Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 19, 2024, 01:05:40 μμ
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τουρκία: τι πραγματικά συμβαίνει;  (Αναγνώστηκε 50896 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1489


Προφίλ
« Απάντηση #195 στις: Μάρτιος 11, 2020, 05:30:48 μμ »

Πρωτοφανής πρόκληση: Στον Έβρο, F-16 έκανε απόπειρα αναχαίτισης ελληνικού ελικοπτέρου στα 200 μέτρα

https://hellasjournal.com/2020/03/neo-kima-tourkikon-prokliseon-f-16-sta-200-metra-apopira-anachetisis-elikopterou-ston-evro/
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2641



Προφίλ
« Απάντηση #196 στις: Μάρτιος 12, 2020, 12:10:36 πμ »

Στα παραπάνω παρέλειψες να προσθέσεις και τις.. άγριες γάτες σου.
Εχετε δικιο αγαπητε Μπαμπη οι γατες μου εχουν διαθεσιμοτητα 100% ειναι απολυτα ετοιμοπολεμες κ εχουν υψηλο φρονημα. Εχουν ομως ενα βασικο ελατωμα ειναι απειθαρχες οπως ολες οι γατες Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2641



Προφίλ
« Απάντηση #197 στις: Μάρτιος 12, 2020, 12:26:19 πμ »

Πρωτοφανής πρόκληση: Στον Έβρο, F-16 έκανε απόπειρα αναχαίτισης ελληνικού ελικοπτέρου στα 200 μέτρα

https://hellasjournal.com/2020/03/neo-kima-tourkikon-prokliseon-f-16-sta-200-metra-apopira-anachetisis-elikopterou-ston-evro/
Αυτο που δεν λενε κ δεν ξερω το γιατι φιλε μου ειναι πως ηταν αλλη μια ηλιθια κινηση εντυπωσιασμου των Τουρκων. Εξηγω. 2 F16 για αναχαιτηση ελικοπτερου με πτηση στα 180 μετρα απο το εδαφος 1ον μεγαλη σπαταλη καυσιμων κ υλικου. 2ον τα Φ16 για πολλη ωρα ηταν εκτεθειμενα ακομα κ στον πιο απλο φορητο αντιαεροπορικο πυραυλο τυπου stinger για να μην πω για τους Patriot που εδρευουν στην περιοχη. 3ον σε τοσο χαμηλα υψη με τοσο χαμηλες ταχυτητες ρισκαραν να πεσουν απο ενα στιγμιαιο λαθος των πιλοτων τους που δεν φημιζονται κ τοσο για τις ικανοτητες τους.
Ορθως η Ελληνικη πλευρα δεν τα κατεριψε αν κ μπορουσε πανευκολα. Ειμαι 1000% σιγουρος οτι ηταν εγκλωβισμενα απο την Α/Α μας αμυνα. Χαζη προκληση που δεν τσιμπησαμε
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
johneko
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1489


Προφίλ
« Απάντηση #198 στις: Μάρτιος 12, 2020, 12:08:46 μμ »

Σωστα τα λες. Αλλα είναι στο πλαίσιο της πρόκλησης και μαλλον πάει για θερμό επεισόδιο.

Θα κλιμακώνει σταδιακά μεχρι να αντιδράει η Ελλάδα (κάπου θα έχουν βάλει την "περιβίωτη" κόκκινη  γραμμή για απάντηση) ή μεχρι να ξυπνησει η αργοκίνητη Ευρώπη και με κάποιο τρόπο του δείξει οτι εκβιασμοί δεν περνάνε.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 12, 2020, 12:08:52 μμ από johneko » Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #199 στις: Μάρτιος 12, 2020, 06:00:08 μμ »

Πρωτοφανής πρόκληση: Στον Έβρο, F-16 έκανε απόπειρα αναχαίτισης ελληνικού ελικοπτέρου στα 200 μέτρα

https://hellasjournal.com/2020/03/neo-kima-tourkikon-prokliseon-f-16-sta-200-metra-apopira-anachetisis-elikopterou-ston-evro/
Αυτο που δεν λενε κ δεν ξερω το γιατι φιλε μου ειναι πως ηταν αλλη μια ηλιθια κινηση εντυπωσιασμου των Τουρκων. Εξηγω. 2 F16 για αναχαιτηση ελικοπτερου με πτηση στα 180 μετρα απο το εδαφος 1ον μεγαλη σπαταλη καυσιμων κ υλικου. 2ον τα Φ16 για πολλη ωρα ηταν εκτεθειμενα ακομα κ στον πιο απλο φορητο αντιαεροπορικο πυραυλο τυπου stinger για να μην πω για τους Patriot που εδρευουν στην περιοχη. 3ον σε τοσο χαμηλα υψη με τοσο χαμηλες ταχυτητες ρισκαραν να πεσουν απο ενα στιγμιαιο λαθος των πιλοτων τους που δεν φημιζονται κ τοσο για τις ικανοτητες τους.
Ορθως η Ελληνικη πλευρα δεν τα κατεριψε αν κ μπορουσε πανευκολα. Ειμαι 1000% σιγουρος οτι ηταν εγκλωβισμενα απο την Α/Α μας αμυνα. Χαζη προκληση που δεν τσιμπησαμε
Καλησπέρα φίλε μου,
δεν είναι κίνηση εντυπωσιασμού είναι προσπάθεια να θέσουν το ελικόπτερο εκτός παραμέτρων πτήσης προκειμένου αυτό να πέσει.Τα λεγόμενα "αέρια" απο τα αεροσκάφη όταν διέλθουν πολύ κοντά είναι θανατηφόρα.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #200 στις: Μάρτιος 12, 2020, 06:08:02 μμ »

Προσοχή μεγάλη παιδιά!!!
https://www.real.gr/koinonia/arthro/fake_news_me_sms_gia_epistrateusi_ereunes_tis_eup-618419/

Αν και όταν έρθει αυτή η ώρα θα υπάρξει δυσπιστία και απώλεια κρίσιμου χρόνου.
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5187

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #201 στις: Μάρτιος 12, 2020, 07:20:13 μμ »

Μη φοβάσαι εσύ. Δεν πρόκειται να σε καλέσουν. 95 και......χρονών, τι να σε κάνουν!!!  Γλώσσα
Μόνο για σημαδούρα κάνεις.  Φιλί
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #202 στις: Μάρτιος 12, 2020, 08:56:29 μμ »

Μη φοβάσαι εσύ. Δεν πρόκειται να σε καλέσουν. 95 και......χρονών, τι να σε κάνουν!!!  Γλώσσα
Μόνο για σημαδούρα κάνεις.  Φιλί
Ἀμα έρθει αυτή η ώρα θα πάω μόνος μου δεν θέλω καλέσματα.Θα περάσω να πάρω και σένα μόνο μη ξεχάσεις να πάρεις τα πάμπερς για την ακράτεια σου!!!
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2641



Προφίλ
« Απάντηση #203 στις: Μάρτιος 12, 2020, 10:29:09 μμ »

Μη φοβάσαι εσύ. Δεν πρόκειται να σε καλέσουν. 95 και......χρονών, τι να σε κάνουν!!!  Γλώσσα
Μόνο για σημαδούρα κάνεις.  Φιλί
Οι ανω των 50 θα τους ........με  καθοτι το ξερουμε πολυ καλα το αθλημα κ εχουμε κ μεγαλυτερη διαρκεια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Κυριε Μιχαλη μου  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1777


Προφίλ
« Απάντηση #204 στις: Μάρτιος 13, 2020, 02:29:14 πμ »

Οι εκ του καναπέως φαντασιωνόμενοι πολεμικούς.. εθνοπριαπισμούς, να ενθυμείστε όπως ουρήτε και ολίγον.
Διότι, η παρατεταμένη.. έγερσις, οδηγεί σε σοβαρά προβλήματα προστάτη!
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #205 στις: Μάρτιος 13, 2020, 08:50:23 πμ »

Οι εκ του καναπέως φαντασιωνόμενοι πολεμικούς.. εθνοπριαπισμούς, να ενθυμείστε όπως ουρήτε και ολίγον.
Διότι, η παρατεταμένη.. έγερσις, οδηγεί σε σοβαρά προβλήματα προστάτη!
Γιατί μας ρίχνεις την ψυχολογία κύριε Μπάμπη μας;
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5187

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #206 στις: Μάρτιος 13, 2020, 01:02:19 μμ »

Άσε τον και αυτόν. Απο το σπίτι βγαίνει μόνο με τη συνοδεία της νοσοκόμας και πί !!!
Το ''άθλημα'' τό 'χει ξεχάσει.  Γλώσσα


Μη φοβάσαι εσύ. Δεν πρόκειται να σε καλέσουν. 95 και......χρονών, τι να σε κάνουν!!!  Γλώσσα
Μόνο για σημαδούρα κάνεις.  Φιλί
Οι ανω των 50 θα τους ........με  καθοτι το ξερουμε πολυ καλα το αθλημα κ εχουμε κ μεγαλυτερη διαρκεια Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Κυριε Μιχαλη μου  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Μαζί σου!!!! Μία απο τα ίδια!!! Και άσε τον Μπάμπη να λέει. Δεν μασάμε!!  Ντούρασελ!! Machine-ια!!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
cat
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2641



Προφίλ
« Απάντηση #207 στις: Μάρτιος 13, 2020, 01:51:26 μμ »

Οι εκ του καναπέως φαντασιωνόμενοι πολεμικούς.. εθνοπριαπισμούς, να ενθυμείστε όπως ουρήτε και ολίγον.
Διότι, η παρατεταμένη.. έγερσις, οδηγεί σε σοβαρά προβλήματα προστάτη!
Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Απλα ΚΟΡΥΦΑΙΟ σχολιο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

VENCEREMOS
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #208 στις: Μάρτιος 14, 2020, 09:18:12 πμ »

https://www.youtube.com/watch?v=E_bMpOMRTGs
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
ΚΑΡΑΜΑΝΙΚΟΣ
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1821


Προφίλ
« Απάντηση #209 στις: Μάρτιος 14, 2020, 09:52:45 πμ »

μας τρομαξαν λιγο..περνουσαν πανω απο το σπιτι μου κ μου ηρθε μια επιθυμια να βγω με το δικανο νομιζωντας οτι ειναι τουρκικα αλλα μετα επεσε το συρμα οτι ειναι ελληνικα κ γουσταραμε..για 15 λεπτα εκαναν πολυ χαμηλη πτηση στην χιο μας
Καταγράφηκε

ΕΙΜΑΙ ΕΙΔΗΜΩΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΓΙΑ ΟΛΑ..
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 18
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo