Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 11, 2024, 07:21:46 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πολιτικες αναλυσεις  (Αναγνώστηκε 40023 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Jeb
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 38



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Ιούνιος 30, 2013, 01:17:59 μμ »

Αλλο προσφυγας αλλο μεταναστης αλλο ο αιτούντος ασυλο ΚΑΙ ΑΛΛΟ Ο ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΝΑ ΒΙΑΣΕΙ!!Αλλο ο κυνηγος αλλο ο λαθροκυνηγος!Αλλο ο οδηγος αλλο ο καγκουρας που κανει παντιλικια.ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ;Το 80% ειναι λαθρο!!Ο επομενος που θα βρεθει στο δρομος τους ισως ειμαι εγω ή εσεις!!

 Αναποφασιστικότητα


Σωστά!!!!!!!!
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Ιούνιος 30, 2013, 01:27:10 μμ »

Να και το σημερινο!!

http://www.makeleio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=19472:----------83------69----&catid=8:2012-02-11-12-50-51&Itemid=8
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #92 στις: Ιούνιος 30, 2013, 01:32:17 μμ »

ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Ακροτελεύτια διάταξη. Άρθρο 120, παράγραφος 4.
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη Βία.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Ιούνιος 30, 2013, 02:21:06 μμ »

ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ
Ακροτελεύτια διάταξη. Άρθρο 120, παράγραφος 4.
Η τήρηση του Συντάγματος επαφίεται στον πατριωτισμό των Ελλήνων, που δικαιούνται και υποχρεούνται να αντιστέκονται με κάθε μέσο εναντίον οποιουδήποτε επιχειρεί να το καταλύσει με τη Βία.
Ναι δεν βλεπεις Κωστα μου  σκοτωνομαστε μεταξυ μας ποιος θα εφαρμοσει πρωτος και καλυτερα την ακροτελεύτια διάταξη του πραγματος αυτου που καποιοι το ονομαζουν ακομα Συνταγμα.
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Ιούνιος 30, 2013, 02:27:00 μμ »

φιλε ''ιαπωνα''συμφωνω εν μερη με την αποψη σου αλλα....μαλλον εισαι ονειροπολος και υπερβολικα καλοψυχος τα πραγματα δεν ειναι τοσο απλα κατα την αποψη μου.
επιτρεψε μου με αφορμη το ποστ σου να πω την γνωμη μου
 
Παράθεση
author=iapwnas link=topic=7972.msg87651#msg87651 date=1372586513]
Παιδια τα πραγματα ειναι απλα.

 Η χωρα βουλιαζει και στην βουλη οι διαφορες πολιτικες παραταξεις τσακωνονται μεταξυ τους, φανατιζοντας ετσι τον λαο ασκοπα.
αυτη !! ειναι η δουλεια τους,ρεμπελοι καρεκλοκενταυροι,παρασιτικα ζωυφια που τρεφονται απο τα ψευδοονειρα του λαουτζικου,και αν βρεθει κανενας Κουντουριωτης ,Κοραης η καποιος ''ΕΛΛΗΝΑΣ" απλα τον βγαζουν απο την μεση
Παράθεση
Θα επρεπε ολοι να βαλουν νερο στο κρασι τους και να αφησουν τις ηλιθιες ιδεολογιες. Να κατσουν σε ενα τραπεζι ολοι μαζι να βρουν καποιες λυσεις ολοι μαζι να σωσουμε οτι σωζεται.
το ανεκδοτο με τον δικηγορο και την καρυδια το ξερεις?
 
Παράθεση
(Θα ηθελα να το δω αυτο).
τετοιου ειδους θαυματα δεν υπαρχουν... Μεγάλο χαμόγελο

Παράθεση
Καποτε κατα την διαρκεια της Ελληνικης επαναστασης την περιοδο του εμφυλιου, η χωρα ηταν ανω κατω. Κυβερνητικοι ενεντιων οπλαρχηγων. Τοτε εισεβαλε ο Δραμαλης στην Πελοπονησσο και ολοι ξεχασαν τις εσωτερικες διαφορες και συσπηρωθηκαν μεταξυ τους αντιμετοπιζωντας τον κοινο εχθρο, σωζωντας ταυτοχρονα την επανασταση.

Σημερα αυτος ο κοινος εχθρος δεν ειναι ο Δραμαλης αλλα η Μερκελ.

και δεν μπηκε στην πελοπονησο αλλα σε ολη την Ελλαδα Κλείσιμο ματιού
Παράθεση
Ολοι μαζι θα κανουμε οτι κανουμε.
οπως..?

Παράθεση
Περι χρυσης αυγης τι να πει κανεις? Οι παπουδες μας ηταν προσφυγες. Οι γονεις μας μεταναστες. Εμεις ρατσιστες?
νομιζω υπαρχει διαφορα στο μεταναστης-λαθρομεταναστης,αλλο σε προσκαλω στις 7 για δειπνο και αλλο να μου κανεις μπουκα τα μεσανυχτα Κλείσιμο ματιού
ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ και χωρις κατι προσωπικο..εεεε? Χαμόγελο
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2495


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Ιούνιος 30, 2013, 09:18:53 μμ »

Αλλο προσφυγας αλλο μεταναστης αλλο ο αιτούντος ασυλο ΚΑΙ ΑΛΛΟ Ο ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΝΑ ΒΙΑΣΕΙ!!Αλλο ο κυνηγος αλλο ο λαθροκυνηγος!Αλλο ο οδηγος αλλο ο καγκουρας που κανει παντιλικια.ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ;Το 80% ειναι λαθρο!!Ο επομενος που θα βρεθει στο δρομος τους ισως ειμαι εγω ή εσεις!!

Σημερα ημουν στο κεντρο της Αθηνας!Επιτρεψτε μου να εχω πιο εμπεριστατωμενη αποψη απο σας που ζειτε στην περιφερεια!! Αναποφασιστικότητα
Ασε, φίλε. Μην συνεχίζεις.
Θα σε πούν φασίστα, νεοναζί, κομπλεξικό Ελληνάρα, κτλ.
Πολλούς τους βολεύει η όλη κατάσταση.
Νομίζεις οτι είναι τόσο δύσκολο να αστυνομεύσουν τις γειτονιές που έχουν το πρόβλημα με τους ξένους;
Νομίζω πως όχι, αλλα αφήνουν το πρόβλημα να διαιωνίζεται.
Οπως αφήνουν το κάθε μαλ@κισμένο να τα σπάει στα γήπεδα και στις πορείες.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Ιούνιος 30, 2013, 09:52:56 μμ »

Αλλο προσφυγας αλλο μεταναστης αλλο ο αιτούντος ασυλο ΚΑΙ ΑΛΛΟ Ο ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΗΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΙΩΣΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΨΕΙ ΝΑ ΣΚΟΤΩΣΕΙ ΝΑ ΒΙΑΣΕΙ!!Αλλο ο κυνηγος αλλο ο λαθροκυνηγος!Αλλο ο οδηγος αλλο ο καγκουρας που κανει παντιλικια.ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ;Το 80% ειναι λαθρο!!Ο επομενος που θα βρεθει στο δρομος τους ισως ειμαι εγω ή εσεις!!

Σημερα ημουν στο κεντρο της Αθηνας!Επιτρεψτε μου να εχω πιο εμπεριστατωμενη αποψη απο σας που ζειτε στην περιφερεια!! Αναποφασιστικότητα
Ασε, φίλε. Μην συνεχίζεις.
Θα σε πούν φασίστα, νεοναζί, κομπλεξικό Ελληνάρα, κτλ.
Πολλούς τους βολεύει η όλη κατάσταση.
Νομίζεις οτι είναι τόσο δύσκολο να αστυνομεύσουν τις γειτονιές που έχουν το πρόβλημα με τους ξένους;
Νομίζω πως όχι, αλλα αφήνουν το πρόβλημα να διαιωνίζεται.
Οπως αφήνουν το κάθε μαλ@κισμένο να τα σπάει στα γήπεδα και στις πορείες.
+1000.  Και ισχύει ότι ανέφερε ο Γιάννης. Τι σχέση εχει ο Ελληνας μετανάστης που πήγε, Γερμανία, Αυστραλία, Βραζιλία, Αμερική, κτλ και ξεσκίστηκε στη λάτζα και στα ανθρακωρυχεία για ένα καλύτερο μέλλον των παιδιών του με όλους αυτούς του δολοφόνους που αποτελούν το 80% των λαθρομεταναστών της Ελλάδας; Αν η αστυνομία δεν πάρει επίσημη εντολή να καθαρίζει όσους διαπράττουν εγκλήματα, να μαζέψει και να στείλει πίσω στη χώρα τους όσοι είναι παράνομοι, και όσους νέους λαθρομετανάστες συλλαμβάνει στη θάλασσα να τους βουλιάζει επι τόπου και αυτό να είναι η επίσημη πολιτική του κράτους, μην περίμενετε κάτι καλύτερο για την Ελλάδα.....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 30, 2013, 10:20:12 μμ από wavelet » Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
dimitris1980
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Ιούνιος 30, 2013, 10:23:25 μμ »

Ο φασισμος - ναζισμος δεν ειναι ελληνικη πατεντα ειναι δυστυχώς ιντερνασιοναλ.Και πακιστανοι και αφρικανοι και ευρωπαιοι και αμερικανοι φασιστες υπαρχουν.Αλλα κομπλεξικοι ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ μονο εδω υπαρχουν.Οταν καποιος παει να ριξει το φταιξιμο του σε αλλους αυτο ειναι.Εμεις διαλύσατε την χωρα μας με αυτους που βγαζαμε και κανενας αλλος .Και τωρα στα δυσκολα αντι να δουμε τι καναμε λεμε αααα ο πακιστανος φταιει για ολα η ο αλβανος.Πρεπει να δουμε τα ποσοστα ευθυνεις που εχει ο καθενας επιτελους και να μην κρυβομαστε. .Τωρα που εχουμε και γκαλοπ οτι το 80 τα 100 ειναι εγκληματιες .Και γιατι οχι το 100 τα 100 απο δαυτους.Δεν μεγαλωσα στην Κηφισια αλλα στην Ομονοια .Φιλικα Δημητρης
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Ιούνιος 30, 2013, 10:32:31 μμ »

Ο φασισμος - ναζισμος δεν ειναι ελληνικη πατεντα ειναι δυστυχώς ιντερνασιοναλ.Και πακιστανοι και αφρικανοι και ευρωπαιοι και αμερικανοι φασιστες υπαρχουν.Αλλα κομπλεξικοι ΕΛΛΗΝΑΡΑΔΕΣ μονο εδω υπαρχουν.Οταν καποιος παει να ριξει το φταιξιμο του σε αλλους αυτο ειναι.Εμεις διαλύσατε την χωρα μας με αυτους που βγαζαμε και κανενας αλλος .Και τωρα στα δυσκολα αντι να δουμε τι καναμε λεμε αααα ο πακιστανος φταιει για ολα η ο αλβανος.Πρεπει να δουμε τα ποσοστα ευθυνεις που εχει ο καθενας επιτελους και να μην κρυβομαστε. .Τωρα που εχουμε και γκαλοπ οτι το 80 τα 100 ειναι εγκληματιες .Και γιατι οχι το 100 τα 100 απο δαυτους.Δεν μεγαλωσα στην Κηφισια αλλα στην Ομονοια .Φιλικα Δημητρης
Καλα εσύ αυτό κατάλαβες απο όλη την συζήτηση; Δηλαδή όλα τα εγκλήματα που γίνονται απο όλους αυτούς τους λαθρομετανάστες, που δεν θα γίνοντουσαν αν δεν τους είχανε εδώ, δικαιολογούνται γιατί φταίνε οι πολιτικοί που τους επέτρεψαν να είναι εδώ;  Απορία Απορία Απορία
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Ιούνιος 30, 2013, 10:40:54 μμ »

Χεστηκα για την οικονομια για το χρηματιστηριο για το συνέδριο της ΝΔ για το ποιος θα γίνει υπουργός ποιος φταίει η δεν φταίει. Εγώ άπλα θέλω να κοιμάμαι ξανα  με τα παραθυρα ανοιχτά.  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Ιούνιος 30, 2013, 10:44:29 μμ »

2 λύσεις
πρώτη  βάλε σιδεριές
δεύτερη  να γυρίσουμε στο 94-95
 Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Ιούνιος 30, 2013, 10:45:34 μμ »

Χεστηκα για την οικονομια για το χρηματιστηριο για το συνέδριο της ΝΔ για το ποιος θα γίνει υπουργός ποιος φταίει η δεν φταίει. Εγώ άπλα θέλω να κοιμάμαι ξανα  με τα παραθυρα ανοιχτά.  Αναποφασιστικότητα

 Μα αυτο ειναι ευκολο ρε Γιαννη!!  Σαρκασμός
Αλλου ειναι τα δυσκολα.
Πληρωνεις εναν Αλβανο , την στηνει στο παραθυρο σου με μια μυγοσκοτωστρα και δεν περνουν ουτε τα κουνουπια.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Ιούνιος 30, 2013, 10:47:52 μμ »

ναι καλά περίμενε thes kai αλβανό....πάρε γιατρό του ESY καλύτερα.
πιο φτηνά έρχεται και αν κάτι γίνει σου βαράει και ένα αντισταμινικό  Γλώσσα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Ιούνιος 30, 2013, 10:50:39 μμ »

ναι καλά περίμενε thes kai αλβανό....πάρε γιατρό του ESY καλύτερα.
πιο φτηνά έρχεται και αν κάτι γίνει σου βαράει και ένα αντισταμινικό  Γλώσσα

Δεν ειναι θεμα......αμα πληρωνει καλα την στηνω κι εγω να του φυγει ο καημος του παραθυρου!!!!!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #104 στις: Ιούνιος 30, 2013, 10:56:31 μμ »

2 λύσεις
πρώτη  βάλε σιδεριές
δεύτερη  να γυρίσουμε στο 94-95
 Μεγάλο χαμόγελο
Η 2η λύση που προτείνεις, εφόσον δεν έχουμε μηχανή του χρόνου, προϋποθέτει το ενδιάμεσο στάδιο που ανέφερα παραπάνω. Τότε, υπάρχει  μια καλή πιθανότητα να "επιστρέψουμε στο χρόνο" και  ο Γιάννης να κοιμάται με τα παράθυρα του ανοιχτά. Διαφορετικά ούτε με σιδεριές μπορεί να το κάνει ούτε με Αλβανούς να τον φυλάνε, γιατι είναι σαν να βάζεις τον λύκο να φυλάει τα πρόβατα ....
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences