Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 10:34:59 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΦΟΙΝΙΞ 1828  (Αναγνώστηκε 21084 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:03:38 μμ »

Μπουρλοτο δεν λετε τιποτα, περα απο την πλακα ο κ. Βασιλης εκανε κατι αψογο, θα μπορουσε να μην ασχοληθει.. Τωρα με την παρεμβαση του θα αποφευχθει μια μεγαλη ανακατοσουρα..

Τς τς τς αστα αυτα!!! Εντελως μεταξυ μας δεν το κοβω για vf  τσαμπα τοδωσες Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:25:42 μμ »

Ηθικόν δίδαγμα ακόμα και έμποροι τρώνε μπανανόφλουδες  σωστός  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:28:15 μμ »

Σωτήρη  πόσα δίνεις για να το πάρεις εσύ  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Γλώσσα Γλώσσα Γλώσσα Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:41:49 μμ »

Λοιπον ειχα μολις τωρα επικοινωνια με πολυ φιλικο προσωπο του θειου μου υπευθυνο απο το ΣΔΟΕ τμημα καταγγελιων και μου ειπε Πρωτον: Δεν φερεις ΚΑΜΙΑ εθυνη γιατι αυτος που στο αγορασε υποχρεουταν να το ελεγξει και αφου το ελεγξε δικο του το προβλημα και δευτερον: Μετα την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζεται
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:44:26 μμ »

Επισης, εαν παω το παω πισω σε αυτον που το αγορασα ποιος μου λεει οτι θα το δεχθει, αλλα το σημαντικοτερο η ευθυνη ειναι σε αυτον που το αγορασε και το τσεκαρε μιση ωρα, δεν ειναι ηλιθιος να το αγορασει, γνωστης ειναι, δεν δινει κανεις κατασταρικα χωρις ελεγχο. Καλο βραδυ.
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 17, 2012, 09:57:49 μμ »

Οπότε το ΣΔΟΕ  λέει ότι μπορεί κάποιος να πουλάει μαϊμούδες απλά να  μην το ξέρει και δεύτερον ότι για όλα φταίει ο αγοραστής που την πατάει.Οπότε μπορούμε να πουλάμε μαϊμούδες και να λέμε ότι δεν το ξέραμε και όλα μέλι γάλα. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Μαντούση Κυρι
Επισκέπτης
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:03:41 μμ »

Οχι ακριβως. Ο αγοραστης απο την στιγμη που αποδεχθηκε την συναλλαγη ολα ενταξει. Παραστατικο δεν δωθηκε αρα δεν υπαρχουν και αποδειξεις. (Το ιδιο ακριβως θα μπορουσε να μου πει και ο πωλητης σε εμενα). Αφηστε που το νομισμα δεν πρεπει να ειναι κοπια, το εδειξα και σε αλλους εμπορους που ειναι δεκαετιες στο σπορ, απλα δεν θελω να λεω ονοματα, οπως με εχει συμβουλευσει πολυ καλος μου φιλος εμπορος... Βλεπε, ακου σωπα..
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:26:17 μμ »

Αν και δεν πιστεύω ότι το ΣΔΟΕ λέει ότι προανέφερε η κάποιος υπάλληλος του λέει τέτοιες μπαρουφες.Για μένα είναι θέμα ηθικής το να μαθαίνεις ότι σου πούλησαν ένα πλαστό νόμισμα και ότι το μεταπουλά και μετά μαθαίνεις ότι είναι πλαστό και δεν τρέχει τίποτα  αφού το έχεις ξεφορτωθεί εσύ.Πλαστό  ξεπλαστο   το νόμισμα   για μένα έχεις λάθος.Φιλικά  Δημήτρης.
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:35:16 μμ »

Σωκρατη ειλικρινα σε θαυμαζω για το νεαρο της ηλικιας και της επιμονης σου.συνεχισε.τωρα αυτα με το θειο απο το σδοε μονο στο ελλαντα γινονται.παραστατικα 0 αλλα ολοι ειστε καλυμμενοι  Σαρκασμός
δεν ειναι το θεμα αυτο ουτε πιστευω οτι και πλαστος να ειναι εκανες κατι εσκεμμενα.ο φοινικας απο οτι διαβασει σε εσας κτλ εχει διαφορα βαρη οποτε το βαρος δεν ειναι το μονο κριτηριο.....αρα περναμε στο Βασιλη.
Καταρχην να σε ευχαριστησω και επισημα σου ειχα στειλει μνμ πριν κατι μερες αν θυμασαι.....δουλεια δε καναμε (οχι οτι εγινε και τπτ ιδιαιτερο κατι 20ρικα ασημενια πηρα) αλλα απο εσενα εμαθα 2 πραγματα και σε ευχαριστω.μην εμπιστευομαι αγνωστους σε αγνωστα μερη και να μη νομιζω οτι θα βρω κανα θησαυρο και οτι οι αλλοι ειναι χαζοι (ειδικα αν ειναι και χρονια στη πιατσα).
Απο κει και περα αν εχεις την καλωσυνη και το χρονο πες μας 2-3 πραγματα για το απο που διακρινεις οτι ειναι πλαστο για να μαθαινουμε.εμενα πχ μου φαινεται πολυ καλοχαραγμενο.απο δυσπιστια ισως?
θα περασουν χρονια να παρω τετοιο/
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 17, 2012, 10:35:28 μμ »

Στο λέω αυτό γιατί και εγώ έκανα μια λάθος αγορά( όχι πλαστά ) τα μεταπούλησα  αναγνώρισα το λάθος μου και το διόρθωσα.Αν και δεν  έχω διορθώσει απόλυτα σε ένα μέλος του φόρου ακόμα Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 17, 2012, 10:47:05 μμ από dimitris1980 » Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 17, 2012, 11:54:09 μμ »

Απ' όσο γνωρίζω η περιμετρική οδόντωση στους Φοίνικες είναι σημείο που μπορεί κανείς να "τσεκάρει" τη γνησιότητα του νομίσματος.
Στους γνήσιους η οδόντωση είναι ανομοιόμορφη και δύσκολα αντιγράφεται.
Το βάρος όπως είπε και ο Βασιλάκης "παίζει" μέχρι και μισό γραμμάριο στους γνήσιους.
Βασιλάκη πρέπει να μας πεις τι είδες στα πεδία που σε παραξένεψε για να μαθαίνουμε και οι υπόλοιποι γιατί εγώ προσωπικά από τις φωτογραφίες του Σωκράτη δεν μπόρεσα να καταλήξω σε συμπέρασμα.
  
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2012, 12:25:33 πμ από pepos » Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 18, 2012, 07:15:42 πμ »

εχει περιεργη πατινα
Καταγράφηκε
γιαννηςτ
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 56


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 18, 2012, 12:32:14 μμ »

οι γνησιοι φοινικες,οπως ειπε και ο ηλιας και ο αναργυρος,εχουν αυτες τις διαφορες,συν πολλες αλλες στην χαραξη.απο τις διαφορες κοπιες που κυκλοφορουν στο εμποριο,η οδοντωση,συν την περιφερεια,σταυρο,και δυο τρια αλλα σημεια,ειναι τα σηματα κατατεθεν που λεμε,για την αναγνωριση.ο πιο ομορφος γνησιος,που εχει περασει απο τα χερια μου,δυστηχως ηταν βουλωμενος σε σημειο που δεν ειχε πειραξει θεμα του πεδιου,και τον εδωσα σχεδον τσαμπα,σε φιλο μου εμπορο.ηταν πανεμορφος που θα προτιμουσα τον βουλωμενο,απο αυτον που εχω τωρα,και τον εχω πληρωσει ουρανιο,για να μην λεμε χρυσο!χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #28 στις: Ιούλιος 18, 2012, 01:14:03 μμ »

Ρε παιδια το νομισμα φωναζει,με τετοιο ρελιεφ (ψευτικο)μσ68 θα επρεπε να ειναι,δεν ειναι παρακεντρος ,η γραφη ειναι χοντροκομενη και το φωναζει.

Στο λεει μονος του,ειμαι τζουφιος.

Εγω μιλησα για να μην βρει κανα διαολο ο Σωκρατης που ειναι και μικρο παιδι.

Φανταζεσται αυτος που τον πηρε να μου τον εφερνε για σλαμπ και να γυρνουσε φορτζερυ??

Τι θα γινοταν με τον πιτσιρικο??

Εγω δεν ξερω τι λεει η εφορια και ο μπαρμπας του Σωκρατη,ξερω ομως οτι η ασφαλεια εχει τμημα παραχαραξης ,απιστιας και απατης και τα του τυπου με την απομακρυνση απο το ταμειο ουδεν λαθος αναγνωριζετε δεν ισχυουν στο 8 οροφο της Αλεξανδρας ,που απο την πολυ καρπαζια θα φτασουμε μεχρι και τον Γρηγορη το Χατζηπυροβολιστη.

Αγαπουλα την κουκουλα.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
diaylosark
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 795



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούλιος 18, 2012, 01:58:24 μμ »

Πραγματικα εχει ενδιαφερον το θεμα,αν ειναι κοπια ειναι τελεια,κρινω φυσικα μονο απο την φωτογραφιση και διαστασεις και γενικοτερες αποστασεις μεταξυ ολων των σημειων του πεδιου,αν ο πρωτος που αναρτω ειναι γνησιος ε... τοτε υπαρχει θεμα...δηλαδη ισως και ο αλλος ειναι γνησιος, οποιος εχει δυνατοτητα να τους τυπωσει σε διαφανεια και να βαλει τον ενα επανω στον αλλο ισως δεν δει διαφορες εκτως απο την διαφορετικη κατασταση,φυσικα δεν ισχυριζωμαι απολυτα τιποτα ,δειτε ομως
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 18, 2012, 02:55:20 μμ από diaylosark » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences