Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 06:20:59 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 13
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εισβολή στα σπίτια των πολιτών  (Αναγνώστηκε 43044 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Αύγουστος 11, 2014, 04:07:42 μμ »

Χτυπάει λοιπόν το κουδούνι της πόρτας "ναι ποιος είναι??" και απαντανε "Κυριε τάδε απο την Εφορία έχουμε έρθει..." και δεν ανοίγεις την πόρτα τι θα γίνει μετά? Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #31 στις: Αύγουστος 11, 2014, 04:28:00 μμ »

Δηλαδη το ενδεχομενο να μπει στο σπιτι μου η Δουκισα Νομικου για να της δειξω την συλλογη μου δεν παιζει??  Κλάμα Κλάμα Κλάμα

θελεις πολλα 500ρικα ακυκλοφορητα για να την βαλεις στο σπιτι αυτη!!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Αύγουστος 11, 2014, 04:29:20 μμ »

Χτυπάει λοιπόν το κουδούνι της πόρτας "ναι ποιος είναι??" και απαντανε "Κυριε τάδε απο την Εφορία έχουμε έρθει..." και δεν ανοίγεις την πόρτα τι θα γίνει μετά? Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού

Συνηθως θοδωρη τα προβλεπουν αυτα και ερχοντε με εντολη εισαγγελεα!!
Καταγράφηκε
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #33 στις: Αύγουστος 11, 2014, 04:32:29 μμ »

Αν διαβασετε καλα λεει χωρις εισαγγελεα και αστυνομικους
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Αύγουστος 11, 2014, 04:57:31 μμ »

Χωρίς παρουσία εισαγγελέα και αστυνομικού, όχι χωρίς εντολή.
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:01:13 μμ »

Λοιπόν ,

Κ. Νίκο δεν την ξέρω την περίπτωση του παππού με τα αρχαία αλλά το ότι διακιώθηκε κάτι λεει. Το ότι πήρε 5 χρονια τι να κάνουμε, ετσι είναι αυτά σε όλες τις χώρες του κόσμου, υπαρχουν αναβολές κλπ.

Ο φορος Κώστα μου (ΕΝΦΙΑ) ειναι δικαιώτατος. Αν εχεις ένα σπίτι είναι πανω κατω 350 ευρώ ετησίως. Αν θέλει κάποιος να εχει 10 σπίτια ας πληρώσει για την κατοχή τους 3500 ευρώ. Επίσης, ισχύει σε πάρα πολλές πολιτισμένες χώρες όπως το Βέλγιο , η Δανία κ.α.

Είναι άκρως παράλογο αυτό που ίσχυε έως χθες, να εχει κάποιος ακίνητη περιουσία 'τον κώλο του' και να μην πληρώνει τίποτα, και εγώ που δουλεύω με αγχος, με σπουδές κλπ, να πληρώνω εναν σκασμό λεφτά στην εφορία επειδη οι γονείς μου δεν είχανε περιουσία και δε μπορεσαν να μου δώσουν κάτι..... τώρα να πληρώσουν και αυτοί που εχουν περιουσία!!! Δικαιώτατο ειναι κατα τη γνώμη μου.
Στη δουλειά μου εχω πελάτες που ειναι πιο αγράμματοι και απο μία πέτρα , υπογράφουν με ένα ' Χ ' , και δεν εχουν δουλεψει μια ημερα. Τώρα τους πόνεσε ο ΕΝΦΙΑ. Μιά χαρά μέτρο είναι ......

Εγώ δε φοβάμαι καθόλου. Μπορούν να έρθουν σπίτι μου να κάτσουν να τους κεράσω καφέ και να ψάξουν ότι θέλουν. Με εισαγγελέα ή χωρίς εισαγγελέα. Χέστηκα.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Smartmorpheus
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3243



Προφίλ WWW
« Απάντηση #36 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:03:42 μμ »

Χωρίς παρουσία εισαγγελέα και αστυνομικού, όχι χωρίς εντολή.


Αφού λοιπον δεν θα υπάρχει εισαγγελέας και αστυνομικοί ποιος θα προστατέψει τους εφοριακούς απο τπ βρωμοξυλο?
Καταγράφηκε

If you r good at something never do it for free...
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:04:11 μμ »

STin,

Δενν νομιμοποίησα κανέναν. Οταν γίνουμε ΕΜΕΙΣ νόμιμοι, θα γίνουν και οι πολιτικοί μας νόμιμοι.

Κανε εναν κοπο εξήμιση λεπτα και δες αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=kVoxF0kZ9Zg

Με εκφράζει ο μάγκας ο Αποστολίδης 100%. Να'ναι καλά εκει που είναι......
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #38 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:04:57 μμ »

Πάντως όπως και νά έχει, κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει.
Ακριβώς αυτό! σε καμιά άλλη ευρωπαική έστω χώρα δε θα δεχόντουσαν αυτο το χουντικό κατάλοιπο. Λυπάμαι για τα σχόλια κάποιων που λένε καλά θα κάνουν. Αν κάποιοι δε πληρώνουν σε αυτη τη χώρα γίνετε με την ανοχή της κυβέρνησης και την αδυναμία ή επιλογή τους να πληρώνουν οι ίδιοι και ίδιοι, δηλαδή οι έντιμοι μικρομεσαίοι πολίτες, και σίγουρα σε αυτωνών τα σπίτια πάλι θα μπούν!
κρίμα γιατί μετά απο τόσα χρόνια σκλάβιάς, μετά απο τόσους πολιτικούς νταβατζήδες, μετά απο τόση καρπαζιά, μετά απο το ψωμί ελία και κότσο βασιλιά, τώρα θα φωνάζουμε μπείτε και πάρτε μας και τα βρακιά!

Μπορεί να λυπάσαι για τα σχόλια μου, αλλά σε διαβεβαιώ πως τα βγάζω πολύ δυσκολα πέρα και όσοι βαράνε πιστόλι στις υποχρεώσεις τους, στις ΑΔΙΚΕΣ ΥΠΟΧΕΩΣΕΙΣ τους αλλα τι να κανουμε, πρεπει καποιος να παρέμβει. Μάλλον δεν εχεις ιδέα τι γίνεται στις Ευρωπαϊκές χώρες αν χρωστας για αυτό τα λές. Σε εχουνε μπαγλαρώσει την επόμενη μέρα φίλε stin31.
Οσο για τους πολιτικούς νταβατζήδες που λες, με βρίσκεις σύμφωνο, δε γνωρίζω πόσο χρονών είσαι , αν εισαι κατω απο 30 τράβα να μουτζώσεις τους γονείς σου που τους ψήφιζαν (εγώ το κανω καθε μέρα και οι γονείς μου το κανουν στους εαυτους τους επίσης κάθε μέρα που ψήφιζαν ΝΔ), αν εισαι μεγαλύτερος αναλογίσου τις ευθύνες σου που ειναι μεγαλύτερες γτ και εσυ τους ίδιους λογικά ψήφιζες.

Λίγη αυτοκριτική δε βλάπτει.

Ο ΕΝΦΙΑ που είναι και της μοδας αυτές τις μέρες ειναι πολύ δίκαιος φόρος, να λέμε και καμιά αλήθεια... Τον εχουν σχεδον ολες οι πολιτισμένες Ευρωπαϊκές χώρες και ειναι δίκαιος, οσα περισσοτερα ακίνητα εχεις,τόσα περισσοτερα πληρώνεις. Αυτό δε θέλουμε? Να πληρώσουν αυτοί που εχουν!!!!!
Το λάθος σου είναι ότι "νομιμοποιείς" και περιμένεις απο τους ίδιους τους καταχραστές του δημοσίου χρήματος να βάλουν τώρα τάξη στα χρήματα που αυτοί καταλήστεψαν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Το να τους ψήφιζε κάποιος τα προηγούμενα χρόνια δε μου λέει κάτι, ούτε θα ψάξω ευθήνες στους παλιούς τους ψηφοφόρους! Ξεγελασμένοι ήταν απο τα ψέματα που τους έλεγαν, με κάλυψει τα παπαγαλάκια τους τα ΜΜΕ οικονομολόγους δήθεν στοχαστές, ακόμα και την ίδια την αντιπολίτευση που ποτέ δεν τους αποκάλυψε όπως όφειλε!
Το να επιμένω να ψάχνω δικαιοσύνη και νοικοκυρωσύνη μέσα απο αυτούς που οι μισοί τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι φυλακή, τότε φίλε μου με κάνει ραγιά κι όχι νοικοκύρη.
Ξέρεις πολύ καλά πως αυτοί που πληρώνουν είναι αυτοί που δε χρωστάνε, κι αν δε το ξέρεις με όλα αυτα που ακούμε κατα καιρούς τότε έχεις σοβαρό προβλημα πολιτικής κρίσης! αν θέλαν θα είχαν δημεύσει περιουσίες και δε θα τους άφηναν έξω να κάνουν πάρτυ αποφυλακίσεων στην υγειά των κορόιδων δηλαδή εμάς!
Η μαφία πουλάει προστασία με αντάλαγμα χρημάτων για να τους προστατευει απο τους ίδιους τους μαφιόζους! Αυτό φυσικά γίνετε εκει που ο νόμος ειναι ανύπαρκτος! Δε θα αφήσω λοιπόν τη μαφία να μπεί και στο σπίτι μου με το νόμο τους! γιατί πολύ απλά δε τους εμπιστεύομαι! Δεν είναι συμμαχοι για το καλό μου, είναι αποδεδειγμένα εχθροί μου! και για να το πάω παραπέρα είναι εχθροί της ίδιας της χώρας μου και της δημοκρατίας της που δεν την σεβάστηκαν ποτέ. Αν αυτά που σου λέω σου ακούγονται υπερβολικά και είμαι σίγουρος πως έτσι τα ακούς, δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο να σε πείσω. περίμενε να έρθει κάποια στιγμή η ώρα που θα κριθεί η εποχή στην οποία ζούμε, γιατί θα έρθει! και ελπίζω να μη ντραπείς όταν σε ρωτήσει ο γιός σου, εσυ μπαμπά τι έκανες στη χουντα...
Φίλε stin31 συμφωνώ με κάποια από αυτά που λες, κάτσε όμως και αναλογίσου αν εσύ και το άμεσο περιβάλλον σου έχετε κάνει ότι πρέπει μέχρι σήμερα, έπαιρνες παντού απόδειξη, ζήτησες ποτέ να σου σβήσουν κλήση, όταν αγόρασες σπίτι έβαλες την πραγματική αξία στο συμβόλαιο και άλλα πολλά... Σε ξαναπροσκαλώ να μπεις στο taxisnet και να δεις πόσες χιλιάδες χρωστάνε εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ. Σε αυτό που σίγουρα συμφωνώ μαζί σου είναι ότι αν ήθελαν θα τους είχαν πιάσει εδώ και χρόνια. Όμως ζούσαμε όλοι μέσα σε μία νιρβάνα καλοπέρασης.
Καταγράφηκε
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:06:23 μμ »

Λοιπόν ,
Εγώ δε φοβάμαι καθόλου. Μπορούν να έρθουν σπίτι μου να κάτσουν να τους κεράσω καφέ και να ψάξουν ότι θέλουν. Με εισαγγελέα ή χωρίς εισαγγελέα. Χέστηκα.


Θα σου ευχόμουν να το πάθεις αλλα είναι τόσο κακό που ούτε στον wavelet δεν θα το ευχόμουν  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
nikos11
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1331


Προφίλ
« Απάντηση #40 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:07:11 μμ »

Χωρίς παρουσία εισαγγελέα και αστυνομικού, όχι χωρίς εντολή.


Αφού λοιπον δεν θα υπάρχει εισαγγελέας και αστυνομικοί ποιος θα προστατέψει τους εφοριακούς απο τπ βρωμοξυλο?
Σε αυτό δε μπορώ να σου απαντήσω...
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #41 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:08:25 μμ »

sto 3:35 - 3:41 τα λέει όλα ο Ρένος.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
Αντωνης
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 652

Τι κανεις μπαρμπα?? κουκια σπερνω....


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:16:14 μμ »

Mια μεγαλη τρυπα στο πατωμα γεμισμα με οτι εχει ο καθενας και μετα τσιμεντο απο πανω και ας ψαχνουνε ενα μηνα  Γλώσσα

ΖΕΣΤΗ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΠΑΛΕΥΩ  Σαρκασμός  Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός
Καταγράφηκε
NMS
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4377


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:26:07 μμ »

Mια μεγαλη τρυπα στο πατωμα γεμισμα με οτι εχει ο καθενας και μετα τσιμεντο απο πανω και ας ψαχνουνε ενα μηνα  Γλώσσα

κι ετσι και μενεις σε πολυκατοικια.. να νομιζει ο αποκατω οτι βρεχει χρυσαφι! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #44 στις: Αύγουστος 11, 2014, 05:33:37 μμ »

STin,

Δενν νομιμοποίησα κανέναν. Οταν γίνουμε ΕΜΕΙΣ νόμιμοι, θα γίνουν και οι πολιτικοί μας νόμιμοι.

Κανε εναν κοπο εξήμιση λεπτα και δες αυτό

https://www.youtube.com/watch?v=kVoxF0kZ9Zg

Με εκφράζει ο μάγκας ο Αποστολίδης 100%. Να'ναι καλά εκει που είναι......
Η κάθε εποχή έχει και τις δικές της κακοτοπιές. Ο Ρένος Αποστολίδης έχει δίκιο για 20 χρόνια πριν, εγώ έλεγα πως εμείς φταίμε πριν άρκετα χρόνια αλλα οι εποχές αλλάξαν. το φαύλο καθεστός έχει αρχίσει να δείχνει τα δόντια του και αυτό φαίνεται όλο και περισσότερο.
Αυτό που ίσως δεν αντιλαμβάνεσε είναι πως μας έκαναν αχρείους για να ψηφίζουμε αχρείους αυτό το πολιτισμό διδαχτίκαμε, αυτη ήταν η κουλτούρα μας άρα πόση ευθήνη έχω εγώ που γαλουχήθηκα με φθηνές και προπαγανδιστικές αξίες και πόσο αυτοί που μου της περάσαν..? Το οποίο λέει επίσης ο Ρένος αλλα βλέπω να το προσπερνάς.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5 ... 13
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences