Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 18, 2024, 11:25:12 πμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: θα σας ενδιεφερε να δοκιμαστει το συστημα των 24 ωρων στις δημοπρασιες  (Η ψηφοφορία έληξε: Δεκέμβριος 16, 2019, 02:07:54 μμ)
ΝΑΙ - 29 (50%)
ΟΧΙ - 14 (24.1%)
ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΑΦΟΡΟ - 15 (25.9%)
Σύνολο ψηφοφόρων: 57

Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Δημοπρασίες 24 ωρών αυτόματης ανανέωσης  (Αναγνώστηκε 28420 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 06, 2019, 09:58:36 μμ »

Ας πω κ εγω την γνωμη μου.. Λετε οτι καποτε ανεβαιναν αξιολογα κομματια προς δημοπρατηση κτλ κτλ ενω τωρα τπτ.. Τις θυμαμαι εκεινες τις εποχες, αρκετα καλα.. Καθως θυμαμαι επισης αρκετα καλα κ τι κομματια εβγαιναν προς πωληση και τι θεματολογια συζητουσαμε... Λετε οτι οι δημοπρασιες κοντευουν να πεθανουν γιατι επεσε το οριο απο 3 σε μια και γιατι μπηκε η εναρξη στο ενα ευρω... Και ετσι δεν ανεβαινουν καλα κομματια?? Το οτι εχουμε πηξει στην λιρα εδω μεσα κ στο επενδυτικο μεταλλο, περναει απαρατηρητο κ ανευ λογου θεωρω.. Ποσες ΠΩΛΗΣΕΙΣ αξιολογων ελληνικων νομισματων εχουν περασει τον τελευταιο καιρο εδω μεσα?? Ποσα πριν 6-7 χρονια?? Ποσες χιλιαδες λιρες εχουν πουληθει εδω μεσα το τελευταιο εξαμηνο? Και ποσες πριν καποια χρονια??και μιλαω για πωλησεις οπου ειναι πιο safe σε θεμα χασουρα η 'εκλεισε χαμηλα'. Παραδεχθειτε ολοι οτι πολυς κοσμος εδω μεσα το εχει ριξει στο μεταλλο κ τα συλλεκτικα ειναι για λιγους.. Επισης δεν θυμαμαι ΚΑΜΙΑ δημοπρασια λιρας που ξεκινησε στο 1ευρω να κλεισει χαμηλοτερα απο την αξια της... Περισσοτερα ναι, λιγοτερα οχι.. Τυχαιο? Οταν εδω μεσα οι 7 στους δεκα ενδιαφερονται για λιρες, ποιος θα συμετασχει σε δημοπρασια χαλκινου γεωργιου? Οι αλλοι 2 που απομενουν?(αφου ο ενας ειναι δημοπρατης). πως θα υπαρξει κινηση σε αλλα συλλεκτικα οταν ολοι κοιτανε την λιρα?? Εκτος απο ελαχιστους 'παλιους'-ρομαντικους που εχουν απομεινει εδω μεσα και ασχολουνται με ελληνικα κερματα πχ, οι υπολοιποι μονο λιρες, ουγγιες, ασημο κ χρυσο... Και περιμενετε να υπαρξει κινηση σε' κομματαρες'Απορία Προσγειωθειτε λιγο κ δειτε τα πραγματα πιο σφαιρικα... Οχι να λεμε οτι δεν υπαρχουν δημοπρασιες επειδη εγινε 1 αντι για 3 (γιατι κ οι πωλησεις περιοριστηκαν θεωρητικα αλλα δεν ειναι να μειωνονται) η γιατι υπαρχει η εναρξη του ενος ευρω.. Αν θελετε να ειστε καλυμενοι και να προσπαθησετε να πιασετε μια πιο 'καλη'  τιμη για το αντικειμενο σας, υπαρχουν τροποι αν θελετε που συμφωνουν με τους ορους.. Ας μην ψαχνουμε παραθυρα μονο για 'λαμογιες'  (ατυχης λεξη αλλα δεν μπορω να βρω κατι πιο σωστο αυτη την στιγμη), ας ψαξουμε κ παραθυρα για λυσεις...
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 06, 2019, 10:24:59 μμ »

"Παραδεχθειτε ολοι οτι πολυς κοσμος εδω μεσα το εχει ριξει στο μεταλλο κ τα συλλεκτικα ειναι για λιγους.."

Φιλε μου Κωστα, εγω το παραδέχομαι, άλλα......τι σχέσει έχει αυτό με τις δημοπρασίες; ο κάθε ένας παρακολουθεί οτι τον ενδιαφέρει. έμενα πχ οι λίρες δεν με ενδιαφέρουν, οπότε ούτε που τα ανοίγω τα σχετικά θέματα, φαντάζομαι ισχύει για πολλούς αυτό.. πριν απο 2-3 χρονια, απο δημοπρασίες και πωλήσεις στο στέκι, έφτιαξα ωραία συλλογουλα. Αυτος είναι και ο σκοπός τους άλλωστε, τα μέλη να συναλλαζουν νομίσματα, τώρα, το οτι τα περισσότερα θέματα είναι για μέταλλα, οκ...υπάρχουν και τέτοιοι συλλέκτες, φιλικά μιλάω, αλίμονο, δεν κάνω παρατήρηση, εδώ άλλωστε ολοι φιλοξενουμενοι είμαστε , σύμφωνης πάντως απο οτι καταλαβαίνω οτι το στεκι εχει αλλάξει. Το ερώτημα είναι προς ποια κατεύθυνση και που οφείλετε αυτό.

Φεύγουμε απο το ουσία του θέματος , και δεν θέλω να χαλάσουμε ούτε το θέμα, ούτε τις καρδιές μας. Απο εμένα οκ..


υγ....  "Λετε οτι οι δημοπρασιες κοντευουν να πεθανουν γιατι επεσε το οριο απο 3 σε μια και γιατι μπηκε η εναρξη στο ενα ευρω"

     "Οχι να λεμε οτι δεν υπαρχουν δημοπρασιες επειδη εγινε 1 αντι για 3 "

Δεν είπε κανένας για το όριο των 3 δημοπρασιών σε μια, που το διάβασες αυτο;;;. Για το 1 ευρω αναφερθήκαμε..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 06, 2019, 10:31:22 μμ από exmim » Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 06, 2019, 11:51:44 μμ »

Φιλε μιμη, δεν κατηγορω τους συλλεκτες bullion, σε καμια περιπτωση. Ο καθενας συλλεγει οτι τον ευχαριστει σαφως. Αναφερω την τεραστια ανοδο αυτων των συλλεκτων, επενδυτων, εμπορων μεσα στο στεκι και την πληθωρα θεματων αλλα και αγγελιων (που είναι το θεμα μας, αυτου του τομεα ενδιαφεροντος). Με αυτην την πληθωρα, λοιπον,  θεματων και μελων, πως θα φανουν τα υπολοιπα συλλεκτικά? Πως θα δεις (γενικα, οχι μονο εσυ) 10 'καλα' κομματια σε 50 αγγελιες η θεματα,  οταν τα 40 πχ απο αυτα αφορουν τα μεταλλα? Χανεται.. Μπορω να σου δωσω περισσοτερες πληροφοριες για αυτο αν θες κατ'ιδιαν για να σου εξηγησω τι εννοω..

Το θεμα της αλλαγης του στεκιου μπορουμε να το συζητήσουμε απο κοντα με καφε.. Δεν ειναι της στιγμης..

Σχετικα με το θεμα της ποσότητας των διαθέσιμων αγγελιων των μελων, αναφερθηκε στην απαντηση 12 αυτου του θεματος, στην πρωτη σελιδα.

Παντα φιλικα, συζητηση κανουμε.

Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 01:06:28 πμ »

στο μεταξυ τωρα καταλαβα οτι ετσι οπως εγραψα το ερωτημα, το β και το γ μοιαζουν σαν ιδια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
τεσπα, καταλαβαινετε πιστευω τι ηθελα να πω, το β σημαινει "δε γουσταρω" το γ σημαινει "δε με νοιαζει καν το θεμα"
με συγχωρειτε για την μη ξεκαθαρη διατυπωση

χαιρομαι που υπαρχει παντως ορεξη για συζητηση
συνοπτικα επειδη δεν θελω να ξαναπλωσω σεντονι θα πω οτι
το ξεκινημα απο 1 ευρω μας γλυτωνει απο πολλα "περιεργα" και οσο και αν φοβιζει εχω ως αντιπαραδειγμα οτι μια φορα στις... "ολες που εχω δει εδω μεσα" εχει κλεισει επενδυτικο κατω απο μεταλλο.

δευτερον, πιστευω οτι υπαρχει ορεξη για δημοπρασιες εδω μεσα, η εμπειρια μου σε δημοπρασιες εξω απο δω μου εχει δειξει οτι σε αντικειμενα απο πωλητες που ειναι μελη του στεκιου με μελη του στεκιου κονταροχτυπιεμαι
π.χ. προσφατα που εδωσα συγχαρητηρια σε μελος απο δω σε δημοπρασια του κυριου gkounto που ανοιξε και το θεμα, ειχα μικρη διαφορα απτον πρωτο και ειχα dejavu στο dejavu γτ και τις υπολοιπες φορες που εχω συμμετασχει σε δημοπρασια του, παλι συγχαρητηρια στον πρωτο εδινα και ημουνα σχετικα κοντα στην κορυφη
(και αυτο ειναι και το μονο ασχημο του sniping για αυτον που πονταρει, ειδικα εδω μεσα που δεν μπορουμε να βαλουμε αυξητικα μεταβαλλομενο βημα, οτι παιζει να χασεις ενα νομισμα που θες πολυ στα 800 ευρω για 4 ευρω ας πουμε)

τεσπα, σταματαω γτ παλι για σεντονι θα παει
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2019, 01:08:45 πμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
exmim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2582


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 07:50:16 πμ »

Φιλε μιμη, δεν κατηγορω τους συλλεκτες bullion, σε καμια περιπτωση. Ο καθενας συλλεγει οτι τον ευχαριστει σαφως. Αναφερω την τεραστια ανοδο αυτων των συλλεκτων, επενδυτων, εμπορων μεσα στο στεκι και την πληθωρα θεματων αλλα και αγγελιων (που είναι το θεμα μας, αυτου του τομεα ενδιαφεροντος). Με αυτην την πληθωρα, λοιπον,  θεματων και μελων, πως θα φανουν τα υπολοιπα συλλεκτικά? Πως θα δεις (γενικα, οχι μονο εσυ) 10 'καλα' κομματια σε 50 αγγελιες η θεματα,  οταν τα 40 πχ απο αυτα αφορουν τα μεταλλα? Χανεται.. Μπορω να σου δωσω περισσοτερες πληροφοριες για αυτο αν θες κατ'ιδιαν για να σου εξηγησω τι εννοω..

Το θεμα της αλλαγης του στεκιου μπορουμε να το συζητήσουμε απο κοντα με καφε.. Δεν ειναι της στιγμης..

Σχετικα με το θεμα της ποσότητας των διαθέσιμων αγγελιων των μελων, αναφερθηκε στην απαντηση 12 αυτου του θεματος, στην πρωτη σελιδα.

Παντα φιλικα, συζητηση κανουμε.



Καλημέρα, έχεις δίκιο, δεν το είδα. Για εμένα δεν τίθεται θέμα πάντως αν είναι μια η τρείς. Εγώ πιστεύω οτι πρόβλημα είναι η τιμη εκκίνησης. Μακάρι για εκείνον τον καφέ. Να το κουβεντιάσουμε και από κοντά. Έχω προσωπική εμπειρία επί του θέματος, και όταν σου την αναπτύξω, είμαι βέβαιος ότι θα σε βάλω σε  σκέψεις. Το σίγουροι πάντως είναι ότι και οι δύο θέλουμε το καλό του Στεκιου.
Καταγράφηκε
fannis
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 10:04:17 πμ »



Πάντως αυτός  ο τρόπος δημοπρασίας δεν σημαίνει επαοριστον δημοπρασία χωρίς τέλος. Από την αρχή μπορεί να ορισθει  ένας χρόνος λήξης απλά τα χτυπήματα στα τελευταία λεπτά θα δίνουν αυτόματη ανανέωση χ λεπτών ή ωρών.
[/quote]

Καλημέρα ,
Νομίζω αυτό είναι καλή περίπτωση  , να αυξηθεί ο χρόνος λίγο στο τέλευταιο χτύπημα( και ή)μέχρι 2-3 24h το πολύ, αν μπει και βήμα εκκίνησης θα είναι σούπερ.
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 11:01:32 πμ »

Καλημέρα στη παρέα!!!
Βλέπω ότι έχει γίνει κατανοητό το "πρόβλημα" από πολλούς φίλους.Λύσεις υπάρχουν;
Να μετονομασθεί το στέκι σε "στέκι επενδυτών" είναι μια λύση.Ακόμα καλύτερα να σπάσει σε 2 κομμάτια.Στέκι συλλεκτών και στέκι επενδυτών.
Περιμένω την ώρα που θα γίνει κατανοητό απο όλους ότι ένα συλλεκτικό κομμάτι αποτελεί για τον ιδιοκτήτη του και "επένδυση".
Να μπει όριο ή όρος.Παράδειγμα ............κύριε έχεις 2 πωλήσεις(τα νούμερα είναι τυχαία)πρέπει να βάλεις στη μια bullion και στην άλλη συλλεκτικά.
Λίρες..........μμμμ υπάρχει θέμα πράγματι!!!Να μπει απαγόρευση κύριοι.Απλές λιρίτσες τέλος.Μόνο συλλεκτικές.
Πολλά μπορούν να γίνουν αρκεί οι καπετάνιοι του στεκιού να θελήσουν να διατηρήσουν την ουσία και την ταυτότητα του όπως πρέπει.
Γράφει ο αγαπητός dsp ........." το ξεκινημα απο 1 ευρω μας γλυτωνει απο πολλα "περιεργα" και οσο και αν φοβιζει εχω ως αντιπαραδειγμα οτι μια φορα στις... "ολες που εχω δει εδω μεσα" εχει κλεισει επενδυτικο κατω απο μεταλλο."
Φίλε μου να σου πω πόσα συλλεκτικά κομμάτια έχω δει να "γκρεμίζονται";μας λες για τα επενδυτικά αλλά κανείς δεν μας λέει για την τύχη των συλλεκτικών κομματιών.
Καταγράφηκε
gandalf43
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 11:55:34 πμ »

Συγνώμη κύριοι αλλά μπορώ να ρωτήσω κάτι? Γιατί θα πρέπει να υπάρχουν τόσα πολλά στεγανά, περιορισμοί και όροι; Αυτοί τη στιγμή υπάρχουν 10339 εγγεγραμμένα μέλη, γιατί πρέπει να βάζετε ταμπέλες; Γιατί να απαγορεύεται το ένα και να επιτρέπεται το άλλο; Άλλος θέλει να δώσει 1000 για τρεις " λιριτσες" κ άλλος 1000 για ένα ωραίο σπάνιο κομμάτι, γιατί να είναι μεμπτό είτε το ένα είτε τα άλλο, σημειώνω ότι δεν έχω κάνει ούτε μια πώληση αλλά πάμπολλες αγορές, και έτσι γνώρισα πολλά αξιόλογα άτομα..
Καταγράφηκε
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 12:15:16 μμ »

Γράφει ο αγαπητός dsp ........." το ξεκινημα απο 1 ευρω μας γλυτωνει απο πολλα "περιεργα" και οσο και αν φοβιζει εχω ως αντιπαραδειγμα οτι μια φορα στις... "ολες που εχω δει εδω μεσα" εχει κλεισει επενδυτικο κατω απο μεταλλο."
Φίλε μου να σου πω πόσα συλλεκτικά κομμάτια έχω δει να "γκρεμίζονται";μας λες για τα επενδυτικά αλλά κανείς δεν μας λέει για την τύχη των συλλεκτικών κομματιών.

ειπα να φερω ως παραδειγμα τα επενδυτικα γτ ειναι λιγο πιο ξεκαθαρο, στα συλλεκτικα ειναι μεγαλη συζητηση γτ μπορει το "γκρεμισμα" τους ενος για τον αλλον να ναι η "σωστη τιμη" για ενα κομματι και σε ενα αλλο κομματι οι θεσεις των ιδιων δυο ανθρωπων να αντιστραφουν.
δεν κλεινω τα ματια στο θεμα, αναγνωριζω οτι υπαρχει μια... φοβια απεναντι στο 1 ευρω και καποια αποτελεσματα ισως να μην ειναι τα αναμενομενα λογω ελλειψης κοσμου, απλα εφιστω την προσοχη στο οτι το θεμα δεν ειναι ασπρομαυρο και οτι ο κανονας του 1 ευρω μας καλυπτει σε καποια αλλα πραγματα

βεβαια, δεν ειμαι απολυτος, μπορει σε ενα θεμα να ζυγιζουμε τις δυο επιλογες συνεχως. και οταν τις ζυγισαμε το  2019 να μας ενδιεφερε η ασφαλεια, οταν τις ζυγισουμε το 2020 να εχουμε αποφασισει οτι μας ενδιαφερει η... συμμετοχη.
Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 12:23:23 μμ »

Να μπει όριο ή όρος.Παράδειγμα ............κύριε έχεις 2 πωλήσεις(τα νούμερα είναι τυχαία)πρέπει να βάλεις στη μια bullion και στην άλλη συλλεκτικά.

αυτο ειναι ωραιο, αλλα δυσκολα εφαρμοζεται
α. δε νοιωθω οτι μπορω να πω ευκολα σε καποιον οτι ενα 2 ευρω του 2018 ειναι συλλεκτικο και μπραβο για τη συλλογη σου, αλλα μια λιρα 90 ετων δεν ειναι συλλεκτικη
β. μπορειτε να ανατρεξετε σε εκεινο τι θεμα οπου συζητουσαμε για το πως αλλαζουν καποιες λιρες απο συλλεκτικες σε επενδυτικες σε τουμπαλιν αναλογα με την τιμη του μεταλλου

Λίρες..........μμμμ υπάρχει θέμα πράγματι!!!Να μπει απαγόρευση κύριοι.Απλές λιρίτσες τέλος.Μόνο συλλεκτικές.
Πολλά μπορούν να γίνουν αρκεί οι καπετάνιοι του στεκιού να θελήσουν να διατηρήσουν την ουσία και την ταυτότητα του όπως πρέπει.
ομοιως με πριν
αλλα πιστεψε με, απο τοτε που εγινα συντονιστης καθε τοσο την ξανακανουμε αυτην ακριβως τη συζητηση μεταξυ μας
εχω σκεφτει πολλους κανονες κατα καιρους που προσπαθω να ειναι κοινως αποδεκτοι, συσχτισμους κυριως αναλογα με την τιμη του κομματιου σε σχεση με την τιμη του μεταλλου (που σημαινει οτι το 2 ευρω θα παρεμενε συλλεκτικο, αλλα καποιες λιρες οχι) αλλα... ειναι λιγο δυσκολα εφαρμοσιμοι με την υπαρχουσα πλατφορμα, που σημαινει οτι θα εχουμε μετα πολυ παραπανω δουλεια απο οση θα μπορουμε να βγαλουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2019, 12:23:46 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
dsp
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3432


Προφίλ WWW
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 12:33:05 μμ »

Γιατί θα πρέπει να υπάρχουν τόσα πολλά στεγανά, περιορισμοί και όροι; ... Άλλος θέλει να δώσει 1000 για τρεις " λιριτσες" κ άλλος 1000 για ένα ωραίο σπάνιο κομμάτι, γιατί να είναι μεμπτό είτε το ένα είτε τα άλλο, σημειώνω ότι δεν έχω κάνει ούτε μια πώληση αλλά πάμπολλες αγορές, και έτσι γνώρισα πολλά αξιόλογα άτομα..

αν λες για τους ορους που προτεινε ο  ellinas απο πανω τους προτεινε βασισμενος σε δυο πολυ σημαντικους πυλωνες με τους οποιους συμφωνω:

Α) ενισχυση του συλλεκτικου χαρακτηρα του σάιτ και
Β) ασφαλεια των μελων και του σάιτ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 07, 2019, 12:33:36 μμ από dsp » Καταγράφηκε

εδώ προσέχεις να μαθαίνεις και μαθαίνεις να προσέχεις
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 01:10:23 μμ »

Το πήγαμε... το πήγαμε...

Τελικά θα κάνουμε έστω δοκιμαστικά την "24ωρη" δημοπρασία χωρίς περιορισμούς και πάνω τελείες και αστερίσκους (πχ να τελειώνει με όριο χρόνου, όπου έτσι αλλοιώνεται το σκεπτικό της "24ωρης").

(Δεν καταλαβαίνω από ποιον/ποιους πρέπει να ληφθεί η απόφαση του "δοκιμαστικού" και γιατί το αναμασάμε. Θα μας "πέσουν" οι μετοχές εάν το δοκιμάσουμε ή θα μας επιτεθούν οι τούρκοι;)...

"Απορία ψάλτου βήξ"  Αναποφασιστικότητα 
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 01:46:08 μμ »

Συγνώμη κύριοι αλλά μπορώ να ρωτήσω κάτι? Γιατί θα πρέπει να υπάρχουν τόσα πολλά στεγανά, περιορισμοί και όροι; Αυτοί τη στιγμή υπάρχουν 10339 εγγεγραμμένα μέλη, γιατί πρέπει να βάζετε ταμπέλες; Γιατί να απαγορεύεται το ένα και να επιτρέπεται το άλλο; Άλλος θέλει να δώσει 1000 για τρεις " λιριτσες" κ άλλος 1000 για ένα ωραίο σπάνιο κομμάτι, γιατί να είναι μεμπτό είτε το ένα είτε τα άλλο, σημειώνω ότι δεν έχω κάνει ούτε μια πώληση αλλά πάμπολλες αγορές, και έτσι γνώρισα πολλά αξιόλογα άτομα..
Αν η αναφορά σου είναι για μένα θα σου πω μόνο ένα .........έχεις ΔΙΚΙΟ!!!!
Είμαι υπέρ της ελευθερίας διακίνησης συλλεκτικών και όχι μόνο προιόντων.Απλά επειδή παραπάνω αναφέρθησαν κάποιες σκέψεις θέλησα να δώσω το στίγμα ότι αν πράγματι κάποια πράγματα αποτελούν τροχοπέδη για την εξέλιξη(ως προς το καλύτερο)του στεκιού υπάρχουν λύσεις.Έβαλα κάποιες προτάσεις αν δεν κάνουν τις πετάμε στην άκρη και συζητούμε άλλες.Μακριά οι ταμπέλες απο μένα!!!
Καταγράφηκε
gandalf43
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 54


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 07, 2019, 02:05:30 μμ »

Συγνώμη κύριοι αλλά μπορώ να ρωτήσω κάτι? Γιατί θα πρέπει να υπάρχουν τόσα πολλά στεγανά, περιορισμοί και όροι; Αυτοί τη στιγμή υπάρχουν 10339 εγγεγραμμένα μέλη, γιατί πρέπει να βάζετε ταμπέλες; Γιατί να απαγορεύεται το ένα και να επιτρέπεται το άλλο; Άλλος θέλει να δώσει 1000 για τρεις " λιριτσες" κ άλλος 1000 για ένα ωραίο σπάνιο κομμάτι, γιατί να είναι μεμπτό είτε το ένα είτε τα άλλο, σημειώνω ότι δεν έχω κάνει ούτε μια πώληση αλλά πάμπολλες αγορές, και έτσι γνώρισα πολλά αξιόλογα άτομα..
Αν η αναφορά σου είναι για μένα θα σου πω μόνο ένα .........έχεις ΔΙΚΙΟ!!!!
Είμαι υπέρ της ελευθερίας διακίνησης συλλεκτικών και όχι μόνο προιόντων.Απλά επειδή παραπάνω αναφέρθησαν κάποιες σκέψεις θέλησα να δώσω το στίγμα ότι αν πράγματι κάποια πράγματα αποτελούν τροχοπέδη για την εξέλιξη(ως προς το καλύτερο)του στεκιού υπάρχουν λύσεις.Έβαλα κάποιες προτάσεις αν δεν κάνουν τις πετάμε στην άκρη και συζητούμε άλλες.Μακριά οι ταμπέλες απο μένα!!!
Όχι αγαπητέ μου απλά έλαβα αφορμή από τα λεγόμενά σου γιατί και από παλιότερες συζητήσεις μου δίνεται η αίσθηση ότι ο "επενδυτής" αντιμετωπίζεται σαν μίασμα... Συμφωνώ απόλυτα ότι οι ταμπέλες είναι άσχημο πράγμα, και φυσικά σαφώς και προέχει η ασφάλεια κ η αξιοπιστία
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 08, 2019, 08:50:03 πμ »

Το δοκιμαστικό θα γίνει;

(οι τούρκοι μας προλάβανε...)
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences