Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 03:39:10 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Ποιο ειναι το ομορφοτερο χαρτονομισμα του κοσμου  (Η ψηφοφορία έληξε: Σεπτέμβριος 20, 2020, 10:13:25 μμ)
Ελβετια 1000 φραγκα - 2 (11.8%)
Νοτιο Βιετναμ 1000 dong - 1 (5.9%)
Ολλανδικες ινδιες 500 gulden - 0 (0%)
Ισπανια 1000 pesetas - 5 (29.4%)
Ταιτη 500 franc - 1 (5.9%)
Λιβανος 100 λιβρες - 0 (0%)
Μογγολια 10 δολλαρια - 1 (5.9%)
Ζανζιβαρη 5 rupees - 0 (0%)
Βελγιο 10000 franc - 2 (11.8%)
Γιουγκοσλαβια 1000 dinara - 3 (17.6%)
Μαλι 5000 φραγκα - 2 (11.8%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 9

Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ποιο ειναι το ομορφοτερο χαρτονομισμα του κοσμου  (Αναγνώστηκε 22448 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 07:14:35 πμ »

Θα τρελλαθω τελείως τώρα. Ξαναβλέπω ξαφνικά ΟΛΕΣ τις φωτογραφίες, και βλέπω ότι ο kostas1 είχε ανεβάσει άλλο σπεσιμεν του ίδιου χαρτονομίσματος, βαθμολογημένο Pcgs Currency 65 PPQ. Καληνύχτα παιδιά, δεν ξέρω τι θα υπάρχει αύριο και τι όχι, αλλά μην αρχίσω και βλέπω zombies σε λίγο ε;  Κλείσιμο ματιού

Καλού καλού έσωσα μερικα αυτή τη φορα. Το σπεσιμεν που είχε ανεβάσει ο Kostas1 μάλλον από την πρόσφατη δημοπρασία του Héritage στις 18 Σεπτεμβρίου, όπου όμως η φωτογραφία εξαφανίστηκε! Μαγκιεςτης Ηermitage για να μη γίνει ρεζίλι, ήταν PCGS 65 PPQ, πως εγώ άρα έχω πάλι σπεσιμεν 67 PPQ, ποσα καβατζωσε αυτή η οικογένεια στο Ν.Βιετναμ επιτέλους;   Που έσωσα  και το Ελληνικό χιλιάρικο , το οποίο πούλησε το Ηeritage σε σπεσιμεν
PMG 65 epq, αυτό το βρίσκω όποτε θέλω (σε φωτό, υπάρχει στα πουλημένα στο Héritage) ,έχω ίδιο στον ίδιο βαθμό ,όχι αυτό, οποτε δεν το πήρα, Μυρίζομαι πλάκα ενός συντονιστή που ανεβοκατεβάζει φωτογραφίες, και διασκεδάζει κι εκείνος κι εγώ.


Ξανά έσωσα και το magic carpet και το Casa Med που εγώ ο ίδιος είχα ανεβάσει,και την Ταϊτή του kostas1 αλλά και το Μαλι ,και γίνεται μεγάλο γέλιο νυχτιάτικα η εγώ δεν πρέπει να ξενυχτάω, άλλο να σηκώθηκα για πιπί, κι άλλο να βλέπω σχεδόν φαντάσματα στις 5 το πρωί, σε «κατούρημα» διαρκείας πάνω από μια ώρα και σε μιάμιση έχω έγερση.

Χιούμορ πάντως από τους συντονιστές δεν λείπει. Τι θα κάναμε και χωρίς αυτό παιδιά, σωστά; Ειδικά σαν συντονιστής σε φορουμ, δε νομίζω ναναι καν ο athas, ένα παιδί που και Ελληνικά 5-10-20ευρα μου έφερε και δεν ξέρω τι άλλο με ΜΗΔΕΝ ΥΠΕΡΑΞΙΑ, γιατί τέτοιος άνθρωπος είναι αλλά μάλλον κοιμάται ο Θανάσης.

Ερε πλάκες....😂😂😂😂😂😂😂😂 Άντε να ξυπνήσω την κόρη μου σε 90 λεπτά. 😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣


Βασικα  πραγματικα δεν καταλαβαινω τι γραφεις και δεν εχουν κανενα νοημα, αλλα  ειναι  και ανακριβειες,αν καθομουν να σου αναφερω που εχεις κανει λαθος μεχρι τωρα στο αρχικο σου κειμενο θα μιλουσαμε μια ωρα.Μονο αναφερω επειδη επιμενεις το βιετναμεζικο δεν εχει 2 αντιτυπα στα specimen,μοναχα στο site της pmg εχει 24 graded στην pcgs θα σου λεγα υπαρχουν αλλα 10 κοντα ,και αν θες την γνωμη μου(αλλα γιατι να την θες..) υπαρχουν εκατονταδες σε καποια κουτα η γραφειο ,περιμενοντας να βγουν "στο κλαρι".Ναι εγραψα  σωστα διαβασες εγραψα εκατονταδες,το τι γινεται με τα specimen και  στα  ελληνικα δεν περιγραφεται,σε κουτες υπαρχουν .Για να καταλαβεις η συγκεκριμενη φωτο με το βιετναμεζικο εχει τον αριθμο 866 ,αυτο κατα πασα πιθανοτητα σημαινει οτι υπαρχουν (τουλαχιστον) 866 αντιτυπα,τα οποια παλι πιθανοτατα δεν εχουν χαθει γιατι  ειναι δοκιμια,παρε και την περιπτωση να υπαρχουν διαφορα color trial specimen σε αντιστουχους αριθμους.. ισως παμε και σε χιλιαδες αντιτυπα,δεν τα βλεπεις ακομα επειδη βγαινουν σιγα σιγα για να δινουν οι αγοραστες τα 2 αρια στα πετραλωνα οσο κρατει...
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 08:44:56 πμ »

ΟΚ, τοχει η μοίρα μου, κοιμάμαι, ξυπνάω,ξανά κοιμάμαι ξανά ξυπνάω έχοντας πάει την κόρη μου σχολειο   και γυρνώντας πάλι εδώ πέφτω.

Θες να ψάξω να δω την αρχική ανακοίνωση της ΤΤ (Τrusted and Traditions) για το αρχικό τους deal μ’αυτους που τα κράτησαν ακέραια και τα καβατζωσαν στη Σαϊγκόν, αφού μπήκαν οι Βιετκόνγκ, ένα σπεσιμεν και ένα ακυκλοφόρητο;

Δεν κοιμάμαι, αναπνέω, τρώω, χ..ζω και ονειρεύομαι στον ύπνο μου χαρτονομίσματα, αλλά αφού με προκαλείς γιατί όχι;

Επιμένεις ότι είναι δικό σου αυτό που ανέβασες το spécimen 1000 dong PCGS Currency 65 PPQ? Η το Λιβανέζικο, το magic carpet, που είναι αυτό που πουλήθηκε κανα δεκάρι χιλιάδες δολάρια στις 18 Σεπτεμβρίου στη δημοπρασία του Ηermitage, η απλά δανείστηκες τις εικόνες;

Το σπεσιμεν του Ν.Βιετναμ που ανέβασες είναι κλάσης $25000-$30000. Δικά σου;

Έτσι για πλάκα τώρα, γιατί θίχτηκες που σούπα ότι κανενα δεν είναι δικο σου.


Αν είναι θα γίνεις ήρωας μου, θα σε βάλω πόστερ στο δωμάτιο, και θα κατεβάσω το BΑγγελη. 😃
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2020, 08:53:15 πμ από digo » Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 09:30:17 πμ »

"Φιλε" ποιος σου ανεφερε οτι εχω το βιετναμεζικο στη συλλογη μου? Εσυ το γραφεις οχι εγω.Αν το εχω γινομαι καλυτερος συλλεκτης αν οχι χειροτερος?
Το poll που εβαλα γραφει "Ποιο ειναι το ομορφοτερο χαρτονομισμα του κοσμου"
Οχι "Ποιο ειναι το ομορφοτερο χαρτονομισμα που εχω στη συλλογη μου"
Ποτε αναφερα οτι τραβηξα τις φωτογραφιες απο την συλλογη μου?

Τωρα εμενα να με συγχωρεσεις θα σταματησω την κουβεντα εδω μαζι σου λεγοντας κατι τελευταιο επειδη ανεφερες την Τrusted Traditions k οχι trusted and traditions
Mε τον ιδιοκτητη και καλα συλλεκτη John Markis
Το πραγματικο του ονομα ειναι μαραγκουδακης αλλαξε το ονομα του επειδη εμπλεκοταν σε πολλες περιπτωσεις απατης.( οι κακες οι γλωσσες τα λενε αυτα)
Εφτιαξε την επιχειρηση του στην αμερικη και εβγαλε πολλα χρηματα απο τις πιστοποιησεις(χοντρικα να το πουμε επερνε ενα χαρτονομισμα που κανει 20-30 ευρω και αν του καθοταν ο βαθμος το πουλαγε και 1000
(https://www.ebay.com/itm/TT-PK-326a-1950-GREECE-1000-DRACHMAI-PMG-66-EPQ-GEM-UNCIRCULATED-POP-ONE/312772417911?hash=item48d2b05977:g:droAAOSwtGlZJbwG)

Ο Μαραγκουδακης (μη με ρωτησεις πως το ξερω αν θες σου λεω σε πμ) καθε χρονο  εχει στο ενεργητικο 4-5 δικαστηρια για λογους απατης,αλλες φορες δικης του αλλες αλλων εναντιων του.
Αυτα καταλαβαινω ειναι ασχημα πραγματα που γραφω για εκεινον ,Αλλα δεν αλλαζει επισης το γεγονος οτι εχει μεγαλη εμπειρια στο χωρο οπως καθε εμπορος αλλωστε? και υπαρχουν και πολλα θετικα που μπορουν να ειπωθουν .Προσοχη δεν τον κατηγορω για κατι ,εγω εχω την γνωμη μου για εκεινον και τη δουλεια του ,εσυ μπορεις να εχεις την δικη σου.
ΑΛΛΑ οτι και να ειναι ο μαραγκουδακης αυτο δεν τον κανει μεγαλυτερο γνωστη σε ενα υποκειμενικο θεμα.Σου το γραφω δευτερη φορα οι περγαμηνες δεν παιζουν ρολο σε υποκειμενικα θεματα.Αρα σε παρακαλω μη μου αναφερεις ξανα τι λεει ο ενας τι  λεει ο  αλλος κλπ.Δεν παιζουν  μεγαλυτερο η μικροτερο ρολο στο θεμα που εβαλα.
(Τωρα με συγχωρεις και που θα το γραψω αν σου πει ο μαραγκουδακης οτι πολεμησε  με κινδυνο της ζωης του  με τους βιετκονγκ για να παρει το χαρτονομισμα  τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου)συγγνωμη αλλα φιλικα θα σου πω οτι  δεν μπορω να συνεχισω αυτη την κουβεντα δεν οδηγει πουθενα,θα γραψω  ενα τελευταιο μηνυμα στον dsp και θα σταματησω
Καταγράφηκε
kostas1
Επισκέπτης
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 10:12:21 πμ »

Συντονιστης:

@kostas1

δεν ειμαι σιγουρος για ποιo τμημα του πρωινου μηνυματος του digo μιλας οταν ρωτας "γτ ειναι ακομα εκει". Να το σβησω ολο δεν μ αφηνουν οι κανονες. Αν ειναι καπου που σε προσβαλει και μου ξεφυγε, γραψε μου σε παρακαλω. Μηπως σβηστηκε καποιο μηνυμα ?

το πιο ακραιο σε αυτη τη σελιδα που διαβασα ειναι το παρακατω:

Απο εκει και περα θα ηθελα να σχολιασω και λιγο τις κακοπροαιρετες μπαρουφες που πεταξες.
Ποιος σου ειπε οτι εβαλα ενα ψηφισμα για να τσακωθουν τα μελη του στεκιου?Ποιος σου ειπε οτι το εβαλα για να κανω μοστρα τις γνωσεις μου και μου κανεις(τις ανυπαρκτες δικες σου)?

για το οποιο δεν βλεπω να θιχτηκε ιδιαιτερα ο digo, ουτε εγω θα θιγομουν να πω την αληθεια, αλλα αμα τον προσβαλει θα μου πει.

επισης διαβασα να γραφεις οτι ο digo προσβαλει τα μελη που ψηφισαν με αυτο που ειπε. δεν μπορω να το εκλαβω ετσι, απλα επειδη δεν ξερει ποιοι ψηφισαν, ουτε εγω ξερω, αρα υποθετω ηθελε να πει με υπερβολικο/γραφικο τροπο οτι δεν συμφωνει με το αποτελεσμα.

και οτι προσβαλει τη νοημοσυνη σου διαβασα, αλλα το μονο που καταλαβαινω εγω απο το μηνυμα του ειναι οτι δεν γουσταρει με την καμια τις επιλογες σου. δεν μπορω να κανω το συσχετισμο στο μυαλο μου γτ αυτο να ειναι προσβλητικο για σενα.

αυτη ειναι η γνωμη μου, αμα επιμενεις μπορω να το μεταφερω στους αλλους συντονιστες να το συζητησουμε.
απλα γραψε μου σε παρακαλω σε ποιες εκφρασεις του digo αναφερεσαι.

οι φωτογραφιες σβηστηκαν πραγματι επειδη θεωρηθηκαν ασχετες με το θεμα, αφου εσυ ανεβασες την ψηφοφορια, δικαιωμα σου να διαλεξεις οποια θελεις εσυ και να μην στη "χαλασουν" γτ πραγματι οι φωτο πριν την ληξη της ψηφοφοριας θα μπερδευαν. υποθετω, αφου τελειωσε, αν θελει κατι να δειξει καποιος μπορει να ανεβασει σχετικα χαρτονομισματα, οπως εκανες και συ.

ΥΓ: γι αυτο που λεει "δικα σου δεν ηταν σιγουρα" το θεωρω αυτονοητο οτι δεν εχει ιδεα τι εχεις και δεν εχεις, οποτε δεν μπορω να καταλαβω και γω τι εννοουσε. αν θελουμε να ειμαστε τυπικοι και το παιρνεις ως κατηγορια, αυτο μπορω να το σβησω, γτ δεν υποστηριζεται απο καποιο στοιχειο.

ΥΓ2: αυτο με τον καταλογο που χαριζες το θυμαμαι. νομιζω ειχα επεμβει και κει. λυπηρο. ειχε καταλαβει το μελος που παραπονεθηκε μετα οτι δεν ειχε βαση η λογικη του. απλα λυπηρο που εγινε κατι τετοιο. οταν καποιος χαριζει κατι, σκεφτομαι οτι θελει να βοηθησει και φυσικα και γω να χαριζα κατι και να μου ερχοντουσαν 2 παππουδες και ενας 18χρονος νεος συλλεκτης, δικαιωμα μου να προτιμησω τον νεο. δικαιωμα μου βασικα να προτιμησω τον καραφλο, δεν εχω να δωσω λογαριασμο σε κανεναν.

Λυπαμαι για την απαντηση σου ,δυστυχως πιστευω οτι δεν εχουμε την ιδια αντιληψη του τι ειναι προσβλητικο και τι οχι και για να στο πω ωμα και ομορφα θα προτιμουσα να με πει 10 φορες μα..κα και οχι μια ,αλλα να εχει  δικιο και να το πει σαν μια φιλικη κουβεντα.Αν εσυ εψαχνες "κακες" λεξεις στο κειμενο του δεν θα βρεις το αναφερω ηδη,ωστοσο αν το διαβασεις καλα πιστευω οτι θα καταλαβεις οτι ειναι απροκλητα εριστικος και υποτιμητικος,αν δυσκολευεσαι σε παρακαλω να διαβασεις και το αμεσως επομενο μηνυμα του "vangelis" και να δεις πως καποιος γραφει μια πραγματικα ουσιαστικη κριτικη χωρις να μπαινει σε αντιπαραθεσεις.Ειναι πολυ κριμα να βαλεις τις δυο αυτες απαντησεις σε μια ιδια κατηγορια....

"το πιο ακραιο σε αυτη τη σελιδα που διαβασα ειναι το παρακατω:

Παράθεση από: kostas1 στις Σεπτέμβριος 22, 2020, 09:05:04 μμ
Απο εκει και περα θα ηθελα να σχολιασω και λιγο τις κακοπροαιρετες μπαρουφες που πεταξες.
Ποιος σου ειπε οτι εβαλα ενα ψηφισμα για να τσακωθουν τα μελη του στεκιου?Ποιος σου ειπε οτι το εβαλα για να κανω μοστρα τις γνωσεις μου και μου κανεις(τις ανυπαρκτες δικες σου)? "

Σε οτι γραφω εχω λογο για να το γραψω,και ναι ειναι κακοπροαιρετες μπαρουφες,το κακοπροαιρετες το εξηγησαμε,το μπαρουφες αν θες μπορω να σου εξηγησω αρκετα πραγματα επανω σε οσα γραφει,για να γινω πιο γραφικος γιατι ισως οντως να μην εχετε τις καλυτερες σχεσεις με τα χαρτονομισματα,θα σου το θεσω ως εξης,
σε μια κουβεντα για τον καλυτερο ποδοσφαιριστη του κοσμου μπορεις να αναφερεις πολλα ατομα,αν καποιος ομως αναφερει τον χαριστεα επειδη εβαλε πολλα γκολ στο euro 2004 ε ειναι λιγο εκτος θεματος,οσο καλος και να ηταν δεν μπαινει σε τετοια κουβεντα σωστα? Ο καθενας δεκτο ειναι να εχει την γνωμη του αλλα αν βαζαμε οτι ομορφο χαρτονομισμα εχουμε δει δεν θα φτιαχναμε δεκαδα ,και 1000 να βαζαμε θα ηταν λιγα,επρεπε να γινουν επιλογες.

"και οτι προσβαλει τη νοημοσυνη σου διαβασα, αλλα το μονο που καταλαβαινω εγω απο το μηνυμα του ειναι οτι δεν γουσταρει με την καμια τις επιλογες σου. δεν μπορω να κανω το συσχετισμο στο μυαλο μου γτ αυτο να ειναι προσβλητικο για σενα."

Τι θα ηθελες να γραψει επι λεξη οτι εισαι καθυστερημενος και οι επιλογες σου ειναι χαλια και ηταν ανουσιο το poll σου και τζαμπα μας καθυστερησες? Ε πανω κατω αυτα εγραψε αν το διαβασεις και μπορεις να διακρινεις τα γραφομενα του,αν δεν μπορεις... και εγω λυπαμαι


"οι φωτογραφιες σβηστηκαν πραγματι επειδη θεωρηθηκαν ασχετες με το θεμα, αφου εσυ ανεβασες την ψηφοφορια, δικαιωμα σου να διαλεξεις οποια θελεις εσυ και να μην στη "χαλασουν" γτ πραγματι οι φωτο πριν την ληξη της ψηφοφοριας θα μπερδευαν. υποθετω, αφου τελειωσε, αν θελει κατι να δειξει καποιος μπορει να ανεβασει σχετικα χαρτονομισματα, οπως εκανες και συ."

Εγω δεν βλεπω να εχει σβηστει καμια φωτογραφια ουτε κατα την διαρκεια σβηστηκαν και τωρα εκει ειναι ,τι ακριβως μου λες οτι ειναι σβησμενες?

Με συγχωρεις αν αυτη ειναι η αποφαση και η λογικη διαχειριστων του forum Εγω θελω να αποχωρησω,σου ζητω να διαγραψεις τον λογαριασμο μου,θα το γραψω μια τελευταια φορα, εκει οπου δεν υπαρχει σεβασμος και το δικαιωμα να γραφεις και να εκφραζεσαι μπορει να κρινεται με τετοιον υποτιμητικο τροπο δεν υπαρχει λογος να βρισκεσαι εκει.

Μια τελευταια χαρη θα ηθελα να σου ζητησω ,αφου  οπως λες δεν σας αφηνουν οι κανονες να διαγραψετε μηνυματα και αφου δεν τα βρισκετε προσβλητικα (σαν συνολο συντονιστων/διαχειριστων),θα ηθελα σε παρακαλω να αφησετε το θεμα που εγραψα αθικτο,να μην διαγραψετε κανενα μηνυμα.

Ετσι ωστε καθε φορα που θα μπαινει ενα καινουργιο μελος για να δει,να ρωτησει ,να μαθει για τα χαρτονομισματα να βλεπει που κατεληξε αυτο το θεμα με την ανοχη των συντονιστων/διαχειριστων.
Απο τη στιγμη που δεν βλεπετε κατι μεμπτο στις απαντησεις αφηστε το σας παρακαλω οπως ειναι ετσι ,ωστε καθε νεο μελος να βγαλει τα δικα του συμπερασματα για το που μπορουν να καταληξουν οι προσπαθειες συζητησης στο forum.
Αυτα ειχα να γραψω και συγγνωμη για την μακρηγορια.
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 11:18:45 πμ »

Δεν παίρνεις από καλαμπούρι με τίποτα έτσι;

Έγραψα αν τα είχες επειδή ο συντονιστής, και σωστά, είπε ότι δεν μπορώ να ξέρω τι υπάρχει στη συλλογή σου.

Από ένα σημείο κι ύστερα, ΕΓΩ απίστευτο, όταν ξύπνησα στις 4:20 πμ για πιπί μου, και είδα τι γίνεται, είχαν ξανανεβει όλες οι φωτογραφίες, δικές σου και δικές μου. Υπέθεσα ότι κάποιος συντονιστής, ξύπνιος εκείνη τη στιγμή και με πολύ χιούμορ, μουκανε παιχνιδάκια τα οποία όντως βρήκα αφάνταστα διασκεδαστικά.

Δεν υπήρξα ποτε συντονιστής σε νομισματικό φορουμ (σωπάτε καλε!) , αλλά εάν δεν έχεις χιούμορ, αυτή η εθελοντική προσπάθεια δε βγαίνει με τίποτα, το χιούμορ σώζει τη ζωή μας.

Και μετά τοριξα κι εγώ στο καλαμπούρι. Ούτε καλύτερος συλλέκτης ούτε χειρότερος είσαι, μπορεί να είσαι παχύτερος μπορεί και όχι, μπορεί να είσαι νεωτερος μπορεί και όχι, μπορεί να είσαι ψηλότερος, μπορεί και όχι.

ΑΠΡΟΣΩΠΟ ιντερνετ, που λέει κι ο Μιμης, exmim ,αγέλαστη κοινωνία που λέω κι εγώ. Χιούμορ όμως kostas1, χιούμορ, αυτό είναι η ουσία. 😅
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 02:31:20 μμ »

@kostas1: σου ειπα τη γνωμη μου. οπως σου ειπα, αν θες μπορω να το μεταφερω και στους αλλους και να ψηφισουμε. αν θες να διαγραφεις πρεπει να στειλεις στον athas.

@digo: λογικα θα τις ξαναφερε ο athas, ειπαμε προσπαθουμε να μην σβηνουμε, τις μετεφερε για να μην "χαλασει" η ψηφοφορια και τωρα τις ξαναφερε.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1057



Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 07:28:18 μμ »

ΟΚ dsp, κανενα πρόβλημα.

Παράθεση
Ο Μαραγκουδακης (μη με ρωτησεις πως το ξερω αν θες σου λεω σε πμ) καθε χρονο  εχει στο ενεργητικο 4-5 δικαστηρια για λογους απατης,αλλες φορες δικης του αλλες αλλων εναντιων του.
Αυτα καταλαβαινω ειναι ασχημα πραγματα που γραφω για εκεινον ,Αλλα δεν αλλαζει επισης το γεγονος οτι εχει μεγαλη εμπειρια στο χωρο οπως καθε εμπορος αλλωστε? και υπαρχουν και πολλα θετικα που μπορουν να ειπωθουν .Προσοχη δεν τον κατηγορω για κατι ,εγω εχω την γνωμη μου για εκεινον και τη δουλεια του ,εσυ μπορεις να εχεις την δικη σου.
ΑΛΛΑ οτι και να ειναι ο μαραγκουδακης αυτο δεν τον κανει μεγαλυτερο γνωστη σε ενα υποκειμενικο θεμα.Σου το γραφω δευτερη φορα οι περγαμηνες δεν παιζουν ρολο σε υποκειμενικα θεματα.Αρα σε παρακαλω μη μου αναφερεις ξανα τι λεει ο ενας τι  λεει ο  αλλος κλπ.Δεν παιζουν  μεγαλυτερο η μικροτερο ρολο στο θεμα που εβαλα.
(Τωρα με συγχωρεις και που θα το γραψω αν σου πει ο μαραγκουδακης οτι πολεμησε  με κινδυνο της ζωης του  με τους βιετκονγκ για να παρει το χαρτονομισμα  τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου)συγγνωμη αλλα φιλικα θα σου πω οτι  δεν μπορω να συνεχισω αυτη την κουβεντα δεν οδηγει πουθενα,θα γραψω  ενα τελευταιο μηνυμα στον dsp και θα σταματησω


Αδερφέ μου, τα ξέρεις από φήμες, αλλά τον πέρασες 14 γενεές τον John. Ναι τώρα θυμήθηκα ότι το όνομα του είναι Μαραγκουδακης, έχουμε κάνει αρκετά deal και μόνον ευχαριστημένος είμαι από αυτόν. Όταν ζητάει 500 εγώ του οροτεινω 50. Στο τέλος τα βρίσκουμε στην σωστή αξία και πολλές φορές φτηνότερα. Όταν τον πρωτογνώρισα, του έβαλα χέρι για ένα 1000ρικο του 1939 που πουλούσε με εξωφρενικό για τότε Buy it now με best offer. Έτσι για πλάκα κι εγώ, πρόσθεσα ένα 1000ρικο του 1939, μου έγραψε PMG 67 epq και το αλά για πλάκα στα $300 BIN πριν 5-6 χρόνια. Τελικά το πήρε εκείνος με best offer κι έκτοτε έχουμε ρίξει και ΓΕΛΙΟ και πολλά καλά κομμάτια έχω πάρει απ’αυτον σε πολύ καλές τιμές. Για δες ποσο βγαίνει no reserve ένα χιλιάρικο του 1935 PMG 67 epq: €900-€1000! Εγώ έχω πάρει ένα 67 αριθμό από αυτόν προ τριετίας στα $300.

Τέλος πάντων κάνε ότι θέλεις, τα ξέρεις όλα κι εγώ είμαι κουρασμένος. Άκου και τον dsp που του την έπεσες άνευ λογου....
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1782


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 23, 2020, 11:53:34 μμ »

«Kostas1» μείνε μαζί μας και μην αποχωρείς! Άλλωστε, δεν υποφέρουμε άπαντα τα μέλη από.. νυκτουρία!
Φίλτατε «dsp» τα σέβη μου! Παίζεις, ανέκαθεν, εξαίρετη άμυνα!
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 24, 2020, 04:04:40 μμ »

«Kostas1» μείνε μαζί μας και μην αποχωρείς! Άλλωστε, δεν υποφέρουμε άπαντα τα μέλη από.. νυκτουρία!
Φίλτατε «dsp» τα σέβη μου! Παίζεις, ανέκαθεν, εξαίρετη άμυνα!

θα συμφωνησω με την πρωτη προταση

για την τριτη προταση:  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο ευχαριστω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο νομιζω,δλδ
ολη την ωρα στο δικο μου μισο του γηπεδου φαινεται οτι ειναι η μπαλα, και μαλλον εχω μαθει  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
επειδη το εθεσες και πολυ ωραια με ορους παιγνιου, παιζω πραγματι και συμφωνα με τους κανονες
θα ταν πολυ ανετο για μενα να μπορω να κανω του κεφαλιου μου, αλλα ειναι παντα επικινδυνο αυτο
γιαυτο ειμαι τυπικος με τους κανονες και αν υπαρχει θεμα/ενσταση το συζηταμε με τους αλλους συντονιστες.
καμια φορα παιρνω αποφασεις που μπορει να επηρεαζουν ασχημα ατομα που συμπαθω, καμια φορα υπερασπζιω τα δικαιωματα καποιου ο οποιος πιστευω οτι δεν φερεται ομορφα ή τον οποιο δεν συμπαθω, καμια φορα ειναι ακομα πιο μπερδεμενο, αλλα δεν ξερω ... προσπαθω

(π.χ. σε αυτο το θεμα εχω θετικη αποψη και για τον kostas1 και για τον digo, ο kostas1 εβγαλε ενα κομματι για χαρισμα, που το βρισκω πολυ ομορφο το να θελει να βοηθησει αλλους, και ο digo ενδιαφερθηκε να παρει την πρωτοβουλια να μου στειλει ενα προσωπικο μηνυμα για να με βοηθησει σε κατι λεγοντας μου τη γνωμη του, ενω δεν ειχαμε ξαναμιλησει ποτε με προσωπικο μηνυμα. δεν γνωριζω κανεναν προσωπικα, αλλα εχω καθε λογο να μου αρεσει η ηλεκτρονικη τλχστν παρουσια τους. προσπαθω να ειμαι αντικειμενικος, αλλα δεν ξερω αν γινεται ποτε να βγει κανεις κερδισμενος στη θεση μου)

ξεκουραστο δεν ειναι παντως, γτ πρεπει πχ να διαβασω ολες τις αγγελιες πριν μπορεσω να απολαυσω καποιο θεμα που ενδιαφερει εμενα, (μερικες φορες μου εχει ξεφυγει ακομα και αγγελια που με ενδιεφερε γτ μεχρι να τις ελεγξω ολες ειχε φυγει το κομματι) και φαινομαι και "κακος" απο πανω σε μερικους οταν προσπαθω να ειμαι δικαιος στις αγγελιες, μερικες φορες ακομα και οταν προσπαθω να βοηθησω καποιον.
οποτε ναι, εχει πεσει πολλη αμυνα, να δω ποτε θα βαλουμε κανα γκολ (να προσθεσουμε κατι καινουριο στη συλλογη μας) και μεις, γτ εχουμε μεινει πισω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 24, 2020, 04:12:41 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences