Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 29, 2024, 12:54:28 πμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 13
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εισβολή στα σπίτια των πολιτών  (Αναγνώστηκε 42564 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 11, 2014, 12:23:41 μμ »

παιδιά σοβαρους οφειλέτες ψάχνουν , οχι 500 , 1000, 5000 ευρώ.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 11, 2014, 12:24:37 μμ »

Στέλνουν στοιχεία οι τράπεζες για αναλήψεις π.χ. 1.000.000 το 2009, και από τότε όλα ειναι απλήρωτα. Ε κατι τετοιους θα ψάξουνε......
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
elpidoforos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 2465



Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 11, 2014, 12:26:59 μμ »

Πάντως όπως και νά έχει, κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 11, 2014, 01:13:42 μμ »

Πάντως όπως και νά έχει, κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει.
Ακριβώς αυτό! σε καμιά άλλη ευρωπαική έστω χώρα δε θα δεχόντουσαν αυτο το χουντικό κατάλοιπο. Λυπάμαι για τα σχόλια κάποιων που λένε καλά θα κάνουν. Αν κάποιοι δε πληρώνουν σε αυτη τη χώρα γίνετε με την ανοχή της κυβέρνησης και την αδυναμία ή επιλογή τους να πληρώνουν οι ίδιοι και ίδιοι, δηλαδή οι έντιμοι μικρομεσαίοι πολίτες, και σίγουρα σε αυτωνών τα σπίτια πάλι θα μπούν!
κρίμα γιατί μετά απο τόσα χρόνια σκλάβιάς, μετά απο τόσους πολιτικούς νταβατζήδες, μετά απο τόση καρπαζιά, μετά απο το ψωμί ελία και κότσο βασιλιά, τώρα θα φωνάζουμε μπείτε και πάρτε μας και τα βρακιά!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 11, 2014, 02:05:26 μμ »

Πάντως όπως και νά έχει, κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει.
Ακριβώς αυτό! σε καμιά άλλη ευρωπαική έστω χώρα δε θα δεχόντουσαν αυτο το χουντικό κατάλοιπο. Λυπάμαι για τα σχόλια κάποιων που λένε καλά θα κάνουν. Αν κάποιοι δε πληρώνουν σε αυτη τη χώρα γίνετε με την ανοχή της κυβέρνησης και την αδυναμία ή επιλογή τους να πληρώνουν οι ίδιοι και ίδιοι, δηλαδή οι έντιμοι μικρομεσαίοι πολίτες, και σίγουρα σε αυτωνών τα σπίτια πάλι θα μπούν!
κρίμα γιατί μετά απο τόσα χρόνια σκλάβιάς, μετά απο τόσους πολιτικούς νταβατζήδες, μετά απο τόση καρπαζιά, μετά απο το ψωμί ελία και κότσο βασιλιά, τώρα θα φωνάζουμε μπείτε και πάρτε μας και τα βρακιά!

Μπορεί να λυπάσαι για τα σχόλια μου, αλλά σε διαβεβαιώ πως τα βγάζω πολύ δυσκολα πέρα και όσοι βαράνε πιστόλι στις υποχρεώσεις τους, στις ΑΔΙΚΕΣ ΥΠΟΧΕΩΣΕΙΣ τους αλλα τι να κανουμε, πρεπει καποιος να παρέμβει. Μάλλον δεν εχεις ιδέα τι γίνεται στις Ευρωπαϊκές χώρες αν χρωστας για αυτό τα λές. Σε εχουνε μπαγλαρώσει την επόμενη μέρα φίλε stin31.
Οσο για τους πολιτικούς νταβατζήδες που λες, με βρίσκεις σύμφωνο, δε γνωρίζω πόσο χρονών είσαι , αν εισαι κατω απο 30 τράβα να μουτζώσεις τους γονείς σου που τους ψήφιζαν (εγώ το κανω καθε μέρα και οι γονείς μου το κανουν στους εαυτους τους επίσης κάθε μέρα που ψήφιζαν ΝΔ), αν εισαι μεγαλύτερος αναλογίσου τις ευθύνες σου που ειναι μεγαλύτερες γτ και εσυ τους ίδιους λογικά ψήφιζες.

Λίγη αυτοκριτική δε βλάπτει.

Ο ΕΝΦΙΑ που είναι και της μοδας αυτές τις μέρες ειναι πολύ δίκαιος φόρος, να λέμε και καμιά αλήθεια... Τον εχουν σχεδον ολες οι πολιτισμένες Ευρωπαϊκές χώρες και ειναι δίκαιος, οσα περισσοτερα ακίνητα εχεις,τόσα περισσοτερα πληρώνεις. Αυτό δε θέλουμε? Να πληρώσουν αυτοί που εχουν!!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2793


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 11, 2014, 02:09:33 μμ »

Oταν ΟΛΟΙ ΜΑΣ αποφασίσουμε να ψηφίσουμε με κριτήριο ποιος θα κάνει τον τόπο αυτόν καλύτερο και όχι με κριτήριο ' ο ταδε θα με βολέψει στο δημοσιο' , 'ο δείνα θα μου τακτοποιήσει το οικοπεδο απο την δασική' και πολλά άλλα θα εχουμε αυτους που πρέπει. ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΜΟΙΟΙ ΤΟΥΣ! ! ! ! Καταλάβετε το!!!!!!
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 11, 2014, 02:36:08 μμ »

Ουπσσσ  Έκπληξη Έκπληξη  Βρε τι παθαμε   Θυμός Θυμός ....παω να αλλαξω κρυψωνα στους θυρεους  Στριφογύρισμα ματιών

Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 11, 2014, 02:45:04 μμ »

βρε ξερουν που θα ψαξουν αυτοι και καλα θα κανουν!!
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 11, 2014, 03:09:20 μμ »

Πάντως όπως και νά έχει, κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει.
Ακριβώς αυτό! σε καμιά άλλη ευρωπαική έστω χώρα δε θα δεχόντουσαν αυτο το χουντικό κατάλοιπο. Λυπάμαι για τα σχόλια κάποιων που λένε καλά θα κάνουν. Αν κάποιοι δε πληρώνουν σε αυτη τη χώρα γίνετε με την ανοχή της κυβέρνησης και την αδυναμία ή επιλογή τους να πληρώνουν οι ίδιοι και ίδιοι, δηλαδή οι έντιμοι μικρομεσαίοι πολίτες, και σίγουρα σε αυτωνών τα σπίτια πάλι θα μπούν!
κρίμα γιατί μετά απο τόσα χρόνια σκλάβιάς, μετά απο τόσους πολιτικούς νταβατζήδες, μετά απο τόση καρπαζιά, μετά απο το ψωμί ελία και κότσο βασιλιά, τώρα θα φωνάζουμε μπείτε και πάρτε μας και τα βρακιά!

Μπορεί να λυπάσαι για τα σχόλια μου, αλλά σε διαβεβαιώ πως τα βγάζω πολύ δυσκολα πέρα και όσοι βαράνε πιστόλι στις υποχρεώσεις τους, στις ΑΔΙΚΕΣ ΥΠΟΧΕΩΣΕΙΣ τους αλλα τι να κανουμε, πρεπει καποιος να παρέμβει. Μάλλον δεν εχεις ιδέα τι γίνεται στις Ευρωπαϊκές χώρες αν χρωστας για αυτό τα λές. Σε εχουνε μπαγλαρώσει την επόμενη μέρα φίλε stin31.
Οσο για τους πολιτικούς νταβατζήδες που λες, με βρίσκεις σύμφωνο, δε γνωρίζω πόσο χρονών είσαι , αν εισαι κατω απο 30 τράβα να μουτζώσεις τους γονείς σου που τους ψήφιζαν (εγώ το κανω καθε μέρα και οι γονείς μου το κανουν στους εαυτους τους επίσης κάθε μέρα που ψήφιζαν ΝΔ), αν εισαι μεγαλύτερος αναλογίσου τις ευθύνες σου που ειναι μεγαλύτερες γτ και εσυ τους ίδιους λογικά ψήφιζες.

Λίγη αυτοκριτική δε βλάπτει.

Ο ΕΝΦΙΑ που είναι και της μοδας αυτές τις μέρες ειναι πολύ δίκαιος φόρος, να λέμε και καμιά αλήθεια... Τον εχουν σχεδον ολες οι πολιτισμένες Ευρωπαϊκές χώρες και ειναι δίκαιος, οσα περισσοτερα ακίνητα εχεις,τόσα περισσοτερα πληρώνεις. Αυτό δε θέλουμε? Να πληρώσουν αυτοί που εχουν!!!!!
Το λάθος σου είναι ότι "νομιμοποιείς" και περιμένεις απο τους ίδιους τους καταχραστές του δημοσίου χρήματος να βάλουν τώρα τάξη στα χρήματα που αυτοί καταλήστεψαν με τον ένα ή τον άλλο τρόπο. Το να τους ψήφιζε κάποιος τα προηγούμενα χρόνια δε μου λέει κάτι, ούτε θα ψάξω ευθήνες στους παλιούς τους ψηφοφόρους! Ξεγελασμένοι ήταν απο τα ψέματα που τους έλεγαν, με κάλυψει τα παπαγαλάκια τους τα ΜΜΕ οικονομολόγους δήθεν στοχαστές, ακόμα και την ίδια την αντιπολίτευση που ποτέ δεν τους αποκάλυψε όπως όφειλε!
Το να επιμένω να ψάχνω δικαιοσύνη και νοικοκυρωσύνη μέσα απο αυτούς που οι μισοί τουλάχιστον θα έπρεπε να είναι φυλακή, τότε φίλε μου με κάνει ραγιά κι όχι νοικοκύρη.
Ξέρεις πολύ καλά πως αυτοί που πληρώνουν είναι αυτοί που δε χρωστάνε, κι αν δε το ξέρεις με όλα αυτα που ακούμε κατα καιρούς τότε έχεις σοβαρό προβλημα πολιτικής κρίσης! αν θέλαν θα είχαν δημεύσει περιουσίες και δε θα τους άφηναν έξω να κάνουν πάρτυ αποφυλακίσεων στην υγειά των κορόιδων δηλαδή εμάς!
Η μαφία πουλάει προστασία με αντάλαγμα χρημάτων για να τους προστατευει απο τους ίδιους τους μαφιόζους! Αυτό φυσικά γίνετε εκει που ο νόμος ειναι ανύπαρκτος! Δε θα αφήσω λοιπόν τη μαφία να μπεί και στο σπίτι μου με το νόμο τους! γιατί πολύ απλά δε τους εμπιστεύομαι! Δεν είναι συμμαχοι για το καλό μου, είναι αποδεδειγμένα εχθροί μου! και για να το πάω παραπέρα είναι εχθροί της ίδιας της χώρας μου και της δημοκρατίας της που δεν την σεβάστηκαν ποτέ. Αν αυτά που σου λέω σου ακούγονται υπερβολικά και είμαι σίγουρος πως έτσι τα ακούς, δε μπορώ να κάνω κάτι άλλο να σε πείσω. περίμενε να έρθει κάποια στιγμή η ώρα που θα κριθεί η εποχή στην οποία ζούμε, γιατί θα έρθει! και ελπίζω να μη ντραπείς όταν σε ρωτήσει ο γιός σου, εσυ μπαμπά τι έκανες στη χουντα...
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 11, 2014, 03:32:20 μμ »

Ο ΕΝΦΙΑ που είναι και της μοδας αυτές τις μέρες ειναι πολύ δίκαιος φόρος, να λέμε και καμιά αλήθεια... Τον εχουν σχεδον ολες οι πολιτισμένες Ευρωπαϊκές χώρες και ειναι δίκαιος, οσα περισσοτερα ακίνητα εχεις,τόσα περισσοτερα πληρώνεις. Αυτό δε θέλουμε? Να πληρώσουν αυτοί που εχουν!!!!!

Αρχικά να ξεκαθαρίσουμε ότι : Ο 'έχων και κατέχων' δεν έχει καμία σχέση με τον κατέχων.
Άλλο να έχεις κινητή και ακίνητη περιουσία κι άλλο ακίνητη περιουσία.
Οπότε σε καμία περίπτωση ο φόρος σε κάτι που δεν σου δίνει εισόδημα ή δεν είναι άμεσα, οικονομικά αξιοποιήσιμο, δεν είναι δίκαιος... αν ισχύει με το σκεπτικό 'για όλους το ίδιο'.

Αυτός που έχει τα χρηματάκια του στην τράπεζα, ή αυτός που τόσα χρόνια χρόνια τα έτρωγε από δω κι από κει και στα σκυλάδικα και στα γούστα... είναι ανέγγιχτος, με το ωραίο σύστημα που ακολουθεί η κυβέρνηση. Ενώ αυτός που ήταν οικονόμος, 'νοικοκύρης' και που έριξε τα χρήματα σε εργασία, υλικά με ΦΠΑ, ένσημα ΙΚΑ κλπ... τώρα πρέπει να πληρώνει για ένα ακίνητο, που δεν του αποφέρει εισόδημα.

Μην μασάτε με τον διαχωρισμό του έχοντα και κατέχοντα, που πλασάρουν τα κανάλια.
Το 80% των Ελλήνων είναι κατέχοντες και το 10% έχοντες και κατέχοντες.
Πρέπει να φορολογηθούν αυτοί που πληρούν και τις 2 προϋποθέσεις.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 11, 2014, 03:41:02 μμ »

Καλα κανούν και μπορούν και ψάχνουν. Αν δε χρώστάς δεν θα σου ψαξουν απολύτως τίποτα . Ξέρετε πόσοι είναι που εχουν βαρέσει πιστόλι, δεν πληρώνουν απολύτως τίποτα κα ιεχουν σηκώσει όλα τους τα χρήματα και περνούν ζωή εμίρη?
Εγώ ###### είμαι που προσπαθω να πληρώνω το τεβε μου , τα δανειο μου, την εφορία μου κλπ. Αλλοι δεν πληρώνουν τιποτα και κοροιδεύουν. Μακαρι να τους τα βρουν τα χρήματα, αλλά για το τελευταίο αμφιβάλλω..

Βασίλη,δεν είναι ανάγκη να χρωστάς. Να πω μερικές (πραγματικές) ιστορίες.

Συλλέκτης (μεγάλος σε ηλικία και συλλογή) έχει αρχαία νομίσματα από το παππού και μετά από τον πατέρα του. ΟΛΑ δηλωμένα. Επίσης κανονική συλλογή νομισμάτων από Καποδίστρια μέχρι σήμερα.

Από ζηλοφθονία του κάνουν καταγγελία, μπαίνουν σπίτι του, τον βγάζουν στις εφημερίδες, του μαζεύουν σε σακούλα (!!!!) ακυκλοφόρητους Όθωνες Γεώργιους κλπ, ζητάει να καταγραφούν και φωτογραφηθούν τα νομίσματά του και του αρνούνται (με παρουσία εισαγγελέα κύριοι), με τελικό απότέλεσμα
α. Να αθωωθεί μετά από 5 χρόνια,
β. Από τα νομίσματά του, του επέστρεψαν 4-5 αρχαία και 2-3 από τα υπόλοιπα. Αυτά λέει του είχαν βρει.

Γι αυτό Βασίλη, εάν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας από ότι κατάλαβα περί ΤΕΒΕ, μπορεί κάποιος (άδικα επειδή έτσι γουστάρει) να σε καταγγείλει (ψευδώς) ότι δεν του έκοψες απόδειξη ή ότι την έκοψες λειψή και μετά από καταγγελία για φοροδιαφυγή, να σου κάνουν ντου στις ντουλάπες σου και τα εσώρουχά σου (όλης της οικογένειας φυσικά), να σου πάρουν τα νομίσματά σου και τους πίνακές σου, και ψάξε μετά αποδείξεις αγοράς, ή τη διαθήκη του παππού σου που λέει με λεπτομέρεια τι νομίσματα σου άφησε...

Θα ψάξεις μετά (τα νομίσματα) να τα βρεις σε οίκους εξωτερικού.....

Όσοι πάτε στη ΠΝΕ, κάτι ηλικιωμένους 65-70 χρονών (δεν είναι πολλοί), ρωτήστε τους (δεν θέλω να πω όνομα). Ο ένας είναι ΚΑΙ αυτός παθών. Θα σας πει πως μετά από ψεύτικη καταγγελία τι τράβηξε ο άνθρωπος... Αθώος στο τέλος κι αυτός χωρίς νομίσματα μετά....

Πάντως είναι να ανατριχιάζεις.....  

Και μη ξεχνάμε πόσο ευυπόληπτοι είναι οι εφοριακοί μας σε σχέση με αυτούς των άλλων χωρών...  
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 11, 2014, 03:46:34 μμ »

Πρέπει να είσαι συλλέκτης και να έχεις νομίσματα ή πρέπει να χτυπήσουν τη πόρτα σου για να καταλάβεις ότι κάτι είναι άδικο...
Όσο για τους φόρους κατοικίας, ειναι ένα απο τα πράγματα που δε μπορούν δεχθούν  Ελληνικά και ξένα κοράκια. Ο Έλληνας έχει δική του κατοικία, δούλεψε μόχθησε την έκανε. Σου λένε δε πρέπει να την έχεις, γίνε ευρωπαίος, πούλα την όσο όσο να σωθείς!
Καταγράφηκε
Νίκος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 616


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 11, 2014, 03:50:21 μμ »

quiz:

Ποιος προτιμάτε να μπει στο  σπίτι σας

α. κλέφτης
β. εφοριακός
γ. φίλος σας.

Διαλέξτε δύο από τους παραπάνω.
Καταγράφηκε
stin31
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 429

αν ξυπνήσεις μονομιάς, θα `ρθει ανάποδα ο ντουνιάς


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 11, 2014, 03:56:38 μμ »

quiz:

Ποιος προτιμάτε να μπει στο  σπίτι σας

α. κλέφτης
β. εφοριακός
γ. φίλος σας.

Διαλέξτε δύο από τους παραπάνω.
Αν είναι να μπεί δίκαιος εφοριακός με δίκαια νομοθεσία, τότε καλώς να όρισει. αν είναι να μπεί κάτω απο εντολές νταβατζήδων τότε το α, και το β, μου κάνουν ένα και το αυτό..
Καταγράφηκε
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 11, 2014, 04:01:12 μμ »

Δηλαδη το ενδεχομενο να μπει στο σπιτι μου η Δουκισα Νομικου για να της δειξω την συλλογη μου δεν παιζει??  Κλάμα Κλάμα Κλάμα
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 13
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences