Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 01:53:00 πμ
Σελίδες: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 101
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτίμηση τηλεκαρτών. Ρωτάτε; Απαντάμε.  (Αναγνώστηκε 490100 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #990 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 08:11:45 μμ »

Δεν θα το προχωρήσω παραπέρα. Θα παραμείνω στο ότι η απάντησή σου, σε σχέση με την δική μου, ήταν πιο ολοκληρωμένη. Εγώ περίμενα την απάντηση για να προχωρήσω σε περαιτέρω εξηγήσεις, ενώ εσύ από την αρχή έδωσες περισσότερες λεπτομέρειες και επεξηγήσεις.

Ας περιμένουμε την απάντηση από τον elgreco 1969 λοιπόν.
Καταγράφηκε
stdark
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 127


Fear of the Dark


Προφίλ
« Απάντηση #991 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 08:37:58 μμ »

Καλησπέρα και από μένα και Καλή Χρονιά

Σωστά όπως λέει και ο Γιώργος στην αρχή υπήρχαν οι GPT σαν dummy πχ χωρίς κωδικό με τσιπ ή χωρίς τσιπ και χωρίς κωδικό όπως και κατεστραμμένες και λάθη κλπ αυτά ήταν τα περισσεύματα(ότι έμενε από την κορδέλα) από την εταιρεία που αναγκαστικά πηγαίνανε στον ΟΤΕ αφού ήταν παραγγελία και συνάμα ιδιοκτησίας ΟΤΕ και τότε οι ΟΤΕτζηδες της παίρνανε και τις χρυσοπουλάγανε(αυτά είναι γνωστά),τα στρογγυλά(οι γραφές Letraset) πως γινόντουσαν  Κλείσιμο ματιού
και από ότι έχω μάθει οι τωρινές τηλεκάρτες πάνε στο ΟΤΕ χωρίς τσιπ και χωρίς κωδικό και τα τυπώνουν και τα κλείνουν στο εργοστάσιο στον Αυλώνα κάτι τέτοιο θα γινόταν και παλιά.
Σε όλες τις εταιρείες(GPT,Schlumberger,Gemplus και τώρα πολλές τις Περιβάλλον λόγω κλεισίματος του εργοστασίου είχε παπάδες σε dummy) υπάρχουν dummy αλλά οι περισσότερες εταιρείες τις έχουν καταστρέψει,ας πούμε gempus δεν έχω δει καθόλου.
Παλιά μέχρι πέρσι είχαν και 10 ευρώ τώρα αφού βρέθηκαν μια παρτίδα έχει πέσει κατα πολύ

ΥΓ.Μανώλη χάθηκες αρκετό καιρό
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 08, 2017, 08:47:40 μμ από stdark » Καταγράφηκε
elgreco 1969
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12


Προφίλ
« Απάντηση #992 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 10:39:36 μμ »

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για της απαντησεις σας. Ας πουμε οτι ειναι σαν καρτες διαφιστηκες. Εδω στο Βελγιο αυτες η καρτες ειχαν βγει σε πολυ λιγα κοματια και οταν τις εδειναν κανεις δεν τις επαιρνε. Τωρα αυτος που τις ψαχνει βαζει το χερι βαθια στην τσεπη.
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #993 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 11:44:49 μμ »

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για της απαντησεις σας. Ας πουμε οτι ειναι σαν καρτες διαφιστηκες. Εδω στο Βελγιο αυτες η καρτες ειχαν βγει σε πολυ λιγα κοματια και οταν τις εδειναν κανεις δεν τις επαιρνε. Τωρα αυτος που τις ψαχνει βαζει το χερι βαθια στην τσεπη.

Μερικές απορίες έχω, γιατί έρχομαι και γω στο Βέλγιο πότε-πότε σαν τουρίστας.
-Από ποια χώρα ήταν οι κάρτες που αναφέρεις; Από Βέλγιο; Από Ελλάδα; Από αλλού;

Σε ένα παζαράκι που είχα πάει στο Μαλίν (Mechelen αν το λέω καλά) δεν είχα συναντήσει τις κάρτες αυτές
Θα επικοινωνήσουμε και με προσωπικό μήνυμα για να μην κάνουμε κατάχρηση του φόρουμ..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2017, 12:15:00 πμ από Minos » Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #994 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 11:55:37 μμ »

Καλησπέρα Στάθη. Ελπίζω να είσαι καλά φίλε μου.
Οντως εξαφανίστηκα, αλλά πλέον ευελπιστώ ότι θα έχω καθημερινή επαφή με το Στέκι και το 'δικό' μας κομμάτι, τις τηλεκάρτες.

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για της απαντησεις σας. Ας πουμε οτι ειναι σαν καρτες διαφιστηκες. Εδω στο Βελγιο αυτες η καρτες ειχαν βγει σε πολυ λιγα κοματια και οταν τις εδειναν κανεις δεν τις επαιρνε. Τωρα αυτος που τις ψαχνει βαζει το χερι βαθια στην τσεπη.
Με μπέρδεψες τώρα...
Στο μυαλό μου έρχονται κάποιες τηλεκάρτες, όπως ο Ελ Γκρέκο, το Θέατρο Ηρώδου του Αττικού, το Θέατρο Δελφών και η κόκκινη με το Σύνταγμα αν δεν κάνω λάθος που δεν είχαν ούτε κωδικό ούτε ημερομηνία.
Καλά θυμάμαι;

Αλλά από διαφημιστικές δεν μου έρχεται κάποια στο μυαλό. Εκτός και ήταν ιδιωτικές εκδόσεις (άρα όχι τηλεκάρτες του ΟΤΕ).

Για βοήθησε λίγο παραπάνω.
Καμιά φωτογραφία υπάρχει να δούμε;
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #995 στις: Ιανουάριος 08, 2017, 11:59:44 μμ »

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για της απαντησεις σας. Ας πουμε οτι ειναι σαν καρτες διαφιστηκες. Εδω στο Βελγιο αυτες η καρτες ειχαν βγει σε πολυ λιγα κοματια και οταν τις εδειναν κανεις δεν τις επαιρνε. Τωρα αυτος που τις ψαχνει βαζει το χερι βαθια στην τσεπη.

Μερικές απορίες έχω, γιατί έρχομαι και γω στο Βέλγιο πότε-πότε σαν τουρίστας.
-Από ποια χώρα ήταν οι κάρτες που αναφέρεις; Από Βέλγιο; Από Ελλάδα; Από αλλού;

Σε ένα παζαράκι που είχα πάει στο Μαλίν (Έβερε αν το λέω καλά) δεν είχα συναντήσει τις κάρτες αυτές
Θα επικοινωνήσουμε και με προσωπικό μήνυμα για να μην κάνουμε κατάχρηση του φόρουμ..
Χαμόγελο
Γιώργο, μαζί ξεκινήσαμε τα μνμ μας, αλλά εγώ καθυστέρησα αρκετά να το τελειώσω απ' ότι φάνηκε.

Τι προσωπικά μηνύματα διαβάζω... Ολα στο φως!  Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο


Υ.Γ. Πλακίτσα κάνω φίλε.  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #996 στις: Ιανουάριος 09, 2017, 12:16:29 πμ »

Καλησπερα σε ολους και ευχαριστω για της απαντησεις σας. Ας πουμε οτι ειναι σαν καρτες διαφιστηκες. Εδω στο Βελγιο αυτες η καρτες ειχαν βγει σε πολυ λιγα κοματια και οταν τις εδειναν κανεις δεν τις επαιρνε. Τωρα αυτος που τις ψαχνει βαζει το χερι βαθια στην τσεπη.

Μερικές απορίες έχω, γιατί έρχομαι και γω στο Βέλγιο πότε-πότε σαν τουρίστας.
-Από ποια χώρα ήταν οι κάρτες που αναφέρεις; Από Βέλγιο; Από Ελλάδα; Από αλλού;

Σε ένα παζαράκι που είχα πάει στο Μαλίν (Έβερε αν το λέω καλά) δεν είχα συναντήσει τις κάρτες αυτές
Θα επικοινωνήσουμε και με προσωπικό μήνυμα για να μην κάνουμε κατάχρηση του φόρουμ..
Χαμόγελο
Γιώργο, μαζί ξεκινήσαμε τα μνμ μας, αλλά εγώ καθυστέρησα αρκετά να το τελειώσω απ' ότι φάνηκε.

Τι προσωπικά μηνύματα διαβάζω... Ολα στο φως!  Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο   Μεγάλο χαμόγελο


Υ.Γ. Πλακίτσα κάνω φίλε.  Κλείσιμο ματιού

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #997 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 08:08:34 μμ »

Καλησπέρα.
Γνωρίζει κάποιος τιράζ για το ΨΑΡΙ - ΔΗΜΟΣ ΔΩΡΙΟΥ, έκδοσης 10/00 και κωδικό... 3186;

Και μία εκτίμηση, δεν θα με χάλαγε.  Σαρκασμός

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων.
Καταγράφηκε
THANEFST6
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2539


Οι ταξιτζήδες είναι σαν το Google: ΤΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΑ!!


Προφίλ
« Απάντηση #998 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 08:13:46 μμ »

Καλησπέρα
Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρόνια.
Το ΨΑΡΙ 3186 είναι 100 κομμάτια. Από κόστος κανα τριανταρι περίπου.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #999 στις: Ιανουάριος 10, 2017, 08:18:09 μμ »

Καλή χρονιά Θανάση!
Καλησπέρα
Χρόνια πολλά σε όλους και καλή χρόνια.
Το ΨΑΡΙ 3186 είναι 100 κομμάτια. Από κόστος κανα τριανταρι περίπου.
Αφού το τιράζ είναι τόσο χαμηλό, γιατί η αξία της τηλεκάρτας είναι χαμηλή;

Νομίζω πως συμφωνείται ότι 30€ για τιράζ 100 τμχ, είναι χαμηλή αξία.

Ευχαριστώ για την απάντηση Θανάση.

Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1000 στις: Ιανουάριος 11, 2017, 02:54:21 μμ »

γιατι είναι περιβάλλον  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #1001 στις: Ιανουάριος 11, 2017, 10:18:33 μμ »

γιατι είναι περιβάλλον  Σαρκασμός
Δηλαδή αν ήταν GPT ή GEM, θα άξιζαν παραπάνω;
Είναι θέμα εταιρείας λοιπόν;
Καταγράφηκε
djapal
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 683



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1002 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 09:08:31 πμ »

γιατι είναι περιβάλλον  Σαρκασμός
Δηλαδή αν ήταν GPT ή GEM, θα άξιζαν παραπάνω;
Είναι θέμα εταιρείας λοιπόν;

Ναι. αν ψαξεις για σφαλματα περιβαλλον, βρωμαει η αγορα, να το πω ετσι. Αν ψαξεις αλλων εταιρειών, είναι πιο δύσκολο να τα βρεις. Το'χανε βρει συστημα εκει στην περιβαλλον και εβγαζαν αβερτα σφαλματα γι αυτο και η μικρη αξια.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #1003 στις: Ιανουάριος 12, 2017, 10:07:14 μμ »

γιατι είναι περιβάλλον  Σαρκασμός
Δηλαδή αν ήταν GPT ή GEM, θα άξιζαν παραπάνω;
Είναι θέμα εταιρείας λοιπόν;

Ναι. αν ψαξεις για σφαλματα περιβαλλον, βρωμαει η αγορα, να το πω ετσι. Αν ψαξεις αλλων εταιρειών, είναι πιο δύσκολο να τα βρεις. Το'χανε βρει συστημα εκει στην περιβαλλον και εβγαζαν αβερτα σφαλματα γι αυτο και η μικρη αξια.
Προσωπικά δεν γνώριζα καν ότι υπήρχε -έστω και σαν σφήνα- διπλός κωδικός σε αυτή την τηλεκάρτα. Βλέπετε ο κ. Γεωργιάδης δεν είχε ασχοληθεί με το θέμα...

Πριν καμιά 10ριά μέρες λοιπόν, πληροφορήθηκα για την ύπαρξη τέτοιου κωδικού ( ; ). Και έσπευσα να τον αποκτήσω φυσικά.  Σαρκασμός
Και επειδή μου παρουσιάστηκε σαν κάτι 'ιδιαίτερο', αλλά όχι ακριβό, ρώτησα και εσάς να με πληροφορήσετε καταλλήλως.  Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την βοήθειά σας.
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #1004 στις: Ιανουάριος 13, 2017, 01:29:53 πμ »

γιατι είναι περιβάλλον  Σαρκασμός
Δηλαδή αν ήταν GPT ή GEM, θα άξιζαν παραπάνω;
Είναι θέμα εταιρείας λοιπόν;

Ναι. αν ψαξεις για σφαλματα περιβαλλον, βρωμαει η αγορα, να το πω ετσι. Αν ψαξεις αλλων εταιρειών, είναι πιο δύσκολο να τα βρεις. Το'χανε βρει συστημα εκει στην περιβαλλον και εβγαζαν αβερτα σφαλματα γι αυτο και η μικρη αξια.
Προσωπικά δεν γνώριζα καν ότι υπήρχε -έστω και σαν σφήνα- διπλός κωδικός σε αυτή την τηλεκάρτα. Βλέπετε ο κ. Γεωργιάδης δεν είχε ασχοληθεί με το θέμα...

Πριν καμιά 10ριά μέρες λοιπόν, πληροφορήθηκα για την ύπαρξη τέτοιου κωδικού ( ; ). Και έσπευσα να τον αποκτήσω φυσικά.  Σαρκασμός
Και επειδή μου παρουσιάστηκε σαν κάτι 'ιδιαίτερο', αλλά όχι ακριβό, ρώτησα και εσάς να με πληροφορήσετε καταλλήλως.  Κλείσιμο ματιού

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και την βοήθειά σας.

Παρεπιπτόντως
Τους καλύτερους κατάλογους τους φτιάχνουν οι συλλέχτες και όχι οι έμποροι! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 65 66 [67] 68 69 ... 101
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences