Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάιος 01, 2024, 02:39:00 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πολιτικες αναλυσεις  (Αναγνώστηκε 39276 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:20:55 μμ »

ζητώ να αγοράσω η να μου χαρίσουν χρυσό εικοσάρικο με την γηραιά κεφαλή του Βασιλιά Οθωνα,του πρώτου Βασιλιά της Ελλάδος που στο παλάτι του,που  αντι να ειναι μουσείο ,έχουν εγκατασταθη  300 κοπρίτες, κλέφτες,δοσύλογοι και απατεώνες μαζί με άλλους τόσους παρελκόμενους που τους υπηρετούν που τους τοποθετησαν εκεί  8 εκατομύρια μ ######ς συμπατριώτες μου και ένα κατομύριο καφροι απο το Πακιστάν με δικαίωμα ψήφου.Τα δε 8 κατομύρια μ ######ς πληρώνουν τα έξοδα διαβίωσης των 300 κοπριτών που ζουν πλουσιοπάροχα  καθώς και των υπηρετών τους,οι δε ενα κατομύριο κάφροι δεν πληρώνουν μεν για την διαβίωση των κοπριτών αλλά ζούνε παρασιτικά εκμεταλευομενοι τις παροχές που θεωρητικά ανήκουν στα ο8 κατομύρια μ ######ς.Ενίοτε δε μπουκάρουν και στα σπιτια των 8 κατομυριων ηλιθιων και σπάνε στο ξυλο τους ιδίους ,τις γριές μάνες τους.τις γυναικες κ τα παιδιά τους.Οι δε ηλίθιοι παρά τον αριθμητικο τους ογκο καθονται μεσα στην ηλιθιότητα τους και υπομένουν τα πάντα στωικά.Αθλιοι και τιποτενιοι,ανάξιοι να φέρουν τα επίθετα και τα ονόματα των προγόνων τους,που έδωσαν το αίμα και την ζωή τους για να ζουν αυτοί υποτίθετε ελεύθεροι.

Εγώ όμως,μόνον το νόμισμα θέλω σε καλή τιμή η να μου το χαρίσουν.

Τίποτε άλλο πια.....................
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:31:00 μμ »

+10000000000000000000000000000000000να αγιασει το στομα σου.μακαρι να ειχα και θα σου χαριζα 2 και οχι ενα που ζητας Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:35:42 μμ »

ζητώ να αγοράσω η να μου χαρίσουν χρυσό εικοσάρικο με την γηραιά κεφαλή του Βασιλιά Οθωνα,του πρώτου Βασιλιά της Ελλάδος που στο παλάτι του,που  αντι να ειναι μουσείο ,έχουν εγκατασταθη  300 κοπρίτες, κλέφτες,δοσύλογοι και απατεώνες μαζί με άλλους τόσους παρελκόμενους που τους υπηρετούν που τους τοποθετησαν εκεί  8 εκατομύρια μ ######ς συμπατριώτες μου και ένα κατομύριο καφροι απο το Πακιστάν με δικαίωμα ψήφου.Τα δε 8 κατομύρια μ ######ς πληρώνουν τα έξοδα διαβίωσης των 300 κοπριτών που ζουν πλουσιοπάροχα  καθώς και των υπηρετών τους,οι δε ενα κατομύριο κάφροι δεν πληρώνουν μεν για την διαβίωση των κοπριτών αλλά ζούνε παρασιτικά εκμεταλευομενοι τις παροχές που θεωρητικά ανήκουν στα ο8 κατομύρια μ ######ς.Ενίοτε δε μπουκάρουν και στα σπιτια των 8 κατομυριων ηλιθιων και σπάνε στο ξυλο τους ιδίους ,τις γριές μάνες τους.τις γυναικες κ τα παιδιά τους.Οι δε ηλίθιοι παρά τον αριθμητικο τους ογκο καθονται μεσα στην ηλιθιότητα τους και υπομένουν τα πάντα στωικά.Αθλιοι και τιποτενιοι,ανάξιοι να φέρουν τα επίθετα και τα ονόματα των προγόνων τους,που έδωσαν το αίμα και την ζωή τους για να ζουν αυτοί υποτίθετε ελεύθεροι.

Εγώ όμως,μόνον το νόμισμα θέλω σε καλή τιμή η να μου το χαρίσουν.

Τίποτε άλλο πια.....................

+10000000000000000000
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:36:12 μμ »

+1

Τις επαναστάσεις και τις ηρωικές πράξεις δεν τις κάνουν οι 'Μεγάλοι Άνδρες', αλλά οι 'Ταπεινοί' που πιστεύουν σε κάποιες Μεγάλες Ιδέες και Ιδανικά. Κι όσοι έχυσαν το αίμα τους για την πατρίδα μας, το έκαναν για αυτές τις ιδέες και τα ιδανικά. Κι όσο δεν υπάρχουν τέτοια, μην περιμένεις να γίνει τίποτα... από κανέναν... ποτέ.

Όσο για το νόμισμα... όταν αναβαθμίσω θα σου χαρίσω, αυτό που 'έχω' τώρα.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
oldgeotzo
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2651


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 26, 2013, 09:43:11 μμ »

ζητώ να αγοράσω η να μου χαρίσουν χρυσό εικοσάρικο με την γηραιά κεφαλή του Βασιλιά Οθωνα,του πρώτου Βασιλιά της Ελλάδος που στο παλάτι του,που  αντι να ειναι μουσείο ,έχουν εγκατασταθη  300 κοπρίτες, κλέφτες,δοσύλογοι και απατεώνες μαζί με άλλους τόσους παρελκόμενους που τους υπηρετούν που τους τοποθετησαν εκεί  8 εκατομύρια μ ######ς συμπατριώτες μου και ένα κατομύριο καφροι απο το Πακιστάν με δικαίωμα ψήφου.Τα δε 8 κατομύρια μ ######ς πληρώνουν τα έξοδα διαβίωσης των 300 κοπριτών που ζουν πλουσιοπάροχα  καθώς και των υπηρετών τους,οι δε ενα κατομύριο κάφροι δεν πληρώνουν μεν για την διαβίωση των κοπριτών αλλά ζούνε παρασιτικά εκμεταλευομενοι τις παροχές που θεωρητικά ανήκουν στα ο8 κατομύρια μ ######ς.Ενίοτε δε μπουκάρουν και στα σπιτια των 8 κατομυριων ηλιθιων και σπάνε στο ξυλο τους ιδίους ,τις γριές μάνες τους.τις γυναικες κ τα παιδιά τους.Οι δε ηλίθιοι παρά τον αριθμητικο τους ογκο καθονται μεσα στην ηλιθιότητα τους και υπομένουν τα πάντα στωικά.Αθλιοι και τιποτενιοι,ανάξιοι να φέρουν τα επίθετα και τα ονόματα των προγόνων τους,που έδωσαν το αίμα και την ζωή τους για να ζουν αυτοί υποτίθετε ελεύθεροι.

Εγώ όμως,μόνον το νόμισμα θέλω σε καλή τιμή η να μου το χαρίσουν.

Τίποτε άλλο πια.....................
+1000000000000000000000000000000000
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 26, 2013, 11:32:47 μμ »

Βρε να αγιάσει το στόμα σου και πάλι...πες τα Χρυσόστομε...Βασίλη πες τα γιατί όταν βλέπω ή ακούω περί αυτών των θεμάτων από διάφορους κοπριτοπροοδευτικούς ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι μου.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 26, 2013, 11:39:16 μμ »

ναι αλίμονο στα λόγια όλοι 1οι όχι μονο εσύ βασίλη αλλα γενικά....ρε μάγκες φορολογικές δηλώσεις θα θελα να δω........καλοί οι 300 εκάστοτε κοπρίτες και 3000 κολλητοί αλλα καλά και εμείς τα υπόλοιπα θύματα.
ο μακάκος της γειτονιάς σας  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 27, 2013, 12:15:50 πμ »

ναι αλίμονο στα λόγια όλοι 1οι όχι μονο εσύ βασίλη αλλα γενικά....ρε μάγκες φορολογικές δηλώσεις θα θελα να δω........καλοί οι 300 εκάστοτε κοπρίτες και 3000 κολλητοί αλλα καλά και εμείς τα υπόλοιπα θύματα.
ο μακάκος της γειτονιάς σας  Μεγάλο χαμόγελο

Γεννήθηκα σε ενα κράτος ( Ελλάδα ) που στα 32 χρόνια που ζω δεν μου πρόσφερε απολύτως τίποτα , ούτε υγεία ούτε παιδια  και ποτε δεν ήταν ανταποδοτικό προς τους πολίτες του . Γι αυτό εδώ και 10 χρόνια που κάνω φορολογική δήλωση , προσπαθώ τέλος του χρόνου να μην τους δώσω ούτε ενα ευρώ .
Η γυναίκα ούτε γέννησε και ενώ εδώ και 10 χρόνια σκάω στο ταμείο εμπόρων 700 το δίμηνο δεν πήρα ενα ευρώ .
Πληρώνω χαράτσι στο ίδιο μου το σπίτι που αγόρασα με λεφτά φορολογούμενα 2 και 3 φορές . Αρα είμαι ενοικίαστης στο σπίτι μου . Και μάλιστα ακριβό ενοίκιο αν και μου απαξιωσανε το σπίτι μου ρίχνοντας την αξία του σε 2 χρόνια 50 %
Τους πληρώνω 1400 ευρώ σήματα για αμάξια που λόγω κρίσης μου τα απαξιωσανε πριν μου τα απαξιώσει ο χρόνος
Το παιδί μου δεν θα το στείλω σε δημόσιο σχολείο γιατι θα γίνει 2 γλωσσο η 3 γλωσσο αλλά χωρίς να ξέρει καμμια ευρωπαϊκή γλώσσα , αλλά γλώσσες τρίτων χωρών απο τους συμμαθητές του.
Και ενώ είχα ενα ντουφέκι του πατέρα μου κημηλιο στο τζάκι , τώρα το έχω γεμάτο δίπλα στο κρεβάτι μου και πάλι νιώθω ανασφαλής στο κωλοκρατος που ζω.

Για πες μου μετά απο αυτά όλα τι δήλωση να τους κάνω . .... Θα σου πω εγώ ... 0 ...

Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:14:58 πμ »

Γεννήθηκα σε ενα κράτος ( Ελλάδα ) που στα 32 χρόνια που ζω δεν μου πρόσφερε απολύτως τίποτα , ούτε υγεία ούτε παιδια  και ποτε δεν ήταν ανταποδοτικό προς τους πολίτες του . Γι αυτό εδώ και 10 χρόνια που κάνω φορολογική δήλωση , προσπαθώ τέλος του χρόνου να μην τους δώσω ούτε ενα ευρώ .
Η γυναίκα ούτε γέννησε και ενώ εδώ και 10 χρόνια σκάω στο ταμείο εμπόρων 700 το δίμηνο δεν πήρα ενα ευρώ .
Πληρώνω χαράτσι στο ίδιο μου το σπίτι που αγόρασα με λεφτά φορολογούμενα 2 και 3 φορές . Αρα είμαι ενοικίαστης στο σπίτι μου . Και μάλιστα ακριβό ενοίκιο αν και μου απαξιωσανε το σπίτι μου ρίχνοντας την αξία του σε 2 χρόνια 50 %
Τους πληρώνω 1400 ευρώ σήματα για αμάξια που λόγω κρίσης μου τα απαξιωσανε πριν μου τα απαξιώσει ο χρόνος
Το παιδί μου δεν θα το στείλω σε δημόσιο σχολείο γιατι θα γίνει 2 γλωσσο η 3 γλωσσο αλλά χωρίς να ξέρει καμμια ευρωπαϊκή γλώσσα , αλλά γλώσσες τρίτων χωρών απο τους συμμαθητές του.
Και ενώ είχα ενα ντουφέκι του πατέρα μου κημηλιο στο τζάκι , τώρα το έχω γεμάτο δίπλα στο κρεβάτι μου και πάλι νιώθω ανασφαλής στο κωλοκρατος που ζω.

Για πες μου μετά απο αυτά όλα τι δήλωση να τους κάνω . .... Θα σου πω εγώ ... 0 ...



+100000000000 ετσι ακριβως ειναι δυστυχως..χωρις να πολιτικοποιουμαι,μας εχουν φτασει να πληρωνουμε τα ιδια πραγματα που ηδη εχουμε πληρωσει με τον κοπο μας,ξανα και ξανα...δεν θελω να επεκταθω γιατι δεν θα οδηγησει πουθενα η ολη συζητηση...απλα,ας προσπαθησει ο καθενας μονος του,για την παρτυ του να νιωθει οσο πιο σωστα ελληνας μπορει..με ιδανικα και αξιες οι οποιες εχουν χαθει πλεον...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 27, 2013, 07:13:10 πμ »

ναι αλίμονο στα λόγια όλοι 1οι όχι μονο εσύ βασίλη αλλα γενικά....ρε μάγκες φορολογικές δηλώσεις θα θελα να δω........καλοί οι 300 εκάστοτε κοπρίτες και 3000 κολλητοί αλλα καλά και εμείς τα υπόλοιπα θύματα.
ο μακάκος της γειτονιάς σας  Μεγάλο χαμόγελο

Γεννήθηκα σε ενα κράτος ( Ελλάδα ) που στα 32 χρόνια που ζω δεν μου πρόσφερε απολύτως τίποτα , ούτε υγεία ούτε παιδια  και ποτε δεν ήταν ανταποδοτικό προς τους πολίτες του . Γι αυτό εδώ και 10 χρόνια που κάνω φορολογική δήλωση , προσπαθώ τέλος του χρόνου να μην τους δώσω ούτε ενα ευρώ .
Η γυναίκα ούτε γέννησε και ενώ εδώ και 10 χρόνια σκάω στο ταμείο εμπόρων 700 το δίμηνο δεν πήρα ενα ευρώ .
Πληρώνω χαράτσι στο ίδιο μου το σπίτι που αγόρασα με λεφτά φορολογούμενα 2 και 3 φορές . Αρα είμαι ενοικίαστης στο σπίτι μου . Και μάλιστα ακριβό ενοίκιο αν και μου απαξιωσανε το σπίτι μου ρίχνοντας την αξία του σε 2 χρόνια 50 %
Τους πληρώνω 1400 ευρώ σήματα για αμάξια που λόγω κρίσης μου τα απαξιωσανε πριν μου τα απαξιώσει ο χρόνος
Το παιδί μου δεν θα το στείλω σε δημόσιο σχολείο γιατι θα γίνει 2 γλωσσο η 3 γλωσσο αλλά χωρίς να ξέρει καμμια ευρωπαϊκή γλώσσα , αλλά γλώσσες τρίτων χωρών απο τους συμμαθητές του.
Και ενώ είχα ενα ντουφέκι του πατέρα μου κημηλιο στο τζάκι , τώρα το έχω γεμάτο δίπλα στο κρεβάτι μου και πάλι νιώθω ανασφαλής στο κωλοκρατος που ζω.

Για πες μου μετά απο αυτά όλα τι δήλωση να τους κάνω . .... Θα σου πω εγώ ... 0 ...


Δυστυχώς έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα Διονύση. Τώρα, λόγω κρίσης, αυτή την κατάσταση που περιγράψεις την συνειδητοποιούν όλο και περισσότεροι....
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:04:12 πμ »

γειά σου ρε Διονύση μάγκα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και η πλάκα είναι πληρώνεις τεβε (930) και πας τα παιδιά στο παίδων και ξαναπληρώνεις.

Πληρώνεις δημοτικα τελη και τα σκουπίδια κανείς δεν τα μαζεύει.

Πληρώνεις φόρους σαν ######ς και δεν έχεις ούτε παιδεία,ούτε άμυνα να νιώθεις ασφαλής. 

Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:15:01 πμ »

ναι αλίμονο στα λόγια όλοι 1οι όχι μονο εσύ βασίλη αλλα γενικά....ρε μάγκες φορολογικές δηλώσεις θα θελα να δω........καλοί οι 300 εκάστοτε κοπρίτες και 3000 κολλητοί αλλα καλά και εμείς τα υπόλοιπα θύματα.
ο μακάκος της γειτονιάς σας  Μεγάλο χαμόγελο

Των Πακιστανών,αφγανών,αραπάδων,Γεωργιανών δεν θες να δεις τις φορολογικές δηλώσεις?Μονον των Ελλήνων θέλεις?
Ειμασταν αποικιοκρατία και τους έχουμε ολους αυτούς εδώ?
Γιατι δεν τους στέλνουν στις χώρες τους?
Αυτοι κάνουν 12 παιδιά ο καθένας,εσυ και εγώ δυο.Σε πενηντα χρονια θα εισαι μειονοτητα στην χωρα σου,η οποία θα ειναι και μουσουλμανική.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
babis
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1392


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:17:58 πμ »

Φορολογυσαι  για να έχεις αστυνομια να σε προστατευει απο τους κλεφτες τους απατεωνες και σε κλεβουν δυο φορες τουλαχιστον και σου περνουν και το παιδι σου  
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:20:54 πμ »

Φορολογυσαι  για να έχεις αστυνομια να σε προστατευει απο τους κλεφτες τους απατεωνες και σε κλεβουν δυο φορες τουλαχιστον και σου περνουν και το παιδι σου  
Και αν τους ρίξεις και καμιά κουμπουριά σε χώνουν και μέσα σαν εγκληματία.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:22:55 πμ »

Βασιλάκη μου δεν είναι όσο απλά τα πράγματα όσο τα λες. Αυτοί εχουν ερθει απο εμπόλεμες χωρες και εχουν την βία στο πετσί τους χωρις βεβαίω να δικαιολογώ τις πράξεις τους. ΟΜΩΣ, αντί να βάλλεις εναντίων των λαθρομεταναστών (που και εγω θελω να φυγουν) θα ήταν πιο φρόνιμο να βάλλεις εναντίον ενος Ελληνα, του Χρυσοχοίδη που ήταν ο υπεύθυνος για την ελευση των λαθρομεταναστων καθως ηταν ο αρμόδιος υπουργος οταν ψηφιστηκε το Δουβλινο 2.
Οι λαθρομετανάστες είναι το αποτέλεσμα. Δεν φταίει αυτό. Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕ ΦΤΑΙΕΙ.

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Σελίδες: [1] 2 3 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences