Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 12:08:06 πμ
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Κασετίνα proof 1993  (Αναγνώστηκε 32391 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
haros
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3371



Προφίλ
« Απάντηση #60 στις: Ιούλιος 21, 2014, 11:08:34 μμ »

Βεβαια Κωστα, αν διεξαγονταν στην επαρχια δημοπρασιες της ΠΝΕ ,(που ειναι δυσκολες οι πηγες) τοτε οι συμμετεχοντες μπορει οντως να ανεβαζαν τις τιμες σε μεγαλυτερα επιπεδα, αλλα και παλι τοτε δεν θα ηταν ενδεικτικες, ουτε αντιπροσωπευτικες , γιατι πιθανοτατα θα απουσιαζαν οι Αθηναιοι.... Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κατά τον Δαίμονα εαυτού
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #61 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:05:56 πμ »

Πρώτα δεν μπορεί να γίνει στήσιμο ( στις δημοπρασίες της ΠΝΕ) μόνο από τους παρευρισκόμενους, γιατί υπάρχουν και οι προσφορές από τα e-mail που δεν τις γνωρίζουν εκτός αν υπονοείς ότι γίνεται διαρροή  και  σ' αυτές ( και αυτό είναι και το θετικό από το ότι δεν είναι γνωστή η τιμη που βρίσκεται το νόμισμα) .  Στο ebay  Καραμίτσος κ.λ.π και εκεί πρέπει να γραφείς όπως και στην ΠΝΕ. Αφού γράφεσαι εκεί γιατί να μην γραφείς και στην ΠΝΕ τα 40 € τον χρόνο είναι , μία φόλα από τις πολλές που κυκλοφορούν εκεί να φας το 40 το έκλαψες στα σίγουρα. Οι χαμηλές τιμές δεν είναι αποτέλεσμα στησίματος αλλά άδειας τσέπης.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2014, 08:53:39 πμ από Sroussos » Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #62 στις: Ιούλιος 22, 2014, 08:24:35 πμ »

Θα θέλαμε να είναι αγγελικά πλασμένος ο χώρος, αλλά δεν είναι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2014, 08:43:35 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #63 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:02:05 πμ »

Ίσως να ξέρεις περισσότερα εγώ είμαι από την επαρχία και μακριά από την πληροφόρηση του κέντρου,  και ούτε μ’ αρέσουν τα κουτσομπολιά από το τηλέφωνο ,αλλά όταν γνωρίζουμε τεκμηριωμένα κάτι επιλήψιμο το καταγγέλλουμε .
Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #64 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:29:24 πμ »

Ίσως να ξέρεις περισσότερα εγώ είμαι από την επαρχία και μακριά από την πληροφόρηση του κέντρου,  και ούτε μ’ αρέσουν τα κουτσομπολιά από το τηλέφωνο ,αλλά όταν γνωρίζουμε τεκμηριωμένα κάτι επιλήψιμο το καταγγέλλουμε .

Και γω από την επαρχία είμαι, και είμαι μακριά από την πληροφόρηση, με δική μου επιλογή.
Αυτά που λέμε, δεν είναι κουτσομπολιά και δεν είναι επιλήψιμα. Δεν απαγορεύεται να γίνονται όλα όσα αναφέραμε.

Δεν αναφέρομαι σ' εσένα, αλλά 'πιάνω' μια φράση σου, σαν αφορμή για να πω...
Πρέπει κάποτε, σ' αυτόν τον τόπο, και ειδικά σε χώρους που υπάρχουν αιρετοί, να ξεχάσουμε το 'αν ξέρεις κάτι, κατήγγειλέ το'. Υπάρχουν υπεύθυνοι και όχι ανεύθυνοι, για να κάνουν αυτό που πρέπει να γίνει. Είναι εκεί επειδή εκλέχτηκαν, για να αναλάβουν τις ευθύνες. Όσοι δεν μπορούν, κανείς δεν τους υποχρεώνει να παραμείνουν... Στο καλό... και ουδείς αναντικατάστατος. Και αυτό ισχύει για όλους και παντού.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 22, 2014, 09:56:48 πμ από GKCollect » Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Sroussos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 911


Προφίλ
« Απάντηση #65 στις: Ιούλιος 22, 2014, 09:55:31 πμ »

Κώστα ξέρω από την Κοζάνη ότι είσαι και με λένε Στέργιο. Το να δίνονται οι προσφορές από τα e-mail για μένα είναι επιλήψιμο και πολύ μάλιστα από την στιγμή που όλοι που συμμετέχουμε στην δημοπρασία δεν γνωρίζουμε που βρίσκεται το νόμισμα. Εγώ συμμετείχα σε όλες τις δημοπρασίες της ΠΝΕ από τότε που γράφτηκα  αλλά μέχρι τώρα δεν έχω καταλάβει να γίνεται κάτι τέτοιο   Όσο για τα υπόλοιπα έχω αναφέρει ξεκάθαρα τις απόψεις μου  για τις ευθύνες των εκλεγμένων στην ΠΝΕ στα σχόλια που έκανα στο θέμα για τον Φοίνικα.
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #66 στις: Ιούλιος 22, 2014, 11:39:25 πμ »

Τι σχέση όλα αυτά που γράφεται με την proof κασετίνα 1993;

Αν θέλετε συζήτηση για τυχόν προβλήματα που έχει ή έχετε με την ΠΝΕ, ανοίξτε σχετικό θέμα.

Φιλικά.
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1056



Προφίλ
« Απάντηση #67 στις: Ιούλιος 22, 2014, 11:52:23 πμ »

Καλά το πες ρε Φανη. Ο Δημήτρης κάνει ένα σχόλιο για την τιμή που έκλεισε η προυφ σειρά, "ακαδημαϊκού" τύπου, γιατί αν την ήθελε θα την είχε πάρει. Απο κεί κι ύστερα, έχουν λεχθεί σχόλια για ποσοστά εμπόρων, χωρίς γνώση εκ των έσω, η φράση "γνωρίζω το εμπόριο" δεν σημαίνει τίποτε σε τόσο εξειδικευμένο αντικείμενο, που εχει περιορισμένο αριθμό τεμαχίων που δεν αλλάζει και όλο και ανερχόμενη ζήτηση εφόσον οι συλλέκτες αυξάνονται, ανανεώνονται κλπ...

Τέλος τα ρίξαμε στην ΠΝΕ. Δηλαδή που να κάνει τις δημοπρασίες της αφού εκεί στεγάζεται τα τελευταία 20 χρόνια και μάλιστα εχει νοικιάσει και δεύτερο όροφο, εξοπλίστηκε ηλεκτρονικά και δέχεται και προσφορές απο επαρχία η εξωτερικό με μεηλ, πέραν των γνωστών που δεχόταν με το ταχυδρομείο απο καταβολής της. Τίποτα το ανήθικο σ'αυτες τις προσφορές, παντού ισχύουν.

Το οτι δεν εχει δυνατότητα να ενημερώσει κάποιον που κάνει προσφορά απο απόσταση οτι η προσφορά αυτή ξεπεράστηκε, ιδιαίτερα κατα τη διάρκεια της δημοπρασίας, ειναι κοινό ελάττωμα σε πολλούς και μεγαλύτερους οίκους. Αν κάποιος θέλει κάτι πολύ, σε οποιαδήποτε δημοπρασία, γνωρίζει οτι ο μόνος σίγουρος τρόπος να το αποκτήσει ειναι να ναι παρών η ναχει κάποιον παρόντα να τον εκπροσωπεί. Τα σκάν απο τα λοτα των δημοπραςιων της λέσχης ούτως η άλλως, μόνο αντιπροσωπευτικά της πραγματικής τους εικόνας δεν ειναι, και οι αξιολογήσεις, απέχουν ακομα πολύ μακρυά απο την τελειότητα. Αλλά κάνουν ο,τι μπορούν. Δεν ειναι οίκος δημοπρασιών σε τελική, κι αυτές ειναι το κύριο έσοδο που εχει για ολα τ'αλλα έξοδα.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #68 στις: Ιούλιος 22, 2014, 12:06:30 μμ »

Δηλαδή οι άλλοι δεν μπορούν να κάνουν σχόλια "ακαδημαϊκού" τύπου;

Αν παρατραβήξει η συζήτηση με την ΠΝΕ, κάποιος θα διαχωρίσει το θέμα, όπως το διαχώρισε από τη δημοπρασία.

Τι σας ζορίζει;
Καταγράφηκε
digo
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1056



Προφίλ
« Απάντηση #69 στις: Ιούλιος 22, 2014, 12:10:05 μμ »

Το αντίθετο. Και το δικό μου, ακαδημαϊκού τύπου σχόλιο ήταν.
Καταγράφηκε
sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #70 στις: Ιούλιος 22, 2014, 12:19:21 μμ »

Επομένως η συζήτηση μπορεί να συνεχιστεί ελεύθερα :-)> (χαμόγελο Γκμοχ)
Καταγράφηκε
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #71 στις: Ιούλιος 22, 2014, 12:51:55 μμ »

Να συνεχιστεί ως νέο θέμα: "η ΠΝΕ και οι άλλοι"  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #72 στις: Ιούλιος 22, 2014, 01:29:53 μμ »

Δημήτρη, Φάνη... Η συζήτηση δεν είναι αυτή, ο τίτλος παρέμεινε από την πώληση και δεν άλλαξε.
Η συζήτησή μας είναι, αν οι τιμές των δημοπρασιών της ΠΝΕ, είναι ενδεικτικές.

Τα σχόλια που έκανα, περί δημοπρασιών της ΠΝΕ, έχουν να κάνουν με το ότι οι τιμές που κλείνουν εκεί δεν είναι ενδεικτικές. Αναφέρθηκε πιο πάνω κι από άλλους ότι είναι 'κλειστές' δημοπρασίες σε πολλούς (διότι απευθύνονται σε μέλη) και ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα σε πολλά μέλη να παρίστανται.

Ανέφερα ότι πέραν τούτων, υπάρχουν και συνεννοήσεις εντός της αίθουσας (νόμιμες) και έκανα το 'κλασσικό' σχόλιο (που είναι πάντοτε της μόδας) ότι ο χώρος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Και το ακαδημαϊκό σχόλιο περί ανευθυνότητας των υπευθύνων, που λαμβάνουν κάποια θέση έχοντας δικαιώματα αλλά 'αγνοώντας' τις υποχρεώσεις και τις ευθύνες που απορρέουν της θέσης τους (που κολλά με το 'κλασσικό' πιο πάνω σχόλιο). Τώρα αν πιστεύετε ότι ο χώρος είναι αγγελικά πλασμένος, είναι μια άλλη συζήτηση... Όχι ακαδημαϊκού περιεχομένου αλλά πιθανότατα επιστημονικής φαντασίας.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #73 στις: Ιούλιος 22, 2014, 01:44:33 μμ »

Δημήτρη, Φάνη... Η συζήτηση δεν είναι αυτή, ο τίτλος παρέμεινε από την πώληση και δεν άλλαξε.
Η συζήτησή μας είναι, αν οι τιμές των δημοπρασιών της ΠΝΕ, είναι ενδεικτικές.

Τα σχόλια που έκανα, περί δημοπρασιών της ΠΝΕ, έχουν να κάνουν με το ότι οι τιμές που κλείνουν εκεί δεν είναι ενδεικτικές. Αναφέρθηκε πιο πάνω κι από άλλους ότι είναι 'κλειστές' δημοπρασίες σε πολλούς (διότι απευθύνονται σε μέλη) και ότι δεν υπάρχει η δυνατότητα σε πολλά μέλη να παρίστανται.

Ανέφερα ότι πέραν τούτων, υπάρχουν και συνεννοήσεις εντός της αίθουσας (νόμιμες) και έκανα το 'κλασσικό' σχόλιο (που είναι πάντοτε της μόδας) ότι ο χώρος δεν είναι αγγελικά πλασμένος. Και το ακαδημαϊκό σχόλιο περί ανευθυνότητας των υπευθύνων, που λαμβάνουν κάποια θέση έχοντας δικαιώματα αλλά 'αγνοώντας' τις υποχρεώσεις και τις ευθύνες που απορρέουν της θέσης τους (που κολλά με το 'κλασσικό' πιο πάνω σχόλιο). Τώρα αν πιστεύετε ότι ο χώρος είναι αγγελικά πλασμένος, είναι μια άλλη συζήτηση... Όχι ακαδημαϊκού περιεχομένου αλλά πιθανότατα επιστημονικής φαντασίας.
Μα εννοείτε ότι υπάρχουν συνεννοήσεις!  Οι δημοπρασίες αυτές είναι στημένες για να αγοράζουμε φθηνά εμείς οι έξυπνοι Αθηναίοι και να τα πουλάμε ακριβά σε εσάς τους χαζούς επαρχιώτες!!!  Χαζοί είμαστε? Που ζεις? Σαρκασμός
Καταγράφηκε

GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #74 στις: Ιούλιος 22, 2014, 01:52:19 μμ »

Μα εννοείτε ότι υπάρχουν συνεννοήσεις!  Οι δημοπρασίες αυτές είναι στημένες για να αγοράζουμε φθηνά εμείς οι έξυπνοι Αθηναίοι και να τα πουλάμε ακριβά σε εσάς τους χαζούς επαρχιώτες!!!  Χαζοί είμαστε? Που ζεις? Σαρκασμός

Δημήτρη να σαι καλά, σ'ευχαριστώ για την ειρωνεία.
Σε τελική ανάλυση, εσύ ο ίδιος είπες ότι γνωρίζεις πολλά... αλλά δεν μιλάς.

Ξέρεις πολύ λίγα για να εκφέρεις τέτοιες απόψεις και η συζήτηση μαζί σου πάντα καταντάει κουκουρούκου.
Άντε γεια!

Γελάω ακόμη με το σχόλιό σου. Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο

Είδες, εγώ ο άσχετος, έχω και άποψη. Και ακόμη χειρότερα... τη λέω κιόλας.

Γεια σου Δημήτρη.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
Σελίδες: 1 ... 3 4 [5] 6 7
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences