Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 04, 2024, 06:34:00 μμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πολιτικες αναλυσεις  (Αναγνώστηκε 39890 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 27, 2013, 10:44:04 μμ »

Η ιστορια  θα δειξει αν ειχε δικιο ο Χιτλερ ή οχι!! Αναποφασιστικότητα

Μπακαλοφιλοσοφιες ξερει και η γατα μου ρε Γιαννη.
Ο Χιτλερ δηλαδη που μπορει να ειχε δικιο;;;; Απορία
Ενα κουρελι την εχουμε κανει την ιστορια.
Καταγράφηκε
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 27, 2013, 10:45:28 μμ »

Η ιστορια  θα δειξει αν ειχε δικιο ο Χιτλερ ή οχι!! Αναποφασιστικότητα

Δεν εχει δειξει ηδη? τι αλλο πρεπει να περιμενουμε? παλι τα ιδια κανει η γερμανια αλλα μας σκοτωνουν με το γαντι...
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5636


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 27, 2013, 10:46:11 μμ »

Τι μπορεί να σημαίνει αυτό;

Σημαίνει ότι δεν έχει σημασία ποιος το λέει, αλλά πολλά που έχουν να κάνουν με την πολιτική, αν όχι όλα, κρίνονται εκ του αποτελέσματος.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 27, 2013, 10:49:21 μμ »

Η ιστορια  θα δειξει αν ειχε δικιο ο Χιτλερ ή οχι!! Αναποφασιστικότητα

Δεν εχει δειξει ηδη? τι αλλο πρεπει να περιμενουμε? παλι τα ιδια κανει η γερμανια αλλα μας σκοτωνουν με το γαντι...

Αυτο λεω και εγω!Το εχει δειξει ηδη!Οι εβραιοι κανουν κουμαντο και καταδυναστευουν τους λαους με οικονομικο πολεμο!!Αυτα ο χιτλερ τα προβλεψε!Αλλα μερικοι οταν ακουν Χιτλερ μονο στους φουρνους παει το μυαλο τους γιατι ειναι ανιστορητοι!!Λες και οποιος ειναι αριστερος καθε μερα αναβει το καντηλι και προσευχεται στον πατερουλη εγκληματια Σταλιν!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 27, 2013, 10:49:43 μμ »

ποια ιστορία και ποιος ανθρωπισμός ρε σωτήρη.....
"πεινάμε' και τα λέμε λέμε 'πεινάμε" και τα λέμε
έτσι πάει πλέον...όλοι είναι κακοί και εμείς τα θύματα γιατί όταν οι άλλοι ήταν στα δέντρα εμείς είχαμε πολιτισμό
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 27, 2013, 11:00:25 μμ από STYLOROC » Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 27, 2013, 10:56:49 μμ »


Αυτο λεω και εγω!Το εχει δειξει ηδη!Οι εβραιοι κανουν κουμαντο και καταδυναστευουν τους λαους με οικονομικο πολεμο!!Αυτα ο χιτλερ τα προβλεψε!Αλλα μερικοι οταν ακουν Χιτλερ μονο στους φουρνους παει το μυαλο τους γιατι ειναι ανιστορητοι!!Λες και οποιος ειναι αριστερος καθε μερα αναβει το καντηλι και προσευχεται στον πατερουλη εγκληματια Σταλιν!!

Ενταξει ρε milou το ξερουμε οτι κανουν κουμαντο οι εβραιοι, αλλα αυτο που κολλαει στην κτηνωδια του χιτλερ? αφανισε εκατομυρια κοσμο και οχι μονο εβραιους...Δεν σε καταλαβαινω... τι επρεπε να γραψει η ιστορια δηλαδη? καλα εκανε και τους εβαζε σε φουρνους? φατε τους εβραιους?  δηλαδη τι πρεπει να γινει? πιστευεις πως αν ειχε πεθανει κ ο τελευταιος εβραιος, δεν θα βρισκοταν ενας αλλος λαος να κανει τα ιδια? παντα καποιος θελει να ειναι αφεντικο... το θεμα ειναι οτι εμεις την πληρωνουμε
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:00:43 μμ »

Βασιλάκη μου δεν είναι όσο απλά τα πράγματα όσο τα λες. Αυτοί εχουν ερθει απο εμπόλεμες χωρες και εχουν την βία στο πετσί τους χωρις βεβαίω να δικαιολογώ τις πράξεις τους. ΟΜΩΣ, αντί να βάλλεις εναντίων των λαθρομεταναστών (που και εγω θελω να φυγουν) θα ήταν πιο φρόνιμο να βάλλεις εναντίον ενος Ελληνα, του Χρυσοχοίδη που ήταν ο υπεύθυνος για την ελευση των λαθρομεταναστων καθως ηταν ο αρμόδιος υπουργος οταν ψηφιστηκε το Δουβλινο 2.
Οι λαθρομετανάστες είναι το αποτέλεσμα. Δεν φταίει αυτό. Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕ ΦΤΑΙΕΙ.


ο αντωνακης ανοιξε τα συνορα στα τσουνια πρωτος....θυμαστε..Απορία...σημερα μας κυβερνα... Κλάμα
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:04:35 μμ »

Αντε παλι τα ιδια!Εχει μαλλιασει η γλωσσα μου να τα λεω!Σαφως και ειναι καταδικαστεα τα εγκληματα των Ναζι!Ο ανισσοροπος τροπος ομως εξουσιας του χιτλερ και η τρελα που κουβαλουσε δεν αναιρει οτι ο εθνικοσοσιαλισμος ειναι η αναγκαια μορφη πολιτευματος για να ξεβρωμισει ο τοπος σημερα!!Επειδη οι εβραιοι μπηκαν στους φουρνους και γινανε σαπουνια δεν αναιρει οτι σημερα ειναι φονιαδες των λαων και σε κοινωνικο και οικονομικο επιπεδο!! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:05:48 μμ »

Την ιστορία την φτιάχνουν οι νικητές,έτσι λοιπόν τα εγλήματα των συμμαχων ξεχάστηκαν,(χιροσημα,ναγκασάκι,Δρεσδη,βασανισμοι΄αιχμαλώτων,2 εκατομύρια εκτρώσεις στο Βερολίνο το 1946 κτλπ κτλπ)

Αναμφισβήτητα οι Γερμανοί ειναι γενημένα γουρούνια(Διστομο,Καλαβρυτα κτλπ κτλπ)

Εμείς ομως που ειμασταν με του νικητές τι κερδίσαμε?Εμφύλιο πόλεμο(διαιρει και βασιλευε)και τιποτε παραπάνω(βορειος Ηπειρος)

Ομως διαβάζοντας το αγών μου απο ιστορικής κ φιλοσοφικής πλευράς θα δείτε θαυμαστά πράγματα στα περι φυλής και στα περι παγκόσμιας συνομωσιας.

Μην τρωτε την τροφή αμασητη,για ποιο λογο δεν μπορει κάποιος να διαβάσει το αγών μου η τον Τζούλιους Εβολα?Που το κακό??Μημπως το κακο ειναι το εγερτήριο της ψυχης?
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:05:58 μμ »

το θεμα δεν εχει καμμια σχεση με την ζητηση και το ριξατε ολοι στα πολιτικα κατι που το βαριεμαι και με κουραζει.Φανταζομαι και πολλα αλλα μελη.Εγω μπαινω στο Στεκι για να διαβασω για νομισματα.Για πολιτικες συζητησεις εχει πολλα site πολιτικα.Θα το μεταφερω στα εκτος θεματολογιας που ομολογω οτι σπανια τους ριχνω καμμια ματια.
Καταγράφηκε
HONEST
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 810


Αν τα λάθη διδάσκουν,τότε έχω καταπληκτική μόρφωση


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:08:03 μμ »

Την ιστορία την φτιάχνουν οι νικητές,έτσι λοιπόν τα εγλήματα των συμμαχων ξεχάστηκαν,(χιροσημα,ναγκασάκι,Δρεσδη,βασανισμοι΄αιχμαλώτων,2 εκατομύρια εκτρώσεις στο Βερολίνο το 1946 κτλπ κτλπ)

Αναμφισβήτητα οι Γερμανοί ειναι γενημένα γουρούνια(Διστομο,Καλαβρυτα κτλπ κτλπ)

Εμείς ομως που ειμασταν με του νικητές τι κερδίσαμε?Εμφύλιο πόλεμο(διαιρει και βασιλευε)και τιποτε παραπάνω(βορειος Ηπειρος)

Ομως διαβάζοντας το αγών μου απο ιστορικής κ φιλοσοφικής πλευράς θα δείτε θαυμαστά πράγματα στα περι φυλής και στα περι παγκόσμιας συνομωσιας.

Μην τρωτε την τροφή αμασητη,για ποιο λογο δεν μπορει κάποιος να διαβάσει το αγών μου η τον Τζούλιους Εβολα?Που το κακό??Μημπως το κακο ειναι το εγερτήριο της ψυχης?
δηλαδη το να ριχνεις ατομικες βομβες σε εναν λαο που εχει επισημα παραδοθει ειναι εγκλημα..?.. Απορία Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

THINK BEFORE TYPE
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:08:15 μμ »

Η ιστορια  θα δειξει αν ειχε δικιο ο Χιτλερ ή οχι!! Αναποφασιστικότητα

Δεν εχει δειξει ηδη? τι αλλο πρεπει να περιμενουμε? παλι τα ιδια κανει η γερμανια αλλα μας σκοτωνουν με το γαντι...

Αυτο λεω και εγω!Το εχει δειξει ηδη!Οι εβραιοι κανουν κουμαντο και καταδυναστευουν τους λαους με οικονομικο πολεμο!!Αυτα ο χιτλερ τα προβλεψε!Αλλα μερικοι οταν ακουν Χιτλερ μονο στους φουρνους παει το μυαλο τους γιατι ειναι ανιστορητοι!!Λες και οποιος ειναι αριστερος καθε μερα αναβει το καντηλι και προσευχεται στον πατερουλη εγκληματια Σταλιν!!


Ετσι ε;;;; Τοτε θα πρεπει να αντιληφθουμε την σχεση  Εβραιων και Αμερικανων.
Γιατι εγω ολως περιεργως  πασιφανως γνωριζω οτι αν δεν ηταν η Αμερικη ,ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:08:44 μμ »

συγγνώμη αλλα η ζήτηση ποια ήταν?
μη πουλάτε τρελίτσα...... Άνεση
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:08:59 μμ »

To θέμα είναι ότι η ιστορία γράφεται απο τους νικητές , οπότε κάτι δεν κολλάει.... Απο την μια νικητές οι δημοκράτες και όχι ο παγκόσμιος φασισμός που προσπάθησε να περασει ο χιτλερ . Απο την άλλη όμως τον χιτλερ προσπαθούν όλοι να τον ξεχάσουν ..... Σε κανένα σχολικο βιβλιο δεν υπάρχουν " ναζί " παρά μόνο ένας φασιστικος άξονας έτσι γενικά και αόριστα , ο τρίτος παγκόσμιος εξελίσσεται ... Τα όπλα περιττά , γιατι πλέον γίνετε πίσω απο pc , δείκτες χρηματιστηρίων και πλασματικου χρήματος , εχθρός ορατός δεν υπάρχει άρα αφήστε να όπλα στα σεντουκια γιατι το μόνο που θα καταφέρετε είναι ένας εμφύλιος . Η λύση στον οικονομικό πόλεμο είναι μια . Στάση πληρωμών ...... Αλλά όχι αυτοί προς εμάς αλλά όλοι οι έλληνες πολίτες προς αυτούς .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:10:41 μμ »

Την ιστορία την φτιάχνουν οι νικητές,έτσι λοιπόν τα εγλήματα των συμμαχων ξεχάστηκαν,(χιροσημα,ναγκασάκι,Δρεσδη,βασανισμοι΄αιχμαλώτων,2 εκατομύρια εκτρώσεις στο Βερολίνο το 1946 κτλπ κτλπ)

Αναμφισβήτητα οι Γερμανοί ειναι γενημένα γουρούνια(Διστομο,Καλαβρυτα κτλπ κτλπ)

Εμείς ομως που ειμασταν με του νικητές τι κερδίσαμε?Εμφύλιο πόλεμο(διαιρει και βασιλευε)και τιποτε παραπάνω(

Ταυτόχρονα τα γράψαμε
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences