Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 06:53:13 μμ
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Υπεραξία  (Αναγνώστηκε 96154 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #90 στις: Μάιος 27, 2012, 08:00:50 μμ »

Βρε ξαδερφε? Ποσο θα σου παρει και σενα να καταλαβεις οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που αναφερεις εχουν 30,000 πχ και δεν θελουν να κανουν συλλογη αλλα να προστατεψουν τα λεφτα τους??
Ποσο θα σου παρει να καταλαβεις οτι οι περισσοτεροι που ασχολουντε με το Ελληνικο νομισμα ζητημα ειναι να μπορουν να διαθεσουν 100-300 ευρω τον μηνα για την συλλογη τους??
Και εσυ καθεσε και τους μιλας για επενδυση του αφρου ενος νομισματος 25 και 40 χιλιαρικα??
Ειπα και τις προαλλες : Κοιτα τα λογια σου να εναρμονιζωνται με τα εργα σου και μετα προσπαθησε να πεισεις καποιους να ασχοληθουν με αυτα που τους πατροναρεις!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #91 στις: Μάιος 27, 2012, 08:02:38 μμ »

Το ταληρο του 1930 είναι άστοχο παράδειγμα γιατί έπεσε σακί στην αγορά.  Πριν απο αυτο, ένα σωστό ακυκλοφορητο δεν βρισκόταν με τίποτα!  Απο την άλλη κάποια ακυκλοφορητα κοινά κομμάτια είχαν πιάσει υπερβολικες τιμές ενώ σπανιωτιτες πάτο.  Είναι σαν να αγοράζεις μετοχές.  Δεν είναι όλες ίδιες.  Ούτε είναι όλοι οι επενδυτές ίδιοι.  Οι 9 χάνουν ο ένας κερδίζει.  Μου ζητάνε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ πλέον καλά κομμάτια.  Δεν δίνω τίποτα ποια.  Αντιθέτως μαζεύω ότι έχει μείνει ποια στην αγορά.  Μην ξεχνάτε ότι το 40% της ζήτησης για καλά νομισματα έρχεται απο το εξωτερικό.  Χρυσό δεν ακουμπαω και ας ανεβει.  
Καταγράφηκε

pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #92 στις: Μάιος 27, 2012, 08:04:10 μμ »

ο αιρετικος εχει λιγα αλλα καλα κοματακια.

Οπως τα δικα του αυτης της κατηγοριας εχουν πεσει και τα δικα μου και ολων.Και λοιπον τι??Θα δεις αιρετικε σε βαθος χρονου εαν εισαι χαμενος η κερδισμενος.Επι του παροντος να χαιρεσαι τα ομορφα νομισματα σου γιατι τετοια εχεις!
Εδω ρε αλλοι αγοραζουν λιρες με βαρος 7.94 στα 300 ευρο Απορία?Αν ειναι δυνατον δηλαδη.

Ελληνες αγοραζουν εγκλεζικα χρεπια στο μαξιμουν της τιμης τους αντι της χωρας τους που μονον λογο τιραζ και μονον ειναι σπανια εκ φυσεως.

μαλιασε η γλωσα μου
Σωστός Βασιλάκη.
Παπιγιόν δεν είχες σήμερα, αλλά απάντησες πολύ σωστά σε αυτούς που κατέκριναν το σλαμπάρισμα.
Να ξέρει ο άλλος τι ψωνίζει, όχι να το πληρώνει ακυκλοφόρητο και να είναι εξαιρετικό όπως πριν 15-20 χρόνια.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #93 στις: Μάιος 27, 2012, 08:05:25 μμ »

Βρε ξαδερφε? Ποσο θα σου παρει και σενα να καταλαβεις οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που αναφερεις εχουν 30,000 πχ και δεν θελουν να κανουν συλλογη αλλα να προστατεψουν τα λεφτα τους??
Ποσο θα σου παρει να καταλαβεις οτι οι περισσοτεροι που ασχολουντε με το Ελληνικο νομισμα ζητημα ειναι να μπορουν να διαθεσουν 100-300 ευρω τον μηνα για την συλλογη τους??
Και εσυ καθεσε και τους μιλας για επενδυση του αφρου ενος νομισματος 25 και 40 χιλιαρικα??
Ειπα και τις προαλλες : Κοιτα τα λογια σου να εναρμονιζωνται με τα εργα σου και μετα προσπαθησε να πεισεις καποιους να ασχοληθουν με αυτα που τους πατροναρεις!!
Με τον χρυσό πως προστατεύεις τα λεφτά σου?  Έχει σταθερή τιμη?
Καταγράφηκε

pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #94 στις: Μάιος 27, 2012, 08:05:52 μμ »

Το ταληρο του 1930 είναι άστοχο παράδειγμα γιατί έπεσε σακί στην αγορά.  Πριν απο αυτο, ένα σωστό ακυκλοφορητο δεν βρισκόταν με τίποτα!  Απο την άλλη κάποια ακυκλοφορητα κοινά κομμάτια είχαν πιάσει υπερβολικες τιμές ενώ σπανιωτιτες πάτω.  Είναι σαν να αγοράζεις μετοχές.  Δεν είναι όλες ίδιες.  Ούτε είναι όλοι οι επενδυτές ίδιοι.  Οι 9 χάνουν ο ένας κερδίζει.  Μου ζητάνε ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ πλέον καλά κομμάτια.  Δεν δίνω τίποτα ποια.  Αντιθέτως μαζεύω ότι έχει μείνει ποια στην αγορά.  Μην ξεχνάτε ότι το 40% της ζήτησης για καλά νομισματα έρχεται απο το εξωτερικό.  Χρυσό δεν ακουμπαω και ας ανεβει.  
Εύγε Δημήτριε τα είπες όλα.
Πεντάρα 82 πόσο; Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #95 στις: Μάιος 27, 2012, 08:09:21 μμ »

Το θεμα φιλε μου ΔΕΝ ειναι αν θα πουλησω η οχι, αλλα αν περιμενα 1 χρονο αργοτερα θα αγοραζα τα διπλασια νομισματα απο οτι τοτε.
Αλλα το θεμα μας δεν ειναι αν εμεις κανουμε συλλογη η επενδυση. Το θεμα ειναι οτι υποστηριξες οτι αγοραζοντας καλα νομισματα δε χανεις τα λεφτα σου. Και επιμενεις ξεροκεφαλα παρολλα τα παραδειγματα, και μετα το γυρνας οτι κανεις συλλογη. Και συμφωνεις και με τον dpodaras που ουσιαστικα ειπε αυτο που ειπα εγω, οτι το νομισμα ειναι μετοχη.
Δε συννενοουμαστε.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #96 στις: Μάιος 27, 2012, 08:16:27 μμ »

Το θεμα φιλε μου ΔΕΝ ειναι αν θα πουλησω η οχι, αλλα αν περιμενα 1 χρονο αργοτερα θα αγοραζα τα διπλασια νομισματα απο οτι τοτε.
Αλλα το θεμα μας δεν ειναι αν εμεις κανουμε συλλογη η επενδυση. Το θεμα ειναι οτι υποστηριξες οτι αγοραζοντας καλα νομισματα δε χανεις τα λεφτα σου. Και επιμενεις ξεροκεφαλα παρολλα τα παραδειγματα, και μετα το γυρνας οτι κανεις συλλογη. Και συμφωνεις και με τον dpodaras που ουσιαστικα ειπε αυτο που ειπα εγω, οτι το νομισμα ειναι μετοχη.
Δε συννενοουμαστε.
Εννοείτε ότι θέλει λογική.  Δεν μπορείς να δίνεις ότι λεφτά να ναι και να ψωνιζεις οτιδήποτε.  Τότε δεν φταιει η κρίση της χώρας αλλα η κακή κρίση του συλλέκτη.  Μην συζητάμε τα αυτονόητα.
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #97 στις: Μάιος 27, 2012, 08:17:46 μμ »

Δημητρη ξερω πως ο καθε σου λογως ειναι μετρημενος και πολλες φορες θες να <μπαλωσεις> καταστασεις , αλλα η φωτια που αναψε ο ξαδερφος πιστεψε με δεν σβηνει εαν δεν σταματηση!!
Αναφερθηκα προχτες στον Καποδιστρια και βγηκες να πεις την αποψη σου.
Σε ξαναρωτω : Καποτε ο ΓιαννηςΤ ειπε και ειναι γραμμενο στο φορουμ : Καποτε στην ΠΝΕ εβγαιναν ρεταλια-χαμηλης καταστασης-λιωσμενοι Καποδιστριες και εξαφανιζωταν στα 150 ευρω
Σημερα τους βρισκεις με 50-70 !!
Μιλησες για σπασιμο δυο μεγαλων συλλογων να το αιτιολογησεις.
Εμεις οι καημενοι τις επαρχιας ως συνηθως ιδεαν δεν εχουμε για σπασιμο συλλογων ιδεαν δεν εχουμε για να παρουμε κανενα καλο κομματι Κλείσιμο ματιού
Οπως αναφερες παραπανω η πηγη για εμας ειναι το εξωτερικο , αλλα και εκει εαν χτυπησουμε εναν Καποδιστρια συνηθως οι Αθηναιοι τον πανε στον Θεο για να τον κερδισουμε (Βλεπε 262 πχ δικια μου πλεον)
Εαν εγω βγω αυριο να την πουλησω και οι αγοραστες ειναι Αθηναιοι θα παρω ξερεις τι , , , , (ενοητε οτι δεν την εχω για πουλημα στα σοβαρα)
Μιλατε για επενδυση νομισματων Ελληνικων, υπαρχει περιπτωση να αγορασω μονολεπτο του Καποδιστρια 200 ευρω απο Αθηνα?? Οχι!! 300-350 ευρω δινετε ταβανι!!
Πες πως το αγορασα , υπαρχει περιπτωση εγω να το πουλησω 250 μετα? Οχι , θα θελησουν να μου το φανε για 100-150!!
Γιαυτο λεω οσοι δεν εχετε νεφρα να κανετε το κεφι σας με Ελληνικα νομισματα μην ασχοληστε!!
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #98 στις: Μάιος 27, 2012, 08:19:23 μμ »

Το θεμα φιλε μου ΔΕΝ ειναι αν θα πουλησω η οχι, αλλα αν περιμενα 1 χρονο αργοτερα θα αγοραζα τα διπλασια νομισματα απο οτι τοτε.
Αλλα το θεμα μας δεν ειναι αν εμεις κανουμε συλλογη η επενδυση. Το θεμα ειναι οτι υποστηριξες οτι αγοραζοντας καλα νομισματα δε χανεις τα λεφτα σου. Και επιμενεις ξεροκεφαλα παρολλα τα παραδειγματα, και μετα το γυρνας οτι κανεις συλλογη. Και συμφωνεις και με τον dpodaras που ουσιαστικα ειπε αυτο που ειπα εγω, οτι το νομισμα ειναι μετοχη.
Δε συννενοουμαστε.
Αν διαβάσεις καλά τα εύκολα είναι μετοχή, τα δύσκολα και δυσεύρετα είναι άλλη ιστορία.
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #99 στις: Μάιος 27, 2012, 08:20:57 μμ »

Δημητρη ξερω πως ο καθε σου λογως ειναι μετρημενος και πολλες φορες θες να <μπαλωσεις> καταστασεις , αλλα η φωτια που αναψε ο ξαδερφος πιστεψε με δεν σβηνει εαν δεν σταματηση!!
Αναφερθηκα προχτες στον Καποδιστρια και βγηκες να πεις την αποψη σου.
Σε ξαναρωτω : Καποτε ο ΓιαννηςΤ ειπε και ειναι γραμμενο στο φορουμ : Καποτε στην ΠΝΕ εβγαιναν ρεταλια-χαμηλης καταστασης-λιωσμενοι Καποδιστριες και εξαφανιζωταν στα 150 ευρω
Σημερα τους βρισκεις με 50-70 !!
Μιλησες για σπασιμο δυο μεγαλων συλλογων να το αιτιολογησεις.
Εμεις οι καημενοι τις επαρχιας ως συνηθως ιδεαν δεν εχουμε για σπασιμο συλλογων ιδεαν δεν εχουμε για να παρουμε κανενα καλο κομματι Κλείσιμο ματιού
Οπως αναφερες παραπανω η πηγη για εμας ειναι το εξωτερικο , αλλα και εκει εαν χτυπησουμε εναν Καποδιστρια συνηθως οι Αθηναιοι τον πανε στον Θεο για να τον κερδισουμε (Βλεπε 262 πχ δικια μου πλεον)
Εαν εγω βγω αυριο να την πουλησω και οι αγοραστες ειναι Αθηναιοι θα παρω ξερεις τι , , , , (ενοητε οτι δεν την εχω για πουλημα στα σοβαρα)
Μιλατε για επενδυση νομισματων Ελληνικων, υπαρχει περιπτωση να αγορασω μονολεπτο του Καποδιστρια 200 ευρω απο Αθηνα?? Οχι!! 300-350 ευρω δινετε ταβανι!!
Πες πως το αγορασα , υπαρχει περιπτωση εγω να το πουλησω 250 μετα? Οχι , θα θελησουν να μου το φανε για 100-150!!
Γιαυτο λεω οσοι δεν εχετε νεφρα να κανετε το κεφι σας με Ελληνικα νομισματα μην ασχοληστε!!

Αυτά τα spread πάντα παίζανε με το ελληνικο νόμισμα.  It comes with the territory!
Καταγράφηκε

pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #100 στις: Μάιος 27, 2012, 08:23:07 μμ »

Δημητρη ξερω πως ο καθε σου λογως ειναι μετρημενος και πολλες φορες θες να <μπαλωσεις> καταστασεις , αλλα η φωτια που αναψε ο ξαδερφος πιστεψε με δεν σβηνει εαν δεν σταματηση!!
Αναφερθηκα προχτες στον Καποδιστρια και βγηκες να πεις την αποψη σου.
Σε ξαναρωτω : Καποτε ο ΓιαννηςΤ ειπε και ειναι γραμμενο στο φορουμ : Καποτε στην ΠΝΕ εβγαιναν ρεταλια-χαμηλης καταστασης-λιωσμενοι Καποδιστριες και εξαφανιζωταν στα 150 ευρω
Σημερα τους βρισκεις με 50-70 !!
Μιλησες για σπασιμο δυο μεγαλων συλλογων να το αιτιολογησεις.
Εμεις οι καημενοι τις επαρχιας ως συνηθως ιδεαν δεν εχουμε για σπασιμο συλλογων ιδεαν δεν εχουμε για να παρουμε κανενα καλο κομματι Κλείσιμο ματιού
Οπως αναφερες παραπανω η πηγη για εμας ειναι το εξωτερικο , αλλα και εκει εαν χτυπησουμε εναν Καποδιστρια συνηθως οι Αθηναιοι τον πανε στον Θεο για να τον κερδισουμε (Βλεπε 262 πχ δικια μου πλεον)
Εαν εγω βγω αυριο να την πουλησω και οι αγοραστες ειναι Αθηναιοι θα παρω ξερεις τι , , , , (ενοητε οτι δεν την εχω για πουλημα στα σοβαρα)
Μιλατε για επενδυση νομισματων Ελληνικων, υπαρχει περιπτωση να αγορασω μονολεπτο του Καποδιστρια 200 ευρω απο Αθηνα?? Οχι!! 300-350 ευρω δινετε ταβανι!!
Πες πως το αγορασα , υπαρχει περιπτωση εγω να το πουλησω 250 μετα? Οχι , θα θελησουν να μου το φανε για 100-150!!
Γιαυτο λεω οσοι δεν εχετε νεφρα να κανετε το κεφι σας με Ελληνικα νομισματα μην ασχοληστε!!

Αυτά τα spread πάντα παίζανε με το ελληνικο νόμισμα.  It comes with the territory!
Αθάνατος Έλληνας
Καταγράφηκε
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #101 στις: Μάιος 27, 2012, 08:27:38 μμ »

Παιδιά, νομίζω ότι όσοι ασχολούμαστε σήμερα με τα νομίσματα μοιραζόμαστε σε τρεις κατηγορίες: τους συλλέκτες, τους επενδυτές και τους εμπόρους, χωρίς να σημαίνει ότι κάποιος δεν ανήκει σε δύο ή και στις τρεις κατηγορίες. Αν κρίνω από τον εαυτό μου ανήκω στις δύο πρώτες. Σαν συλλέκτης όταν αγοράζω ένα νόμισμα που μου αρέσει δε νοιάζομαι αν θα ανεβεί ή θα κατεβεί η τιμή του. Δε θεωρώ ότι είμαι χαμένος ή κερδισμένος. Αγόρασα πριν λίγο καιρό το ΟΧΙ του 1990 με βάρος περίπου ίσο σαν της λίρας, λιγότερο χρυσό μέσα και πενταπλάσια αξία. Αν πέσει η τιμή του θα κάτσω να σκάσω; Αφού το αγόρασα γιατί μ' αρέσει. Αν πάλι ανέβει θα χαρώ; Όχι βέβαια αφού δεν έχω σκοπό να το πουλήσω. Το ίδιο έκανα και με μία δραχμή του 1873. Σαν επενδυτής όμως λειτουργώ διαφορετικά. Εκεί δεν κοιτάω τι μ' αρέσει ούτε την ποιότητα. Οι πιο πολλοί Έλληνες είναι όμως επενδυτές και σκέφτονται πως να διασφαλίσουν τα λίγα χρήματά τους από ενδεχόμενη χρεωκοπία. Παίρνουν μόνο λίρες γιατί μόνο αυτές ξέρουν και πιστεύουν ότι σε μια δύσκολη στιγμή θα τις ρευστοποιήσουν στην τράπεζα. Νομίζω ότι κάτω απ' αυτό το πρίσμα πρέπει να δούμε το όλο θέμα.
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #102 στις: Μάιος 27, 2012, 08:30:52 μμ »

Βρε ξαδερφε? Ποσο θα σου παρει και σενα να καταλαβεις οτι οι περισσοτεροι απο αυτους που αναφερεις εχουν 30,000 πχ και δεν θελουν να κανουν συλλογη αλλα να προστατεψουν τα λεφτα τους??
Ποσο θα σου παρει να καταλαβεις οτι οι περισσοτεροι που ασχολουντε με το Ελληνικο νομισμα ζητημα ειναι να μπορουν να διαθεσουν 100-300 ευρω τον μηνα για την συλλογη τους??
Και εσυ καθεσε και τους μιλας για επενδυση του αφρου ενος νομισματος 25 και 40 χιλιαρικα??
Ειπα και τις προαλλες : Κοιτα τα λογια σου να εναρμονιζωνται με τα εργα σου και μετα προσπαθησε να πεισεις καποιους να ασχοληθουν με αυτα που τους πατροναρεις!!
Γιώργο άλλαξε όνομα από Στέκι Συλλεκτών σε Στέκι Επενδυτών. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
pepos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2199


Ο Τολμών Νικά


Προφίλ
« Απάντηση #103 στις: Μάιος 27, 2012, 08:32:00 μμ »

Παιδιά, νομίζω ότι όσοι ασχολούμαστε σήμερα με τα νομίσματα μοιραζόμαστε σε τρεις κατηγορίες: τους συλλέκτες, τους επενδυτές και τους εμπόρους, χωρίς να σημαίνει ότι κάποιος δεν ανήκει σε δύο ή και στις τρεις κατηγορίες. Αν κρίνω από τον εαυτό μου ανήκω στις δύο πρώτες. Σαν συλλέκτης όταν αγοράζω ένα νόμισμα που μου αρέσει δε νοιάζομαι αν θα ανεβεί ή θα κατεβεί η τιμή του. Δε θεωρώ ότι είμαι χαμένος ή κερδισμένος. Αγόρασα πριν λίγο καιρό το ΟΧΙ του 1990 με βάρος περίπου ίσο σαν της λίρας, λιγότερο χρυσό μέσα και πενταπλάσια αξία. Αν πέσει η τιμή του θα κάτσω να σκάσω; Αφού το αγόρασα γιατί μ' αρέσει. Αν πάλι ανέβει θα χαρώ; Όχι βέβαια αφού δεν έχω σκοπό να το πουλήσω. Το ίδιο έκανα και με μία δραχμή του 1873. Σαν επενδυτής όμως λειτουργώ διαφορετικά. Εκεί δεν κοιτάω τι μ' αρέσει ούτε την ποιότητα. Οι πιο πολλοί Έλληνες είναι όμως επενδυτές και σκέφτονται πως να διασφαλίσουν τα λίγα χρήματά τους από ενδεχόμενη χρεωκοπία. Παίρνουν μόνο λίρες γιατί μόνο αυτές ξέρουν και πιστεύουν ότι σε μια δύσκολη στιγμή θα τις ρευστοποιήσουν στην τράπεζα. Νομίζω ότι κάτω απ' αυτό το πρίσμα πρέπει να δούμε το όλο θέμα.
Πολύ σωστή τοποθέτηση.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #104 στις: Μάιος 27, 2012, 08:39:03 μμ »

ειρηνη υμιν.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
Σελίδες: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 24
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences