Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 28, 2024, 11:27:16 μμ
Σελίδες: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 145
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: ΝΟΜΙΣΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΤΟΥΣ 2014 ΤΡΑΠΕΖΑ της Ελλαδος  (Αναγνώστηκε 591863 φορές)
0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Theodorosp
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 315



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1200 στις: Ιούλιος 07, 2014, 10:29:54 μμ »

Εγώ πάντως με άτομο που πήρε 3 κομμάτια και συζητούσαμε ο άνθρωπος μου είπε καθαρά ότι τα έχει ήδη πουλήσει σε συλλέκτες στο εξωτερικό... οπότε καταλαβαίνεται ότι δεν είναι μόνο για την Ελλάδα ο χρυσός Αριστοτέλης  (και όχι μόνο... το χρυσό!   Κλείσιμο ματιού)  
εγώ αυτόν τον άνθρωπο δεν τον κατηγορώ, αν έχεις πελάτες που τα έχουν προαγορασει εγώ είμαι σύμφωνος. Μην ξεχνάμε ότι τα αναμνηστικά μας έχουν θέματα που είναι γνωστά στο παγκόσμιο στερέωμα και ξεφεύγουν τα περισσότερα απο τοπικά θέματα που έχουν άλλες χώρες  με αποτέλεσμα να τα ζητάνε. Τώρα γι αυτούς που τα αγοράζουν όλα για να δημιουργήσουν πλασματική έλλειψη νομίζω ότι αν δεν αγοράσουμε τίποτα απο αυτούς θα τα σκοτώσουν γιατί έχουν δεσμεύσει πολύ χρήμα. Σε κάθε περίπτωση θα ευχαριστήσω των κύριο Σταματοπουλο για αυτό το υπέροχο νόμισμα πραγματικά αισθάνομαι ότι όταν το μεράκι γίνεται τέχνη το αποτέλεσμα είναι μαγικό.

Ο άνθρωπος σωστότατος, παλιός συλλέκτης αλλά λόγω ανεργίας ...καλά κάνει... σκότωσε και την συλλογή του λόγω πείνας, άρα θεμιτή η όλη υπόθεση!
πάνω απο όλα είναι η επιβίωση και μετά το χόμπι μας . Γι αυτό δεν θέλω να κατα κρίνω αυτούς που αγοράζουν δυο και τρία κομμάτια οι καιροί είναι δύσκολοι και όλοι ψάχνουν κάπου να συμπληρώσουν για να ζήσουν.
Καταγράφηκε

Theodorosp
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 315



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1201 στις: Ιούλιος 07, 2014, 10:46:28 μμ »

παλιος συλλεκτης να υποθεσω?ειπαν να το κανουν λιγο πιο τρεντυ φετος και βρηκαν κατι στοκ απο το καισαρη
θα λαβω το σχόλιο σου καλοπροαίρετα και οχι ως ειρωνικό και θα σου απαντήσω πως αυτό είναι το πρώτο χρυσό που αποφασίζω να πάρω. Γιατί τώρα το επέτρεψαν οι προτεραιότητες μου.-
Καταγράφηκε

VFR
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 25


Προφίλ
« Απάντηση #1202 στις: Ιούλιος 07, 2014, 10:49:27 μμ »

Θα ηθελα το σχόλιό σας σχετικα με το Γαλλικο 50ρικο του 13
χιλια κομματια μονο, μισο γραμμαριο πιο βαρυ απο το δικο μας και 50 ευρω φτηνοτερο στο εμποριο.
Το θεμα πασιγνωστο και ομορφουλι (για το γουστο μου βεβαιως)

http://www.electacollections.com/Γαλλία-50-Ευρώ-χρυσό-Η-Παναγία-των-Παρισίων-2013_p-1578007.aspx

χαιρετισμους
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #1203 στις: Ιούλιος 07, 2014, 11:15:18 μμ »

παλιος συλλεκτης να υποθεσω?ειπαν να το κανουν λιγο πιο τρεντυ φετος και βρηκαν κατι στοκ απο το καισαρη
θα λαβω το σχόλιο σου καλοπροαίρετα και οχι ως ειρωνικό και θα σου απαντήσω πως αυτό είναι το πρώτο χρυσό που αποφασίζω να πάρω. Γιατί τώρα το επέτρεψαν οι προτεραιότητες μου.-

καθαρα ειρωνικο ηταν....δε θα σου πω μλκιες και να βαλω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο διπλα και ολα καλα εκανα λαθος.δεν εχω κατι μαζι σου σαν ατομο (θοδωρη λογικα), απλα πιαστηκα απο κατι που εγραψες οπως και δεν εχω θεμα στο τι τραβαει η τσεπη του καθενος συλλεκτικα.απλα βλεπω να αυξανονται εκθετικα οι "συλλεκτες".αποτελεσμα ειναι οτι εχει χαμηλο μινταζ να φευγει σφαιρα με απο 2-3 κομματια σε καποια ατομα.εστω για τα χρυσα/αβερωφ? 1200 μινταζ το νομισμα ειναι κορυφαιο αλλα ακομα απουλητο.ιπποκρατης τα ιδια που ειναι και παγκοσμιου ενδιαφεροντος.το ερμο της ελληνικης προεδριας αν και ειναι σα σφραγιδα που ειπε τοτε ο babis, αν ηταν 1000 κομματια θα χαμε γραψει κανα 10ρι σελιδες επειδη δεν εγινε σωστα η διανομη.κατ εμε ο αριστοτελης ειναι απο τα κορυφαια νομισματα/μεταλλια οπως θελει ο καθενας ας τα πει και πιστευω οτι σα σχεδιαση ειναι στα 5 κορυφαια ελληνικα νομισματα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
Theodorosp
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 315



Προφίλ WWW
« Απάντηση #1204 στις: Ιούλιος 07, 2014, 11:39:17 μμ »

παλιος συλλεκτης να υποθεσω?ειπαν να το κανουν λιγο πιο τρεντυ φετος και βρηκαν κατι στοκ απο το καισαρη
θα λαβω το σχόλιο σου καλοπροαίρετα και οχι ως ειρωνικό και θα σου απαντήσω πως αυτό είναι το πρώτο χρυσό που αποφασίζω να πάρω. Γιατί τώρα το επέτρεψαν οι προτεραιότητες μου.-

καθαρα ειρωνικο ηταν....δε θα σου πω μλκιες και να βαλω  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο διπλα και ολα καλα εκανα λαθος.δεν εχω κατι μαζι σου σαν ατομο (θοδωρη λογικα), απλα πιαστηκα απο κατι που εγραψες οπως και δεν εχω θεμα στο τι τραβαει η τσεπη του καθενος συλλεκτικα.απλα βλεπω να αυξανονται εκθετικα οι "συλλεκτες".αποτελεσμα ειναι οτι εχει χαμηλο μινταζ να φευγει σφαιρα με απο 2-3 κομματια σε καποια ατομα.εστω για τα χρυσα/αβερωφ? 1200 μινταζ το νομισμα ειναι κορυφαιο αλλα ακομα απουλητο.ιπποκρατης τα ιδια που ειναι και παγκοσμιου ενδιαφεροντος.το ερμο της ελληνικης προεδριας αν και ειναι σα σφραγιδα που ειπε τοτε ο babis, αν ηταν 1000 κομματια θα χαμε γραψει κανα 10ρι σελιδες επειδη δεν εγινε σωστα η διανομη.κατ εμε ο αριστοτελης ειναι απο τα κορυφαια νομισματα/μεταλλια οπως θελει ο καθενας ας τα πει και πιστευω οτι σα σχεδιαση ειναι στα 5 κορυφαια ελληνικα νομισματα
ουτε εγώ θα σου πω ότι λες μλκιες. Αλλα στο τέλος εμείς διαφημιζουμε τα νομίσματα αν πεις εσύ οτι δεν θα το πάρεις εγώ δεν θα το πάρω ο χ δεν θα το πάρει ναι θα επηρεασουμε αρκετούς και δεν θα πανε όπως έγινε και με την προεδρία ( το οποίο εγώ το λέω υπέροχο  ) πόσοι το εκραζαν;ε; Κλείνοντας ότι μπορεί ο καθένας μαζεύει απλά θεωρώ ότι εμείς είμαστε τυχεροί γιατί μπορούμε και αγοράζουμε απο την πηγή οποια μπορει ο καθενασ απο αυτά τα νομίσματα !!!
Καταγράφηκε

sac
Επισκέπτης
« Απάντηση #1205 στις: Ιούλιος 08, 2014, 12:02:31 πμ »

Αλλα στο τέλος εμείς διαφημιζουμε τα νομίσματα αν πεις εσύ οτι δεν θα το πάρεις εγώ δεν θα το πάρω ο χ δεν θα το πάρει ναι θα επηρεασουμε αρκετούς και δεν θα πανε όπως έγινε και με την προεδρία ( το οποίο εγώ το λέω υπέροχο  ) πόσοι το εκραζαν;ε;

Θα τολμήσω να πω ότι αυτός είναι ο ορισμός της "φούσκας".

Φυσικά, αυτό αφορά τη μακροπρόθεσμη αξία του νομίσματος.

(Αναφέρομαι μόνο στη συγκεκριμένη πρόταση και όχι σε ολόκληρη τη συζήτησή σας.)
Καταγράφηκε
splros_collec
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 987


Η ΓΝΩΣΗ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΑΣ ΣΕΒΑΣΜΟ.


Προφίλ
« Απάντηση #1206 στις: Ιούλιος 08, 2014, 01:43:46 πμ »

http://www.delcampe.net/page/item/id,265935524,var,Greece-2014-200-euro-gold-coin-ARISTOTLE-600-coins-only-very-rare,language,E.html


  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Έκπληξη Στριφογύρισμα ματιών Σφραγισμένα χείλη
Καταγράφηκε
xmac
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 4134


Προφίλ
« Απάντηση #1207 στις: Ιούλιος 08, 2014, 07:30:25 πμ »

Ποιος Κύπριος να είναι άραγε;....  Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
HELLAS NUM
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 209



Προφίλ
« Απάντηση #1208 στις: Ιούλιος 08, 2014, 07:36:28 πμ »

http://www.ebay.de/itm/200-Euro-Gedenkmunze-Griechenland-Gold-2014-PP-Proof-Aristoteles-/380945411046?pt=M%C3%BCnzen_Medaillen&hash=item58b21dabe6
Καταγράφηκε

HELLAS NUM
ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 4
 10559 ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ 210 3249257
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1209 στις: Ιούλιος 08, 2014, 07:52:50 πμ »

Αμέ μια χαρά τιμή. Έτσι να χτυπάνε και τα Ελληνικά δύο χιλιάρικα για πλάκα .. Γιατί δηλαδή το Μονακό το Βατικανό το Σαν Μαρίνο να φτάνουν τρελές τιμές τα δικά τους νομίσματα ? και σιγά τις χαράξεις που έχουν.. Κόβουν κάτι 2 € proof και φτάνουν τα 500€ και έχουν 10.000 mintage . Μια χαρά άντε και τα δικά μας έτσι να φτάνουν και καλύτερα..
Μπράβο Κύριε Σταματόπουλε θα τρελάνετε κόσμο .. Ελπίζω να σας αμείβουν σωστά (που δεν το νομίζω) γιατί αλλιώς βλέπω να σας αρπάζει κάποιο ξένο νομισματοκοπείο . Και καλά θα κάνουν..

Καταγράφηκε
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1210 στις: Ιούλιος 08, 2014, 07:55:40 πμ »

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως κάποιοι πίστεψαν έστω και για λίγο ότι δεν θα πουληθούν τα νομίσματα, θα μείνουν κλπ..
καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν, και μακάρι όσοι δεν το έχει πήραν να το πάρουν στην καλύτερη δυνατή τιμή αν και αρκετά δύσκολο. . . Χαμόγελο


Εξαντλήθηκαν από την τράπεζα χάρη σε όσους το πήραν με σκοπό να το πουλήσουν... Η τράπεζα έχει γίνει πολύ καλή στο θέμα των πωλήσεων... Σίγουρα κάποιοι θα την πατήσουν και θα το αγοράσουν όσο πιο γρήγορα μπορούν για να μην χάσουν την ευκαιρία και μετά από κάποιους μήνες θα κλαίνε τα λεφτά τους! Όπως έγινε και με τα ασημένια του 2013. Κάποιοι έτρεξαν να τα πάρουν από έμπορους στα 180-200 ευρώ και τώρα αν τα βάλουν 120 αμφιβάλω αν θα βρουν να τα πουλήσουν. Όσοι τα παίρνετε για την συλλογή σας, μπράβο σας...είναι ένα πανέμορφο νόμισμα και μαζί με τα υπόλοιπα χρυσά θα είναι μία φανταστική συλλογή. όσοι τα παίρνετε για το μεροκάματο, πουλήστε όσο πιο γρήγορα μπορείτε, τώρα πάνω στην αναμπουμπούλα θα βρείτε κορόιδα που τους περισσεύουν 700-800 ευρώ για ένα νόμισμα του 2014  Σφραγισμένα χείλη

Αν είχα 500 ευρώ, θα το είχα πάρει και εγώ για να το πουλήσω...προτίμησα να τα χαλάσω εδώ με την γυναίκα μου ...





http://postimg.org/image/zaifvijqt/
Καταγράφηκε
Han
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 890


Προφίλ
« Απάντηση #1211 στις: Ιούλιος 08, 2014, 07:57:26 πμ »

Ωραίος ο Διονύσης Χαμόγελο
Καταγράφηκε
HELLAS NUM
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 209



Προφίλ
« Απάντηση #1212 στις: Ιούλιος 08, 2014, 08:04:47 πμ »

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως κάποιοι πίστεψαν έστω και για λίγο ότι δεν θα πουληθούν τα νομίσματα, θα μείνουν κλπ..
καλορίζικο σε όσους το αγόρασαν, και μακάρι όσοι δεν το έχει πήραν να το πάρουν στην καλύτερη δυνατή τιμή αν και αρκετά δύσκολο. . . Χαμόγελο


Εξαντλήθηκαν από την τράπεζα χάρη σε όσους το πήραν με σκοπό να το πουλήσουν... Η τράπεζα έχει γίνει πολύ καλή στο θέμα των πωλήσεων... Σίγουρα κάποιοι θα την πατήσουν και θα το αγοράσουν όσο πιο γρήγορα μπορούν για να μην χάσουν την ευκαιρία και μετά από κάποιους μήνες θα κλαίνε τα λεφτά τους! Όπως έγινε και με τα ασημένια του 2013. Κάποιοι έτρεξαν να τα πάρουν από έμπορους στα 180-200 ευρώ και τώρα αν τα βάλουν 120 αμφιβάλω αν θα βρουν να τα πουλήσουν. Όσοι τα παίρνετε για την συλλογή σας, μπράβο σας...είναι ένα πανέμορφο νόμισμα και μαζί με τα υπόλοιπα χρυσά θα είναι μία φανταστική συλλογή. όσοι τα παίρνετε για το μεροκάματο, πουλήστε όσο πιο γρήγορα μπορείτε, τώρα πάνω στην αναμπουμπούλα θα βρείτε κορόιδα που τους περισσεύουν 700-800 ευρώ για ένα νόμισμα του 2014  Σφραγισμένα χείλη

Αν είχα 500 ευρώ, θα το είχα πάρει και εγώ για να το πουλήσω...προτίμησα να τα χαλάσω εδώ με την γυναίκα μου ...





http://postimg.org/image/zaifvijqt/


Διονυση κοιτας να τα τρως στις ταβερνες και στα καφε με την γυναικα τωρα..............και παρτης και κανα δωρακι.ετσι για shopping therapy......... Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΝΑΤΕ !!!
Καταγράφηκε

HELLAS NUM
ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 4
 10559 ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ 210 3249257
dionisisx
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1581


Προφίλ
« Απάντηση #1213 στις: Ιούλιος 08, 2014, 08:13:48 πμ »

Μετά την Ταϊλάνδη δεν υπάρχει ούτε σεντσ για δωράκι... Ότι πήρε για φέτος, πήρε  Σαρκασμός
Καταγράφηκε
HELLAS NUM
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 209



Προφίλ
« Απάντηση #1214 στις: Ιούλιος 08, 2014, 08:18:52 πμ »

Eνα μικρουλι να της παρεις ακομα...........μετα θα παρεις το αιμα σου πισω Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

HELLAS NUM
ΣΟΦΟΚΛΕΟΥΣ 4
 10559 ΑΘΗΝΑ
ΤΗΛ 210 3249257
Σελίδες: 1 ... 79 80 [81] 82 83 ... 145
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences