Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:14:15 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΘΕΑΤΡΟ ΔΕΛΦΩΝ 09/94  (Αναγνώστηκε 17078 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 04, 2013, 11:02:26 μμ »

Παιδια σε αυτη την τηλεκαρτα ειναι ο δυσκολος κωδικος το 2110 ,ποια η τιμη της?ακομα εαν δειτε στην πισω πλευρα που ειναι το θεατρο στα αριστερα ειναι λες και εχει γινει λαθος στην εκτυπωση ..τι μπορει να ειναι αυτο?
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 05, 2013, 12:41:01 πμ »

καλησπερα!ο κωδ αυτης της καρτας ο κανονικος ειναι 2101.αν η δικια σου καρτα τωρα γραφει 2110 νομιζω οτι ειναι η αριθμηση αλλης καρτας και εχει γινει (λαθος) σε αυτο.δεν ειμαι και σιγουρη βεβαια αλλα νομιζω οτι αυτο ειναι και αν δεν κανω λαθος πρεπει να εχει την αριθμηση της MARLBORO 06/95.την ειχα δει σε ενα σαιτ και πουληθηκε γυρω στα 45-50 ευρω δημοπρασια οχι απευθειας χτυπημα!τωρα για την πισω μερια πρεπει να εννοεις αυτο που φαινετε σαν γραμμη-τσακιση στην καρτα!αν δεν εχει οντως τσακιση πρεπει και δω να εχει γινει τυπογραφικο λαθος!!κατι αλλο δεν μπορω να υποθεσω!!!
φιλικα δωρα!!!
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:08:34 πμ »

Δωρα καλησπερα.στους καταλογους που εχω εγω την βρισκω με 2101..εαν θυμασαι ειχαν βγαλει το 2003 δυο μικρους καταλογους που ο ενας ηταν απο το 1992-1999 και ο αλλος ελεγε απεξω 2003..ε εκει το γραφει και 2101 και 2110 μου το εστειλε σε φωτογραφια φιλος πριν απο λιγο ..δεν το ηξερα απλα λογο του λαθους στην εικονα κοιταξα και ετσι ειδα και την διαφορα στον κωδικο.οσο για αυτο δεν ειναι τσακιση πρεπει να ειναι καποιο λαθος γιατι εγω που την βλεπω δεν εχει τσακιση και εαν δεις την φωτογραφια απο μπροστα δεν φενεται τιποτα.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:19:28 πμ »

εγω εχω τον τελευταιο καταλογο του γεωργιαδη του 2003 και δεν τον αναφερει αυτον τον κωδικο!αυτο που σου ειπα οτι ειναι με αλλη αριθμηση αλλης καρτας το θυμαμαι απο το παιδι που την ειχε βγαλει σε δημοπρασια οτι κατι τετειο ελεγε!το σιγουρο ειναι οτι ο κωδ αυτος ειναι καλος δεν ειναι ο απλος 2101 και εχει μεγαλυτερη αξια σαν καρτα!τωρα για το αλλο στην πισω μερια το προσεξα οτι δεν φαινετε σαν τσακιση και δεν εχει και κανενα σημαδι μπροστα αλλα πιστευω οτι ο κωδ εχει μεγαλυτερη αξια σε αυτην την καρτα!δικια μου γνωμη λεω παντα
αν θελεις περιμενε και καποιον αλλον για να σου πει την γνωμη του και αυτος!
Υ.Γ ο φιλος σου που εχει τον καταλογο που αναφερει τον κωδ δεν σου ειπε τιποτα για αυτον τον κωδ??δεν αναφερει κατι ο καταλογος για αυτον τον κωδ?
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:28:31 πμ »

Σου γραφω τι μου εστειλε.
2101    19.001-79.000 τιμη ανοιχτη 15
2110           κενο             τιμη ανοιχτη 500
(η τιμες ειναι του καταλογου παντα)
Και ο καταλογος ειναι του 2003.
Αυτα δεν μου ειπε κατι αλλο ουτε αυτος εχει δει ξανα αυτο τον κωδικο μου ειπε,και να σου πω την αληθεια μαζευω απο το 1995 τηλεκαρτες δεν ηξερα για αυτη τιποτα ουτε καν οτι την εχω..λογο της εικονας το εψαξα και το ειδα..
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:38:50 πμ »

οπως ειπες αυτες ειναι τιμες καταλογου!σημερα δεν νομιζω να πουλιεται πανω απο 1,5-2 ευρω ανοιχτη ο κωδ 2101.για την 2110 οπως σου ειπα την ειδα σε δημοπρασια και εκλεισε η 45 η 50 δεν θυμαμαι καλα ποσο ακριβως!
ουτε και γω γνωριζα την υπαρξη της μεχρι που την ειδα εκει!!οπως εχω δει και αλλες καρτες με κωδ που δεν τις αναφερει καθολου ο καταλογος.
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:40:28 πμ »

διαβασε εδω να δεις μερικα πραγματα
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=8190.30
Καταγράφηκε
συλλεκτρια-κα
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1797


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:43:15 πμ »

και δω
http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=8226.0
το παιδι ο μαρκος ασχολειται με δοκιμια και καρτες με πολυ δυσκολους κωδ που εγω προσωπικα δεν το φανταζομουν καν οτι υπηρχαν γιατι δεν τα ανεφεραν πουθενα κανενας καταλογος!
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 05, 2013, 02:02:23 πμ »

Δωρα ευχαριστω πολυ για της πληροφοριες σου και της απαντ.αλλοστε δεν μπορουμε να τα γνωριζουμε και ολα!!παντος θα ηθελα και την γνωμη του μαρκου και οποιος αλλος μπορει να ξερει κατι..το γνωριζω πολυ καλα για της τιμεε οτι ειναι ετσι καιαυτος ηταν ο λογος που εγραψα τιμες καταλογου..αν ηταν 1998-99 θα ηταν αλλιως τα πραγματα,οταν ομως σταματαει η ζητηση ολα πεφτουν!ανταλλαγες σε ενδιαφερουν?
Καταγράφηκε
1984muzzy
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 62


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 05, 2013, 11:57:29 πμ »

Καλημέρα,

Είδα το θέμα που άνοιξε και διαβασα αυτα που αναφέρετε.
Πριν απαντησω εδώ πήρα ενα φίλο τηλεφωνο που έχει την κάρτα με κωδικο 2110.
Όντως υπάρχει, αλλά πρέπει να ειναι τυπογραφικό λάθος.
Εαν κάποιος τοποθετούσε την συγκεκριμενη κάρτα που έχει κωδικο 2110 σε μηχάνημα που
διαβάζει τις πληροφορίες του τσιπ με τις οποίες φορτίστηκε, κατα πάσα πιθανότητα θα διάβαζε
2100 χχχχχχ και οχι 2110. Αυτο θα σήμαινε οτι πρόκειται ή τυπογραφικό λάθος ή για
παραποίηση. Μην ξεχνάμε το γεγονός οτι οι κάρτες τις gemplus όπως η εν λόγω, έχουν ματ επιφάνειες
και δεν έχουν την ζελατίνα των καρτών της GPT (καρτες έτους 1993), μεσα απο την οποία ειναι τυπωμένος ο κωδικός. Αυτο θα μπορούσε να κάνει ευκολότερα τα πράγματα για εναν παραχαράκτη.
Σε κάθε περίπτωση αυτές οι περιπτώσεις-αγορές θέλουν προσοχή και πολύ περισσότερο αυτές
που το μοτίβο τους ειναι τέτοιο που έτσι και αλλιώς δεν ξεχωρίζεις εύκολα τον κωδικό.
Όπως και να χει πάντως... και τα τυπογραφικά λάθη έχουν το ενδιαφέρον τους και αναλόγως πληρώνονται..
φιλικά,
Μάρκος
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 05, 2013, 01:51:29 μμ »

Φιλε μαρκο σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.για αυτη την γραμμη που δεν ειναι τσακιση εχεις ακουσει η δει κατι παρομοιο ξανα??οσο για αυτο που λες ναι το υλικο της καρτας ειναι ετσι που δεν σου επιτρεπει να δεις καλα καλα και τον κωδικο.εγω αναβω ενα λεντ λαμπακι και το βαζω απο την πισω πλευρα και φενεται οταν δεν μπορω να το διαβασω σε τευοιες περιπτωσεις.
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 05, 2013, 02:14:04 μμ »

Δεν άντεξα....θα πω την γνώμη μου και θα με πείτε και τρελό...έχει να κάνει και με το τύπωμα της κάρτας ,που είναι νομίζω αυτό που χαλάει πιο εύκολα από οποιαδήποτε άλλη...η εξήγηση είναι απλή..και λέγετε κολοτσεπη....η κάρτα πέρασε 5-6 μέρες σε μια κολοτσεπη ,έχασε τον χρωματισμό τις εκεί που την έβλεπε ο ήλιος και η υπόλοιπη έμεινε έτσι ..κάντε την κίνηση ότι την βγάζετε με το δεξί χέρι από το καρτοτηλεφωνο και την κατευθύνετε στην κολοτσεπη η στην τσέπη του πουκαμίσου.....και θα δείτε πιο τμήμα μένει από έξω.

Τέτοιο σενάριο ...τύφλα να έχει ο Steven Spielberg.
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 05, 2013, 02:35:00 μμ »

Τυπογραφικο λαθος  "κολοτσεπη" Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Στριφογύρισμα ματιών ::)χαχαχαχα φιλε νεστωρ σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου!πρεπει να το κανουμε σε μια τηλεκαρτα να δουμε ομως εαν γινεται κατι τετοιο..φιλικα Σπυρος.
Καταγράφηκε
1984muzzy
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 62


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 05, 2013, 03:18:04 μμ »

Για την τσάκιση δεν ξέρω, δεν εχω ιδέα. Αν δε πιάσεις την κάρτα ή δεν την δεις απο κοντά δύσκολο
να πείς γνώμη. Το σενάριο του Νέστωρ πάντως δεν ειναι καθολου εκτος πραγματικότητας.
Μπορεί να έχει τσακιστεί σε κάποια επιφάνεια με την οποία ηταν κολλημένη, κατα μήκος. Αν εχει και διαφορετικό χρώμα, επίσης το ίδιο σενάριο.
Εγω νομίζω οτι το ενδιαφέρον ειναι ο κωδικός της και οχι τόσο η τσάκιση της. Ειδικά μάλιστα οταν ειναι και ανοιχτή.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 06, 2013, 03:44:37 μμ »

Η συγκεκριμένη τηλεκάρτα, λόγω χρωμάτων, δέχεται αλλοίωση με τον καιρό (εδω συμπεριλαμβάνεται και ο ήλιος) στους χρωματισμούς της.
Οπότε η εξήγηση του Νέστωρ, έχει πολύ μεγάλη βάση. Το ζητούμενο είναι ο κωδικός...
Δυστυχώς δεν έχω εδω που είμαι την δυνατότητα να κοιτάξω παλαιότερους, απο του 2003, καταλόγους. Πάντως σε 2 site που κοίταξα, τον έναν κωδικό αναφέρουν.
Δεν μπορώ να ξέρω αν είναι σφάλμα ή πλαστογράφηση. Αυτό που μπορώ να πώ με σιγουριά είναι οτι η άτέλεια' (Κλείσιμο ματιού στην πίσω πλευρά, επηρεάζει την αξία του 'σφάλματος' (Κλείσιμο ματιού.
Αν και προσωπικά δεν θα με χάλαγε καθόλου να είχα στην κατοχή μου αυτή την τηλεκάρτα.   Κλείσιμο ματιού


Επίσης, να αναφέρω οτι, όπως σωστά αναφέρθηκε, ο κωδικός της τηλεκάρτας αυτής είναι ο 2101. Για να έχει γραμμένο -και όχι τυπωμένο- τον κωδικό 2110 κάτι μου βρωμάει...
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences