Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 07:51:16 πμ
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Άλλο 1828 1 Λεπτό...  (Αναγνώστηκε 50009 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #180 στις: Μάρτιος 06, 2016, 10:32:36 μμ »

Οκ!!!! τότε ανταλλαγή με 2 πεντόλιρα μιας και το ένα δε μας κάνει!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
lucky_louk
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1282



Προφίλ
« Απάντηση #181 στις: Μάρτιος 06, 2016, 10:41:07 μμ »

Οκ!!!! τότε ανταλλαγή με 2 πεντόλιρα μιας και το ένα δε μας κάνει!  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Εγώ προσφέρω 1 λίρα και τον ΡΑΝ ΤΑΝ ΠΛΑΝ, μου έχει φάει 3 πεντόλιρα, 20 Morgan CC και 16 σαπούνια, λυπάμαι να τον σφάξω όμως... Σαρκασμός
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #182 στις: Μάρτιος 06, 2016, 10:57:51 μμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #183 στις: Μάρτιος 13, 2016, 03:30:52 μμ »

Η δημοπρασία αυτή τώρα έκλεισε?

https://www1.wago-auktionen.de/losdetail.aspx?auktion=61&losnr=188&rid=0
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #184 στις: Μάρτιος 13, 2016, 04:20:22 μμ »

Στειλτο λεμεεεε
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #185 στις: Μάρτιος 13, 2016, 04:35:18 μμ »

Η δημοπρασία αυτή τώρα έκλεισε?

https://www1.wago-auktionen.de/losdetail.aspx?auktion=61&losnr=188&rid=0

Υπάρχουν και 17.5% fees.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #186 στις: Μάρτιος 13, 2016, 04:43:55 μμ »

Αφού στο τέλος θα κάνεις το καλύτερο κάντω Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #187 στις: Μάρτιος 13, 2016, 05:02:32 μμ »


τι εννοείς με αυτό?
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #188 στις: Μάρτιος 13, 2016, 05:09:16 μμ »


Η τιμή κλεισίματος (hammer price), στην προκειμένη περίπτωση τα 1900 ευρώ, είναι η τιμή βάσης. Ο πλειοδότης θα πρέπει να πληρώσει συν 17.5% τα fees (αν είναι από χώρα Ε.Ε.), συν τα έξοδα αποστολής. Δηλαδή : 1900  συν 1900 * 17.5% = 332,50 συν τα έξοδα αποστολής 30 ευρώ... σύνολο 2262,50 ευρώ.

https://www1.wago-auktionen.de/AGB.aspx

Γι αυτό και το αρχικό σχόλιό μου...
Και επίσης ας αφήσουμε το κλασσικό... μείον κρατήσεις, μείον προμήθειες, μείον φόροι... δεν μας απασχολεί. Διότι ο αγοραστής ακουμπά 2 χιλιάρικα, και όχι μείον-μείον-μείον. Δεν απασχολεί τον αγοραστή το τι συμφωνία έχει κάνει ή που δίνει τα χρήματα που παίρνει ο πωλητής.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #189 στις: Μάρτιος 14, 2016, 12:16:29 πμ »

το συγκεκριμενο νομισμα ειναι η κορυφαια ποιοτητα στην οποια συνανταται η συγκεκριμρνη ποικιλια! ακομα και καποια προβληματα που φαινεται να ειχε αναμεσα στα γραμματα δεν ειναι σκουριες η πρασινιλες ειναι βρωμιες που φευγουν πολυ ευκολα! πηγε περιπου οσο και το αλλο που βγηκε στο heritage με τη διαφορα οτι εκεινο για να το παρει ελληνας ειχε ακομα 23% τελωνιο! τωρα αν θελετε και αρεσκεστε να τιμολογειτε ολα τα μονολεπτα 114 ασχετως ποιοτητας το ιδιο δικαιωμα σας εσεις ξερετε! επισης μην ξεχναμε οτι ο καταθετης του νομισματος θα παρει 1600 στην καλυτερη περιπτωση ισως και λιγο παρακατω εξαρταται απο το ποσοστο που κραταει ο δημοπρατης!

Παυλινα στειλτο να τελειωνουμε και οχι εδω στα εξωτερικα να το στειλεις αυτο ζηταει ο λαος!  Κλείσιμο ματιού   ειναι ενας καλος τροπος να κανεις τον απολογισμο σου στο τελος και να δεις τι θα σε συνεφερε τελικα!
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #190 στις: Μάρτιος 14, 2016, 12:24:39 πμ »

το συγκεκριμενο νομισμα ειναι η κορυφαια ποιοτητα στην οποια συνανταται η συγκεκριμρνη ποικιλια! ακομα και καποια προβληματα που φαινεται να ειχε αναμεσα στα γραμματα δεν ειναι σκουριες η πρασινιλες ειναι βρωμιες που φευγουν πολυ ευκολα! πηγε περιπου οσο και το αλλο που βγηκε στο heritage με τη διαφορα οτι εκεινο για να το παρει ελληνας ειχε ακομα 23% τελωνιο! τωρα αν θελετε και αρεσκεστε να τιμολογειτε ολα τα μονολεπτα 114 ασχετως ποιοτητας το ιδιο δικαιωμα σας εσεις ξερετε! επισης μην ξεχναμε οτι ο καταθετης του νομισματος θα παρει 1600 στην καλυτερη περιπτωση ισως και λιγο παρακατω εξαρταται απο το ποσοστο που κραταει ο δημοπρατης!

Παυλινα στειλτο να τελειωνουμε και οχι εδω στα εξωτερικα να το στειλεις αυτο ζηταει ο λαος!  Κλείσιμο ματιού   ειναι ενας καλος τροπος να κανεις τον απολογισμο σου στο τελος και να δεις τι θα σε συνεφερε τελικα!

εσυ γιατι ανακατεβεσαι αφου βλεπεις οτι δεν σε ακουει κανενας
Καταγράφηκε

paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #191 στις: Μάρτιος 14, 2016, 12:08:05 μμ »


GKCollect ευχαριστώ πολύ για την διευκρίνηση  Κλείσιμο ματιού

Καλέ μου Μολοσσέ θέλω να καταλάβεις και να μπεις λιγο στη θέση μου έχω στην διαθεση μου καποια νομίσματα απο τα οποία δε γνωρίζω το τιποτα μα το τιποτα ομως προσπαθώ να δω τι ειναι το καλυτερο για αυτα... ακόμα και να τα κρατήσω εγω...μέχρι και δε ξέρω και γω τι αλλο...αλλά προσπαθώ να βγάλω άκρη δε ειναι τοσο απλο στειλτο να τελειώνουμε σέβομαι όλων την άποψη πραγματικά αλλά νομίζω και έχω την υποχρέωση να ρωτήσω να μάθω να αφουγκραστώ τι πρεπει να κάνω...για μένα ειναι λιγο δυσκολο να πάρω μια απόφαση...για αυτο και ολο αυτο το νταβαντουρι εδω μέσα  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

 LTZORTZAK όλους και τα πάντα ακουω και κρατώ!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #192 στις: Μάρτιος 15, 2016, 02:20:34 μμ »

Σήμερα είχα συνάντηση με τον Κώστα Κ. και είδε τα νομίσματα όλα, αλλά δώσαμε ιδιαίτερη βαρύτητα στην 114 και στην 112....τα νομίσματα είναι γνήσια ένα αυτό γιατί υπήρχαν και αμφιβολίες η 114 είναι λίγο ταλαιπωρημένη αλλά η 112 είναι κουκλί και δε είναι και καθαρισμένη  Κλείσιμο ματιού σε σύγκριση με δικά του νομίσματα ήταν απο οτι μου είπε πολύ καλύτερα φυσικά μου τα έλεγε με την ορολογία των καποδιστριακών την οποία δε μπορώ να σας την μεταφέρω εαν μπει και δει την ανάρτηση μου ας γράψει και εκείνος πως τα είδε! Οι φωτογραφίες μου τα έχουν αδικήσει και γενικότερα ολα τα νομίσματα! αυτα τα λίγα προς το παρών...  Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο   
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #193 στις: Μάρτιος 25, 2016, 12:33:02 μμ »

το συγκεκριμενο νομισμα ειναι η κορυφαια ποιοτητα στην οποια συνανταται η συγκεκριμρνη ποικιλια! ακομα και καποια προβληματα που φαινεται να ειχε αναμεσα στα γραμματα δεν ειναι σκουριες η πρασινιλες ειναι βρωμιες που φευγουν πολυ ευκολα! πηγε περιπου οσο και το αλλο που βγηκε στο heritage με τη διαφορα οτι εκεινο για να το παρει ελληνας ειχε ακομα 23% τελωνιο! τωρα αν θελετε και αρεσκεστε να τιμολογειτε ολα τα μονολεπτα 114 ασχετως ποιοτητας το ιδιο δικαιωμα σας εσεις ξερετε! επισης μην ξεχναμε οτι ο καταθετης του νομισματος θα παρει 1600 στην καλυτερη περιπτωση ισως και λιγο παρακατω εξαρταται απο το ποσοστο που κραταει ο δημοπρατης!

Παυλινα στειλτο να τελειωνουμε και οχι εδω στα εξωτερικα να το στειλεις αυτο ζηταει ο λαος!  Κλείσιμο ματιού   ειναι ενας καλος τροπος να κανεις τον απολογισμο σου στο τελος και να δεις τι θα σε συνεφερε τελικα!

εσυ γιατι ανακατεβεσαι αφου βλεπεις οτι δεν σε ακουει κανενας

Γιατι θελω να φαω τις νυχτεριδες ρε μπουμπουνα χωρις να πληρωσω φις και νταβατζιλικια δεν το καταλαβες? και ευτυχως τις εφαγα μαζι με ωραια αχνιστα μυδια, γαριδες και ουζα και με την εξαιρετικη παρεα της παυλινα!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #194 στις: Μάρτιος 25, 2016, 10:57:19 μμ »

Ομλογω οτι απο τη φωτογραφια αλλα και στο χερι που την ειδα δεν πιστεψα ιδιαιτερα στην 114 της παυλινας λογω κυριως της κακοποιησης που υπεστη το νομισμα στην προσπαθεια καποιου στο παρελθον να αφαιρεσει αυτη τη μαυρη κρουστα που καλυπτε τον εμπροσθοτυπο! δεν ξερω τι ακριβως ηταν αλλα δεν εχει σχεση με αξειδωσεις του χαλκου κτλ ηταν κατι ξενο που καποια στιγμη και υπο αγνωστες συνθηκες επεσε πανω στο νομισμα! απο κατω ομως κρυβοταν ενα καταπληκτικο νομισμα κολοχτυπημενο σε καλο δισκο και απο τις πρωτες κοπες της μητρας χωρις τα γνωστα μπουκωματα που εχουν στον οπισθοτυπο καποια αλλα δειγματα της ποικιλιας αυτης!

τελικα ομως μετα απο πολλες ωρες δουλειας και αφου υπεβαλα το νομισμα σε διαφορες διαδικασιες το αποτελεσμα ξεπερασε και τις καλυτερες προσδοκιες μου! καποιες χαρακιες βεβαια φαινονται ακομα αλλα τι να κανουμε ειναι και αυτες μερος της ιστοριας του νομισματος!  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 11 12 [13] 14 15
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences