Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 01:16:12 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΦΟΙΝΙΞ 1828  (Αναγνώστηκε 21085 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« στις: Ιούλιος 16, 2012, 05:56:29 μμ »

Πωλειται φοινικας 1828, κατασταση κατα την γνωμη μου VF, χωρις ομως να θελω να επηρεασω κανεναν. Το νομισμα ειναι γνησιοτατο (το ζυγισα προχειρα στην ζυγαρια τσεπης μου που ζυγιζει μεχρι 1 δεκαδικο, βγηκε 4,2 γραμμαρια). Εχει ομορφο γκριζο χρωμα, δεν εχει χτυπηματα καθολου στα δοντακια η στην στεφανη, κανενα χτυπημα, το μονο του αρνητικο ειναι οτι ειναι μετριας καταστασης και οχι απιαστο  Μεγάλο χαμόγελο Οποιος ενδιαφερεται, μπορει να το δει και να το ελεγξει απο κοντα, ειναι πραγματικα πολυ ομορφο. Τιμη 980 ευρω και δωρο τα μεταφορικα (εαν τυχον σταλει αντικαταβολη).
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 16, 2012, 05:59:53 μμ »

Ζητω συγνωμη που η 2η φωτο ειναι μικροτερη αλλα δεν μου την ανεβαζε. Αν και ειναι ιδιες διαστασεις  Οποιος θελει ας μου στειλει το εμαιλ του να του στειλω μεγαλες
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 17, 2012, 04:18:02 μμ »

Πουληθηκε! Ευχαριστω πολυ! Το θεμα μπορει να κλεισει.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #3 στις: Ιούλιος 17, 2012, 05:46:40 μμ »

ο φοινικας αυτός ειναι ψεύτικος.

Είναι κοπια πιτσιρίκο.

Για του λόγου το αληθές στείλτο στην PCGS

πρεπει να προσεχουμε τι πουλάμε αν και είμαι βέβαιος οτι δεν το εκανες εσκεμενα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:25:52 μμ »

 Έκπληξη Το νομισμα πουληθηκε, αν και ο πωλητης ειναι γνωστος εμπορος κανει και δημοπρασιες! Τον εβαλε διπλα σε εναν αλλο γνησιο, τον ζυγισε τον μετρησε! Μου φαινεται απιστευτο. Απο που βγαλατε το συμπερασμα? Αν ισχυει αυτο, αυτος που μου τον πουλησε θα εχει μπελαδες.... ειναι και εμπορος ! Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #5 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:34:54 μμ »

Δηλαδη αυτο που επειγει ειναι να δωσω στον αγοραστη πισω τα χρηματα του και να τον επιστρεψω πισω στον αλλον. Αν μπορειτε απαντηστε μου με σιγουρια να παω αυριο πρωι, δεν θελω να δημιουργηθουν προβληματα απο το πουθενα.
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:39:20 μμ »

Έκπληξη Το νομισμα πουληθηκε, αν και ο πωλητης ειναι γνωστος εμπορος κανει και δημοπρασιες! Τον εβαλε διπλα σε εναν αλλο γνησιο, τον ζυγισε τον μετρησε! Μου φαινεται απιστευτο. Απο που βγαλατε το συμπερασμα? Αν ισχυει αυτο, αυτος που μου τον πουλησε θα εχει μπελαδες.... ειναι και εμπορος ! Κλείσιμο ματιού

Eσυ εισαι ο πωλητης!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καλως ανησυχεις για  τον αγοραστη ......
Εσυ δεν το αγορασες;;;
 Κληρονομια;;;;;
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:41:48 μμ »

Εννοω αυτον που μου τον πουλησε προχθες, εχει καταστημα
Καταγράφηκε
antvou
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 96


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:43:32 μμ »

ο φοινικας αυτός ειναι ψεύτικος.

Είναι κοπια πιτσιρίκο.

Για του λόγου το αληθές στείλτο στην PCGS

πρεπει να προσεχουμε τι πουλάμε αν και είμαι βέβαιος οτι δεν το εκανες εσκεμενα.

κ. Βασίλη κάντε μια ανάλυση να μαθαίνουμε και εμείς οι νέοι.

Έκπληξη Το νομισμα πουληθηκε, αν και ο πωλητης ειναι γνωστος εμπορος κανει και δημοπρασιες! Τον εβαλε διπλα σε εναν αλλο γνησιο, τον ζυγισε τον μετρησε! Μου φαινεται απιστευτο. Απο που βγαλατε το συμπερασμα? Αν ισχυει αυτο, αυτος που μου τον πουλησε θα εχει μπελαδες.... ειναι και εμπορος ! Κλείσιμο ματιού


Eσυ εισαι ο πωλητης!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=3333.msg27942#msg27942
Το νόμισμα το αγόρασε πριν λίγες μέρες. Αυτό εννοει.
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:49:44 μμ »

Έκπληξη Το νομισμα πουληθηκε, αν και ο πωλητης ειναι γνωστος εμπορος κανει και δημοπρασιες! Τον εβαλε διπλα σε εναν αλλο γνησιο, τον ζυγισε τον μετρησε! Μου φαινεται απιστευτο. Απο που βγαλατε το συμπερασμα? Αν ισχυει αυτο, αυτος που μου τον πουλησε θα εχει μπελαδες.... ειναι και εμπορος ! Κλείσιμο ματιού

Eσυ εισαι ο πωλητης!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καλως ανησυχεις για  τον αγοραστη ......
Εσυ δεν το αγορασες;;;
 Κληρονομια;;;;;


Το αγορασα απο καταστημα στο Μοναστηρακι και το πουλησα δυο μερες μετα σε καταστημα στο κεντρο... Μεταπωληση αλλα δεν γνωριζα τιποτα, μου ειπαν και οι δυο γνησιος ωραια λεω προχωραμε...αλλα εφ'οσον ειναι φευτικος θα γινει βεντετα ... θα βαρεσουν κλαρινα!!!
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:52:07 μμ »

Ο Φοινικας και το 20 δρχ 1833 ειναι τα πρωτα νομισματα σε μαιμουδοποιηση καθως ειναι και τα πιο δημοφιλη.

Πρωτο ασημενιο Ελληνικο και πρωτο χρυσο Ελληνικο.

Να αναλυσω τι?
Πιτσιρικο εισαι μικρος για να κανεις τετοια πραματα και προσεχε μην βρεθεις μπλεγμενο καθοτι σε χρησιμοποιουν ως μπροσταρη.

Ο φοινικας ειναι τζουφιος.

Εαν θες πιτσιρικο πολυ ευχαριστως να στον παω Γαλλια για του λογου το αληθές.

Το βαρος πιτσιρικο δεν ειναι κρητιριο γνησιοτητος.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:53:26 μμ »

Έκπληξη Το νομισμα πουληθηκε, αν και ο πωλητης ειναι γνωστος εμπορος κανει και δημοπρασιες! Τον εβαλε διπλα σε εναν αλλο γνησιο, τον ζυγισε τον μετρησε! Μου φαινεται απιστευτο. Απο που βγαλατε το συμπερασμα? Αν ισχυει αυτο, αυτος που μου τον πουλησε θα εχει μπελαδες.... ειναι και εμπορος ! Κλείσιμο ματιού

Eσυ εισαι ο πωλητης!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καλως ανησυχεις για  τον αγοραστη ......
Εσυ δεν το αγορασες;;;
 Κληρονομια;;;;;

εγω ειπα την γνωμη μου ως μελος του φορουμ,εαν θες φερτο να στο παω Γαλλια.
Που τον αγορασες και απο ποιον δεν θελουμε να ξερουμε.


Το αγορασα απο καταστημα στο Μοναστηρακι και το πουλησα δυο μερες μετα σε καταστημα στο κεντρο... Μεταπωληση αλλα δεν γνωριζα τιποτα, μου ειπαν και οι δυο γνησιος ωραια λεω προχωραμε...αλλα εφ'οσον ειναι φευτικος θα γινει βεντετα ... θα βαρεσουν κλαρινα!!!
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:54:09 μμ »

Έκπληξη Το νομισμα πουληθηκε, αν και ο πωλητης ειναι γνωστος εμπορος κανει και δημοπρασιες! Τον εβαλε διπλα σε εναν αλλο γνησιο, τον ζυγισε τον μετρησε! Μου φαινεται απιστευτο. Απο που βγαλατε το συμπερασμα? Αν ισχυει αυτο, αυτος που μου τον πουλησε θα εχει μπελαδες.... ειναι και εμπορος ! Κλείσιμο ματιού

Eσυ εισαι ο πωλητης!!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καλως ανησυχεις για  τον αγοραστη ......
Εσυ δεν το αγορασες;;;
 Κληρονομια;;;;;


Το αγορασα απο καταστημα στο Μοναστηρακι και το πουλησα δυο μερες μετα σε καταστημα στο κεντρο... Μεταπωληση αλλα δεν γνωριζα τιποτα, μου ειπαν και οι δυο γνησιος ωραια λεω προχωραμε...αλλα εφ'οσον ειναι φευτικος θα γινει βεντετα ... θα βαρεσουν κλαρινα!!!

Δυο μερες;;;; Συναισθηματικος τυπος.... Γλώσσα
Φερε σε επαφη τον πωλητη με τον αγοραστη, και εσυ φτιαξε καφεδακι και αραξε Γλώσσα


Υ.Σ Και συ ρε Βασιλη , βαζεις το μπουρλωτο και μετα θες να το στηλεις ταξειδι διακοπες.....
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 17, 2012, 08:54:53 μμ »

Καλο!  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:01:11 μμ »

Μπουρλοτο δεν λετε τιποτα, περα απο την πλακα ο κ. Βασιλης εκανε κατι αψογο, θα μπορουσε να μην ασχοληθει.. Τωρα με την παρεμβαση του θα αποφευχθει μια μεγαλη ανακατοσουρα..
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences