Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:12:01 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Νέο περιουσιολόγιο διαβάστε και κλάψτε  (Αναγνώστηκε 23527 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:07:54 μμ »

πιστευω το θεμα δεν ειναι τοσο στο τυhαιο ελεγhο αλλα οταν θα εhεις μια καρτα και ολα θα γινονται με αυτη, τα hρηματα-λιριτσες πισω απο το καζανακι πως να τα κανεις κατι οταν θα ειναι αδηλωτα.
Θα εhει και μαυρους - κιτρινους - εμπριμε αλλα εκει θα ειναι κοψοhρονια.


Σωστό και αυτό, διοτι κατακει παει το πραμα, περί υποχρεωτικής χρήσης πλαστικού χρήμςτος μου έχουν παρει τα αυτιά σαν να ταν ρανταρ, δυο μερες τώρα στις ειδησεις... Γιαυτό λεω, πριν φτασουμε εκει και ελεγχονται αδιακρίτως όλοι, και δεν υπάρχει τρόπος να κρυφτούμε από το κράτος (και από τα μάτια του κάθε τυχαίου εφοριακού που μπορεί το βράδυ να στην πεσει με δεκα ατομα να σε σφαξει για πεντε λιρες στο σπιτι σου) να κυνηγηθούν πρώτα οι μεγαλοκαταθέτες που ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝ τα λεφτα τους όποτε τα είχαν ή όποτε και όπου τα διακίνησαν την τελευταία πεντοδεκαετία...και να κατασχεθούν όπου βρεθουν...απλά πραματακια ρε γμτο μου...

Επειδή κάποιοι κατέκλεβαν το κράτος σαραντα χρόνια, πρέπει τώρα να ξεβρακωθούμε όλοι στην εφορία... Καμμία ιδιωτικότητα, καμμία έννοια προσωπικών δεδομένων, έλεος....


Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:09:28 μμ »

@Mad Collector

Αν μου επιτρέπεις μια συμβουλή (λόγω διαφοράς ηλικίας): Να θυμάσαι ποιο είναι το θέμα σου. Προσπαθείς να απαντήσεις στο ερώτημα "Αν το κράτος πρέπει να γνωρίζει την περοιουσία των πολιτών και να επιβάλει τα φορολογικά βάρη αναλογικά;" ή "Το περιουσιολόγιο δεν είναι ο καλύτερος τρόπος για να το πετύχει;"

Αν, όπως λες, το κράτος γνωρίζει τι έχει ο καθένας, τότε τι σημασία έχει τι θα γράψει ο καθένας.
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:11:53 μμ »

Κεφαλικός φόρος σε όλους μας.
Μηδενός εξαιρουμένου.
5%,10% επί της περιουσίας μας;
Θα δείξει,πόσα χρήματα χρειάζονται για το κούρεμα.
Εάν γίνει κούρεμα,ή εάν μας φορτώσουν κεφαλικό φόρο.
Όσο για τις ΟΦ-ΣΟΡ,αυτό που άκουσα από βουλευτή του Ξύριζα,στο μπανιστίρ-ντουλάπ είναι: από τις 32 οφ-σορ που ελέγξαμε,εισπράξαμε 735 εκατομμύρια ευρώ.
Και εάν υπολογίσουμε πόσες οφ-σορ έχουμε.Άλλοι μιλάνε για 10.000 και άλλοι για 15.000 οφ-σορ.Λένε ότι κρύβονται εκεί 800 με 900 δις.Εάν στέκουν αυτά που λένε,μιλάμε για τρελό χρήμα.Αλλά σιγά μην τις πειράξουν.Όπως δεν ακουμπάνε και τις ''λίστες''.
Έρχεσαι στα λόγια μου! Αφού στα νησιά Κεϋμαν και στον Παναμά, το 90% των offshore είναι σε ελληνικά χερια...μιλάμε για τρελά λεφτα....χωρίς φόρους στην Ελλάδα, τίποτε...

Δεν λέω να τα κατασχουν, λέω κατ' αρχάς να ΕΛΕΓΘΟΥΝ ΕΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΝΤΑΙ τα ποσά που διακινουνται μεσω off shore τα τελευταια δεκα χρόνια, για αρχχή......

Δεν θελουν να κάνουν ούτε καν αυτό ρε παιδί μου πια...
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:30:28 μμ »

φιλε Μαντ οχι μονο ξερουν ποιοι ειναι εχοντες και κατεχοντες αλλωστε η λιστα λαγκαρντ εχει 1300 ονοματα και με δηλωση του ανθρωπου που εβγαλε τα στοιχεια ειναι μολις το 1 τοις εκατο ,ξερουν και παραξερουν και γιαυτο βλεπεις και κοπτωνται να μην γινει τιποτα με την λιστα ,ο Γαλλος νομιζω που την ειχε βγαλει ειχε δηλωσει ουδεποτε τον ενοχλησε ελληνικη;; κυβερνηση για περαιτερω στοιχεια,αντιλαμβανεσαι γιατι βεβαια γιατι απο το 74 μεχρι σημερα εμπλεκεται η συντριπτικη πλειοψηφια ελληνων;;;πολιτικων στο ξεπλυμα κτλ
να φορολογηθουμε και με κεφαλικο φορο οπως οταν ηταν οι ενετοι εδω και με χαρατσι οταν ηταν οι τουρκοι εδω ,τωρα με τους γερμανους των τελευταιων 100 χρονων ειναι φρεσκα τα πραγματα και εχουμε εικονα τι και πως......αλλωστε ολα γινονται στο ονομα της ενωμενης ευρωπης ,την ευρωπη της αλληλεγυης και της ανθρωπιας...εκει που ο ανειδικευτος εργατης (γερμανια)περνει 1400ε βασικο και στην ελλαδα 480 μικτα..εκει που υπαρχει δωρεαν παιδεια και στην ελλαδα πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα (φροντιστηρια-ενοικια φοιτη-κτλ κτλ κτλ)επειδη ειπωθηκε και συμφωνω απολυτα οτι εδω μεσα ειναι σαν το καφενειο καλη ειναι και η κουβεντα να λεμε τον πονο μας που και που και να βγαζουμε τις οποιες πικρες για αυτους που κατασπαραξαν αυτη την περηφανη Χωρα και τον λαο της αλλα οσα και να λεμε τιποτα δεν γινεται ειμαστε και επισημα προτεκτορατο των βαυαρων και φανηκε εξαλλου και στο μεγαλο ΟΧΙ του περηφανου Ελληνικου λαου που με κλειστες τραπεζες και εκφοβισμο απο τα μπομπολοκαναλα 10 μερες ειπε το 62 τοις εκατο ΟΧΙ το οποιο βεβαια μετα απο 17 ωρες μονοτερμα στον τσιπρα και εκβιασμων τρομερων εξαργυρωθηκε σαν ναι.....το μαχαιρι στο λαιμο δεν το εβαλαν στον τσιπρα αλλα στον ελληνικο λαο,ενα καλο ρισταρτ χρειαζεται η Χωρα και αυτο δεν γινεται τωρα και 6 χρονια,καλο υπολοιπο ευχομαι μαντ
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:41:20 μμ »

συμφωνω απολυτα οτι εδω μεσα ειναι σαν το καφενειο καλη ειναι και η κουβεντα να λεμε τον πονο μας που και που και να βγαζουμε τις οποιες πικρες

Εγώ βέβαια διαφωνώ απόλυτα, αλλά αυτό αφορά τον ιδιοκτήτη και τους υπευθύνους.

Για τον εαυτό μου το θεωρώ ντροπιαστικό να φορτώνω στον Α και στον Β τα "ζόρια" μου. Άλλωστε, για αυτό έμεινα ανύπαντρος, γιατί βαριόμουν την καθεμία που ήθελε να μου λέει τον πόνο της.

Καλό θα είναι, κατά την προσωπική μου πάντα άποψη, όσοι θέλουν να βγάλουν τον πόνο τους και την πικρία τους, να φτιάξουν ένα θέμα "Βγάλσιμο πόνου και πικρίας" και να ξεθυμαίνουν εκεί. Για να μπορούμε οι υπόλοιποι να συζητάμε για όποια ιστορικά ή πολιτικά θέματα (ή και αθλητικά) χωρίς πόνους και πικρίες.
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:47:12 μμ »

προσωπικα δεν εχω ζορια ισα ισα απολαμβανω της κορακλες μου την γυναικαρα μου ,πραγματα που δινουν στην ζωη αλλο νοημα  και οταν εχω και ωρα μπαινω στα διαφορα φορα και διαβαζω και καμμια γνωμη κανενος πικραμενου που δεν εχει κανενα στοχο στην ζωη του και γελαω
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:48:32 μμ »

@Mad Collector

Αν μου επιτρέπεις μια συμβουλή (λόγω διαφοράς ηλικίας): Να θυμάσαι ποιο είναι το θέμα σου. Προσπαθείς να απαντήσεις στο ερώτημα "Αν το κράτος πρέπει να γνωρίζει την περοιουσία των πολιτών και να επιβάλει τα φορολογικά βάρη αναλογικά;" ή "Το περιουσιολόγιο δεν είναι ο καλύτερος τρόπος για να το πετύχει;"

Αν, όπως λες, το κράτος γνωρίζει τι έχει ο καθένας, τότε τι σημασία έχει τι θα γράψει ο καθένας.


Τ ερωτήματα είναι αλληλένδετα συνδεδεμένα...Εδώ τίθεται ένα άλλο ζήτημα...το κράτος ήδη ξέρει και μας δουλευει? Η ειλικρινά πράγματι δεν ξέρει, ή και και ΔΕΝ θελει να μάθει καν, γιυτό και ομιλούν περι περιουσιολογίου, για να πιάσουν πάλι τα μικρά ψαρακια??

Αφ' ενός όχι, θεωρητικά για λόγους προσωπικών δεδομένων δεν θα πρέπει να ξέρει την περιουσια εφ'όσον ήδη τα ποσά εισοδήματος φορολογούνται και δεν υπάρχει -θεωρητικά πάντοτε- τρόπος  να φοροδιαφύγεις...Βεβαιως αυτό ειναι ατοπο αφού από τα ποσά που διακινούνται, εισοδημα, αγοραπωλησίες αγαθών, παροχες υπηρεσιών, το κράτος φορολογόντας στην πηγή -πάντοτε υποθετικά- δεδομένο είναι οτι ¨ΗΔΗ σχηματίζει ακριβη εικόνα του εισοδήματος και αρα και της εριουσίας των πολιτών. Εδω το περαιτέρω ερώτημα είναι εάν και κατα πόσον πρέπει να διατηροούνται τα δεδομένα αυτά, και για πόσο, και για ποιον σκοπό...

Τωρα, υπό τις παρούσες συνθήκες, εάν είναι να μου ανακουφίσει εμενα τη φορολόγηση, τοτε ας μάθει τι έχουμε ο καθένας, να διενεργήσει έλεγχο πόθεν έσχες και οτι δεν δικαιολογείται ΝΑ ΚΑΤΑΣΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ!!!!!!! Ναι, υπό τις παρούσες συνθήκες ενός τριπλού μνημονίου σε πεντεμισο χρόνια ύφεσης, και άλλα πενήντα όπως πάμε, σε συνθήκες χρέους ατέρμονου και αδυνατον να αποπληρωθεί από φορολόγηση των γνωστών υποζυγίων, και υπο το δεδομένο της ΠΑΤΑΓΩΔΟΥΣ ΑΠΟΤΥΧΙΑΣ να φορολογήσει σωστα και αποτελεσματικά "στην πηγη" κάθε συναλλαγή οοοοοολα τα προηγούμενα 40 χρόνια, ναι, έτσι που καταντήσαμε δυστυχώς πρέπει να ξέρει την περιουσία ΧΟΝΤΡΙΚΑ έστω,  για να τα πάρει από εκείνους που έχουν αδικαιολογητη περιουσία...

Αφ' ετέρου, έχω την σφοδρή εντύπωση οτι ήδη το κράτος γνωρίζει, και εάν δεν γνωρίζει , το περιουσιολόγιο σίγουρα ΔΕΝ ειναι ο καλύτερος τρόπος να το πετύχει...
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:51:41 μμ »

φιλε Μαντ οχι μονο ξερουν ποιοι ειναι εχοντες και κατεχοντες αλλωστε η λιστα λαγκαρντ εχει 1300 ονοματα και με δηλωση του ανθρωπου που εβγαλε τα στοιχεια ειναι μολις το 1 τοις εκατο ,ξερουν και παραξερουν και γιαυτο βλεπεις και κοπτωνται να μην γινει τιποτα με την λιστα ,ο Γαλλος νομιζω που την ειχε βγαλει ειχε δηλωσει ουδεποτε τον ενοχλησε ελληνικη;; κυβερνηση για περαιτερω στοιχεια,αντιλαμβανεσαι γιατι βεβαια γιατι απο το 74 μεχρι σημερα εμπλεκεται η συντριπτικη πλειοψηφια ελληνων;;;πολιτικων στο ξεπλυμα κτλ
να φορολογηθουμε και με κεφαλικο φορο οπως οταν ηταν οι ενετοι εδω και με χαρατσι οταν ηταν οι τουρκοι εδω ,τωρα με τους γερμανους των τελευταιων 100 χρονων ειναι φρεσκα τα πραγματα και εχουμε εικονα τι και πως......αλλωστε ολα γινονται στο ονομα της ενωμενης ευρωπης ,την ευρωπη της αλληλεγυης και της ανθρωπιας...εκει που ο ανειδικευτος εργατης (γερμανια)περνει 1400ε βασικο και στην ελλαδα 480 μικτα..εκει που υπαρχει δωρεαν παιδεια και στην ελλαδα πληρωνουμε ενα σκασμο λεφτα (φροντιστηρια-ενοικια φοιτη-κτλ κτλ κτλ)επειδη ειπωθηκε και συμφωνω απολυτα οτι εδω μεσα ειναι σαν το καφενειο καλη ειναι και η κουβεντα να λεμε τον πονο μας που και που και να βγαζουμε τις οποιες πικρες για αυτους που κατασπαραξαν αυτη την περηφανη Χωρα και τον λαο της αλλα οσα και να λεμε τιποτα δεν γινεται ειμαστε και επισημα προτεκτορατο των βαυαρων και φανηκε εξαλλου και στο μεγαλο ΟΧΙ του περηφανου Ελληνικου λαου που με κλειστες τραπεζες και εκφοβισμο απο τα μπομπολοκαναλα 10 μερες ειπε το 62 τοις εκατο ΟΧΙ το οποιο βεβαια μετα απο 17 ωρες μονοτερμα στον τσιπρα και εκβιασμων τρομερων εξαργυρωθηκε σαν ναι.....το μαχαιρι στο λαιμο δεν το εβαλαν στον τσιπρα αλλα στον ελληνικο λαο,ενα καλο ρισταρτ χρειαζεται η Χωρα και αυτο δεν γινεται τωρα και 6 χρονια,καλο υπολοιπο ευχομαι μαντ

"...ειμαστε και επισημα προτεκτορατο των βαυαρων...στο ονομα της ενωμενης ευρωπης ,την ευρωπη της αλληλεγυης και της ανθρωπιας...το μαχαιρι στο λαιμο δεν το εβαλαν στον τσιπρα αλλα στον ελληνικο λαο"
+1000000000000000000000000
 βεβαια ένα μαχαιράκι το έβαλαν και στον τσίπρα, αφού πήγε τελευταία στιγμή ανέτοιμος να κανει επανασταση...επανασταση απέναντι στους Γερμαναραδες χρειάζετει...αλλα θέλει προετοιμασία ειπαμε...
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:55:03 μμ »

συμφωνω απολυτα οτι εδω μεσα ειναι σαν το καφενειο καλη ειναι και η κουβεντα να λεμε τον πονο μας που και που και να βγαζουμε τις οποιες πικρες

Εγώ βέβαια διαφωνώ απόλυτα, αλλά αυτό αφορά τον ιδιοκτήτη και τους υπευθύνους.

Για τον εαυτό μου το θεωρώ ντροπιαστικό να φορτώνω στον Α και στον Β τα "ζόρια" μου. Άλλωστε, για αυτό έμεινα ανύπαντρος, γιατί βαριόμουν την καθεμία που ήθελε να μου λέει τον πόνο της.

Καλό θα είναι, κατά την προσωπική μου πάντα άποψη, όσοι θέλουν να βγάλουν τον πόνο τους και την πικρία τους, να φτιάξουν ένα θέμα "Βγάλσιμο πόνου και πικρίας" και να ξεθυμαίνουν εκεί. Για να μπορούμε οι υπόλοιποι να συζητάμε για όποια ιστορικά ή πολιτικά θέματα (ή και αθλητικά) χωρίς πόνους και πικρίες.

Τότε συγγνώμη που έκανα την συζήτηση κυριε sac...δεν θα σε ξαναενοχλήσω με συζητήσεις...ας σβηστεί και το θέμα η οτι έγραψα από τον admin...

Πάντως δεν είναι ντροπή μου να φορτώνω στον Α και στον Β τα "ζόρια" μου, όταν ο Α Γερμανοι και ο Β κράτος/κυβερνήσεις μου δημιουργησαν τα "ζορια" in the first place...
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 26, 2015, 07:56:36 μμ »

πολυ σωστα Μαντ συμφωνω απολυτα στην τελευταια παραγραφο ,το περιφημο πλαν β η οποιοδηποτε πλανο επρεπε να ηταν ετοιμο πριν αναλαβει ο τσιπρας την πρωθυπουργια της Χωρας
Καταγράφηκε
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 26, 2015, 08:00:21 μμ »

καλο θα ηταν φιλε σακ που τα ξερεις ολα να μας πεις και την γνωμη σου για την καρεττα-καρεττα....την τρυπα του οζοντος καθως και για τους λαγοκεφαλους που εχουν κατακλυσει την μεσογειο....αφου τα ξερεις ολα και εμεις οι ιθαγενεις τιποτα δωσε μας τα φωτα σου........ερωτηση με τον Αλεφαντο εχεις καποια σχεση;;;
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 26, 2015, 08:02:05 μμ »

πολυ σωστα Μαντ συμφωνω απολυτα στην τελευταια παραγραφο ,το περιφημο πλαν β η οποιοδηποτε πλανο επρεπε να ηταν ετοιμο πριν αναλαβει ο τσιπρας την πρωθυπουργια της Χωρας

Δεν ξερω...ίσως και να κάνω λάθος και να είναι όλα καλώς καμωμένα...δεν ξαναμιλάω...ο καθένας ας πορευθεί κατα συνείδηση χωρίς να ξεθυμαίνει εδώ αμα τυχόν μιζεριάζονται οι άλλοι...άλλωστε γι αυτό καλό θα ηταν οι admin αμποτε καταφερουν να φτιάξουν ένα αδερφάκι site και να το ονομασουν "καφετερια συλλεκτων " ή κατι τετοιο...

Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 26, 2015, 08:05:17 μμ »

καλο θα ηταν φιλε σακ που τα ξερεις ολα να μας πεις και την γνωμη σου για την καρεττα-καρεττα....την τρυπα του οζοντος καθως και για τους λαγοκεφαλους που εχουν κατακλυσει την μεσογειο....αφου τα ξερεις ολα και εμεις οι ιθαγενεις τιποτα δωσε μας τα φωτα σου........ερωτηση με τον Αλεφαντο εχεις καποια σχεση;;;


Ο sac λέει απλά και μάλλον καπου έχει δίκιο, οτι το site έιναι συλλεκτικό, και γω και μερικοί άλλοι κάνουμε συζήτηση-ψυχοθεραπεία δια της γκρίνιας, η οποία κάπου επιφέρει μιζέρια σε όλο το site...ή τουλαχιστον αυτό φαίνεται στον sac και σε άλλους συλλέκτες...Εχει ανοιχθεί πρόσφατα κάπου σχετικό θέμα με τίτλο "ΧΑΘΗΚΕ Η ΟΥΣΙΑ" (α, το βρήκα, http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=23775.msg306229#msg306229 ) οτι το το site πράγματι ξεφευγει επικίνδυνα από τον συλλεκτικό του σκοπό, με τέτοιου είδους συζητήσεις...ε, κάπου έχει δικιο εδω που τα λέμε...δεν είναι να τσακωνόμαστε, συζήτηση κανουμε, σιγά, έχουμε τιποτε να χωρίσουμε κανείς? αμα μιζεριάζουν οι άλλοι, σωστό είναι να σταματάει κανείς την συζήτηση...
Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
μαρκος
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2673


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 26, 2015, 08:13:39 μμ »

φιλε μαντ αφου υπαρχουν τα θεματα στο σαιτ καλως και λεει ο καθενας το μακρυ και το κοντο του ,αλλα να υποβαθμιζεις τον συνανθρωπο σου διαρκως κατανταει απο φασιστικο ως κουραστικο και πρεπει καποια στιγμη να περνουν απαντηση τετοιες τοποθετησεις φιλε,οσον αφορα το σαιτ δεν ειμαι υπευθυνος αλλα φιλοξενουμενος και ειναι συλλεκτικο αν θα ηθελα να τσακωνομαι θα εμπαινα σε αλλα φορα που ειναι η ειδικοτητα τους,λεμε οτι αν δεν σαρεσει το ενα θεμα μην μπαινεις κτλ σωστο ειναι αλλα απο περιεργεια μια φορα αν μπεις και σε τρολλαρουν ετσι μπαινεις στον πειρασμο να απαντησεις γιατι αυτοι που πρεσβευουν τετοιες ιδεες πηραν 4 τοις εκατο στις εκλογες και νομιζουν οτι ειναι πλειοψηφια,δεν ξανασχολιαζω πολιτικα θεματα ,ο καθενας κρινεται απο τα γραπτα του και την σταση του στην αληθινη ζωη ,εκει εξω ,με τα φιλαρακια του ,την οικογενεια του και τις απολαυσεις που μας εδωσε με απλοχερια Ο Παναγαθος καλο βραδυ
Καταγράφηκε
Mad Collector
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 385


UpTheIrons!


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 26, 2015, 08:20:24 μμ »

Δεν ξέρω, απλώς καθένας έχει τις απόψεις του, δεν τρολλαρει κανείς νομίζω, απλά πράγματι είναι πειρασμός να εμπλέκεσαι σε συζητήσεις...εν πασει περιπτώσει καλο βράδυ, από εμένα τελος η μιζερια...θα ποσταρω καμμια κουφή φωτογραφία στα "αστεια".

Καταγράφηκε

Better tennis in poster than penis in toaster!
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences