Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 04:27:50 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: COLLECTORS EXPO 2016  (Αναγνώστηκε 16762 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
vasilisxXx21
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 277


Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 12, 2016, 09:02:48 μμ »

Ας μεινουμε στο οτι συμφωνουμε οτι απο οργανωση ηταν επιεικως χαλια  Κλείσιμο ματιού
ευτυχως δεν ειρθα απο γιαννενα !!!!!!
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 12, 2016, 09:05:00 μμ »

Εγω πιστευω οτι αν ενας απο τους φιλους που ειχε παγκο ετσι και ειχε καφεδες νερα και σάντουιτς θα εβγαζε πιο πολλα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 12, 2016, 09:18:41 μμ »

Παντως, εδω που τα λεμε, τωρα που μου εφυγε λιγο η τσαντιλα για τη βολτα μεσα στη ζεστη και το 5 ευρω, αν το καλοσκεφτουμε ποσα σε αριθμο ειναι τα τα καταστηματα πωλησης κλασσικων συλλεκτικων ειδων? Ποσα ηρθαν απ αυτα?

Ναι μεν οτι εχει ολο το μαγαζι του pawn stars (το βλεπει κανεις?  Σαρκασμός ) ηταν οσο ειχε και η εκθεση, αλλα απ την αλλη ποσα τετοια καταστηματα εχουμε?

Αν η εκθεση την επομενη φορα γινει πιο οργανωμενα και με περισσοτερη (ΠΟΛΥ περισσοτερη) ποικιλια θα ναι καλα. Μια βολτα Θησειο Μοναστηρακι μεσα στο ΣΚ και βλεπεις πιο πολλα. Αλλα ετσι δεν αξιζε σχεδον καθολου. Ισως να αξιζε ακριβως ετσι οπως ειναι αν ειχε ελευθερη εισοδο.
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 12, 2016, 09:32:45 μμ »

Ενδιαφέροντα αυτα που γράφετε ως επισκέπτες.
Να και η δίκη μου άποψη ως έκθετης.
Καταρχάς έμεινα ικανοποιημένος απο την οργάνωση. Τα τραπέζια πολυ καλα στημένα, ρεύμα παντού και εύκολο, ο,τι επι πλέον ζήτησα μου δόθηκε αμέσως και γενικά ο οργανωτής ήταν κοντά και εξυπηρετικός. Στα μείον η έλλειψη  wifi αλλα μην νομίζετε οτι σε ξένες εκθέσεις ειναι διαφορετικά. Μπαρ υπήρχε και άριστο κρίμα που δεν το βρήκαν κάποιοι  όσο δε για το κετερινγκ για τους εκθέτες ήταν εξίσου άριστο.

Ο χώρος δυςτυχως εντελώς ακατάλληλος για το αντικείμενο. Η ονομασία collectors expo μάλλον αποπροσανατολιστική δεδομένου οτι τα μόνα συλλεκτικά έκει  μεσα ήταν τα νομισματα. Ναι ωραια τα αυτοκίνητα αλλα οχι ακριβώς ο ορισμός του συλλεκτικού και οχι σήμερα σε αυτη τη χώρα (ίσως σε καμία χώρα, το είδος αποτελεί συλλεκτικό αντικείμενο για την ελίτ)! Ενα δυο στάντ  με συναρμολογούμενα (άλλο διφορούμενο είδος) πολλα με έργα ζωγραφικής αμφιβόλου ποιότητας και σίγουρα οχι συλλεκτικής αξίας, ενα όλο και όλο στάντ  με ρολόγια  μοντέρνα (άρα λιανικό εμπόριο οχι συλλεκτικό είδους) ενα δυο με είδη παλαιοπωλειου πάλι αμφιβόλου ποιότητας επομένως καταλήγω οτι μόνο εμεις ήμασταν οι αμιγώς συλλεκτική κοινότητα και μας άξιζε ο τίτλος του collectors expo. Οποιος έκανε μια βόλτα το έβλεπε εύκολα. 20-30 επισκέπτες στον χώρο μας, 4-5 σε ολον το υπολοιπο.

Τιμές καλές ή κακές εσείς θα το κρίνετε, ολα υπάρχουν στις εκθέσεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 12, 2016, 10:19:23 μμ από gkounto » Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 12, 2016, 11:47:05 μμ »

εγω παντος εχοντας λιγο χρονο  εκανα εξαιρετικες αγορες .το κομματι των αυτοκινητων κ μηχανων μου αρεσε πολυ το κομματι του παλαιοπωλιου ειχε ενδιαφερον κ θα επισκεφτω τους ιδιοκτητες μεσα στην εβδομαδα για αγορες .

για την δυσκολια του να βρεις την εκθεση εκανα δευτερολεπτα

οι αναγραφομενες τιμες τουλαχιστον αυτων που ειδα ηταν οι ιδιες

το μονο αρνητικο  ηταν το προβλημα του κλιματισμου

υγ απο κομματια που ειχε εχασα το φως μου τι να πρωτο αναφερω τις δρχ του 51 τα 2 50λεπτα του 1921 το ενα ms τους μεγαλους θυραιους τι να πω  τα δοκιμια τα σπανια χαρτονομισματα
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 13, 2016, 12:04:06 πμ από LTZORTZAK » Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 12, 2016, 11:57:42 μμ »

Παντως, εδω που τα λεμε, τωρα που μου εφυγε λιγο η τσαντιλα για τη βολτα μεσα στη ζεστη και το 5 ευρω, αν το καλοσκεφτουμε ποσα σε αριθμο ειναι τα τα καταστηματα πωλησης κλασσικων συλλεκτικων ειδων? Ποσα ηρθαν απ αυτα?

Ναι μεν οτι εχει ολο το μαγαζι του pawn stars (το βλεπει κανεις?  Σαρκασμός ) ηταν οσο ειχε και η εκθεση, αλλα απ την αλλη ποσα τετοια καταστηματα εχουμε?

Αν η εκθεση την επομενη φορα γινει πιο οργανωμενα και με περισσοτερη (ΠΟΛΥ περισσοτερη) ποικιλια θα ναι καλα. Μια βολτα Θησειο Μοναστηρακι μεσα στο ΣΚ και βλεπεις πιο πολλα. Αλλα ετσι δεν αξιζε σχεδον καθολου. Ισως να αξιζε ακριβως ετσι οπως ειναι αν ειχε ελευθερη εισοδο.

πες μας οτι εισαι εσυ που για το xf 2 δρχ του 11 εδινες 2 ευρω

αν δεν κανω λαθος σου ειπα κ για το τελευταιο ζευγαρι μικρο μεγαλο στα 14 κ ευγενικα αρνηθηκες
Καταγράφηκε

corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 13, 2016, 12:46:40 πμ »

Παντως, εδω που τα λεμε, τωρα που μου εφυγε λιγο η τσαντιλα για τη βολτα μεσα στη ζεστη και το 5 ευρω, αν το καλοσκεφτουμε ποσα σε αριθμο ειναι τα τα καταστηματα πωλησης κλασσικων συλλεκτικων ειδων? Ποσα ηρθαν απ αυτα?

Ναι μεν οτι εχει ολο το μαγαζι του pawn stars (το βλεπει κανεις?  Σαρκασμός ) ηταν οσο ειχε και η εκθεση, αλλα απ την αλλη ποσα τετοια καταστηματα εχουμε?

Αν η εκθεση την επομενη φορα γινει πιο οργανωμενα και με περισσοτερη (ΠΟΛΥ περισσοτερη) ποικιλια θα ναι καλα. Μια βολτα Θησειο Μοναστηρακι μεσα στο ΣΚ και βλεπεις πιο πολλα. Αλλα ετσι δεν αξιζε σχεδον καθολου. Ισως να αξιζε ακριβως ετσι οπως ειναι αν ειχε ελευθερη εισοδο.



πες μας οτι εισαι εσυ που για το xf 2 δρχ του 11 εδινες 2 ευρω

αν δεν κανω λαθος σου ειπα κ για το τελευταιο ζευγαρι μικρο μεγαλο στα 14 κ ευγενικα αρνηθηκες


Το αναλυουμε στο αλλο φορουμ για να λυθει η οποια παρεξηγηση Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 13, 2016, 01:08:24 πμ »

βαζω το λινκ

http://www.greekcoinsforum.com/index.php?topic=3678.75
Καταγράφηκε

LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 13, 2016, 01:10:45 πμ »

Ας μεινουμε στο οτι συμφωνουμε οτι απο οργανωση ηταν επιεικως χαλια  Κλείσιμο ματιού
ευτυχως δεν ειρθα απο γιαννενα !!!!!!

εαν εψαχνες καλα πραγματα εκανες μεγαλο λαθος (νομισματα)
Καταγράφηκε

μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούνιος 13, 2016, 06:52:39 πμ »

Εγω παντως να πω οτι η αρχη ειναι το ημισυ του παντος.Δεν υπαρχει αρχη δε που να μην εχει ατελειες και παραλειψης και οι οποιες σωστα αναφερονται ετσι ωστε την επομενη φορα να μην ξαναγινουν οσο το δυνατον.Μην ξεχνατε νομισματικα οτι περυσι δεν υπηρχε αν δεν κανω λαθος ,οποτε εγινε ενα βηματακι εστω μικρο αλλα εγινε και αυτο πρωτιστος συγκαταλεγεται στα θετικα για εμας που μας αρεσει το χομπυ Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Misha19
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 273



Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Ιούνιος 13, 2016, 08:33:18 πμ »

Καλησπερα . Επισκεφτηκα και εγω την εκθεση το Σαββατο , πολυ λιγο ενδιαφερον περα απο τα αμαξια και τα νομισματα . Νομιζω οτι κάποια πραγματα ηταν εντελός άκυρα με την έκθεση οπως ενα ταξιδιωτικό γραφείο! Καταλαβαίνω όμως οτι το κόστος για την δημιουργία της έκθεσης ηταν σίγουρα μεγάλο για αυτο ο οργανωτής πιθανον για να καλύψει μερος τον εξοδον εβαλε μέσα άκυρους εκθετες.  Οι τιμες στα νομισματα δεν μου φανηκαν πιο ψηλες , προσωπικά γνώριζα αρκετους πωλητές και μου φανηκαν κυριως ίδιες με την διαφορα οτι ειχες τοσα πολλα νομισματα μαζεμένα!  Η συγκριση με τους παγκους στο μοναστηρακι νομιζω οτι ειναι τερμα ακυρη. Αλλο η ποσοτητα και αλλο η ποιοτητα. Ελπιζω του χρονου να ξαναγίνει με μεγαλύτερο κυριως συλλεκτικό ενδιαφέρον !!
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούνιος 13, 2016, 09:15:11 πμ »

Δεν μπορώ να καταλαβω  ομως αφού εδώ έγινε ολόκληρο  θέμα περί αισχροκέρδειας και περί τιμων  εσύ φιλε μου θέλεις να το λύσεις άλλου  Απορία
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιούνιος 13, 2016, 11:15:33 πμ »

Δεν μπορώ να καταλαβω  ομως αφού εδώ έγινε ολόκληρο  θέμα περί αισχροκέρδειας και περί τιμων  εσύ φιλε μου θέλεις να το λύσεις άλλου  Απορία

γιατι φιλε μου του απαντησα αλλου
Καταγράφηκε

corvus
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 241

The Empire is Law. The Law is sacred.


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Ιούνιος 13, 2016, 05:31:06 μμ »

Δεν μπορώ να καταλαβω  ομως αφού εδώ έγινε ολόκληρο  θέμα περί αισχροκέρδειας και περί τιμων  εσύ φιλε μου θέλεις να το λύσεις άλλου  Απορία

Διευκρινηση, αν το ειπα πολυ εντονα με τη γραφη μου δεν εννοουσα οτι επροκειτο για αισχροκερδεια, αλλα απλα οτι θεωρησα πως δεν βρηκα τα super deals που περιμενα. Να ειμαστε εξηγημενοι. Δεν προκειται σε καμια περιπτωση να κατηγορησω ανθρωπο. Εδω διατυπωνω γενικες εντυπωσεις που μου εμειναν μονο.

Επισης ξαναλεω οτι το θεμα ειναι καθαρα υποκειμενικο, και επειδη ψαψνω και διαφορετικα πραγματα απο αλλους συλλεκτες, και μαλιστα υπο προυποθεσεις, ειναι διπλα υποκειμενικο.

Συγνωμη για την οποια παρεξηγηση προς οποιοδηποτε φιλο. Η γνωμη μου δεν ειναι κατ' αναγκη ουτε η απολυτη μοναδικη αληθεια, ουτε η γνωμη κανενος αλλου. Ειναι απλα η γνωμη μου.
Καταγράφηκε

Long forgotten, forged anew
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Ιούνιος 13, 2016, 06:01:08 μμ »

Η γνώμη σου έχει δύναμη, φίλε μου. Μάθε να την υπολογίζεις...
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences