Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Ιούνιος 05, 2024, 01:31:13 μμ
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: τι λετε;  (Αναγνώστηκε 13388 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
escobar
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


Προφίλ
« στις: Αύγουστος 05, 2013, 11:13:45 μμ »

Καλησπερα.
Τι λετε για αυτο; μου αρεσε αρκετα και θα ηθελα τη γνωμη σας. Ειναι επικινδυνο να παραγγελθει ετσι; υπαρχει ασφαλεια νε τα χρηματα; αξιζει το συγκεκριμενο ποσο;
Συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ειμαι νεος στο χομπυ.
Καταγράφηκε
escobar
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 05, 2013, 11:15:33 μμ »

http://www.ricardo.gr/buy/-/-1927/v/an717017058
Καταγράφηκε
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 05, 2013, 11:22:14 μμ »

http://www.usagold.com/gold/coins/swisshelvetia20franc.html

Αυτή του ricardo η έχει κατεβασμένες λεπτομέρειες η τα βράδια τρώει πολλές μπανάνες dole.
Θα μας πουν οι γηραιότεροι...
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 05, 2013, 11:28:18 μμ »

Ως γηραιοτερος   Στριφογύρισμα ματιών ωφειλω να πω οτι ειναι γνησια  Κλείσιμο ματιού.....απο κει και περα δεν μπορω να ξερω τιποτε παραπανω για το ποιον του πωλητη που αναφερετε στο σαιτ εκεινο ...και ποσο ασφαλης θα ειναι η συναλλαγη σου.

Φιλε escobar κανε υπομονη και θα βρεις και εδω πολλες και καλες ευκαιριες να αγορασεις πραγματα που σ΄αρεσουν.

Προσφατα μελος πουλησε παρομοια κομματια με 183 ευρω στο φορουμ ...
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
escobar
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 05, 2013, 11:30:53 μμ »

Μαλλον ετσι θα κανω... ευχαριστω
Καταγράφηκε
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 05, 2013, 11:31:17 μμ »

εσένα  δηλαδή τι σου άρεσε σε αυτό.....δεν είναι lira καταρχάς όπως το έχεις στο μυαλό σου λογικά...μιλάμε για άλλο νόμισμα με άλλες διαστάσεις kai varos.
σήμερα σου είπε κάποιος "εδωμεσα" κάτι σοφό και δωρεάν.διάβασε τις διαφορες ενότητες και "μαθετες" απ έξω.
εκτος από αυτό σου λέω ότι σου δίνω ένα kruger 800 euro αλλα θέλω "καταθεση" στο λογαριασμό mou προκαταβολικά.τα δίνεις?
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
nestor
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1556


ΔΕΝ ΘΥΣΙΑΖΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΩΛΕΣΕΤΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 05, 2013, 11:43:45 μμ »

Να βοηθήσω γιατί μπορεί να μην τα έχει εντοπίσει , μην νομίζεις εγώ τα διαβάζω κάθε μέρα σχεδόν και ακόμα ....έχω δρόμο πάρα πολύ .
 
Ευαγγέλια¨

1.Κατα chrysos http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=104.0

2.Κατα Μιλου http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=8338.0

διαβασετα πρωινές ώρες ,τώρα είναι ώρα για τσίπουρο  Γλώσσα

Και βέβαια και τα σχόλια και τις συζητήσεις που τα ακολουθούν , ξαφνικά θα βρεθείς σε έναν Ωκεανό γνώσεων , σκοπός σου θα είναι να τις διαχειριστεις όσο πιο καλά μπορείς ...

Καταγράφηκε
escobar
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 18


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 06, 2013, 12:01:55 πμ »

Σας ευχαριστω πολυ παιδια.
Καταγράφηκε
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 06, 2013, 10:04:51 πμ »

Σε ολα τα σαιτ υπαρχουν καλες τιμες και ευκαιριες τα συγκεκριμενα χρυσα στην κατασταη που βλεπω θεωρω οτι και στα. 200. Που το ξεκινα ο πωλητης καλα ειναι ,δν τον ξερω τον κυριο. αλλα αν θιγει θα ειναι δικαιολογενος απο τον τροπο που συνταχτηκαν αναφορες ελπιχω οχι σκοπημα,επισης θεωρω οτι αναφορες σε τιμες πωλησεων πολυ κακως γινονται εκτως αν προκειται για πλαστα
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 06, 2013, 10:34:14 πμ από takis123 » Καταγράφηκε
KRISTHEGREEK
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 812


Χρήστος.


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Αύγουστος 06, 2013, 02:22:07 μμ »

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να σχολιάζεται η τιμή σε σχέση με την ποιότητα του κάθε νομίσματος.
Έτσι αποτρέπεται κάποιος που θέλει να εκμεταλευτεί την άγνοια ενός νέου μέλους.
Αυτό που λέω αποδεικνίεται σε αγγελίες τύπου Χρυσή Ευκαιρία και ricardo, που βλέπεις τρελές τιμές για σαβούρες. Όποιος θιγεται μπορεί να αντικρούσει τα τυχόν υποτιμητικά σχόλια.
Αυτό είναι και το νόημα του Στεκιού, να προσφέρει γνώση και να είναι μια "ζεστή φωλιά" στα μέλη του.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Αύγουστος 06, 2013, 06:26:50 μμ »

Σε ολα τα σαιτ υπαρχουν καλες τιμες και ευκαιριες τα συγκεκριμενα χρυσα στην κατασταη που βλεπω θεωρω οτι και στα. 200. Που το ξεκινα ο πωλητης καλα ειναι ,δν τον ξερω τον κυριο.

αλλα αν θιγει θα ειναι δικαιολογενος απο τον τροπο που συνταχτηκαν αναφορες

λπιχω οχι σκοπημα,επισης θεωρω οτι αναφορες σε τιμες πωλησεων πολυ κακως γινονται εκτως αν προκειται για πλαστα

Φιλε Τακη,

1) Δεν εγινε κανενα αρνητικο σχολιο για το πωλητη και απορω για ποιο λογο θα μπορουσε να θεωρησει τον εαυτο του θιγμενο.
Βλεπω εναν πωλητη με μονο μια αξιολογηση.....τι να πω δλδ οτι τον θεωρω αξιοπιστο  Απορία ( Ειναι και συμπολιτης μου )

2) ΕΔΩ http://steki-syllekton.gr/index.php?topic=8614.0  ο Διονυσης 3/8 πουλησε παρομοια νομισματα με 183 ευρω....απλα ενα γεγονος ανεφερα.

3) Εαν εσυ πιστευεις οτι τα 200 ειναι καλη τιμη εχεις καθε δικαιωμα να βγεις και να το γραψεις , κανενας δε θα σου πει τιποτε, αλλα το ιδιο δικαιωμα εχω να γραψω την δικη μου αποψη.

Το να πουμε την αποψη μας καλοπροαιρετα σε καποιο μελος που την ζητα σχετικα με την αξια καποιου νομισματος που θελει να αγορασει και βλεπει στο ebay ή σε καποιο αλλο online καταστημα ειναι νομιζω το απλουστερο που μπορουμε να κανουμε και δεν θιγουμε κανενα.

Φιλικα Αντωνης


Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Αύγουστος 06, 2013, 07:27:51 μμ »

Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να σχολιάζεται η τιμή σε σχέση με την ποιότητα του κάθε νομίσματος.
Έτσι αποτρέπεται κάποιος που θέλει να εκμεταλευτεί την άγνοια ενός νέου μέλους.
Αυτό που λέω αποδεικνίεται σε αγγελίες τύπου Χρυσή Ευκαιρία και ricardo, που βλέπεις τρελές τιμές για υσαβούρες. Όποιος θιγεται μπορεί να αντικρούσει τα τυχόν υποτιμητικά σχόλια.
Αυτό είναι και το νόημα του Στεκιού, να προσφέρει γνώση και να είναι μια "ζεστή φωλιά" στα μέλη του.

υπαρχουν και προσωπικα μυνηματα για αυτο ,αν η τιμη δεν ειναι της αρεσκειας μαε ας πουμε κανουμε κακο στο προφιλ του πωλητη εν γνωσει η εν αγνοια μας και δεν θεωρω δικαιο ,απο την αλλη,θεωρω ατοπο τον ισχυρισμο περι προστασιας νεων η αφελων αγοραστων γιατι στην ζωη μου εχω συναντησει ποιο πολους αφελεις η εν αναγκη πωλητες
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Αύγουστος 06, 2013, 07:35:34 μμ »

Και εγω πολλους πονηρους που το παιζουν αφελεις Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Αύγουστος 06, 2013, 07:47:47 μμ »

Δεν ξερω γιατι δεν μπορω να κανω παραθεση στην απαντηση τουαντωνη,φιλε αντωνη η τιμη τουδιονυσηηταν σουπερ χονδρικη και το ξερεις ,και η αλλη καλη ειναι.πριν 3 μηνες τα εικοσαφραγκα πωλουνταν 240 ευρω και ταπαρεσυρε και αυτα η πτωση του χρυσου οπως ολα,φυσικα η αποψησου σεβαστη ,οπως ειπα δεν ξερω τον πωλητη,και εμενα με κανουν επιφυλακτικο πολλες φορες οι μηδαμινες αξιολογησεις αλλα αλλο ελλαδα και αλλο ιμπει,εδω αμα φας μπανανα βρισκεις ευκολα τον αλλο κ.λ.π.
Καταγράφηκε
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Αύγουστος 06, 2013, 07:59:35 μμ »

Δεν ξερω γιατι δεν μπορω να κανω παραθεση στην απαντηση τουαντωνη,φιλε αντωνη η τιμη τουδιονυσηηταν σουπερ χονδρικη και το ξερεις ,και η αλλη καλη ειναι.πριν 3 μηνες τα εικοσαφραγκα πωλουνταν 240 ευρω και ταπαρεσυρε και αυτα η πτωση του χρυσου οπως ολα,φυσικα η αποψησου σεβαστη ,οπως ειπα δεν ξερω τον πωλητη,και εμενα με κανουν επιφυλακτικο πολλες φορες οι μηδαμινες αξιολογησεις αλλα


αλλο ελλαδα και αλλο ιμπει,....εδω αμα φας μπανανα βρισκεις ευκολα τον αλλο κ.λ.π.

Γιαυτο το τελευταιο ας σου απαντησουν Ο Toνι ή ο Μπαμπης ...ποτε μην  εισαι σιγουρος  Κλείσιμο ματιού

Οσο για το νομισμα που μιλαμε δεν ειπα οτι η τιμη ηταν τιποτα το εξωπραγματικο, απλα οτι με υπομονη
ισως βρεις και κατι καλυτερο σε τιμη ....παντα υπαρχουν ευκαιριες .


Υ.γ γιατι δεν μπορεις να κανεις παραθεση  Απορία  Ολοι μπορουν....
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
Σελίδες: [1] 2 3 4
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences