Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 10:15:48 μμ
Ψηφοφορία
Ερώτηση: Τι πιστεύεται πως είναι προτιμότερο?
Άμεση συμφωνία με τα σκληρά μέτρα των δανειστών
Να πάμε την διαπραγμάτευση μέχρι τέλους με μικρή οπισθοχώρηση των δα
Απαίτηση να δεχτούν όλους τους όρους μας αλλιώς ΡΗΞΗ
Μονομερής αθέτηση του χρέους

Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 39
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Ρήξη ή Συμφωνία;  (Αναγνώστηκε 139373 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Makis S
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 229



Προφίλ
« Απάντηση #465 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:39:22 μμ »

Ας ελπίσουμε πως ο Τσίπρας θα μπορέσει να δώσει μια απάντηση για το τι ακριβώς και πρακτικά
σημαίνει το ΟΧΙ που μας ζητάει να ψηφίσουμε.
Απο το πρωί προσπαθω να πάρω μια απάντηση απο συνάδελφο-συνδικαλίστρια του ΣΥΡΙΖΑ και
συνεχώς υπεκφεύγει να μου απαντήσει  Αναποφασιστικότητα
Θα δείξει...
Μην ψάχνεις απάντηση φίλε Στρατή. Ο Τσίπρας και ο ΣΥΡΙΖΑ έχουν ήδη αποφασίσει να έρθουν σε πλήρη και οριστικη ρήξη με την ΕΕ (προφανώς επιδιώκουν και επιστροφή στη δραχμή), η απόφασή τους αυτή εκτελείται ήδη αυτή τη στιγμή που μιλάμε. Το μόνο που θέλουν από εσένα στο δημοψήφισμα είναι να δώσεις πολιτική, εκ των υστέρων νομιμοποίηση, σε μια ενέργειά τους που δεν είχαν εντολή να πραγματοποιήσουν

Δυστυχώς νομίζω ότι αυτό έχουν στο πίσω μέρος του μυαλού τους από την πρώτη στιγμή...τελικά όμως δεν είμαι και 100% σίγουρος ότι έχουν και άδικο
Καταγράφηκε

Makis - Messolonghi
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #466 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:41:03 μμ »

Κρυφέ  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός  τελικά θα έρθεις Αθήνα για κανα τσίπουρο ?Εχω πάρει κάργα κονσέρβες από τα lidl για μεζε  Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #467 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:43:11 μμ »

Μην ψάχνεις απάντηση φίλε Στρατή. Ο Τσίπρας και ο ΣΥΡΙΖΑ έχουν ήδη αποφασίσει να έρθουν σε πλήρη και οριστικη ρήξη με την ΕΕ (προφανώς επιδιώκουν και επιστροφή στη δραχμή), η απόφασή τους αυτή εκτελείται ήδη αυτή τη στιγμή που μιλάμε. Το μόνο που θέλουν από εσένα στο δημοψήφισμα είναι να δώσεις πολιτική, εκ των υστέρων νομιμοποίηση, σε μια ενέργειά τους που δεν είχαν εντολή να πραγματοποιήσουν
Με δύο μεστές κουβέντες, όλο το νόημα. Μπράβο, ρε Μιχάλη! Αυτό θα πει εμπεριστατωμένος λόγος.
Νομιμοποίηση της εκτροπής εκ των υστέρων....Ας το έχουν στο νου τους οι αμφιταλαντευόμενοι.
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #468 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:45:07 μμ »

Κρυφέ  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός  τελικά θα έρθεις Αθήνα για κανα τσίπουρο ?Εχω πάρει κάργα κονσέρβες από τα lidl για μεζε  Χαμόγελο Χαμόγελο

περιμενω να γινουν τα φασολακια να τα παω στη θυριδα  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
athas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 10404



Προφίλ
« Απάντηση #469 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:45:16 μμ »

Κρυφέ  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός  τελικά θα έρθεις Αθήνα για κανα τσίπουρο ?Εχω πάρει κάργα κονσέρβες από τα lidl για μεζε  Χαμόγελο Χαμόγελο
Οποτε μου προτείνεις. Θα φέρω και το δικό μου...δηλαδή του ΧΡΗΣΤΑΡΑ!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

*Λάθε βιώσας*
Stratis76
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 601


Προφίλ
« Απάντηση #470 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:46:45 μμ »

Μην ψάχνεις απάντηση φίλε Στρατή. Ο Τσίπρας και ο ΣΥΡΙΖΑ έχουν ήδη αποφασίσει να έρθουν σε πλήρη και οριστικη ρήξη με την ΕΕ (προφανώς επιδιώκουν και επιστροφή στη δραχμή), η απόφασή τους αυτή εκτελείται ήδη αυτή τη στιγμή που μιλάμε. Το μόνο που θέλουν από εσένα στο δημοψήφισμα είναι να δώσεις πολιτική, εκ των υστέρων νομιμοποίηση, σε μια ενέργειά τους που δεν είχαν εντολή να πραγματοποιήσουν
Με δύο μεστές κουβέντες, όλο το νόημα. Μπράβο, ρε Μιχάλη! Αυτό θα πει εμπεριστατωμένος λόγος.
Νομιμοποίηση της εκτροπής εκ των υστέρων....Ας το έχουν στο νου τους οι αμφιταλαντευόμενοι.
Ελπίζω ο κόσμος να το καταλάβει προτού να είναι πολύ αργά και χωρίς γυρισμό...
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #471 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:48:44 μμ »

Κρυφέ  Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός  τελικά θα έρθεις Αθήνα για κανα τσίπουρο ?Εχω πάρει κάργα κονσέρβες από τα lidl για μεζε  Χαμόγελο Χαμόγελο
Οποτε μου προτείνεις. Θα φέρω και το δικό μου...δηλαδή του ΧΡΗΣΤΑΡΑ!!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Εγώ είμαι αδειούχος οποτε θες κατέβα να τα πιούμε  Κλείσιμο ματιού Σαρκασμός Σαρκασμός.


Τι φασολάκια εχεις βάλει ? Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
Nonos
Συντονιστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2753



Προφίλ WWW
« Απάντηση #472 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:49:51 μμ »

Το μόνο που θέλουν από εσένα στο δημοψήφισμα είναι να δώσεις πολιτική, εκ των υστέρων νομιμοποίηση, σε μια ενέργειά τους που δεν είχαν εντολή να πραγματοποιήσουν
Ε να ψηφίσουμε τότε "Ναι" για να μην δώσουμε την νομιμοποίηση στον Τσίπρα και να την δώσουμε στους δανειστές για να μας σκίσουν...  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

Έχεις και Facebook?  Έλα μια βόλτα Χαμόγελο Χαμόγελο
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #473 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:50:14 μμ »

τσαουλια, αμπελοφασουλα και λιγα μπαρμπουνια...και κατι βουλγαρικα? μαυρα αλλα δεν εκαναν προκοπη
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
ouzaki
Επισκέπτης
« Απάντηση #474 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:51:01 μμ »

το δημοψήφισμα είναι στάχτη στα μάτια του κόσμου και επώδυνο .
ψηφίστηκε κυβέρνηση για την διαπραγμάτευση .
πουθενά και ποτέ δεν αναφέρει ο τσίπρας .."θα διαπραγματευθούμε και στο τέλος θα ρωτήσουμε τον λαό ".
είναι κομματικά παιχνίδια του τσίπρα και της παρέας του που αφού είδαν με τι ύαινες έχουν να κάνουν στις βρυξέλλες και αφού συνειδητοποίησαν πόσο απροετοίμαστοι πήγαν και ίσως διαπίστωσαν  και πόσο άσχετοι είναι, βάζουν τον λαό να αποφασίσει  να γίνει αποδεκτό το σχέδιο συμφωνίας :Reforms for the completion of the Current Program and Beyond» Μεταρρυθμίσεις για την ολοκλήρωση του τρέχοντος προγράμματος και πέραν αυτού  και το δεύτερο «Preliminary Debt sustainability analysis» (προκαταρκτική ανάλυση βιωσιμότητας χρέους)»  η όχι .να καταλάβει ο παππούς στο χωριό αυτά όλα  σε 7 μέρες .
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #475 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:51:41 μμ »

θα ενεργήσω ως προβοκάτωρ υπέρ του ΟΧΙ αναφέροντας ποιοί είναι υπέρ του ΝΑΙ. Παρακαλώ κι άλλους να συμπνέυσουν.

Σύντροφε, φτάνει να αναφέρεις ότι ο Τσίπρας είναι υπέρ του ΟΧΙ και... δεν χρειάζονται άλλα ονόματα. ;-)



Η εξοδος από την Ευρωζωνη πιστευω και εγω όπως και πολλοι αλλοι ότι είναι ένα εφιλτικο σεναριο πρωτίστως για την ιδια την Ευροζωνη και λιγοτερο για μας.
Αυτό είναι το διαπραγματευτικο μας χαρτι που προσπαθουν απεγνωσμενα να< ακυρωσουν> οι απανταχου εχοντες αλλα συμφεροντα ή και προδοτες αν θελετε, και να το αφαιρεσουν από την οπλοθηκη της Ελληνικης κυβερνηση.
Πραγματικα  τι άλλο παρα προδοσια αποτελεί το να στρεφεσαι κατά των συμφερόντων μιας  χωρας και του λαου της κατά την διενεργεια διαπραγματευσης..... φυσικα και η γενικοτερη τρομοκρατια εχει τον αυτό σκοπο.

Αυτά τα πράγματα, πόση ώρα καθόσαστε και τα σκεφτόσαστε.

Έλεος, δηλαδή. Είπαμε να πούμε και... καμιά χαζομάρα να περάει η ώρα, αλλά αυτά προσβάλουν την ανθρώπινη λογική. Υπάρχει άνθρωπος που να έχει "σώα τα φρένα του" (που έγραψε και κάποιος εδώ μέσα) και να σκέφτεται τέτοια πράγματα!!! (Δεν βάζω ερωτηματικό, αλλά θαυμαστικό.)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 29, 2015, 09:07:46 μμ από sac » Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #476 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:52:16 μμ »

Το μόνο που θέλουν από εσένα στο δημοψήφισμα είναι να δώσεις πολιτική, εκ των υστέρων νομιμοποίηση, σε μια ενέργειά τους που δεν είχαν εντολή να πραγματοποιήσουν
Ε να ψηφίσουμε τότε "Ναι" για να μην δώσουμε την νομιμοποίηση στον Τσίπρα και να την δώσουμε στους δανειστές για να μας σκίσουν...  Κλείσιμο ματιού

οχι να γινουμε αλβανια του χοτζα....ο μπαρμπα πανος ειχε σημερα συναντηση με το ιραν,αντε και με τον κιμ γιονγκ.οταν αποφασισουν να πουν αληθεια και οχι πετα λασπη κατι θα μεινει τοτε συζηταμε και το οχι.
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #477 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:53:01 μμ »


Υ,Σ Ο περισσοτερος κοσσμος εδώ πινει ψυχραιμος φραπεδακια και τσαλαβουτα στις παραλιες ως και οι τουρίστες.
Σε ποσο διαφορετικούς κοσμους ζουμε
Αναποφασιστικότητα


Το έχω προσέξει και το έχω σχολιάσει αρνητικά.
Μου κάνει φοβερή εντύπωση η μωρία.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #478 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:53:50 μμ »

τσαουλια, αμπελοφασουλα και λιγα μπαρμπουνια...και κατι βουλγαρικα? μαυρα αλλα δεν εκαναν προκοπη
Βαλε και λιγα καναρινια είναι γλυκα
Καταγράφηκε
Μιχάλης 80
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1489

Αξίως ων έπραξες , απολαμβάνεις.


Προφίλ
« Απάντηση #479 στις: Ιούνιος 29, 2015, 08:57:01 μμ »

Μια σημαντικη ερωτηση...εαν υποθεσουμε οτι οδηγουμαστε στη δραχμη, οσοι εχουν καταθεσεις σε ευρω και δε τις εχουν αποσυρει, θα μετατραπουν αυτοματα σε δραχμες οταν πας να τις σηκωσεις? Η θα σου επιστρεψουν κανονικα ευρω? Εδω σας θελω...
Δεν νομίζω να μπορεί να απαντήσει κάποιος υπεύθυνα διότι προκειται για αχαρτογράφητα ύδατα , τελείως άγνωστη κατάσταση.
Καταγράφηκε

Όπως στρώνει ο καθένας , κοιμάται.
Σελίδες: 1 ... 30 31 [32] 33 34 ... 39
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences