Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 09:36:25 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νέο περιουσιολόγιο διαβάστε και κλάψτε  (Αναγνώστηκε 23832 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
θοδωρης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 680


Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 11:11:54 πμ »



Προς το παρόν ας γίνει ένα δίκαιο φορολογικό, που να πληρώνουν ΟΛΟΙ... και βλέπουμε.
να πληρωνουν οσοι πρεπει και οτι πρεπει..... οχι ολοι.....
απο το να φτασουμε στο να πληρωνουν ολοι μεχρι το τι πρεπει να κανουμε για να μην πληρωνουμε ξανα και ξανα τα ιδια υπαρχει τρελο χασμα!
 ουτε λογος για επενδυσεις, ουτε λογος για συρρικνωση οπως ειπες του δημοσιου....
την καλημερα μου....  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 11:29:29 πμ »

Εκανα το λαθος και αρραβωνιαστηκα παιδια..........απο την πλευρα της γυναικας μου 9 αδερφια του πατερα της και 7 της μανας της και απο την πλευρα μου 7 αδερφια του πατερα μου και 2 της μανας μου με χρυσωσαν με κατα μεσο ορο 3 λιρες ο καθενας αν βαλεις δε και τα πρωτα ξαδερφια αστα να πανε..........τι λες Κωστα την γ@@@@@@@@α ε;
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #62 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 12:15:35 μμ »

Εκανα το λαθος και αρραβωνιαστηκα παιδια..........απο την πλευρα της γυναικας μου 9 αδερφια του πατερα της και 7 της μανας της και απο την πλευρα μου 7 αδερφια του πατερα μου και 2 της μανας μου με χρυσωσαν με κατα μεσο ορο 3 λιρες ο καθενας αν βαλεις δε και τα πρωτα ξαδερφια αστα να πανε..........τι λες Κωστα την γ@@@@@@@@α ε;
Αυτό είναι που λέμε, "χρυσό σόϊ βρήκε ο γαμπρός"  Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 12:19:22 μμ »

Όταν επαιρνες τις λιρες σου αρεσε,τωρα να πληρωσεις κυριε Μιχαλη.  Άνεση
Καταγράφηκε
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #64 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 01:15:51 μμ »

Αυτη που εχουνε πρεπει να δωσουνε τι να κανουμε ετσι ειναι   Φιλί
Καταγράφηκε
heretic77
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1525


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 01:41:09 μμ »

Τετοιες ανοησιες με τη φορολογια δε τις κανουν ουτε σε υπαναπτυκτες χωρες. Υποτιθεται οτι εχουν σπουδασει και Χαρβαρντ και μαλ....ες ολοι αυτοι. Θα ειμαι σκληρος αλλα τετοια ανοητα μετρα πραγματικα δε χριζουν καν κριτικης. Ο ΕΝΦΙΑ ειναι ενα γελοιο μετρο, το σπιτι εχει ηδη φορολογηθει εκατο φορες, φορολογειται και επιπλεον λογω εξοδων συντηρησης. Δηλαδη αν ενα παιδι κληρονομησει το σπιτι απο τους γονεις του και ειναι ανεργο (και υποψιν θα πληρωσει ΚΑΙ φορο κληρονομιας), τοτε να πεθανει. Αυτη ειναι η κοινωνια μας. Οι ανθρωποι το εχουν παει σε αλλο επιπεδο πια, ουτε καν να εξαιρεσουν την 1η κατοικια δεν εκαναν.
Οσον αφορα το περουσιολογιο, δηλαδη οσοι απο εμας εχουν συλλογη νομισματων τι θα γινει? Τι αξια μπορει να δηλωσει καποιος για ενα 50λ 1957 ακυκλοφορητο πχ? Για ενα γραμματοσημο σφραγισμενο? Οι ανθρωποι ειναι γελοιοι, ηλιθιοι. Για τις λιρες τι να πει κανεις, εχω μια δουλεια ή ενα μισθο, τα οποια υπερφορολογουνται, μενει καποιο κερδος, δηλαδη τι επρεπε να το κανω το κερδος κατ αυτους? Θα μου ζητησουν και λογο πανω σε αυτο? Εγω το κανω λιρες αμα γουσταρω, αν θελω το τρωω στα μπαρ, δηλαδη να βαλουν χερι και εκει?
Στο διαολο τα κομματα ολα, και οι πολιτικοι και αυτοι που τους ψηφιζανε τα τελευταια 30 χρονια. Καηκε η δικη μου γενια για χαρη της γενιας του Πολυτεχνειου, αλλα τι να κανουμε, πως θα αντιδρασει πια ο κοσμος, δε ξερεις απο που να αρχισεις και που να τελειωσεις, ποιον να ψηφισεις πια, ΟΛΟΙ δοκιμαστηκαν και ειναι τα ιδια σκατα ολοι τους. Τι να κανει και ο λιγος κοσμος που δεν ειναι κομματικος στρατος, για μενα η ενδεδειγμενη λυση ειναι να μεταναστευσει. Εγω δεν εχω τα @@ να το κανω, αλλα αν ειχα παιδια αυτο θα τους ελεγα, φυγετε απο αυτο το βοθρο, και τα χειροτερα δεν ηρθαν ακομα, εχουμε πολλα να δουμε με αυτους τους φωστηρες.
Καταγράφηκε

To συλλεκτικο μου καναλι https://www.youtube.com/channel/UC7Y1rZIJJwfT2IhUkIfrzVw
imike
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 278


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 02:17:35 μμ »

Εγώ έχω την αίσθηση ότι όλα γίνονται προκειμένου να βάλουν "χέρι" στις εγχώριες καταθέσεις. Όλα τα έχουν φορολογήσει: ακίνητα, αυτοκίνητα, δίκυκλα, σκάφη. Το μόνο που έχει μείνει απείραχτο είναι οι τραπεζικές καταθέσεις. Τώρα θα το ονομάσουν κούρεμα, θα το ονομάσουν φορολόγηση περιουσίας, θα το ονομάσουν έκτακτο φόρο, αυτό δεν το ξέρω, μένει να το δούμε, στις ονομασίες πάντως είμασταν πάντοτε πολύ καλοί.
Η υπόλοιπη κινητή περιουσία (μετρητά, τιμαλφή, λίρες κλπ.) πρακτικά δεν μπορεί να καταγραφεί και δεν μπορεί να φορολογηθεί. Όσα λένε τα λένε μήπως και πιάσουν κανέναν αφελή που τα δηλώσει.
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 02:45:32 μμ »

Χα, χα!! Εδώ κυκλοφορούν αυτοκίνητα χωρίς να έχουν πληρώσει τα τέλη κυκλοφορίας για πολλά χρόνια, ανασφάλιστα για πολλά χρόνια επίσης και δεν έχουν πιάσει κανέναν. Τα αρχεία υπάρχουν και είναι ενημερωμένα πλήρως. Αν έχει πιαστεί κάποιος είναι από απλή σύμπτωση ή τύχη!!! Ποιος τρώει πλέον αμάσητη τροφή;
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #68 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 02:54:48 μμ »

Χα, χα!! Εδώ κυκλοφορούν αυτοκίνητα χωρίς να έχουν πληρώσει τα τέλη κυκλοφορίας για πολλά χρόνια, ανασφάλιστα για πολλά χρόνια επίσης και δεν έχουν πιάσει κανέναν. Τα αρχεία υπάρχουν και είναι ενημερωμένα πλήρως. Αν έχει πιαστεί κάποιος είναι από απλή σύμπτωση ή τύχη!!! Ποιος τρώει πλέον αμάσητη τροφή;

Προς το παρόν Θανάση... προς το παρόν.  Κλείσιμο ματιού

Από φίλο που έχει ιδιωτικό ΚΤΕΟ και Ασφάλεια : Παραδόθηκαν όλα τα στοιχεία στην εφορία και όσοι έχουν ανασφάλιστο ή χωρίς ΚΤΕΟ, θα τους έρθει μπιλιετάκι στο σπίτι.. ή στην επόμενη φορολογική δήλωση... με τα πρόστιμα και τις προσαυξήσεις.

Επίσης από 1ο ξάδερφο διευθυντή λογιστών σε τράπεζα : Δόθηκαν όλα τα στοιχεία από τις κινήσεις λογαριασμών, των 10 τελευταίων ετών, στην εφορία. Στήνεται ήδη το αυτόματο σύστημα διασταύρωσης στο TAXIS, που δουλεύει παράλληλα και με τον 'Τειρεσία'. Σε αποστροφή του λόγου του, μου είπε ''Όσοι τα έβγαλαν από το 2005 ως σήμερα εκτός Ελλάδας, φαίνονται σαν τη μύγα μες στο γάλα. Να δω τώρα τι θα δηλώσουν''.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 02:56:36 μμ »

Εκανα το λαθος και αρραβωνιαστηκα παιδια..........απο την πλευρα της γυναικας μου 9 αδερφια του πατερα της και 7 της μανας της και απο την πλευρα μου 7 αδερφια του πατερα μου και 2 της μανας μου με χρυσωσαν με κατα μεσο ορο 3 λιρες ο καθενας αν βαλεις δε και τα πρωτα ξαδερφια αστα να πανε..........τι λες Κωστα την γ@@@@@@@@α ε;
Μιχαλη εχει καμμια αδερφη ελευθερη η γυναικα σου  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #70 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 03:01:37 μμ »

Εκανα το λαθος και αρραβωνιαστηκα παιδια..........
Αν αυτό είναι λάθος, πες μας ποιο είναι το σωστό!  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 03:07:46 μμ »

εμενα παλι δεν μου λεει τιποτα η διασταυρωση στοιχειων σε τραπεζικους λογαριασμους,ολα γινονται για τα ματια του κοσμου και τιποτα αλλο,τον μικρομεσαιο εκφοβιζουνε διαρκως ,τι εγινε με την λιστα λαγκαρντ που ειναι το 1 τοις εκατο οπως ειπε ο Γαλλος;;τιποτα
τι εγινε με το 1 εκατομμυριο συζυγος μεγαλης πολιτικου;;τιποτα
τι εγινε με τα εκατομμυρια μεγαλοδημοσιογραφου στην ελβετια ,τιποτα
τι εγινε με φορτιο ηρωινης μεγαλοεφοπλιστη;;τιποτα
οσα μαυρα μαζευουμε 2000χιλ μεγαλομπατιρηδες σαν την αφενδια μου σε ενα μηνα ,καποιοι μεγαλοι τα μαζευουν σε λιγες ωρες,δεν αλλαζει τιποτα δυστυχως,λεγανε οτι χρωστανε τα καναλια καποια δις
λεγανε για τους εφοπλιστες παλι τιποτα,εμεις θα πληρωσουμε και εμεις παταμε συνεχεια την μπανανοφλουδα
δεν ειμαι μαντης να προβλεψω τι θα γινει στο μελλον αλλα ξερω οτι οταν ενας τυφωνας περνα τα περνει ολα μαζι του ,οτι σπειρης θα θερισεις λεγανε οι παλιοι και εδω στην Ελλαδα οι πολιτικοι ΟΛΟΙ εχουν σπειρη και θεριζουν αλλα καποια στιγμη οι ρολοι αντιστρεφονται,οσο για τον ΕΝΦΙΑ ειναι η μεγαλυτερη αποδειξη οτι το Ελληνικο Συνταγμα εχει παραβιαστει απο καποιους και το εχουν γραμμενο κανονικα στα παλια τους παπουτσια
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #72 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 03:08:10 μμ »

Εκανα το λαθος και αρραβωνιαστηκα παιδια..........απο την πλευρα της γυναικας μου 9 αδερφια του πατερα της και 7 της μανας της και απο την πλευρα μου 7 αδερφια του πατερα μου και 2 της μανας μου με χρυσωσαν με κατα μεσο ορο 3 λιρες ο καθενας αν βαλεις δε και τα πρωτα ξαδερφια αστα να πανε..........τι λες Κωστα την γ@@@@@@@@α ε;


Ας προσεχες  Στριφογύρισμα ματιών


ΜΙΚΡΟΣ ΑΡΡΑΒΩΝΙΑΣΤΗΚΑ - ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΜΠΙΘΙΚΩΤΣΗΣ
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Parker
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2060

Ό,τι γράφει, δεν ξεγράφει!


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 03:18:04 μμ »

Δεν υπάρχει σωτηρία και όσο πιο γρήγορα το καταλάβουμε, τόσο πιο έξυπνα θα κινηθούμε. Κλείσιμο ματιού
http://www.iefimerida.gr/news/233789/mayres-provlepseis-2034-i-exodos-tis-elladas-apo-tin-krisi
Καταγράφηκε

verba volant, scripta manent
sabby
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1040


Nothing is true.Everything is possible.


Προφίλ
« Απάντηση #74 στις: Νοέμβριος 02, 2015, 03:19:14 μμ »

Εκανα το λαθος και αρραβωνιαστηκα παιδια..........απο την πλευρα της γυναικας μου 9 αδερφια του πατερα της και 7 της μανας της και απο την πλευρα μου 7 αδερφια του πατερα μου και 2 της μανας μου με χρυσωσαν με κατα μεσο ορο 3 λιρες ο καθενας αν βαλεις δε και τα πρωτα ξαδερφια αστα να πανε..........τι λες Κωστα την γ@@@@@@@@α ε;
Εγώ όταν αρραβωνιάστηκα,απο τον αδερφό της γυναίκας μου πήρα ένα σετ μανικετόκουμπα,και την δήλωση:Επιστροφές,δεν δεχόμαστε. Κλάμα
 Κλάμα
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences