Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:17:03 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Θέλετε ή όχι  
Ναι
Οχι
Ναι αλλά μόνο για λίρες
Ναι αλλά μόνο για αργυρά bullion

Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Πρόταση από τον προτασακια 😇  (Αναγνώστηκε 23953 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιούνιος 09, 2021, 06:50:38 μμ »

Συνεχίζουμε λοιπόν μετά από αυτό το διάλειμμα που δεν περίμενα.
Μερικοί λέτε δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό ή όπως ο coll που αυτοσαρκάζεται και επίσης λέει δεν έχει καταλάβει τι ζητάω.
Οκ. Νόμιζα ότι είναι πολύ απλό τόσο απλό που πραγματικά σας λέω δεν περίμενα ούτε μια μα ούτε μια αρνητική ψήφο να μην πω για τα χυδαία σχόλια που δέχτηκα (και ελπίζω τελευταία) όπου οι άνθρωποι ποιος ξέρει τι προβλήματα κουβαλούν και τα βγάζουν εδώ και εις βάρος μου και τελικά και του νήματος.
Τι λέω και δεν καταλαβαίνετε; Λέω όποιος θέλει να πουλήσει έστω και μια λίρα ή ακόμη καλύτερα μια ποσοτητα λιρών να έχει την δυνατότητα να ζητήσει τιμή spot δηλαδή καθημερινά κυμαινόμενη όπως στην χρηματαγορά. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε; Ε όχι δεν το πιστεύω. Οι χυδαίοι τύποι (ο χυδαιος βασικά) έγραψαν και τι δεν έγραψαν να διαστρεβλώσουν αυτά που γράφω.
Οποιος μου λέει δεν το καταλαβαίνω κάτι άλλο σκέφτεται που δεν ξέρω. Είναι τόσο μα τόσο απλό. Παράλληλα είπα και ξαναλέω η επιλογή αυτή λειτουργεί επικουρικά και παράλληλα με τις ήδη υπάρχουσες στις πωλήσεις. Δεν σου αρέσει κύριε; Θαυμάσια. Ανέβασε την πώληση σου με σταθερή τιμή που εσυ επιλέγεις. Σου αρέσει; Δοκίμασε το.
Μας λέει ο φιλος coll έτσι και αλλιώς δεν πωλούνται λίρες σε τιμή σποτ. Αλήθεια; Αλλά ακόμη και έτσι οκ ας πούμε για χάριν της συζήτησης έτσι είναι. Οκ. Και λοιπόν φίλε  coll εσένα τι σε νοιάζει; Και ποιον τον νοιάζει τι πουλάει κανείς (πάντως όχι στα πλαίσια της αισχροκέρδειας). Όποτε ποιο είναι το πρόβλημα σας; Το πολύ να μείνουν απούλητος οκ κιάλι λοιπόν; Και σας προκαλώ (φιλικά) να μου πείτε όποιος το ισχυρίζεται αυτό να μου πει σε ποια τιμή πωλούνται οι λίρες λοιπόν; Είμαι σίγουρος ότι η απάντηση  θα είναι «εξαρτάται από την τιμή σποτ». Μπράβο και εγώ τι διαφορετικό προτείνω; Πωπω μεσανατολικό το κάνατε δεν ξέρω γιατί ξαφνικά θυμάστε ότι εδώ είναι συλλεκτικό στέκι αλλά πότε είναι η τελευταία σας συλλεκτική ανάρτηση;
Ποιο είναι το πρόβλημα βρε παιδιά και τι στο καλό δεν καταλαβαίνετε ειλικρινά δηλαδή αν εξαιρέσω τον Στέλιο dsp που εξέφρασε προβληματισμό μήπως και υπάρξουν προβλήματα μεταξύ μελών (που δεν πείστηκα) αλλά έστω να τα δεχθώ όλοι οι υπόλοιποι πραγματικά τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε και γιατί εναντιώνεστε;
Αλήθεια σας λέω ότι ακόμη και ένα όχι το βρίσκω εκ των ων ουκ άνευ αλλά εντάξει προχωράμε ας καταθέσει κάποιος ένα πειστικό επιχείρημα γιατί να μη υπάρχει αυτή η επιλογή. Μα ένας. Και να με πείσει.
Θα ψηφίσω τότε και εγώ ΟΧΙ. Όχι όμως ανοησίες όπως αυτές  που διάβασα που δεν συνδέουν την γλώσσα τους με το μυαλό τους.
Σας παρακαλώ.





Καλησπερα Κ. Κουντουριδη.
Ισως ο λογος που τα λογια σας δεν  γινονται αντιληπτα, ειναι οτι δεν γραφετε απλα αυτο που θελετε.

Προφανως ζητατε να ανεβαινουν πωλησεις χωρις τιμη πωλησης, απλα με την ενημερωση της τιμης του μεταλου στην εκαστοτε μερα.

Καταλαβα καλα;
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούνιος 09, 2021, 06:55:31 μμ »

Συνεχίζουμε λοιπόν μετά από αυτό το διάλειμμα που δεν περίμενα.
Μερικοί λέτε δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό ή όπως ο coll που αυτοσαρκάζεται και επίσης λέει δεν έχει καταλάβει τι ζητάω.
Οκ. Νόμιζα ότι είναι πολύ απλό τόσο απλό που πραγματικά σας λέω δεν περίμενα ούτε μια μα ούτε μια αρνητική ψήφο να μην πω για τα χυδαία σχόλια που δέχτηκα (και ελπίζω τελευταία) όπου οι άνθρωποι ποιος ξέρει τι προβλήματα κουβαλούν και τα βγάζουν εδώ και εις βάρος μου και τελικά και του νήματος.
Τι λέω και δεν καταλαβαίνετε; Λέω όποιος θέλει να πουλήσει έστω και μια λίρα ή ακόμη καλύτερα μια ποσοτητα λιρών να έχει την δυνατότητα να ζητήσει τιμή spot δηλαδή καθημερινά κυμαινόμενη όπως στην χρηματαγορά. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε; Ε όχι δεν το πιστεύω. Οι χυδαίοι τύποι (ο χυδαιος βασικά) έγραψαν και τι δεν έγραψαν να διαστρεβλώσουν αυτά που γράφω.
Οποιος μου λέει δεν το καταλαβαίνω κάτι άλλο σκέφτεται που δεν ξέρω. Είναι τόσο μα τόσο απλό. Παράλληλα είπα και ξαναλέω η επιλογή αυτή λειτουργεί επικουρικά και παράλληλα με τις ήδη υπάρχουσες στις πωλήσεις. Δεν σου αρέσει κύριε; Θαυμάσια. Ανέβασε την πώληση σου με σταθερή τιμή που εσυ επιλέγεις. Σου αρέσει; Δοκίμασε το.
Μας λέει ο φιλος coll έτσι και αλλιώς δεν πωλούνται λίρες σε τιμή σποτ. Αλήθεια; Αλλά ακόμη και έτσι οκ ας πούμε για χάριν της συζήτησης έτσι είναι. Οκ. Και λοιπόν φίλε  coll εσένα τι σε νοιάζει; Και ποιον τον νοιάζει τι πουλάει κανείς (πάντως όχι στα πλαίσια της αισχροκέρδειας). Όποτε ποιο είναι το πρόβλημα σας; Το πολύ να μείνουν απούλητος οκ κιάλι λοιπόν; Και σας προκαλώ (φιλικά) να μου πείτε όποιος το ισχυρίζεται αυτό να μου πει σε ποια τιμή πωλούνται οι λίρες λοιπόν; Είμαι σίγουρος ότι η απάντηση  θα είναι «εξαρτάται από την τιμή σποτ». Μπράβο και εγώ τι διαφορετικό προτείνω; Πωπω μεσανατολικό το κάνατε δεν ξέρω γιατί ξαφνικά θυμάστε ότι εδώ είναι συλλεκτικό στέκι αλλά πότε είναι η τελευταία σας συλλεκτική ανάρτηση;
Ποιο είναι το πρόβλημα βρε παιδιά και τι στο καλό δεν καταλαβαίνετε ειλικρινά δηλαδή αν εξαιρέσω τον Στέλιο dsp που εξέφρασε προβληματισμό μήπως και υπάρξουν προβλήματα μεταξύ μελών (που δεν πείστηκα) αλλά έστω να τα δεχθώ όλοι οι υπόλοιποι πραγματικά τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε και γιατί εναντιώνεστε;
Αλήθεια σας λέω ότι ακόμη και ένα όχι το βρίσκω εκ των ων ουκ άνευ αλλά εντάξει προχωράμε ας καταθέσει κάποιος ένα πειστικό επιχείρημα γιατί να μη υπάρχει αυτή η επιλογή. Μα ένας. Και να με πείσει.
Θα ψηφίσω τότε και εγώ ΟΧΙ. Όχι όμως ανοησίες όπως αυτές  που διάβασα που δεν συνδέουν την γλώσσα τους με το μυαλό τους.
Σας παρακαλώ.





Καλησπερα Κ. Κουντουριδη.
Ισως ο λογος που τα λογια σας δεν  γινονται αντιληπτα, ειναι οτι δεν γραφετε απλα αυτο που θελετε.

Προφανως ζητατε να ανεβαινουν πωλησεις χωρις τιμη πωλησης, απλα με την ενημερωση της τιμης του μεταλου στην εκαστοτε μερα.

Καταλαβα καλα;

Καλησπέρα ε δεν ξέρω τι άλλο να πω νομίζω το έχω εξαντλήσει. Σας συμπαθώ δεν υπάρχει πρόβλημα κάντε ο,τι θέλετε.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #62 στις: Ιούνιος 09, 2021, 06:56:40 μμ »

Κύριε Κουντουρίδη,
εστιάζω στο θέμα της ψήφου:
άκρως αντιδημοκρατικό αυτό που κάνετε! τότε ακυρώστε και τις άλλες αρνητικές ψήφους, και να δεχθείτε μόνο όσους συμφωνούν μαζί σας.

Τώρα για το θέμα μας, όπως έγραψα σε προηγούμενο σχόλιο, θεωρώ οτι το προτεινόμενο σύστημα δεν θα δουλέψει στην πράξη, έστω κι αν ακούγεται λογικό, και θα δημιουργήσει τριβές. Κάτι σαν τον κομ#####σμό ένα πράμα.

Ωπα να και το μάθημα δημοκρατίας. Έλα βρε Rama μηπως όμως εσυ έκανες κάτι πιο αντιδημοκρατικό; Μήπως με την αρνητική σου ψήφο στέρησες κάτι που έτσι και αλλιώς ποτέ δεν θα το χρησιμοποιήσεις από κάποιον που ίσως να το ήθελε;
Εχω αρχίσει να το διασκεδάζω. Όλο και κάποιος θα βρεθεί να την πει.  
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιούνιος 09, 2021, 07:02:27 μμ »

Συνεχίζουμε λοιπόν μετά από αυτό το διάλειμμα που δεν περίμενα.
Μερικοί λέτε δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό ή όπως ο coll που αυτοσαρκάζεται και επίσης λέει δεν έχει καταλάβει τι ζητάω.
Οκ. Νόμιζα ότι είναι πολύ απλό τόσο απλό που πραγματικά σας λέω δεν περίμενα ούτε μια μα ούτε μια αρνητική ψήφο να μην πω για τα χυδαία σχόλια που δέχτηκα (και ελπίζω τελευταία) όπου οι άνθρωποι ποιος ξέρει τι προβλήματα κουβαλούν και τα βγάζουν εδώ και εις βάρος μου και τελικά και του νήματος.
Τι λέω και δεν καταλαβαίνετε; Λέω όποιος θέλει να πουλήσει έστω και μια λίρα ή ακόμη καλύτερα μια ποσοτητα λιρών να έχει την δυνατότητα να ζητήσει τιμή spot δηλαδή καθημερινά κυμαινόμενη όπως στην χρηματαγορά. Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε; Ε όχι δεν το πιστεύω. Οι χυδαίοι τύποι (ο χυδαιος βασικά) έγραψαν και τι δεν έγραψαν να διαστρεβλώσουν αυτά που γράφω.
Οποιος μου λέει δεν το καταλαβαίνω κάτι άλλο σκέφτεται που δεν ξέρω. Είναι τόσο μα τόσο απλό. Παράλληλα είπα και ξαναλέω η επιλογή αυτή λειτουργεί επικουρικά και παράλληλα με τις ήδη υπάρχουσες στις πωλήσεις. Δεν σου αρέσει κύριε; Θαυμάσια. Ανέβασε την πώληση σου με σταθερή τιμή που εσυ επιλέγεις. Σου αρέσει; Δοκίμασε το.
Μας λέει ο φιλος coll έτσι και αλλιώς δεν πωλούνται λίρες σε τιμή σποτ. Αλήθεια; Αλλά ακόμη και έτσι οκ ας πούμε για χάριν της συζήτησης έτσι είναι. Οκ. Και λοιπόν φίλε  coll εσένα τι σε νοιάζει; Και ποιον τον νοιάζει τι πουλάει κανείς (πάντως όχι στα πλαίσια της αισχροκέρδειας). Όποτε ποιο είναι το πρόβλημα σας; Το πολύ να μείνουν απούλητος οκ κιάλι λοιπόν; Και σας προκαλώ (φιλικά) να μου πείτε όποιος το ισχυρίζεται αυτό να μου πει σε ποια τιμή πωλούνται οι λίρες λοιπόν; Είμαι σίγουρος ότι η απάντηση  θα είναι «εξαρτάται από την τιμή σποτ». Μπράβο και εγώ τι διαφορετικό προτείνω; Πωπω μεσανατολικό το κάνατε δεν ξέρω γιατί ξαφνικά θυμάστε ότι εδώ είναι συλλεκτικό στέκι αλλά πότε είναι η τελευταία σας συλλεκτική ανάρτηση;
Ποιο είναι το πρόβλημα βρε παιδιά και τι στο καλό δεν καταλαβαίνετε ειλικρινά δηλαδή αν εξαιρέσω τον Στέλιο dsp που εξέφρασε προβληματισμό μήπως και υπάρξουν προβλήματα μεταξύ μελών (που δεν πείστηκα) αλλά έστω να τα δεχθώ όλοι οι υπόλοιποι πραγματικά τι ακριβώς δεν καταλαβαίνετε και γιατί εναντιώνεστε;
Αλήθεια σας λέω ότι ακόμη και ένα όχι το βρίσκω εκ των ων ουκ άνευ αλλά εντάξει προχωράμε ας καταθέσει κάποιος ένα πειστικό επιχείρημα γιατί να μη υπάρχει αυτή η επιλογή. Μα ένας. Και να με πείσει.
Θα ψηφίσω τότε και εγώ ΟΧΙ. Όχι όμως ανοησίες όπως αυτές  που διάβασα που δεν συνδέουν την γλώσσα τους με το μυαλό τους.
Σας παρακαλώ.





Καλησπερα Κ. Κουντουριδη.
Ισως ο λογος που τα λογια σας δεν  γινονται αντιληπτα, ειναι οτι δεν γραφετε απλα αυτο που θελετε.

Προφανως ζητατε να ανεβαινουν πωλησεις χωρις τιμη πωλησης, απλα με την ενημερωση της τιμης του μεταλου στην εκαστοτε μερα.

Καταλαβα καλα;

Καλησπέρα ε δεν ξέρω τι άλλο να πω νομίζω το έχω εξαντλήσει. Σας συμπαθώ δεν υπάρχει πρόβλημα κάντε ο,τι θέλετε.


Κυριε Κουντουριδη κι εγω σας συμπαθω, δεν υπαρχει λογος να εξαπτεσθε.
Απλα συζηταμε.
Αν οντως εχω καταλαβει καλα(μια και σαφη απαντηση δεν πηρα) σας εχω μια αντιπροταση.
  Καθε μελος αν δεν απατωμαι εχει δικαιωμα 6 προσφορων και τριων πωλησεων.
Δεν εχω κανενα προβλημα αν για σας το οριο των προσφορων γινουν 9.

Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Ιούνιος 09, 2021, 07:19:32 μμ »

Δεν εξαπτωμαι. Οκ θα κάνω ακόμη μια προσπάθεια. Δεν μίλησα ποτέ για προσφορές. Μα ποτέ, πως βγήκε αυτό τώρα;
Μίλησα για τις πωλήσεις. Αντί κάποιος να βάλει μια σταθερή τιμή να επιλέξει τιμή σποτ ΑΝ ΘΕΛΕΙ. ΑΝ.
Σαν μια επι πλέον επιλογή. Αν δεν το θέλει ισχύει ο,τι ακριβώς ισχύει σήμερα. Βάζει τιμή και τέρμα.
Αλήθεια τώρα δεν το καταλαβαίνετε; Σαφή απάντηση δεν πήρατε μετά από τόσα που έχω γράψει; Αλήθεια; Τότε έχω πρόβλημα εγώ φαίνεται. Τι να πω οκ.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιούνιος 09, 2021, 07:37:14 μμ »

Δεν εξαπτωμαι. Οκ θα κάνω ακόμη μια προσπάθεια. Δεν μίλησα ποτέ για προσφορές. Μα ποτέ, πως βγήκε αυτό τώρα;
Μίλησα για τις πωλήσεις. Αντί κάποιος να βάλει μια σταθερή τιμή να επιλέξει τιμή σποτ ΑΝ ΘΕΛΕΙ. ΑΝ.
Σαν μια επι πλέον επιλογή. Αν δεν το θέλει ισχύει ο,τι ακριβώς ισχύει σήμερα. Βάζει τιμή και τέρμα.
Αλήθεια τώρα δεν το καταλαβαίνετε; Σαφή απάντηση δεν πήρατε μετά από τόσα που έχω γράψει; Αλήθεια; Τότε έχω πρόβλημα εγώ φαίνεται. Τι να πω οκ.

Προσπαθω ειλικρινα.

Διοτι αν ζητατε πωληση που να μην εχει τιμη ,απλα να σας ρωτα ο αγοραστης ποσο εχει το σποτ την παρουσα μερα, και συνεπως του  ζητατε να ρωτα ποσο εχουν οι λιρες, τοτε μπορειτε να τις βαζετε στις προσφορες, και να κανετε προσωπικη συνεννοηση.
Γι αυτο τον λογο ανεφερα την αυξηση αριθμου προσφορων.

Επιπλεον οπως προανεφερα για μενα λογικο θα ηταν να επιτραπει να διορθωνετε η τιμη οποτε επιθυμειτε!
Τι λογικοτερο δηλαδη;

Περαν τουτου δεν εχω καποιο προβλημα με τις πωλησεις, ουτε τις δικες σας ουτε κανενος.
Ακομα και το επιτρεπτο οριο να αυξηθει ,κανενα θεμα δεν εχω.

Ομως θεωρω σωστο να υπαρχει σαφης τιμη στην πωληση για καθε ενδιαφερομενο.
Διοτι δεν θελω να μπαινω δτην διαδικασια των παζαριων
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιούνιος 09, 2021, 07:39:24 μμ »

Τιμη σαφης ,κοινη θεα! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 09, 2021, 07:46:12 μμ »

Ωραια ευχαριστώ για την τοποθέτηση σας.
Πάντως δεν  ζητάω πώληση χωρίς τιμή. Ζητάω πώληση όπου η τιμή να είναι η σποτ τιμή του αντικειμένου που πουλάω. Δεν θέλω να με ρωτάει κανεις ποια είναι η σποτ τιμή της ημέρας. Αυτό ο (εκάστοτε) ενδιαφερόμενος το ξέρει με δεκαδικό ψηφίο.
Πείτε μου εσείς τώρα που μιλάμε αυτή τη στιγμή σας πουλάω λίρα σε τιμή σποτ. Ποια είναι αυτή η τιμή;
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
gandalf43
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 09, 2021, 07:59:26 μμ »

είμαστε φοβεροί πάντως ..... και μετά λέμε για την πολιτική.... τι πιο απλό και λογικό πρότεινε ο κ. Κουντουρίδης... να ακουλουθεί την διακύμανση... που σημαίνει είτε προς τα πάνω είτε προς τα κάτω... στις ιστοσελίδες του εξωτερικού που ανέφερε κάποιος αλλάζουν ανά λεπτό οι τιμές.... δεν μίλησε για αφού κλείσει μια συμφωνία και δώσουν τα χέρια (θεωρητικά).... λίγη κοινή λογική ρε παιδιά... ψυχραιμία
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:01:09 μμ »

Ωραια ευχαριστώ για την τοποθέτηση σας.
Πάντως δεν  ζητάω πώληση χωρίς τιμή. Ζητάω πώληση όπου η τιμή να είναι η σποτ τιμή του αντικειμένου που πουλάω. Δεν θέλω να με ρωτάει κανεις ποια είναι η σποτ τιμή της ημέρας. Αυτό ο (εκάστοτε) ενδιαφερόμενος το ξέρει με δεκαδικό ψηφίο.
Πείτε μου εσείς τώρα που μιλάμε αυτή τη στιγμή σας πουλάω λίρα σε τιμή σποτ. Ποια είναι αυτή η τιμή;


Γνωριζω την τιμη μεταλου την παρουσα στιγμη, συνεπως γνωριζω ποσο κοστιζει η λιρα μεταλο, αλλα δεν γνωριζω ποσο την πουλατε.

Θεωρω οτι η τιμη πωλησης των επενδυτικων διαφερει απο πωλητη σε πωλητη

Καταγράφηκε
Allen
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:08:22 μμ »

Καλησπέρα και από μένα, σαν λύση στο θέμα θα πρότεινα να μην πειραχτούν οι πωλήσεις και επειδή όπως ανέφερε και ο dsp δεν γίνεται να αυτοματοποιηθεί με κάποιον τρόπο και η τιμή να ακολουθεί το μέταλλο, ας γίνει μια νέα υποκατηγορία με επενδυτικά ή να ονομαστεί όπως θέλετε και να υπάρχουν νέοι όροι που θα συμφωνήσουν οι διαχειριστές ή με κάποια νέα ψηφοφορία (πχ να μπορούμε να γράφουμε πιο συχνά) φιλικά Γιώργος
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:09:38 μμ »

Ωραια ευχαριστώ για την τοποθέτηση σας.
Πάντως δεν  ζητάω πώληση χωρίς τιμή. Ζητάω πώληση όπου η τιμή να είναι η σποτ τιμή του αντικειμένου που πουλάω. Δεν θέλω να με ρωτάει κανεις ποια είναι η σποτ τιμή της ημέρας. Αυτό ο (εκάστοτε) ενδιαφερόμενος το ξέρει με δεκαδικό ψηφίο.
Πείτε μου εσείς τώρα που μιλάμε αυτή τη στιγμή σας πουλάω λίρα σε τιμή σποτ. Ποια είναι αυτή η τιμή;


Γνωριζω την τιμη μεταλου την παρουσα στιγμη, συνεπως γνωριζω ποσο κοστιζει η λιρα μεταλο, αλλα δεν γνωριζω ποσο την πουλατε.

Θεωρω οτι η τιμη πωλησης των επενδυτικων διαφερει απο πωλητη σε πωλητη



Αυτη την στιγμη στις πωλησεις παιζουν τρια κομματια του 2010 προς 380.

Αυτη ειναι μηπως η τιμη σποτ ;
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:13:18 μμ »

Δεν γνωριζω ποια ειναι η τιμη σποτ κ Κουντουριδη.
Τις πουλατε μεταλο;
Ποσο πουλατε ;

Δηλαδη ειναι ολοι υποχρεωμενοι να εχουν γνωσεις ειδημονος
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:13:38 μμ »

Όχι τότε δεν γνωρίζετε τι λέω. Τιμή σποτ είναι η τιμή μετάλλου. Πχ αυτή την στιγμή στην kitco η τιμή της ουγγιά είναι €1552,67 που δίνει τιμή μετάλλου για την λίρα (αυτό που αποκαλώ εγώ σποτ αλλά είναι διεθνώς αποδεκτός όρος) €365,49. Να το στρογγυλέψω στα €365 αυτή είναι η τιμή αυτή την στιγμή σποτ και αυτή ζητάω.
Καθαρό;
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 09, 2021, 08:18:36 μμ »

Έχετε δίκιο να μην γνωρίζετε δεν σας κακολογω. Πως όμως ψηφίζετε χωρίς να ξέρετε; Δηλαδή ψηφίσατε έτσι ή όχι; Μπορεί και άλλοι να μην έχουν καταλάβει και να έχουν αντιληφθεί άλλα  αντί άλλων και η ψηφοφορία να είναι στον αέρα εν ολίγοις.
Εντάξει δεν ξέρω τι άλλο να πω αλήθεια δεν ξέρω. Αρχίζει και κουράζει κιόλας τα άλλα μέλη 5 σελίδες ήδη για κάτι τόσο προφανές;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 09, 2021, 08:20:00 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences