Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 05:51:12 μμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αμορφωτοι και μορφωμενοι του Στεκιου  (Αναγνώστηκε 19318 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
lefmaggos
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3267

εισαι στο μυαλο,κατι μαγικο.........


Προφίλ WWW
« Απάντηση #45 στις: Ιούλιος 13, 2013, 04:01:18 μμ »

Εγω λεω το Εξης προς τους συντονιστες:Καρφιτσωστε μια καινουργια κατηγορια στην αρχικη σελιδα που να λεγετε ΔΙΑΜΑΧΕΣ ΜΕΛΩΝ και οσοι εχουν προβλημα να πανε να βριζοντε εκει περα να ησυχασουμε και εμεις και αυτοι.Μα ξερω γω?
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #46 στις: Ιούλιος 13, 2013, 04:02:33 μμ »

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
Σωστος Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούλιος 13, 2013, 04:03:13 μμ »

Χα αχαχχαχαχ
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούλιος 13, 2013, 04:16:19 μμ »

Κυριες και κυριοι, ουτε τη γνωμη σας ζητησα ουτε και τις συμβουλες σας. Ειμαι αρκετα χρονια στο συλλεκτικο χωρο και γνωριζω καποια πραγματα παραπανω ιδιαιτερα απο τους νεους φουριοζους. Και οταν ημουν νεος ακουγα προσεκτικα τι μου ελεγαν και προσεχα καταστασεις. Ετσι οπως στην προσωπικη μου ζωη εχω μαθει να κρατω μακρια τα βρομερα αποβρασματα, το ιδιο κανω πλεον και σε φορουμς. Αν δεν το εχετε αντιληφθει, πραγμα που το καταλαβαινω, το τελευταιο διαστημα γραφω αυτο που θελω χωρις να απαντω σε μηνυματα τετοιων τυπων. Οποτε ματαιες οι προσπαθειες τους να ανοιξουν συζητηση και να κερδισουν τις εντυπωσεις.
Γιατί είδες κανέναν να ζητάει την δική σου γνώμη και τις συμβουλές? Ένα φόρουμ είμαστε που θα ανταλλάξουμε απόψεις, και δεν έχουμε κανένα ζόρι με τον αν συμμετέχεις/εχω/εχουν σε συζητήσεις. Όταν θα θέλεις να συμμετέχεις όμως θα μάθεις να είσαι κόσμιος και ευγενικός με τα υπόλοιπα μέλη όπως και αυτά μαζί σου. Και αυτό που λέω σε σένα, ισχύει για όλους μας.

ξέρω τώρα θα πεις "ωραία έκθεση ιδεών αλλά από ουσία τίποτα" το έχω μάθει το παραμύθι σου, φρόντισε εσύ να τηρείς αυτά που προστάζουν οι όροι χρήσης του φόρουμ για τον εαυτό σου και μην ανυσηχείς για τα υπόλοιπα.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούλιος 13, 2013, 04:46:07 μμ »

Χρήστο δεν σε γνωρίζω προσωπικά όπως και τα περισσότερα μέλη του forum. Πριν από ένα χρόνο περίπου είχαμε μια κάπως έντονη διαφωνία, όπου αποδείχτηκε με τον καιρό οτι είχες δίκιο, το παραδέχτηκα και το θέμα 'εληξε. Η αλήθεια είναι οτι πίσω από ένα πληκτρολόγιο μπορεί να βρίσκεται, με τις ίδιες πιθανότητες, ένας άνθρωπος δίκαιος και φιλότιμος ή ένα μούτρο. Αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να το ξέρω. Μόνο από τα γραφόμενά σου μπορώ να σχηματίσω μια εικόνα με τί είδους άνθρωπο συνομιλώ (και σίγουρα δε σε  αφήνει αδιάφορο με τί είδους άνθρωπο ανταλλάσεις απόψεις).
 Κατ' αυτόν τον τρόπο πίσω από το nickname spykat μπορεί να διακρίνω έναν άνθρωπο σκωπτικό, πίσω από το geonet75 έναν είρωνα και πίσω από το rakosyllektis έναν αθυρόστομο...
 Οι άνθρωποι όμως δεν είναι nicknames. Θυμάμαι πριν ενάμιση χρόνο όταν για πρώτη φορά επικοινωνούσα μέσω τηλεφώνου με το rakosyllekti για την αποστολή κάποιων νομισμάτων ορκιζόμουνα οτι με την πρώτη ειρωνία θα... πέφτανε μπουνιές. Αντ΄ αυτού όμως γνώρισα έναν άνθρωπο με τον οποίο και παρτίδες έχω και μου έμαθε καλώς ή κακώς 5 πράγματα ( για τα υπόλοιπα μου έδωσε... βιβλιογραφία Μεγάλο χαμόγελο).
 Το ίδιο συνέβει και με τον zobels και με άλλους όπως ο pepos και ο NAYARXOS. Με αυτούς τους ανθρώπους και λόγω της προσωπικής γνωριμίας μπορώ να κατανοήσω να καταλάβω ακόμη και να συγχωρήσω παρεκτροπές.
 Και εν κατακλείδι επειδή πιστεύω οτι κι από εσένα έχω να κερδίσω (και δεν εννοώ σε χρήμα Κλείσιμο ματιού) την επόμενη Κυριακή έχεις πρόσκληση για καφέ... κάπου κοντά στη Λέσχη.   
Καταγράφηκε
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούλιος 13, 2013, 04:55:42 μμ »

Χρήστο δεν σε γνωρίζω προσωπικά όπως και τα περισσότερα μέλη του forum. Πριν από ένα χρόνο περίπου είχαμε μια κάπως έντονη διαφωνία, όπου αποδείχτηκε με τον καιρό οτι είχες δίκιο, το παραδέχτηκα και το θέμα 'εληξε. Η αλήθεια είναι οτι πίσω από ένα πληκτρολόγιο μπορεί να βρίσκεται, με τις ίδιες πιθανότητες, ένας άνθρωπος δίκαιος και φιλότιμος ή ένα μούτρο. Αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να το ξέρω. Μόνο από τα γραφόμενά σου μπορώ να σχηματίσω μια εικόνα με τί είδους άνθρωπο συνομιλώ (και σίγουρα δε σε  αφήνει αδιάφορο με τί είδους άνθρωπο ανταλλάσεις απόψεις).
 Κατ' αυτόν τον τρόπο πίσω από το nickname spykat μπορεί να διακρίνω έναν άνθρωπο σκωπτικό, πίσω από το geonet75 έναν είρωνα και πίσω από το rakosyllektis έναν αθυρόστομο...
 Οι άνθρωποι όμως δεν είναι nicknames. Θυμάμαι πριν ενάμιση χρόνο όταν για πρώτη φορά επικοινωνούσα μέσω τηλεφώνου με το rakosyllekti για την αποστολή κάποιων νομισμάτων ορκιζόμουνα οτι με την πρώτη ειρωνία θα... πέφτανε μπουνιές. Αντ΄ αυτού όμως γνώρισα έναν άνθρωπο με τον οποίο και παρτίδες έχω και μου έμαθε καλώς ή κακώς 5 πράγματα ( για τα υπόλοιπα μου έδωσε... βιβλιογραφία Μεγάλο χαμόγελο).
 Το ίδιο συνέβει και με τον zobels και με άλλους όπως ο pepos και ο NAYARXOS. Με αυτούς τους ανθρώπους και λόγω της προσωπικής γνωριμίας μπορώ να κατανοήσω να καταλάβω ακόμη και να συγχωρήσω παρεκτροπές.
 Και εν κατακλείδι επειδή πιστεύω οτι κι από εσένα έχω να κερδίσω (και δεν εννοώ σε χρήμα Κλείσιμο ματιού) την επόμενη Κυριακή έχεις πρόσκληση για καφέ... κάπου κοντά στη Λέσχη.    



Ωραιος συναδελφε!!!!! Οταν  δεν λειτουργει το χιουμορ μου  , πιανει σιγουρα ο καφες. Στριφογύρισμα ματιών
Καταγράφηκε
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούλιος 13, 2013, 05:42:59 μμ »

μάλλον μπλέξατε τα ονόματα Κλείσιμο ματιού
Καταγράφηκε
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #52 στις: Ιούλιος 13, 2013, 05:46:18 μμ »

μάλλον μπλέξατε τα ονόματα Κλείσιμο ματιού
+1
Υ.Γ : chris1972, κερνάω εγώ καφέ ,που θα ρθω από βδομάδα Βόρεια κ θα ψάχνω τον Antonio στις παραλίες .
Καταγράφηκε

antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούλιος 13, 2013, 05:47:35 μμ »

δεν μπορω να σας καταλαβω μερικους.....λετε οτι επειδη εχει καποιος γνωσεις και μπορει να μαθω απο αυτον...ας ειναι οπως ειναι...προτιμω να μην μαθω τιποτα ...η να περιμενω τον ανθρωπο που θα εχει και γνωσεις νομισματικες...αλλα και παιδεία ...η και στο κατω κατω...ας μην μαθω και τιποτα
Καταγράφηκε
chris_1972
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3287



Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Ιούλιος 13, 2013, 05:53:44 μμ »

σόρρυ παιδιά μπλέχτηκε το θέμα με τα ονόματα. Δύο φορές συγγνώμη στον φιλο Geonet κατά λάθος έσβησα ένα μήνυμα σου ενώ πήγα να σβήσω το δικό μου. Ταπεινά σου ζητώ συγγνώμη δεν το ήθελα. Παναγιώτη καφέ στα βόρεια εμείς.
Καταγράφηκε

Μη λησμονείτε ότι όλα γυρίζουν !!!!
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Ιούλιος 13, 2013, 05:57:05 μμ »

Ας με συγχωρέσουν οι κκ διαχειριστές, τους οποίους ανάγκασα για πρώτη φορά να διαγράψουν ανάρτησή μου.
Ας απαντήσω διαφορέτικά και κόσμια λοιπόν στην ανάρτηση του Coll...
 Εγώ με το όποιο χιούμορ και τον καφέ προσπαθώ να "πιάσω" επαφή με γνώστες υψηλότερου επιπέδου απ' το δικό μου.
 Εσύ με την επισήμανσή σου, τί ακριβώς προσπαθείς να πιάσεις?
 Υ.Γ Chris, σ' ευχαριστώ, εάν μένεις κοντά στη Λάρισα θα έχεις pm εντός του Αυγούστου.
Καταγράφηκε
Geonet75
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 298


Οι τεχνικές διδάσκονται


Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Ιούλιος 13, 2013, 05:59:53 μμ »

Την παρακάτω ανάρτηση σβήστε την άμα τη εμφανίση....
 Μπουρδέλο τα κάναμε, σβήστε καλύτερα τα τελευταία δέκα πριν παρεξηγηθεί κανένας τζάμπα και βερεσέ... Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #57 στις: Ιούλιος 13, 2013, 06:23:55 μμ »

στο ραντεβού με το ρουφιανόγατο μπορώ να έρθω κ γώ?
Αοπλος βέβαια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Ιούλιος 13, 2013, 06:26:30 μμ »

στο ραντεβού με το ρουφιανόγατο μπορώ να έρθω κ γώ?
Αοπλος βέβαια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός

Πρωτη θεση θα σου κρατησουμε  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
antonis chaniotis
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5489


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Ιούλιος 13, 2013, 06:27:50 μμ »

στο ραντεβού με το ρουφιανόγατο μπορώ να έρθω κ γώ?
Αοπλος βέβαια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
εγω βασιλη θα πήγαινα έτσι Σαρκασμός
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences