Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:05:57 πμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: COLLECTORS EXPO 2016  (Αναγνώστηκε 16756 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Andarillo
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:01:40 μμ »

[quote

Οχι διαφωνω. Θα παω στο μαγαζι μετα να τα παρω στις κανονικες τιμες. Το ολο σκηνικο ειναι για το promotion οχι για εξτρα χρηματα οταν ερθουν μερικοι νεοι πελατες. Κανονικα χαμηλοτερες τιμες θα επρεπε να εχουν σε μια τετοια εκδηλωση γιατι παντα ετσι γινεται σε promotional events. Σε αντιστοιχες φασεις ξερω πως ετσι γινεται.

Με κάλυψες πλήρως φίλε Corvus.
Καταγράφηκε

Liberty without virtue is the worst possible evil.
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:04:00 μμ »

Δεν καταλαβατε τι ειπα...δεν πειραζει
Καταγράφηκε
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:13:06 μμ »

Ναι ισως δεν καταλαβα σωστα, αν εννοουσες κατι αλλο παραφρασε το, και εδω ειμαστε να το συζητησουμε  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:19:09 μμ »

Καταρχας πιστευω για τις χαμηλοτερες τιμες που λετε σε promotional events κατα την γνωμη μου ναι υσχυει αλλα αν ηταν εκθεση με καναπεδες
Οσο για τις τιμες αυτο που θελω να πω ειναι το εξης; εγω πηρα 2 πραγματακια φθηνα το ενα το ειχε 20 ευρω..με ηξερε ο πωλητης και μου ειπε για εσενα 15...το αλλο σε αλλο παγκο το ειχε 7 ευρω και στην κουβεντα του ειπα ποιος ειμαι και μου το αφησε 5 ευρω...η πραγματικη τιμη ποια ειναι? το 20 η το 15?
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:24:51 μμ »

Και για να μην παρεξηγηθω ...δεν ειχα παγκο  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:30:09 μμ »

Οκ για το πρωτο ας συμφωνησουμε οτι διαφωνουμε.

Μπορουμε πριν απαντησω την ερωτηση να ορισουμε "τι ειναι πραγματικη τιμη" ?

Για παραδειγμα σημερα στην εκθεση ρωτησα για ενα ζευγαρι κυκλοφορημενα 30αρια. Μου το προσεφεραν με X ευρω.
Ο γερος στο μοναστηρακι μου τα δινει με Y.
Το καταστημα απο το οποιο αγοραζω τακτικα μου τα δωσε με Z.

Τι παει να πει "πραγματικη τιμη"? Σε καθε περιπτωση χωριστα θα εδινα ή X ή Y ή Z και θα τα παιρνα. Προτιμομενη βεβαια θα ηταν του καταστηματος που τα παιρνω γιατι ειναι μιση τιμη. Την προτιμομενη ψαχνουμε?

Δεν τιθεται θεμα παγκου ή μη Χαμόγελο Η αποψη μου ειναι σταθερη απεναντι σε οποιονδηποτε ανταλλασω σκεψεις  Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:32:06 μμ »

ηθικο διδαγμα εχεις φιλο τον αντωνη εχεις καλες τιμε !!!!  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:36:36 μμ »

Μα ακριβως και εμενα αυτη ειναι η ερωτηση μου...ποια ειναι καλη τιμη ποια ειναι φθηνη και ποια ακριβη?...απαντηση? δεν υπαρχει τιμη, ψαχνεις να βρεις την καλυτερη για την τσεπη σου οποτε λογικο ειναι το καταστημα που λες οτι αγοραζεις συχνα να στο δωσει με τιμη Ζ
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:41:46 μμ »

 Ειχα παρει προσκληση απο καλο φιλο, αλλα δεν καταφερα να παω, μιας και κυνηγαγα κατι μικρα "εξωτικα" χρυσα μουρλια και δεν ειχα  μυαλο για εκθεσεις. Σαρκασμός Σαρκασμός
 Καλα κανετε και λετε και τα αρνητικα, για να τα διορθωσουν του χρονου οι διοργανωτες, εφοσον την ξανακανουν.

 Για το θεμα των τιμων, νομιζω οτι καθε πωλητης οριζει την δικη του πολιτικη, προφανως δεν υπαρχει κοινη αντιμετωπιση, ουτε μπορει να υπαρξει.
 Η αληθεια ειναι ομως, οτι τετοια events δεν γινονται για να παει ο Χ ηδη πελατης του Ψ πωλητη να τον δει τι ωραιο παγκο εχει, μιας και τον βλεπει στο μαγαζι του (η στον παγκο στην λεσχη κλπ) οποτε θελει.
 Γινονται για να γνωριστουν αγοραστες με πωλητες που δεν τους ηξεραν η δεν ετυχε να τους γνωρισουν απο κοντα και να δημιουργηθει ετσι μια νεα σχεση.
 Με αυτο το σκεπτικο, μαλλον καλες τιμες θα επρεπε να υπαρχουν στους παγκους, αλλα φυσικα ο καθεις κανει οτι νομιζει σωστο.
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:43:03 μμ »

Φίλε μου Ανδρέα αν το μαγαζί της γειτονιάς σου που σου κάνει καλές τιμές...ανοίξει μια δημόσια αγορά λογικό δεν είναι να ανεβάσει λίγο ?

Μισο γιατι μπερδευτηκα. Εγω πριν απαντησα σε αυτη τη φραση. Εδω καταλαβαινω να μας λες οτι το ιδιο καταστημα οταν ειναι στην εδρα του πουλαει με 100 και οταν ειναι στην expo πουλαει με 150. Πανω σε αυτο σχολιασα. Μετα ειπες δεν εννοουσες αυτο ακριβως και δεν καταλαβα τι ελεγες.

Τωρα εχουμε βρεθει να συζηταμε οτι γενικως πρεπει να αγοραζουμε απο τον φθηνοτερο αναμεσα στους πωλητες.

Νομιζω χρειαζομαστε ενα προγραμμα γεφυρα που θα λεγε και ο Βαρουφακης.  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:48:42 μμ »

Οχι δεν μιλησα για εδρες, αυτο που ηθελα να πω οτι αν ο μαγαζατορας στην γειτονια σου επειδη εισαι τακτικος και καλος πελατης ισως στο δινει σε μια καλυτερη τιμη...αν ομως βγαλει την πραματια του σε μια εκθεση κατα την γνωμη μου βρισκω μια λογικη να ειναι οι τιμες πιο πανω ...και ξαναλεω οτι εσυ παλι ομως θα πρεπει να το παρεις στν τιμη που στο εδινε
Υ.Γ και μην ξεχναμε οτι ο παγκος δεν ηταν δωρεαν
Καταγράφηκε
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:58:41 μμ »

Σε πιανω.

Εχω κανει αντιστοιχο παγκο, και λογω σχετικα fix τιμων απο την μαμα εταιρια ειχαμε αφησει ιδιες τιμες. Το σκεπτικο μας ηταν οτι συνολικα δεν θα βγαλουμε χρηματα, ή θα μπουμε λιγο μεσα, και πως το κανουμε για την διαφημιση. Το προιον δεν ηταν συλλεκτικο αλλα καταναλωτικο.

Οταν πριν καποια χρονια μεταξυ αλλων το fantasy shop εκανε περιπτερο στην περιοχη της Πλακας, επισης ειχε κρατησει ιδιες τιμες, και αν θυμαμαι καλα ειχε βαλει και εκπτωσεις σε συγκεκριμενα βιβλια αποκλειστικα για την διοργανωση. Τα βιβλια και συλλεκτικα comics ειναι σχετικα κοντινο προιον στα νομισματα σε σχεση με τους καναπεδες.

Ναι, πληρωνεις, αλλα αυτο ειναι στα πλαισια του επαγγελματικου ρισκου που πληρωνεις αδρα και την τηλεοραση για να διαφημισει το καταστημα σου. Τα σπασμενα θα τα βγαλεις μακροπροθεσμα.
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
D.Dimitris
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1447


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:59:17 μμ »

Υπήρχαν να σχολιάσω  και εγώ και καλές  προσφορές  λίγο ψάξιμο και λίγο διάλογο ήθελε, εκτός του πάγκου με τα γραμματόσημα  που ζούσε σε άλλες εποχές (2004).
Καταγράφηκε
Thomas1983
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούνιος 12, 2016, 08:59:54 μμ »

Καλησπέρα
Πήγα και εγώ στην έκθεση το Σάββατο και η γνώμη μου ήταν ότι απογοητεύτηκα ,Β
Εκτός απο το αυτοκίνητα δεν άξιζε κάτι άλλο , παρά πολυ λίγα Σταντ με συλλεκτικά και αρκετά απο αυτά υπερεκτιμημένα , εκτός απο το σταντ του γιατρού ο οποίος είχε και σπάνια πράγματα και στις τιμές που έπρεπε δηλαδή ούτε πανάκριβα ( όπως είχανε κάνα δυο έμποροι εκεί ) αλλα  ούτε και φτηνά , δηλαδή ο άνθρωπος είχα τις τιμές που αξίζαμε τα πράγματα του να έχουμε , προσωπικά για εμένα κρίμα τα 5€ .
Η έκθεση σαν ιδέα αξίζει απλώς θα πρέπει να υπάρχουν περισσότερες επιλογές σε συλλεκτικα militaria , νομίσματα , χαρτονόμισμα
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Ιούνιος 12, 2016, 09:01:04 μμ »

Ας μεινουμε στο οτι συμφωνουμε οτι απο οργανωση ηταν επιεικως χαλια  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences