Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Μάρτιος 28, 2024, 04:56:35 μμ
Σελίδες: 1 ... 96 97 [98] 99 100 101
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Εκτίμηση τηλεκαρτών. Ρωτάτε; Απαντάμε.  (Αναγνώστηκε 483917 φορές)
0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
Nemesis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #1455 στις: Ιανουάριος 31, 2021, 02:18:31 μμ »

καλησπερα

οσον αφορα τον καταλογο Γεωργιαδη, χονδρικα λεγεται πως η τωρινη αξια καθε καρτας ειναι στο 30-40% της τοτε. Θεωρω παντως πως ολα ειναι σχετικα, αναλογα παντα με τον κωδικο της καρτας, την ευκολια με την οποια βρισκεται πλεον στην αγορα η καθε καρτα, την ζητηση κλπ. Επισης προσωπικη μου αποψη, ο καταλογος Γεωργιαδη εχει αυθαιρετες τιμες ενος εμπορου και ουσιαστικα εξυπηρετει τις σκοπιμοτητες των εμπορων. Παντως αν απευθυνθεις σε εμπορο για να πουλησεις τις καρτες σου, μην ελπιζεις να στις παρει στο 30% του καταλογου του Γεωργιαδη

δεν ειμαι ο πιο εμπειρος για αγοραπωλησιες, προσωπικα εχω βρει πολλες αγγελιες για καρτες σε ebay, emarket, delcampe, vendora. Εγω απο κει καλυψα τα περισσοτερα κενα μου. Μπορεις να μπεις και να δεις που κυμαινονται πανω κατω καποιες καρτες αυτη την στιγμη. Επισης στο Μοναστηρακι μαζευονται εμποροι συλλεκτες τις κυριακες, αλλα δεν ξερω ακριβως ουτε σημειο, ουτε ωρες. Δεν ειμαι απο Αθηνα και δεν εχω παει ποτε. Ισως καποιο αλλο μελος να μπορει να σε διαφωτισει καλυτερα.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #1456 στις: Ιανουάριος 31, 2021, 07:20:24 μμ »

Γεια σας. Κι εγω καινουργιο μελος εδω αλλα και σχετικα ασχετος με τις τηλεκαρτες. Μαζευα καποτε αλλα ουσιαστικα σταματησα γυρω στο 1997. Επειδη αποφασισα να ασχοληθω μονο με ανοικτες - θεματικες καρτες, ενδιαφερομαι να πουλησω τις κλειστες καρτες καθως και τις διπλες ανοικτες. καπου κατεβασα τον καταλογο του Γεωργιαδη, αλλα απ'ότι εχω καταλαβει οι τιμες του δεν ισχυουν πλεον. Πως μπορω απο τον καταλογο αυτο να κανω μια εκτιμηση τιμων για το σημερα? Υπαρχει καποιος αλλος updated τιμοκαταλογος που μπορει καποιος να μου στειλει? Και αλλη μια ερωτηση (σας ζαλισα!). Που μπορω να πουλησω τις τηλεκαρτες μου? Εδω γινονται αγοροπωλησιες? Σας ευχαριστω πολυ για τον χρονο σας.
Καλησπέρα σας.
Οι τιμές που εμφανίζονται στον κατάλογο του Γεωργιάδη είναι στο 98% τους, εκτός πραγματικότητας.
Υπολογίστε την αξία των τηλεκαρτών στο 10% της αναγραφόμενης τιμής του καταλόγου.

Μπορείτε να ανεβάσετε φωτογραφίες από τις τηλεκάρτες που σας ενδιαφέρουν και θα λάβετε κάποιες ενδεικτικές τιμές.

Επίσης υπάρχουν Θέματα στο Στέκι που μπορείτε να πουλήσετε ή να λάβετε προσφορές για τα κομμάτια της συλλογής σας.
Καταγράφηκε
Angel0s
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #1457 στις: Φεβρουάριος 10, 2021, 05:09:40 μμ »

καλησπερα σε ολουσ
έψαξα αλλα δε βρήκα καμια πληροφορία για τισ καρτεσ τησ φωτο (συγνώμη για την ποιότητα)

https://scontent.fath4-2.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/p1080x2048/148248357_752170132072031_201831677493280825_n.jpg?_nc_cat=106&ccb=3&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=_mbuYGU0ioUAX9yHBFk&_nc_ht=scontent.fath4-2.fna&tp=6&oh=2203b81a41fce8a65bacf6f558764e31&oe=60480503

ποσο πιστευετε αξιζουν αυτεσ που φενονται. πρεπει καποιεσ να ειναι τηλεκαρτεσ πριν τη πραγωγη τουσ

ευχαριστώ για τισ πληροφορίες
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #1458 στις: Φεβρουάριος 10, 2021, 09:36:50 μμ »

Καλησπέρα.
Μιλάμε για Δοκίμια και Test Cards.
Για την τελευταία κάτω αριστεά δεν έχω σχεδόν καμία πληροφορία -μόνο εικασία-, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Ολες οι άλλες όμως, τις κοστολογώ πάνω από 700€.

Το πρόβλημα είναι να βρεις αγοραστή.

Πωλήσεις γίνονται -όπως και δημοπρασίες- στα αντίστοιχα θέματα του Forum.

Υ.Γ. Κάποιες με ενδιαφέρουν, αν αποφασίσεις να τις πουλήσεις.
Καταγράφηκε
Angel0s
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #1459 στις: Φεβρουάριος 19, 2021, 05:23:52 μμ »

ευχαριστω πολυ για την απαντηση, 700 ευρω η μια λεμε να υποθεσω

ή δευτερη σελιδα ειναι αντιστοιχα δοκιμια?


https://ibb.co/k2mCTyF

https://ibb.co/TPW9q48
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 19, 2021, 05:24:24 μμ από Angel0s » Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #1460 στις: Φεβρουάριος 20, 2021, 03:32:52 μμ »

Καλησπέρα.
Μιλάμε για Δοκίμια και Test Cards.
Για την τελευταία κάτω αριστεά δεν έχω σχεδόν καμία πληροφορία -μόνο εικασία-, οπότε δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Ολες οι άλλες όμως, τις κοστολογώ πάνω από 700€.

Το πρόβλημα είναι να βρεις αγοραστή.

Πωλήσεις γίνονται -όπως και δημοπρασίες- στα αντίστοιχα θέματα του Forum.

Υ.Γ. Κάποιες με ενδιαφέρουν, αν αποφασίσεις να τις πουλήσεις


Μανώλη, με το μαλακό, μην τον τρελάνουμε τον άνθρωπο!!! Σαρκασμός Σαρκασμός
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 20, 2021, 03:38:49 μμ από Minos » Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #1461 στις: Φεβρουάριος 21, 2021, 07:02:47 μμ »

ευχαριστω πολυ για την απαντηση, 700 ευρω η μια λεμε να υποθεσω

ή δευτερη σελιδα ειναι αντιστοιχα δοκιμια?


https://ibb.co/k2mCTyF

https://ibb.co/TPW9q48

Οι τηλεκάρτες αυτές, πως βρέθηκαν στην κατοχή σας;
Καταγράφηκε
Angel0s
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3


Προφίλ
« Απάντηση #1462 στις: Φεβρουάριος 22, 2021, 10:22:01 πμ »

από τον πατέρα μου που δεν τις χρειάζεται πια
Το 90 είχε περάσει πολύ χρόνο στο μοναστηράκι. Μιλάμε για πάρα πολλές κάρτες που μάλλον θα απευθυνθώ σε κάποιον έμπορο ώστε να πουληθεί ολόκληρη η συλλογή αφού δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τις γνώσεις να τις πουλήσω κομμάτι κομμάτι Απλά θα ήθελα να έχω μια ιδέα για τις αξίες.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 22, 2021, 10:23:26 πμ από Angel0s » Καταγράφηκε
Nemesis
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 63



Προφίλ
« Απάντηση #1463 στις: Φεβρουάριος 22, 2021, 10:48:36 μμ »

ευχαριστω πολυ για την απαντηση, 700 ευρω η μια λεμε να υποθεσω


Να με διορθώσει κάποιος αν πιστεύει κάνω λάθος, αλλά δεν μιλάμε για 700 ευρώ η μια κάρτα
Κάποιες από αυτές είναι διαθέσιμες στο ίντερνετ, οι τρέχουσες τιμές είναι στα 80-180 ευρώ στην καλύτερη.

Κάποιες θα τις βρεις βέβαια στα 400-500 ευρώ αλλά παραμένουν απούλητες για καιρό, μέχρι να προκύψει κάποιο κορόιδο

Αν πας σε έμπορο, μην ελπίζεις σε τέτοιες τιμές πάντως. Να είσαι έτοιμος να κάνεις έναν γερό συμβιβασμό αν θες να τις πουλήσεις πακέτο. Αν πας να τις πουλήσεις μεμονωμένες μέσω ίντερνετ, θα πάρεις περισσότερα χρήματα.
Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #1464 στις: Φεβρουάριος 23, 2021, 11:20:03 πμ »

ευχαριστω πολυ για την απαντηση, 700 ευρω η μια λεμε να υποθεσω


Να με διορθώσει κάποιος αν πιστεύει κάνω λάθος, αλλά δεν μιλάμε για 700 ευρώ η μια κάρτα
Κάποιες από αυτές είναι διαθέσιμες στο ίντερνετ, οι τρέχουσες τιμές είναι στα 80-180 ευρώ στην καλύτερη.

Κάποιες θα τις βρεις βέβαια στα 400-500 ευρώ αλλά παραμένουν απούλητες για καιρό, μέχρι να προκύψει κάποιο κορόιδο


Συμφωνώ μαζί σας. Να δώσεις 700 € για ένα μόνο κομμάτι από το διαδίκτυο με αμφίβολη εξέλιξη της αξίας του, το θεωρώ τουλάχιστον ανεδαφικό. Το ίδιο θα πω και για 400-500 € το κομμάτι.
Καταγράφηκε
SONI
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #1465 στις: Φεβρουάριος 23, 2021, 10:09:23 μμ »

Για τον φιλο που ανεβασε τις τ/κ μπορω να του πω ακκριβως τι ειναι τα δοκιμια και σε ποσα αντιτυπα και περιπου την τιμη που θα πετυχει.Ενημερωτικα  ετοιμαζω  πληρη καταλογο τ/κ με ολα τα κανονικα δοκιμια λαθη περιεργα
Καταγράφηκε
SONI
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 6


Προφίλ
« Απάντηση #1466 στις: Φεβρουάριος 23, 2021, 10:17:32 μμ »

Για οποιονδυποτε εχει αποριες για τ/κ και χ/κ ας εποικηνωνει στο email sonicoin@otenet.gr
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #1467 στις: Μάρτιος 01, 2021, 11:33:31 μμ »

από τον πατέρα μου που δεν τις χρειάζεται πια
Το 90 είχε περάσει πολύ χρόνο στο μοναστηράκι. Μιλάμε για πάρα πολλές κάρτες που μάλλον θα απευθυνθώ σε κάποιον έμπορο ώστε να πουληθεί ολόκληρη η συλλογή αφού δεν έχω ούτε το χρόνο ούτε τις γνώσεις να τις πουλήσω κομμάτι κομμάτι Απλά θα ήθελα να έχω μια ιδέα για τις αξίες.

ευχαριστώ για τις απαντήσεις
Καλησπέρα σας.
Οι τηλεκάρτες αυτές δεν είναι τυχαίες τηλεκάρτες.
Σίγουρα λοιπόν ο πατερας σας θα μπορέσει να σας καθοδηγήσει για την κοστολόγηση της συλλογής.
Εστω και κατά προσέγγιση.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2493


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #1468 στις: Μάρτιος 01, 2021, 11:39:53 μμ »

Για τον φιλο που ανεβασε τις τ/κ μπορω να του πω ακκριβως τι ειναι τα δοκιμια και σε ποσα αντιτυπα και περιπου την τιμη που θα πετυχει.Ενημερωτικα  ετοιμαζω  πληρη καταλογο τ/κ με ολα τα κανονικα δοκιμια λαθη περιεργα
Και γιατί δεν μοιράζεστε αυτές τις πληροφορίες και με εμάς τους υπόλοιπους;

Οταν λέτε 'με ολα τα κανονικα δοκιμια λαθη περιεργα', τί ακριβώς εννοείτε;

Πως είναι δυνατόν να γνωρίζετε όλα τα λάθη;

Με τον όρο 'περίεργα', τι θέλετε να πείτε;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 01, 2021, 11:40:39 μμ από warrior » Καταγράφηκε
Minos
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 361


Προφίλ
« Απάντηση #1469 στις: Μάρτιος 02, 2021, 07:19:59 μμ »

Για τον φιλο που ανεβασε τις τ/κ μπορω να του πω ακκριβως τι ειναι τα δοκιμια και σε ποσα αντιτυπα και περιπου την τιμη που θα πετυχει.Ενημερωτικα  ετοιμαζω  πληρη καταλογο τ/κ με ολα τα κανονικα δοκιμια λαθη περιεργα
Και γιατί δεν μοιράζεστε αυτές τις πληροφορίες και με εμάς τους υπόλοιπους;

Οταν λέτε 'με ολα τα κανονικα δοκιμια λαθη περιεργα', τί ακριβώς εννοείτε;

Πως είναι δυνατόν να γνωρίζετε όλα τα λάθη;


Μανώλη, βάλθηκες να μας τρελάνεις όλους μας; Κλείσιμο ματιού Αν δεν παινέψεις το σπίτι σου θα πέσει και θα σε πλακώσει!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 02, 2021, 07:24:52 μμ από Minos » Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 ... 96 97 [98] 99 100 101
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences