Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 06:14:48 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: COLLECTORS EXPO 2016  (Αναγνώστηκε 16598 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 06, 2016, 09:14:16 μμ »

Ευχαριστώ Λεωνίδα.
Καταγράφηκε
Impact
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 08, 2016, 01:01:02 μμ »

Να ενημερωσω κι εγω με τη σειρα μου οτι θα παρευρισκομαι στην εκθεση  μονο το Σαββατο στον παγκο μαζι με το Λεωνιδα (LTZORTZAK). Θα εχουμε στη διαθεση σας τους ελληνικους καταλογους χαρτονομισματων, τους οποιους θα μπορειτε να αποκτησετε επι τοπου και θα ειναι μεγαλη μου χαρα να γνωριστουμε με οσα περισσοτερα μελη απο το Στεκι.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 08, 2016, 01:33:48 μμ »

να φερεις και 2 χαρτια απο τα καλα απο αυτα που δυσκολα θα ξαναδουμε ωστε να τα βαλεις στην βιτρινα  για να δουνε τα παιδια
Καταγράφηκε

Impact
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 152


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 08, 2016, 03:07:14 μμ »

οκ, εγινεεεε!!
Καταγράφηκε
Stratis76
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 09, 2016, 09:37:18 πμ »

Kαλημέρα.
Θα υπάρχουν στην έκθεση και στρατιωτικά μετάλλια;
Eαν κάποιος δεν έχει πρόσκληση δεν μπαίνει ή υπάρχει εισιτήριο και με ποιό κόστος;
Ευχαριστώ.  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 09, 2016, 09:46:59 πμ »

πιθανον δεν γνωριζω ξερω οτι θα ειναι πολλες κατηγοριες εκτος απο νομισματα χαρτονομισματα οπως αυτοκινητα μηχανες κτλπ

το εισητηριο ειναι 5 ευρω

σημερα εκλεισα και την τελευταια προσκληση για δωραν εισοδο
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 10, 2016, 10:07:56 μμ »

ενα σκονακι του τι θα συναντησει καποιος εκτος απο νομισματα
Καταγράφηκε

dca$h
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 997


Ποτε μην κανεις αυτο που δεν θελεις να σου κανουν


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 11, 2016, 09:19:13 μμ »

Πηγε κανεις απο εδω στη εκθεση να μας πει εντυπωσεις? ή παραλια? Μεγάλο χαμόγελο
Απο νοισματα - χαρτονομισματα - μεταλια -τοκεν (γενικα δηλ Κλείσιμο ματιού) εχει ποικιλια? τιμες?  πανγκους ελληνες ή και ξενοι?
Αντε να ακουσουμε αποψεις
Καταγράφηκε

m42b18 isT
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 11, 2016, 10:37:58 μμ »

+1 Δεν προλαβα σημερα, λεω να παω αυριο κυριοι. Οι εντυπωσεις σας θα μας ηταν πολυτιμες!
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 11, 2016, 11:37:51 μμ »

αρκετα πραγματα νομισμαατα χαρτονομισματα ,γραμματοσημα, ενδιαφεροντα αυτοκινητα ,καθως κ αλλα πραγματα οπως πινακες αντικες κ αλλα



απο εκει κ περα ο καθε ενας οτι πιστευει εμενα μου αρεσε
Καταγράφηκε

Andarillo
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6



Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 12, 2016, 04:33:12 μμ »

Απογοήτευση με κανα-δυο φωτείνα σημεία!

Αυτή η πρόταση αντικατοπρίζει την γενική
Εντύπωση που μουκανε η έκθεση.
Κατάρχήν, πήγα σαββάτο κατα τις 13:00 και βρήκαμε 10!!  σταντ με συλλεκτικά με τιμές στα περισσότερα καπέλο +20% τιμής που θα ταπαιρνες απτο στέκι. Τωρα δεν ξέρω αν θα ρίξαν τις τιμες αργότερα. Π.χ νόμισμα που φέυγει 450-500  μου ζήτησαν 680!!!!!!

Σχετικά με τα αυτοκίνητα ήταν στα θετικά της διοργάνωσης απλά εγώ προσωπικά θα πήγαινα στο μουσείο αυτολινήτου στο κέντρο που έχει και πολλά εκθέματα και έχει τουλάχιστον αιρ κοντίσιον.
Στα άλλα προβλήματα δεν βρήκα πουθενά να αγοράσω μια μπύρα ή ενα νερο. Ρωτώντας τους εκθέτες μου είπαν οτι προς το παρών παραγγέλνουν ντελίβερι και
Κάποια στιγμή θα ανοίξουν και σταντ με νερα/κτλ.
Το 5ευρω δεν το κλαίω γιατι ευτυχώς ήταν ένα παλικάρι (οχι έμπορας προφανώς) με φοβερη συλλογη με μετάλεια παράσημα κτλ στο βάθος με τιμές λογικές και σπάνια κομμάτια όπως επίσης και μία κυρία δίπλα του που είχε λογικές τιμές.
Δεν ξέρω αν στεναχώρησα κανέναν αλλα η διοργάνωση  ψιλοχώλεναι. Κλέινοντάς, θυμάμαι για κάτι κλήρώσεις και δώρα που έλεγε το σάιτ της διοργάνωσης που προφάνώς δεν έγινε ούτε λόγος.
Έφυγα κατα τις 1430 καταιδρωμένος και διξασμένος.
Τα σχόλια δικά σας.
Φιλικά Ανδρέας.
Καταγράφηκε

Liberty without virtue is the worst possible evil.
me.chris
Αργυρό μέλος
****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 626

sixbid under


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 12, 2016, 04:56:56 μμ »

Ειχε ομορφα πραγματα στην εκθεση...εντυπωσιαστηκα με τις mustang και τα custom μηχανακια. @ andarillo Στο βαθος ειναι ο γιατρος Γιαννογλου που πραγματι εχει πολυ ομορφα (καποια πολυ σπανια) πραγματα σε πολυ λογικες τιμες. Ειδα απο κοντα και τη κρητικη δραχμη του  Δημ. Ποδαρα την ms 62. Καλη προσπαθεια σε γενικες γραμμες. Ελπιζω και οι εκθετες να εμειναν ευχαριστημενοι. Αυτα!
Καταγράφηκε
ig
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 282


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 12, 2016, 05:20:56 μμ »

Κόσμο-Επισκέπτες είχε αρκετούς;
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5488


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 12, 2016, 05:31:28 μμ »

Φίλε μου Ανδρέα αν το μαγαζί της γειτονιάς σου που σου κάνει καλές τιμές...ανοίξει μια δημόσια αγορά λογικό δεν είναι να ανεβάσει λίγο ?
Καταγράφηκε
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 12, 2016, 07:22:00 μμ »

Φίλε μου Ανδρέα αν το μαγαζί της γειτονιάς σου που σου κάνει καλές τιμές...ανοίξει μια δημόσια αγορά λογικό δεν είναι να ανεβάσει λίγο ?

Οχι διαφωνω. Θα παω στο μαγαζι μετα να τα παρω στις κανονικες τιμες. Το ολο σκηνικο ειναι για το promotion οχι για εξτρα χρηματα οταν ερθουν μερικοι νεοι πελατες. Κανονικα χαμηλοτερες τιμες θα επρεπε να εχουν σε μια τετοια εκδηλωση γιατι παντα ετσι γινεται σε promotional events. Σε αντιστοιχες φασεις ξερω πως ετσι γινεται.

Κόσμο-Επισκέπτες είχε αρκετούς;

Εφυγα απο εκει πριν καμια ωρα. Να ταν καμια 15αρια? Ισως εσπασε ο κοσμος τ απογευμα, ή ηταν χτες.

+ Ωραια αυτοκινητα, μηχανες, ποδηλατα, και καποια κομματια memorabilia
+ Μαζεμενα νομισματα
+ Ειχε μερικα ωραια κοριτσακια μεσα  Γλώσσα

αυτααααα παμε τωρα

- Καταρχην δεν ειχε σημανση. Εκανα πανω κατω να βρω ποια εισοδος ειναι, μου εφαγε 20 λεπτα. Ρωτησα κατι ΕΚΑΒ ουτε καν ειχαν ιδεα (θα παθαιναμε τιποτα και δεν θα ξερανε απο που να μας μαζεψουν δηλαδη κιολας  Γλώσσα ). Στην τυχη το βρηκα μονος μου. Εστω μια Α4 με ενα βελακι κατι....
- Γυρισα ολη την εκθεση μεσα σε 5 λεπτα και πολλα λεω. Πολυ μικρη με ελαχιστη ποικιλια σε σχεση με το τι περιμενα
- Ευτυχως πηρα νερο κατεβαινοντας απ τη γεφυρα. Enough said.
- Στο facebook σε ερωτημα μου μου απαντησαν οτι θα ηταν 15 πωλητες. Ηταν ουτε 10 νομιζω. Πρεπει να ταν 8 stand.
- Οι μισοι πωλητες ειχαν υφος σαν να βαριουνταν τη ζωη τους και καποιοι σαν να τους σκοτωσα τη μανα. Ενω ειχα παει φουλ ευγενικος μες την τρελλη χαρα και το χαμογελο που θα βλεπα ωραια πραγματακια.
- Οι τιμες δεν με αφησαν καθολου ευχαριστημενο. Αυτο ομως ειναι φουλ υποκειμενικο. Σε αυτο το point δεν θελω να επηρρεασω κανεναν, απλα παραθετω τη γνωμη ενος τσιπη.

Andarillo ολως τυχαια κι εγω βρηκα στον ιδιο τυπο ενα καλο deal και ηταν το μονο σημειο που μ "ενθουσιασε". Να ναι καλα ο ανθρωπος.
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
Σελίδες: 1 [2] 3 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences