Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:05:51 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε ή όχι  
Ναι
Οχι
Ναι αλλά μόνο για λίρες
Ναι αλλά μόνο για αργυρά bullion

Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πρόταση από τον προτασακια 😇  (Αναγνώστηκε 23955 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
delapoupougia
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 17


Προφίλ
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:24:37 μμ »

κυριε Κουντουριδη, η απορια μου ειναι μονο μια, εμεις κανονιζουμε αυτη τη στιγμη μια λιρα στα 365 ευρω ως εχει σημερα, συμφωνουμε και ολα καλα.
Επειδη  μενω εκτος Αθηνων, η' θα μου τη στειλετε εσεις, η' θα ερθω εγω να μου τη δωσετε. Σημερα ειναι αδυνατο να την εχω στα χερια μου, λογικο δεν ειναι?
Αυριο λοιπον η τιμη θα ανεβει, πχ 20 ευρω, θα ερθω αθηνα, η' θα μου τη στειλετε με την προυποθεση οτι θα σας πληρωσω 370 ευρω? παρολο που μια μερα πριν συμφωνησαμε στα 350?
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:30:59 μμ »

Έχετε δίκιο να μην γνωρίζετε δεν σας κακολογω. Πως όμως ψηφίζετε χωρίς να ξέρετε; Δηλαδή ψηφίσατε έτσι ή όχι; Μπορεί και άλλοι να μην έχουν καταλάβει και να έχουν αντιληφθεί άλλα  αντί άλλων και η ψηφοφορία να είναι στον αέρα εν ολίγοις.
Εντάξει δεν ξέρω τι άλλο να πω αλήθεια δεν ξέρω. Αρχίζει και κουράζει κιόλας τα άλλα μέλη 5 σελίδες ήδη για κάτι τόσο προφανές;


Γνωριζω οτι η χρυση ειναι 22 κ και εχει 7,352 καθαρο χρυσο.
Φανταζομαι βασει αυτου και με συγκεκριμενη προμηθεια βγαινει μια τιμη που θεωρειται τιμη σποτ.

Θεωρω οτι υπαρχουν αλλοι που ξερουν λιγοτερα.

Γι αυτο τον λογο η αποψη μου ειναι οτι η τιμη πρεπει να αναγραφεται.
Αν αυτη αλλαζει , καλο ειναι να διορθωνεται.
Καν η δημοπρασια νομιζω  δεν εχει νοημα.
Αυτα πρεπει να τα βρητε με την διαχειρηση ή με την ιδιοκτησια καλυτερα, αφου αφορουν τροποποιηση των ορων των πωλησεων.

Ευχαριστω

Καταγράφηκε
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2581


Προφίλ
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:33:32 μμ »

Χμ... Και εγώ όχι ψήφισα, ίσως κακός έλαβα μέρος στην δημοσκόπηση βέβαια, ( σαν συλλέκτης, ποτέ δεν με απασχόλησε πόσο έχει το μέταλλο ).... Ελπίζω να μην διαμορφώνει λανθασμένα την δημοσκόπηση.. Σκέφτηκα ότι είναι πιο καλά να υπάρχει μια σταθερή τιμή, και αν νομίζει ο πωλητής ότι θα χάσει απο μια αύξηση τιμής του μετάλλου, τότε ας κατεβάσει την αγγελία. Πάντως σαν δημοκρατικό άτομο που θέλω να πιστεύω ότι είμαι, υποστηρίζω, ότι αποφασίσουν οι πολλοί.......και ας μην μου αρέσει.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:38:32 μμ »

Χμ... Και εγώ όχι ψήφισα, ίσως κακός έλαβα μέρος στην δημοσκόπηση βέβαια, ( σαν συλλέκτης, ποτέ δεν με απασχόλησε πόσο έχει το μέταλλο ).... Ελπίζω να μην διαμορφώνει λανθασμένα την δημοσκόπηση.. Σκέφτηκα ότι είναι πιο καλά να υπάρχει μια σταθερή τιμή, και αν νομίζει ο πωλητής ότι θα χάσει απο μια αύξηση τιμής του μετάλλου, τότε ας κατεβάσει την αγγελία. Πάντως σαν δημοκρατικό άτομο που θέλω να πιστεύω ότι είμαι, υποστηρίζω, ότι αποφασίσουν οι πολλοί.......και ας μην μου αρέσει.

Αμ εκει ειναι το θεμα αγαπητε.
Αν την κατεβασει εχει μονο αλλες δυο τον μηνα
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 09, 2021, 09:18:54 μμ »

κυριε Κουντουριδη, η απορια μου ειναι μονο μια, εμεις κανονιζουμε αυτη τη στιγμη μια λιρα στα 365 ευρω ως εχει σημερα, συμφωνουμε και ολα καλα.
Επειδη  μενω εκτος Αθηνων, η' θα μου τη στειλετε εσεις, η' θα ερθω εγω να μου τη δωσετε. Σημερα ειναι αδυνατο να την εχω στα χερια μου, λογικο δεν ειναι?
Αυριο λοιπον η τιμη θα ανεβει, πχ 20 ευρω, θα ερθω αθηνα, η' θα μου τη στειλετε με την προυποθεση οτι θα σας πληρωσω 370 ευρω? παρολο που μια μερα πριν συμφωνησαμε στα 350?

Οι συμφωνίες είναι συμβόλαια και η τιμή κλειδώνει σε μια συμφωνία για ρωτειστε για εμενα. Το τι κάνετε με αλλους και τι έχετε πάθει δεν με αφορά.


Αλλά αν αυτή η επιλογή γίνει αποδεκτή αυτή η συμπεριφορά δεν μπορεί να εγγυηθεί για όλους εγώ μιλάω μόνο για τον εαυτό μου.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2021, 09:24:02 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #80 στις: Ιούνιος 09, 2021, 09:23:06 μμ »

Μη στεναχωριέστε τόσο για το τι ψηφίσατε ειπαμε είναι άτυπη. Κι εγώ ίσως το παράκανα.
Οι συντονιστές εύχομαι να έχουν καταλάβει τι εννοώ και ας κάνουν ο,τι θέλουν δικό τους  είναι το φορουμ (εντάξει όχι ακριβώς αλλά αντιπροσωπεύουν τον ιδιοκτήτη).
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #81 στις: Ιούνιος 09, 2021, 09:23:51 μμ »

Κυριε Κουντουριδη ειστε γνωστος κι αξιοσεβαστος.
Για φανταστειτε ομως με αυτο που ζητατε τι θα γινει αν εμφανιστει ως μελος εδω καποιος σαραφης και στησει παραμαγαζο....
Γι αυτο σας λεω.
Τα μελη ειναι ολα ισοτιμα, αλλα δεν οριζουν τους κανονες του φορουμ.
Αλλοι ειναι οι αρμοδιοι.
Καταγράφηκε
apb
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 714


Προφίλ
« Απάντηση #82 στις: Ιούνιος 10, 2021, 12:44:55 πμ »

Τωρα που απαντηθηκαν καποια ερωτηματα και καταλαβα καλυτερα ποιο ειναι το ζητημα,μπορει αυτο που λετε να ειναι το προφανες ωστοσο μπορει ευκολα να καπηλευτει απο καποιους.Νομιζω η λυση δινεται μεσω των προσφορων δηλαδη λετε δινω χ λιρες ποσο? Τιμη σποτ και ολα καλα.Επισης κατι τετοιο θα ηταν αντιθετο και με τον κανονα του απ διοτι καποιοι θα εκμεταλευονταν καθε μεταβολη μεταλλου για να ξαναπανε πανω την αγγελια τους φανταζομαι.Βεβαια το στεκι εχει πιο σοβαρα προβληματα κατα τη γνωμη μου αλλα μιας κ τοποθετηθηκα πριν επανερχομαι για να ξεκαθαρισω τη θεση μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 10, 2021, 12:45:47 πμ από apb » Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #83 στις: Ιούνιος 10, 2021, 09:17:47 πμ »

Εγω ευχαριστω τον κ Κουντουριδη διοτι ισως αρκετα μελη δεν γνωριζαν οτι η τιμη σποτ βγαινει απο το 7.322 επι την τιμη του καθαρου χρυσου της μερας.
Ομως υπαρχει και ενα αλλο θεμα, που θα ηθελα να εχω γνωση , αφου αυτη ειναι και η βασικη εννοια της υπαρξης του ,forum
Φανταζομαι οτι η πωληση σε τετοια τιμη δεν αφορα ΚΑΝ ΟΛΕΣ τις επενδυτικες, και σαφως οχι βεβαια τις εστω με καποια εννοια συλλεκτικες.
Ισως ηταν χρησιμο λοιπον να μας πληροφορησει ο κ Κουντουριδης, ποιες λιρες ειναι δυνατον να πωλουνται σε αυτη την τιμη.
Αφορα δηλαδη κοινες ημερομηνιες ΜΟΝΟ παλαιας κοπης;
Και συνεπως σε τι κατασταση και βαρος.

Ευχαριστω




Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #84 στις: Ιούνιος 10, 2021, 09:24:13 πμ »

Το παραπανω , το επισημαινω, διοτι καποια στιγμη καλως η κακως εκανα αναφορα σε παρουσα πωληση στα 380 για κομματια του 2010.
Ισως απο αγνοια αδικησουμε λοιπον μελη οπως ο συναδελφος Βας που πουλα επενδυτικες  περισοοτερο απο το 365 σημερα....
Καταγράφηκε
bas
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 795


Προφίλ
« Απάντηση #85 στις: Ιούνιος 10, 2021, 10:20:09 πμ »

Να πω και εγώ την άποψη μου, μια που έγινε αναφορά και σε μένα (κανένα πρόβλημα παντως).
Το θέμα έχει αρκετές μεταβλητές.
Νομίζω οτι η ιδέα του Γιώργου έχει περισσότερο εφαρμογή στα μεγάλα ποσά και για τα "πολλά" (π.χ. 10) νομίσματα.
Εκει έχει νόημα γιατι +- 1% για παράδειγμα δημιουργεί μια αξιοπρόσεκτη μικρότερη ή μεγαλύτερη διαφορά.
Εκεί που είναι ομως μικρά τα ποσά και λίγα τα νομίσματα δεν νομίζω οτι έχει νόημα.

Περαν αυτού υπάρχει και ένα θέμα με τις λίρες και την κακή (κατα την γνώμη μου) "παράδοση" που έχει δημιουργηθεί.
Γιωργάκηδες (περισσότερο) και Εδουάρδους τους κοιτάμε με μισό μάτι και πουλιούνται spot ή και παρακάτω.
Θεωρούνται ύποπτοι πλαστότητας μεχρις αποδείξεως του εναντίου.Για ένα διάστημα πριν χρόνια (όταν πρωτοανακάλυψα και εγώ το site) ανέβαιναν στην online εκτίμηση Γεώργιοι και αρχίζαμε τα "το πάτημα δεν μου αρέσει". "το μουστάκι έχει πρόβλημα" και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο.Ιερά εξέταση κανονική για νομίσματα κυκλοφορίας που έβγαιναν κατα εκατομμύρια και μπαινόβγαιναν στις τσέπες των ανθρώπων και βγήκαν απο μήτρες που δεν έχουν καμμία σχέση με τις σημερινές.Ποιο είναι το πρόβλημα αν τα καράτια είναι σωστά ;

Αυτό δημιούργησε ένα αντίστροφο ρεύμα προς τις σημερινές (μετα 2000) λίρες.
Για το οποίο θα μπορούσε να πει κανείς "περι ορέξεως κολοκυθόπιτα" αλλά εδω έχουμε άλλο πρόβλημα.
Τις θέλουμε αστραφτερες, τις θέλουμε του κουτιού, τις θέλουμε χωρίς υποψία οτι τις έχει πιάσει χέρι και τις θέλουμε και spot !
Να δώσουμε κανένα δεκάρικο παραπανω για μια τέτοια λίρα έχουμε καβούρια στην τσέπη ! Μας φαίνεται ληστεία !
(Αν θελετε να δείτε ληστεία εκτός της ΤτΕ aka Σπηλιά του Νταβέλη, ριξτε και μια ματιά προς την coininvest και πως τιμολογεί τις λιρες)

Προσωπικά σαν μπουσουλα παίρνω την bullionbypost, θεωρώ τις τιμές της απο τις πιο δίκαιες που υπάρχουν στην αγορά και με τα πιο συμαζεμένα spread.

Αυτά τα ολίγα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #86 στις: Ιούνιος 10, 2021, 11:13:25 πμ »

Εγω ευχαριστω τον κ Κουντουριδη διοτι ισως αρκετα μελη δεν γνωριζαν οτι η τιμη σποτ βγαινει απο το 7.322 επι την τιμη του καθαρου χρυσου της μερας.
Ομως υπαρχει και ενα αλλο θεμα, που θα ηθελα να εχω γνωση , αφου αυτη ειναι και η βασικη εννοια της υπαρξης του ,forum
Φανταζομαι οτι η πωληση σε τετοια τιμη δεν αφορα ΚΑΝ ΟΛΕΣ τις επενδυτικες, και σαφως οχι βεβαια τις εστω με καποια εννοια συλλεκτικες.
Ισως ηταν χρησιμο λοιπον να μας πληροφορησει ο κ Κουντουριδης, ποιες λιρες ειναι δυνατον να πωλουνται σε αυτη την τιμη.
Αφορα δηλαδη κοινες ημερομηνιες ΜΟΝΟ παλαιας κοπης;
Και συνεπως σε τι κατασταση και βαρος.

Ευχαριστω






Καταρχάς Γιωργος. Ναι έτσι βγαίνει ή όπως εγώ κάνω τιμή ουγγιάςΧ0,2354 όποιο θέλει κανείς.
Τι να σου πω στερεότυπα δεν υπάρχουν σε γενικές γραμμές αφορά παλιές και μη συλλεκτικές (λόγω φθοράς ή κοινής ημερομηνίας) αλλά και πιο σύγχρονες ελισσαβετ θα έλεγα μέχρι περίπου το 2000. Από εκεί και μετά αποκτούν μια κάποια υπεραξία περισσότερο γιατί ο κόσμος τις προτιμάει λόγω γνησιότητας και κατάστασης επομένως έχουν μεγαλύτερη ζήτηση αρα και τιμή όπως του φίλου bas.
Και ναι αυτά που προτείνω έχουν εφαρμογή για ποσότητα και νομίζω το έχω αναφέρει ήδη.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #87 στις: Ιούνιος 10, 2021, 11:18:35 πμ »

Ευχαριστω Γιωργο, καπως ετσι το φανταζομουν κι εγω.
Λογικοτατο.
Αλλα ακομα και στην παλαια κοπη,οντως  με αλλο κεφι αγοραζεις ενα Γιωργακη ψηλο ms , οπο οτι εναν εστω και ελαφρα λιποβαρο.

Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #88 στις: Ιούνιος 10, 2021, 05:11:18 μμ »

@digo: δυστυχως δεν μπορω να επεκταθω δημοσια παραπανω

@allen: δεν γινεται να κανουμε ξεωριστη κατηγορια για επενδυτικα. επισης δεν μπορω να εξηγησω δημοσια γτ.
            δεν θα μου αρεσε κιολας, ακομα κι αν δεν υπηρχε προβλημα.

@gkounto 1 :
... αν εξαιρέσω τον Στέλιο dsp που εξέφρασε προβληματισμό μήπως και υπάρξουν προβλήματα μεταξύ μελών (που δεν πείστηκα) ...

νομιζω κι αλλα μελη εξεφρασαν την ιδια αποψη και καποιος και πριν απο μενα. και με πολλη ευγενεια και επιφυλαξη, μπορω να πω οτι φοβαμαι οτι η πορεια του θεματος μεχρι τωρα ειναι ισχυρη ενδειξη. οχι οτι αυτο θα ηταν απο μονο του αρκετο απαραιτητα για να μας σταματησει στην υιοθετηση, απλα ειναι ενα προβλημα. και μονο αμα συζητησουμε για τα προβληματα, μπορουμε να δημιουργησουμε τους σχετικους κανονες.

@gkounto 2 : ας ξεχασουμε το +Χ% που ανεφερα (που για μενα ειναι θεμιτο, γτ σε καταλογους η αξια για καποια χρυσα νομισματα αναγραφεται ετσι). στην προταση σου εκτος απο το "τιμη σποτ", περιλαμβανεται και το "τιμη σποτ + Χ ΕΥΡΩ ?". Και για να μην φανει οτι "προσποιουμαι τον Σωκρατη" μετα, το λεω απο τωρα: Εγω υπεθεσα απο την αρχη οτι συζηταμε το λιγοτερο για "τιμη σποτ + Χ ΕΥΡΩ". Γιατι αν δεν συζηταμε καν για "τιμη σποτ + Χ ευρω" τοτε αυταποδεικτα και αξιωματικα συζηταμε για κομματια με μηδενικη συλλεκτικη αξια, κατι που επισης αυταποδεικτα και αξιωματικα δεν αφορα το στεκι, ωστε να δικαιολογειται και η συζητηση και εκει παλι πηγαινουμε σε αυτο που ειπα για τον χαρακτηρα του στεκιου. Και αναγκαζομαι να το ξαναπω: μετα παλι πεφτουμε σε αλλα προβληματα τα οποια παλι δε μπορω να αναφερω δημοσια.

@ολους: και επειδη αναγκαστηκα και το ειπα για τριτη φορα "παιδια δεν μπορω να σας πω δημοσια γτ", θα θελα να σκεφτειτε απο μόνοι σας:

"σε τι προβληματα αναφερεται αυτος ο dsp, που δεν μπορει να μας εξηγησει δημοσια. αμα εχει το σάιτ επενδυτικα και τιμη σποτ και τετοια, οκ μπορει να τον χαλαει οτι θα επηρεαστει το πώς φαινεται το σάιτ, το θελει συλλεκτικο, δεν νοιαζεται για τα κοινα και τα επενδυτικα, ουτε θελει να φαινονται, αλλα αυτο μας το λεει ξεκαθαρα. τι στο καλο δεν μπορει να πει δλδ ;  μπορει να υπαρξει καποιο προβλημα με το τιμη σποτ και μπορει το τιμη σποτ να εχει και αλλου ειδους διαφορα απο το τιμη σποτ +  ευρω ή το τιμη σποτ + Χ% ; γτ ηθελε λινκ εξωτερικο για την τιμη ; μηπως εχει σημασια το πως φαινεται το σάιτ σε ενα απλο googlaρισμα ; μετρανε οι εντυπωσεις και καπου αλλου ; τι μπορει να επηρεαζει τον ιδιοκτητη, τους διαχειριστες, τους συντονιστες, τα μελη αλλα και τους εμπορους και ειδικα τους ημι-εμπορους που εχει να κανει με αυτο το θεμα ; και μαλιστα ισως τον ιδιο τον dsp και τα μελη μπορει να μην τους νοιαζει και να τους επηρεαζει και τοσο πολυ αλλα τον ιδιοκτητη και τους διαχειριστες θα τους ταλαιπωρουσε και τους εμπορους και κυριως τους ημι-εμπορους μπορει να τους πονουσε αρκετα ; τι στο καλο εννοει με το ημι-εμπορους ; Περαν του οτι απλα του αρεσει να διατηρηθει ο συλλεκτικος χαρακτηρας του σάιτ, εχει αραγε διαφορα η εικονα που παρουσιαζεται και το πως μπορει να κριθει αυτη και καποια παραπανω σημασια ; "

disclaimer: οσοι θελετε να σκεφτειτε σκεφτειτε. αν με ρωτησετε ειναι εμφανες οτι: η απαντηση ειναι οτι συζηταω για το φαινομενο της πεταλουδας και το πως τα καιρικα φαινομενα της ταϋλανδης θα επηρεασουν το στεκι μας. και αφου τωρα ειμαστε ολοι στο ιδιο μηκος κυματος, δλδ στην ταϋλανδη, αν η απαντηση σας σε αυτα ειναι σε φαση "δε με νοιαζει τοσα χρονια ετσι κανω", "ελα μωρε ελλαδα ειμαστε", "ελα μωρε εγω μενω μονιμα βραζιλια ετσι κι αλλιως", "ελα μωρε και τι με νοιαζει αμα βρεξει στο σπιτι του καθε θαναση", "ελα μωρε και να προσαραξει το πλοιο εγω θα παω διπλα ετσι κι αλλιως, κι οταν ξαναμπαρκαρει βλεπουμε" τοτε δεν εχουμε και κατι να συζητησουμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 10, 2021, 05:18:10 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #89 στις: Ιούνιος 10, 2021, 05:25:15 μμ »

Πάντως σαν δημοκρατικό άτομο που θέλω να πιστεύω ότι είμαι, υποστηρίζω, ότι αποφασίσουν οι πολλοί.......και ας μην μου αρέσει.

και δυστυχως μολις περιεγραψες πολυ πιο καταννοητα απ ο,τι θα μπορουσα εγω το προβλημα της απολυτα δημοκρατικης διαδικασιας
και το ακομα πιο ειρωνικο ειναι οτι μερικες φορες ισχυει το "ο,τι αποφασισουν οι πολλοι, ακομα και οταν ψηφιζουν κοντρα στο δικο τους καλο, επειδη δεν μπορουν καν να καταλαβουν αυτο που τους προτεινεις προσπαθωντας να τους προστατεψεις"
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 ... 4 5 [6] 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences