Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 02:34:46 μμ
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άλλο 1828 1 Λεπτό...  (Αναγνώστηκε 49439 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #195 στις: Μάρτιος 25, 2016, 11:01:43 μμ »

Θωμά καλορίζικο,
Να το χαίρεσαι και εις άλλα με υγεία.

ΥΓ Όταν λέμε να πάνε συντήρηση-πιστοποίηση, μάλλον κάτι ξέρουμε.  Κλείσιμο ματιού ... ασχέτως αν είμαστε άσχετοι. Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
iapwnas
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1702



Προφίλ
« Απάντηση #196 στις: Μάρτιος 25, 2016, 11:03:05 μμ »

Ωραια κοματια! Επρεπε να μας δειξεις και φωτος πως ηταν πριν για συγκριση... Οι φωτος της Παυλινας δεν βοηθουσαν! Καλοριζικα φιλε!
Καταγράφηκε

Ουαί τοις ηττημένοις
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #197 στις: Μάρτιος 25, 2016, 11:11:59 μμ »

Κωστα το περιμενα το σχολιο! με τη διαφορα οτι για να αφαιρεσει ο συντηρητης τη NCS αυτη τη σκληρη κρουστα αν υπηρχει ποτε περιπτωση να το κανει θα χρειαζοταν αρκετες εργατοωρες και καποιες εκατονταδες δολαρια! δεν αφαιρουν ομως τετοια πραγματα! αυτα βγηκαν με χειρουργικο τροπο και μετα απο αρκετες ωρες επιπονης δουλειας!
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #198 στις: Μάρτιος 25, 2016, 11:12:45 μμ »

Ωραια κοματια! Επρεπε να μας δειξεις και φωτος πως ηταν πριν για συγκριση... Οι φωτος της Παυλινας δεν βοηθουσαν! Καλοριζικα φιλε!

εχω βαλει φωτο και πριν και μετα φιλε μου!
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #199 στις: Μάρτιος 25, 2016, 11:27:20 μμ »

Δεν έχω γνώσεις συντήρησης, οπότε αποδέχομαι τα λεγόμενά σου ως προς την συντήρηση.

Η άποψή μου για συντήρηση-πιστοποίηση πριν την πώληση του συγκεκριμένου,  αναλύθηκε εκτενώς σε προηγούμενα post. Αλλά και γενικώς, το να συντηρηθούν-πιστοποιηθούν νομίσματα κάποιας αξίας, δεν είναι ρίσκο. Κι αν θεωρηθεί ρίσκο, είναι τόσο μικρό σε σχέση με την αξία του νομίσματος, που σε όλες τις περιπτώσεις θεωρείται αποδεκτό.

Έχω όμως και μια απορία...  Απορία
Άραγε, πόσο περίπου θα μπορούσε να πουληθεί το νόμισμα όπως είναι σήμερα ;;
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #200 στις: Μάρτιος 25, 2016, 11:45:26 μμ »

Το ερωτημα σου ειναι πονηρορο αλλα προσπερνας καποια πραγματα και πας κατευθειαν στο ζουμι! προσπερνας το γεγονος οτι ενας ανθρωπος (εγω) που εχει αφιερωσει απειρες ωρες στο θεμα της συντηρησης νομισματων δουλεψε και ασχοληθηκε για να φερει το αποτελεσμα που βλεπεις παραπανω! επισης ρισκαρα και αγορασα το νομισμα το οποιο φιλος με παροτρυνε να μην το παρω και το αξιολογουσε πολυ πιο κατω απο τα χρηματα που τελικα εδωσα! επισης δεν ειδα καναν αλλο να διεκδικησει το νομισμα στα χρηματα που ζητουσε η παυλινα!

δε λεω οτι δεν υπαρχει αλλος να κανει αυτο που εκανα εγω , σιγουρα υπαρχουν και αλλοι αλλα σιγουρα οχι οι της NCS και σιγουρα οχι χωρις κοστος!

και να απαντησω ευθεως στο ερωτημα σου ναι πιστευω οτι το νομισμα αξιζει λιγο παραπανω τωρα αλλα λαβε υποψη σου τα παραπανω πριν κανεις πονηρες σκεψεις και ασε με να χαρω τους καρπους του ρισκου και της δουλειας μου!  Χαμόγελο
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #201 στις: Μάρτιος 25, 2016, 11:59:14 μμ »

Δεν κάνω πονηρές σκέψεις. Δεν είμαι άνθρωπος που κάνει πονηρές σκέψεις γενικώς. Απλώς κάνω τον απολογισμό, και χαίρομαι που και 'συ κάνεις απολογισμό ξάστερα και ντόμπρα.

Έτσι είναι Θωμά. Δεν έχω τίποτα με κανέναν και η εκτίμηση μου προς όλους, και στον καθένα φίλο ξεχωριστά, είναι αυτή που ο καθένας αξίζει. Και υπάρχουν φίλοι που αξίζουν μεγάλης εκτίμησης... και το γνωρίζεις.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #202 στις: Μάρτιος 26, 2016, 12:09:22 πμ »

Επιδη σαν λαος ειμαστε λιγο πονηρουληδες, μην παρεξηγηθω με τις πονηρες σκεψεις εννοω να μην πεσεις στην παγιδα και κρινεις εκ του αποτελεσματος, αποτελεσμα το οποιο δεν ηρθε τυχαια και δεν ερχεται ποτε τυχαια! ολα ειναι αποτελεσπα δουλειας, εμπειριας, ρισκου κτλ!

δεν ειναι η πρωτη φορα που βελτιωνω νομισμα και το ξερεις! πολλες φορες εχω μετατρεψει νομισματα ακομα και του κατοσταρικου η και παρακατω σε νομισμα εκατονταδων η και χιλιαδων ευρω σε καποιες περιπτωσεις!
Καταγράφηκε
vasilisfla
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 431


To bid or not to bid


Προφίλ
« Απάντηση #203 στις: Μάρτιος 26, 2016, 12:25:10 πμ »

φανταστικό εγινέα Θωμά, συγχαρητήρια για τη συντήρηση!
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #204 στις: Μάρτιος 26, 2016, 12:47:07 πμ »

σε ευχαριστω πολυ!
Καταγράφηκε
KVASSOS
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 269



Προφίλ
« Απάντηση #205 στις: Μάρτιος 26, 2016, 12:56:35 πμ »

Απιστευτο!!!Ποτε προλαβες να το καθαρισεις!!!
 Συγχαρητηρια Θωμα!!!Και για το νομισμα καθ'αυτο και για την συντηρηση!
Καταγράφηκε

ΜΕΑ FIDES INVIOLABILIS
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #206 στις: Μάρτιος 26, 2016, 08:16:46 πμ »

"και ευτυχως τις εφαγα μαζι με ωραια αχνιστα μυδια, γαριδες και ουζα και με την εξαιρετικη παρεα της παυλινα!"

Αφού το γλέντησες το καθάρισε !!!!!! μετά από τα ούζα!!!! πάντως το άξιζες , από όσους μαζεύουν νυχτερίδες το ήθελες περισσότερο , μπράβο σου και σε άλλα καλύτερα .
Φτίαξε του  πατίνα και τις WAG που το ανέφερες σαν το ανώτερης ποιότητας δεν θα είναι άλλο πια.
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #207 στις: Μάρτιος 26, 2016, 09:16:57 πμ »

Ομλογω οτι απο τη φωτογραφια αλλα και στο χερι που την ειδα δεν πιστεψα ιδιαιτερα στην 114 της παυλινας λογω κυριως της κακοποιησης που υπεστη το νομισμα στην προσπαθεια καποιου στο παρελθον να αφαιρεσει αυτη τη μαυρη κρουστα που καλυπτε τον εμπροσθοτυπο! δεν ξερω τι ακριβως ηταν αλλα δεν εχει σχεση με αξειδωσεις του χαλκου κτλ ηταν κατι ξενο που καποια στιγμη και υπο αγνωστες συνθηκες επεσε πανω στο νομισμα! απο κατω ομως κρυβοταν ενα καταπληκτικο νομισμα κολοχτυπημενο σε καλο δισκο και απο τις πρωτες κοπες της μητρας χωρις τα γνωστα μπουκωματα που εχουν στον οπισθοτυπο καποια αλλα δειγματα της ποικιλιας αυτης!

τελικα ομως μετα απο πολλες ωρες δουλειας και αφου υπεβαλα το νομισμα σε διαφορες διαδικασιες το αποτελεσμα ξεπερασε και τις καλυτερες προσδοκιες μου! καποιες χαρακιες βεβαια φαινονται ακομα αλλα τι να κανουμε ειναι και αυτες μερος της ιστοριας του νομισματος!  Κλείσιμο ματιού

Βρε σκύλε το πήρες όντως; και εγώ νόμιζα ότι έκανες την πλάκα σου! μπράβο συγχαρητήρια καλορίζικο και ότι άλλο!!! τέλος πάντων... από συντήρηση σκίζεις ζήτω και ολέ! έχω κάτι κυβερνήτες που θέλουν στρώσιμο... να στους στείλω για εμφάνιση;...  Κλείσιμο ματιού... Μεγάλο χαμόγελο
Βρε το θηρίο το είπε και το έκανε... τα σκούπισε από τη Παυλίνα και ευτυχώς για μένα δηλαδή που τα πήρε ο Θωμάς... για να έχουν την καλύτερη τύχη τα φανταστικά αυτά πρώτα Ελληνικότατα κομμάτια! Εύγε φίλε, είσαι ωραίος!
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #208 στις: Μάρτιος 26, 2016, 09:29:17 πμ »

Πολύ ωραία δουλειά πάνω στο νόμισμα, τα συγχαρητήρια μου.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #209 στις: Μάρτιος 26, 2016, 09:29:50 πμ »

Καλημέρα και χρόνια πολλά για χθες!
Οφείλω να πω τα καλύτερα για τον Θωμά μετά την συνάντηση μας το νόμισμα έγινε αγνώριστο και να είναι καλορίζικο το διεκδίκησε δυναμικά πληρώθηκε εξίσου και είμαστε όλοι καλά!  Χαμόγελο Χαμόγελο

Όπως επίσης και η 112 έχει πάει σε νεο κάτοχο τα νομίσματα βρήκαν τον σωστό χώρο τους και γω έμεινα απολύτως ικανοποιημένη να αγοράσω τα 5λιρα μου!  Σαρκασμός

Τώρα μένει να τακτοποιηθεί και ο Οθωνας που μόνο καλά λόγια έχει να πει και ο Θωμάς που τα είδε απο κοντά!! Είπαμε στην φωτογράφηση μου τα νομίσματα τα αδικώ πολύ!!!   Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Σελίδες: 1 ... 12 13 [14] 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences