Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 24, 2024, 02:50:15 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τι λετε;  (Αναγνώστηκε 13737 φορές)
0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #15 στις: Αύγουστος 06, 2013, 11:47:24 μμ »

Εγω ρε παιδια ηθελα να γραψω κατι καιρο τωρα και μου φενετε καλη ευκαιρια το συγκεκριμενο ποστ.
Διαφοροι φιλοι ανεβαζουν διαφορα νομισματα για εκτιμηση, δεν θυμαμε πολλα,αυτα που εχω συνγκρατηση ειναι κατι ταληρακια οχι σε καλη κατασταση ,οταν γινετε η εκτιμηση εχω ακουσει για ταληρο του 1876 με 40 ευρω,η ταληρο του 1833 με 60 ευρω,τελος παντων οι τιμες απο 40 εως 70 κυμενοντε και μιλαμε παντα για ταληρακια σε οχι πολυ καλη κατασταση (αυτα αλωστε με ενδιαφερουν).Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι κανενας δεν πουλαει τοσο,τι ρικαρντο τι σολντ τι ε μαρκετ τι ε βαυ..Ολοι ειναι φωτια και λαβρα.Και για να μην παρεξηγηθω δεν αναφερωμε σε ταλληρα οπως αυτο που πωλουσε ο παναγιωτης. αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι παιζοντε πολλα και οτι πρεπει να εχεις τα ματια σου 14.Βεβαια να επισημανω οτι υπαρχουν παιδια απο δω μεσα που μου εχουν εξηγηση μερικα πραγματα και εχω καταλαβει τι συμβαινει.Θελει προσοχη οταν αγοραζεις!!!
Παιδια μη με παρεξηγητε δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν,τα παραπονα μου λεω, με τρωει καιρο τωρα, γιατι εγω εδω κατω ο μονος τροπος να βρω κατι που να μου αρεσει  αλλα και σε προσιτη τιμη ειναι τα σαιτ που προανεφερα.Σπανια βλεπεις κατι καλο,συνεχεια εχει κατι διαβρωμενα,κατι τριμενα ασχημα και απλησιαστα κιολας,νομισματα των 3-5 ευρω τα πουλανε απο 30 και πανω.Αν ειναι και λιγακι καλο το κατοσταρικο το ξεπερναει για πλακα!! (παντα αναφερομε στα ταλληρα και σε κατι δραχμουλες που με ενδιαφερουν)
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Αύγουστος 06, 2013, 11:52:03 μμ »

Εγω ρε παιδια ηθελα να γραψω κατι καιρο τωρα και μου φενετε καλη ευκαιρια το συγκεκριμενο ποστ.
Διαφοροι φιλοι ανεβαζουν διαφορα νομισματα για εκτιμηση, δεν θυμαμε πολλα,αυτα που εχω συνγκρατηση ειναι κατι ταληρακια οχι σε καλη κατασταση ,οταν γινετε η εκτιμηση εχω ακουσει για ταληρο του 1876 με 40 ευρω,η ταληρο του 1833 με 60 ευρω,τελος παντων οι τιμες απο 40 εως 70 κυμενοντε και μιλαμε παντα για ταληρακια σε οχι πολυ καλη κατασταση (αυτα αλωστε με ενδιαφερουν).Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι κανενας δεν πουλαει τοσο,τι ρικαρντο τι σολντ τι ε μαρκετ τι ε βαυ..Ολοι ειναι φωτια και λαβρα.Και για να μην παρεξηγηθω δεν αναφερωμε σε ταλληρα οπως αυτο που πωλουσε ο παναγιωτης. αυτο που εχω καταλαβει ειναι οτι παιζοντε πολλα και οτι πρεπει να εχεις τα ματια σου 14.Βεβαια να επισημανω οτι υπαρχουν παιδια απο δω μεσα που μου εχουν εξηγηση μερικα πραγματα και εχω καταλαβει τι συμβαινει.Θελει προσοχη οταν αγοραζεις!!!
Παιδια μη με παρεξηγητε δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με κανεναν,τα παραπονα μου λεω, με τρωει καιρο τωρα, γιατι εγω εδω κατω ο μονος τροπος να βρω κατι που να μου αρεσει  αλλα και σε προσιτη τιμη ειναι τα σαιτ που προανεφερα.Σπανια βλεπεις κατι καλο,συνεχεια εχει κατι διαβρωμενα,κατι τριμενα ασχημα και απλησιαστα κιολας,νομισματα των 3-5 ευρω τα πουλανε απο 30 και πανω.Αν ειναι και λιγακι καλο το κατοσταρικο το ξεπερναει για πλακα!! (παντα αναφερομε στα ταλληρα και σε κατι δραχμουλες που με ενδιαφερουν)

μονο τα ταληρα του 1800+ να ειχαν ακριβα στα σαιτ καλα θα ητανε...εδω βλεπεις ας πουμε τα 30δραχμα να τα εχουν 50 ευρω (τωρα εαν ψαξεις το πιο ακριβο τοσο το εχει ) και μερικες φορες και 70-100..!
Καταγράφηκε
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #17 στις: Αύγουστος 06, 2013, 11:56:54 μμ »

Και για να ειμαι και δικαιος μονο απο παιδια απο δω μεσα που εχουν ακρες εχω παρει κατι νομισματακια και σε καλη κατασταση και καλη τιμη.Οσο για 30δραχμο το εχω δει και 500 ευρω Απορία
Καταγράφηκε
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Αύγουστος 07, 2013, 10:00:11 πμ »

Και για να ειμαι και δικαιος μονο απο παιδια αποδω μεσα που εχουν ακρες εχω παρει κατι νομισματακια και σε καλη κατασταση και καλη τιμη.Οσο για 30δραχμο το εχω δει και 500 ευρω ???εγω
οχι φιλε μου,εισαι λαθος το να λες οτι μονο εδω μεα κλπ ειναι αποψη αστηρικτη εγω βλεπω τριανταδραχμα αυτη την στθγμη αλλου απι9_15 ευρω και ειναι πανω απο 50 κοματια,δεν εχω διαθεση για αντιπαραθεσεις αλλα καλα θα ηταν να προσεχουμε τι γραφουμε
Καταγράφηκε
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Αύγουστος 07, 2013, 10:12:34 πμ »

Και για να ειμαι και δικαιος μονο απο παιδια αποδω μεσα που εχουν ακρες εχω παρει κατι νομισματακια και σε καλη κατασταση και καλη τιμη.Οσο για 30δραχμο το εχω δει και 500 ευρω ???εγω
οχι φιλε μου,εισαι λαθος το να λες οτι μονο εδω μεα κλπ ειναι αποψη αστηρικτη εγω βλεπω τριανταδραχμα αυτη την στθγμη αλλου απι9_15 ευρω και ειναι πανω απο 50 κοματια,δεν εχω διαθεση για αντιπαραθεσεις αλλα καλα θα ηταν να προσεχουμε τι γραφουμε

μα δεν ειπε κατι κακο.....και ειπε κατι που συμβαινει αλλωστε! οτι στα περισσοτερα σαιτ του ιντερνετ εαν ψαξεις (μιλαμε σε στυλ ebay-ρικαρντο-εμαρκετ) θα βρεις κοινα νομισματα πολυ πιο ακριβα απο οτι θα επρεπε...
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Αύγουστος 07, 2013, 10:13:00 πμ »

Και για να ειμαι και δικαιος μονο απο παιδια αποδω μεσα που εχουν ακρες εχω παρει κατι νομισματακια και σε καλη κατασταση και καλη τιμη.Οσο για 30δραχμο το εχω δει και 500 ευρω ???εγω
οχι φιλε μου,εισαι λαθος το να λες οτι μονο εδω μεα κλπ ειναι αποψη αστηρικτη εγω βλεπω τριανταδραχμα αυτη την στθγμη αλλου απι9_15 ευρω και ειναι πανω απο 50 κοματια,δεν εχω διαθεση για αντιπαραθεσεις αλλα καλα θα ηταν να προσεχουμε τι γραφουμε
Eνταξει φιλε μου αν εσυ θελεις να παρεις 30δραχμο απο 15 ευρω εισαι ελευθερος να το κανεις εμεις οι υπολοιποι επιτρεψε μας να παρουμε απο εδω ζευγαρι 30δραχμα μικρο-μεγαλο με 13 ευρω.Ειπαμε ο καθενας κανει τις επιλογες του Κλείσιμο ματιού ;)και συμφωνα με αυτες προχωρα.
Καταγράφηκε
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:10:24 πμ »

Ξερω και μελη απο δω μεσα που πουλανε στο ρικαρντο και καθε αλλο σαιτ και δεν βλεπω εδω τα θδθα ναπωλουνται απο τιυς ιδιους φθηνωτερα οσο για τα 13 ευρω το ζευγαρι στα τριανταρια αν βρεθηκε ενας δυο που πουλησε τοσο δεν σημαινει οτι αυτο ειναι και η τιμη της αγορας,μην ταπαρουσιαζουμε ολα οπως μας βολευει
Καταγράφηκε
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:16:54 πμ »

Εγω ζητησα πριν 2 βδομαδες. Εδω με 10 ευρω. Μεγακα τριανταρια και μονο ενας βρεθηκε να μου δωσει αρκετα κομματια
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:33:29 πμ »

Ξερω και μελη απο δω μεσα που πουλανε στο ρικαρντο και καθε αλλο σαιτ και δεν βλεπω εδω τα θδθα ναπωλουνται απο τιυς ιδιους φθηνωτερα οσο για τα 13 ευρω το ζευγαρι στα τριανταρια αν βρεθηκε ενας δυο που πουλησε τοσο δεν σημαινει οτι αυτο ειναι και η τιμη της αγορας,μην ταπαρουσιαζουμε ολα οπως μας βολευει
Φιλε μου ο καθενας οσο θελει πουλαει και οσο θελει αγοραζει.Τιμη αγορας ειναι εκει που γινονται πραξεις και στα 13 ευρω το ζευγαρι εγινε πραξη ....αρα η εκφραση σου να μην τα παρουσιαζουμε ολα οπως μας βολευει μαλλον θα πρεπει να αφορα το προσωπο σου και ξαναλεω αν εσυ θελεις να αγοραζεις ψηλοτερα εισαι ελευθερος να το πραξεις μην προσπαθεις ομως να μας πεισεις οτι πεταει ο ελεφαντας γιατι σου λεω με μεγαλη σιγουρια οτι δεν ΠΕΤΑΕΙ.Η τιμη στο ζευγαρι ειναι αυτη 13-14-15 ευρω
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:38:30 πμ »

Εγω ζητησα πριν 2 βδομαδες. Εδω με 10 ευρω. Μεγακα τριανταρια και μονο ενας βρεθηκε να μου δωσει αρκετα κομματια
Αρα βρηκες αυτο που ηθελες στην τιμη που εσυ ηθελες θα πρεπει δε να καταλαβεις οτι εδω δεν ειναι σαιτ πωλησεων απλα υπαρχει αυτο το τμημα πωλησεων και αρα μην σου φαινεται παραξενο που βρεθηκε μονο ενας να σου δωσει αρκετα κομματια
Καταγράφηκε
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:42:16 πμ »

Καλα τωρα φιλε μου απι παντογνωστες διδασκαλους καθε μερα ακουμε βολικες διδασκαλιες,εγω ξερω οτι διαβασα. Κατηγοριες για τιμες σε αλλα σαιτ και καταριπτωνται αμμεσα ,αν δυο υρεις τρελοθ πιυλανε 80 η 500ευρω τα τρθανταρια κακως παιρνει μοαλα η καθε αναφορα ολους που δεν δραστηριοποιουνραι εδω.
Καταγράφηκε
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:43:40 πμ »

Ξερω και μελη απο δω μεσα που πουλανε στο ρικαρντο και καθε αλλο σαιτ και δεν βλεπω εδω τα θδθα ναπωλουνται απο τιυς ιδιους φθηνωτερα οσο για τα 13 ευρω το ζευγαρι στα τριανταρια αν βρεθηκε ενας δυο που πουλησε τοσο δεν σημαινει οτι αυτο ειναι και η τιμη της αγορας,μην ταπαρουσιαζουμε ολα οπως μας βολευει
Φιλε μου ο καθενας οσο θελει πουλαει και οσο θελει αγοραζει.Τιμη αγορας ειναι εκει που γινονται πραξεις και στα 13 ευρω το ζευγαρι εγινε πραξη ....αρα η εκφραση σου να μην τα παρουσιαζουμε ολα οπως μας βολευει μαλλον θα πρεπει να αφορα το προσωπο σου και ξαναλεω αν εσυ θελεις να αγοραζεις ψηλοτερα εισαι ελευθερος να το πραξεις μην προσπαθεις ομως να μας πεισεις οτι πεταει ο ελεφαντας γιατι σου λεω με μεγαλη σιγουρια οτι δεν ΠΕΤΑΕΙ.Η τιμη στο ζευγαρι ειναι αυτη 13-14-15 ευρω
Καταγράφηκε
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:47:22 πμ »

Ξερω και μελη απο δω μεσα που πουλανε στο ρικαρντο και καθε αλλο σαιτ και δεν βλεπω εδω τα θδθα ναπωλουνται απο τιυς ιδιους φθηνωτερα οσο για τα 13 ευρω το ζευγαρι στα τριανταρια αν βρεθηκε ενας δυο που πουλησε τοσο δεν σημαινει οτι αυτο ειναμμι και η τιμη της αγορας,μην ταπαρουσιαζουμε ολα οπως μας βολευει
Φιλε μου ο καθενας οσο θελει πουλαει και οσο θελει αγοραζει.Τιμη αγορας ειναι εκει που γινονται πραξεις και στα 13 ευρω το ζευγαρι εγινε πραξη ....αρα η εκφραση σου να μην τα παρουσιαζουμε ολα οπως μας βολευει μαλλον θα πρεπει να αφορα το προσωπο σου και ξαναλεω αν εσυ θελεις να αγοραζεις ψηλοτερα εισαι ελευθερος να το πραξεις μην προσπαθεις ομως να μας πεισεις οτι πεταει ο ελεφαντας γιατι σου λεω με μεγαλη σιγουρια οτι δεν ΠΕΤΑΕΙ.Η τιμη στο ζευγαρι ειναι αυτη 13-14-15 ευρω
αν μια πραξη δημιουργει κανονα ε τοτε και ο ελεφαντας πεταει
Καταγράφηκε
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:55:54 πμ »

Ρε φιλε ποσα θες να μας τρελλανεις μεσημεριατικα......καταλαβαινεις ελληνικα η δεν καταλαβαινεις ....προσφατα πηρα στα 14 ευρω αμα γουσταρεις εσυ τραβα να παρεις με 500 και ο ελεφαντας δεν ΠΕΤΑΕΙ πηρα τηλεφωνο το γιατρο μου και το σιγουρεψα.Απο μενα ΤΕΛΟΣ
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Αύγουστος 07, 2013, 11:57:17 πμ »

ο ελεφαντας δεν ΠΕΤΑΕΙ πηρα τηλεφωνο το γιατρο μου και το σιγουρεψα.

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

ειμαι πολυ περιεργος να δω που θα καταληξει ολη αυτη η συζητηση......
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: 1 [2] 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences