Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 08:22:36 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε να παραμείνουν ή να διαγραφούν τα θέματα που απασχόλησαν το φό  (Η ψηφοφορία έληξε: Ιούλιος 25, 2014, 09:14:17 πμ)
Να παραμείνουν. - 82 (94.3%)
Να διαγραφούν. - 5 (5.7%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 86

Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ψηφοφορία.  (Αναγνώστηκε 22876 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:06:12 πμ »

Λαμβάνοντας υπόψη την επιθυμία πολλών μελών του φόρουμ, αποφασίσαμε να θέσουμε στην δική σας κρίση εάν πρέπει να παραμείνουν ή να διαγραφούν τα θέματα που απασχόλησαν τον τελευταίο καιρό το φόρουμ και γενικότερα την συλλεκτική κοινότητα. Το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας θα γίνει απολύτως σεβαστό από την συντονιστική ομάδα του φόρουμ.

Η ψηφοφορία αφορά τα παρακάτω θέματα (ως προς χρονολογική σειρά):

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=11197.0

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15790.0

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=15862.0

Παρακαλώ πολύ στην συμμετοχή σας.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:22:57 πμ »

Αποψή μου είναι τα παραμείνουν, αλλά όχι όπως είναι. Να διαγραφούν μόνο τα "άσχετα" και όσα ξεφεύγουν από το θέμα. Δηλαδή τα περί ανέμων και υδάτων περιττεύουν. Η ουσία να μείνει. Θα βοηθήσει νέους και παλιούς. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Ψηφίζω παραμονή.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
vaggos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 342


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:30:22 πμ »

Αποψή μου είναι τα παραμείνουν, αλλά όχι όπως είναι. Να διαγραφούν μόνο τα "άσχετα" και όσα ξεφεύγουν από το θέμα. Δηλαδή τα περί ανέμων και υδάτων περιττεύουν. Η ουσία να μείνει. Θα βοηθήσει νέους και παλιούς. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Ψηφίζω παραμονή.

+1000
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:32:58 πμ »

Παραμονή και γώ. Αν σβηστούν σε 2-3 χρονια κανεις δε θα θυμαται τίποτα. Και μπορει καποιος άλλος επιτήδιος να προσπαθησει να κανει κατι ανάλογο .
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:35:28 πμ »

Αποψή μου είναι τα παραμείνουν, αλλά όχι όπως είναι. Να διαγραφούν μόνο τα "άσχετα" και όσα ξεφεύγουν από το θέμα. Δηλαδή τα περί ανέμων και υδάτων περιττεύουν. Η ουσία να μείνει. Θα βοηθήσει νέους και παλιούς. Πιστεύω να έγινα κατανοητός. Ψηφίζω παραμονή.
+1
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:35:44 πμ »

Θα προτεινα να δημιουργηθει συγκεκριμμενος τομεας με απατεωνες πωλητες και να μενουν ολα τα θεματα εκει. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:41:57 πμ »

Αν και δεν το πολύ έχω, προσπάθησα να τα διαβάσω και να τα καταλάβω...νομίζω είναι χρήσιμα να μείνουν.

Χαμογελακια ,βιντεακια, παραθέσεις επί παραθέσεων κάνουν έναν νέο χρήστη σαν εμένα να αλλάζει θέμα η να κουράζετε η να μπερδεύετε η να διαβάζει χωρίς νόημα...

Καταλαβαίνω ότι ίσως είναι ευκολότερο να διαγραφούν ,παρά να φιλτραριστούν και να καθαριστούν αλλά νομίζω πως αυτό θα είναι το καλύτερο. Καλό κουράγιο στους Κυρίους με τα Μπλε.

Λυπάμαι πραγματικά για όλα όσα διαβάζω,εύχομαι σε όλους τους εμπλεκόμενους καλά ξεμπερδέματα.
Καταγράφηκε
asimako
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2487

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:46:50 πμ »

Ψηφίζω να παραμείνουν και μάλιστα σε περίοπτη θέση, προς γνώση και συμμόρφωση αλλά και για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι!

Θα προτεινα να δημιουργηθει συγκεκριμμενος τομεας με απατεωνες πωλητες και να μενουν ολα τα θεματα εκει. Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
+1 κι ας έχουμε βαρεθεί να εντοπίζουμε (και) στο ebay τέτοιες περιπτώσεις εγώ θα συνεχίσω να τους βγάζω στην φόρα, είναι η καλύτερη λύση για να διασφαλιστούμε και να προστατευτούμε!
Καταγράφηκε

''Πάντων χρημάτων μέτρον Άνθρωπος''
partsa
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 581



Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:49:46 πμ »

Πιστεύω οτι πρέπει να μείνουν όλα ως έχουν. Όποιος θέλει να διαβάσει τα θέματα τα διαβάζει, ο καθενας κρίνεται απο τα γραφόμενα του. Δεν πρέπει να υπάρχει ούτε η παραμικρή σκιά λογοκρισίας.
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:00:30 πμ »

 Δεν ψηφισα.
 Νοιωθω οτι ειναι μια αποφαση που δεν αφορα τα μελη, ουτε καν τους διαχειριστες ενος φορουμ, αλλα την ιδιοκτησια του χωρου.(που ,στην τελικη, εχει και την αντικειμενικη ευθυνη, απο πασης αποψεως, οσων αναρτωνται στον χωρο).
 Οσον αφορα την πιθανη διασταση αποψεων για ενημερωση νεων συλλεκτων για τα κακως κειμενα VS δυσφημιση του χωρου απο διαφορες ιστοριες που προεκυψαν και θα προκυψουν, εκει πιστευω στην χρυση τομη.
 Ναι μεν πρεπει καποιος νεος να προστατευεται και να ενημερωνεται για περιπτωσεις παρομοιες , αλλα απο την αλλη, αν μεινουν δια παντος αυτες "καρφιτσωμενες" , μαζι με αυτες που ειχαν γινει στο παρελθον και διεγραφησαν, η θα γινουν στο μελλον, τοτε οποιος νεος  μπαινει σε ενα συλλεκτικο φορουμ και βλεπει 3-4-10 τετοια θεματα μονιμα πανω, μαλλον θα φυγει τρεχοντας πιστευοντας οτι ολοι οι συλλεκτες ειναι ενα ματσο απατεωνες και λαμογια.
 Νομιζω οτι η χρυση τομη ειναι αυτη που ειχε επιλεγει κατα το παρελθον, δηλαδη αναρτηση για αρκετο χρονικο διαστημα για να τα διαβασουν ολοι, αλλα καποια στιγμη κατεβασμα, γιατι δεν μπορει να δυσφημειται ο χωρος στο διηνεκες, με το  "αθροιστικο αποτελεσμα" τετοιων περιπτωσεων ανηρτημενων στην πρωτη σελιδα.
 Σε καθε περιπτωση, χαιρομαι που δεν ειμαι εγω αυτος που πρεπει να λαβει την αποφαση, μιας και ειναι δυσκολη και εχει μειονεκτηματα, ειτε ετσι, ειτε αλλιως.....

Υ.Γ. λογοκρισια ΟΧΙ, εαν παραμεινουν ανηρτημενα, ας παραμεινουν ως εχουν..
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
νικολαος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 677


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:06:17 πμ »

καλημερα απο Χιο.
κι εγω θα ηθελα να παραμεινουν.
εμεις οι νεοι συλλεκτες ποσο μαλλον απο επαρχια δεν εχουμε δυνατοτητα να παρακολουθουμε τα πραγματα απο κοντα και να ενημερωνομαστε για τα καλα η τα κακα που εχει ο χωρος του συλλεκτισμου. μεσα απο αυτες τις συζητησεις ασχετα αν δεν συμμετειχα εμαθα πολλα πραγματα που θα  με βοηθησουν να γινω πιο προσεκτικος στην επιλογη ,αγορα η πωληση των  νομισματων
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:07:14 πμ »

Υ.Γ. λογοκρισια ΟΧΙ, εαν παραμεινουν ανηρτημενα, ας παραμεινουν ως εχουν..
Συμφωνώ μαζί σου Δημήτρη, αλλά πιστεύω να κατάλαβες το νόημα των γραφομένων μου. Το να διαγραφούν τα άσχετα δεν αποτελεί λογοκρισία. Τι δουλειά π.χ. έχει μια παράθεση σ' αυτό το θέμα που αφορά "αστεϊσμό" ή διαφωνία δύο ατόμων για άλλο θέμα;
Με βάση την παρατήρηση του Δημήτρη, ας προστεθεί ακόμη μία πρόταση, δεν ξέρω δεν απαντώ ή με άλλη διατύπωση. Φιλικά Θανάσης.-
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:17:42 πμ »

Η αποψη μου ειναι οτι αφού σε ολα τα θέματα έχουν εμπλακεί φορείς όπως Αστυνομια (περιπτωση Αντώνη)  NGC,PCGS και ΠΝΕ (οι άλλες περιπτώσεις) ας περιμένουμε να βγάλουν επίσημο πόρισμα και απόφαση αυτοί οι φορείς.

Μετα και ανάλογα με το πόρισμα το ξανα βλέπουμε. Αν το πόρισμα ειναι καταδικαστικό για τον Β.Β. (σε ολα η σε κάποιο απο αυτα) τότε να τα αφήσετε με ΚΕΦΑΛΑΙΑ. Αν ομως όχι;

Προς το παρόν δεν εχω αποφασίσει τι θα ψηφίσω απλα έδωσα τροφή για σκέψεις στην ιδιοκτησία για το σωστό η όχι της ψηφοφορίας.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:23:01 πμ »

Σχόλιο για τη λογοκρισία.

Αντιδημοκρατική είναι η προληπτική λογοκρισία.

Η εκ των υστέρων αφαίρεση κάποιων πραγμάτων δεν είναι λογοκρισία.
Καταγράφηκε
georok
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3122


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 22, 2014, 10:23:56 πμ »

 Συμφωνώ με τον Gkounto.
 Τα θέματα να κλειδωθούν, να παγώσουν και να μείνουν στο αρχείο του φόρουμ.
Και όταν βγει απόφαση απο την εταιρεία και την λέσχη να επανεργοποιηθεί.
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences