙΣΜΑΤΑ

http://steki-syllekton.gr/index.php?board=66.0

και να κανουμε ψηφοφορία ποια να κρατήσουμε;

Διαφορετικά, με αυτά που ισχυρίζεστε, υπάρχει περίπτωση κάποιοι να λογοδοτήσουν όχι εδώ αλλά σε κάποιες αίθουσες αν αποδειχθούν αβάσιμα αυτά που γράφονται περί πλαστότητας. Κάνω λάθος;
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 23, 2014, 12:06:00 μμ »

Δεν έχω ψηφίσει γιατί ήδη είχα πάρει θεση στην συζήτηση "Σημαντική Ενημέρωση...." πριν  δημιουργηθεί το θέμα αυτό. Τονίζω πως και γω δεν γνωρίζω τις ιστορίες με τα θέματα που διαγράφηκαν.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 23, 2014, 12:09:06 μμ »

Σου αναγνωριζω νοημοσυνη ανω του μεσου ορου, οποτε καταλαβαινεις οτι απαντηση σε αυτο που ρωτας μπορει να δωσει μονο ο ιδιοκτητης του σαιτ, ο οποιος εχει την (αντικειμενικη) ευθυνη για οτιδηποτε αναρταται σε αυτο.
Αν κρινει οτι το θεμα με τα μαιμου κρουγκεραντς εκθετει την ιδιοκτησια του σε κινδυνους, ας το διαγραψει.
Αν οχι, ας το αφησει.
Παντως ψηφοφορια για αυτο, οπως και για οτιδηποτε αλλο που απτεται της πολιτικης που ακολουθει το σαιτ , οπως εχω γραψει δυο-τρεις φορες, για εμενα δεν εχει λογικη.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 23, 2014, 12:34:24 μμ »

Αν κρινει οτι το θεμα με τα μαιμου κρουγκεραντς εκθετει την ιδιοκτησια του σε κινδυνους, ας το διαγραψει.
Αν οχι, ας το αφησει.


Ανέφερε τέτοιο πράγμα ο Ηρακλειώτης; Ή αναφέρθηκε γενικά;

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15905.0
Τέτοιο πράγμα πάντως εγώ δεν βλέπω.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences