Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 02:56:59 μμ
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Αμορφωτοι και μορφωμενοι του Στεκιου  (Αναγνώστηκε 19317 φορές)
0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #30 στις: Ιούλιος 13, 2013, 01:05:50 πμ »

Παιδια νομιζω δεν εχετε τι να κανετε και γινεστε γραφικοι.Οπως ειπε καποιος παραπανω, μαλλον προς τον ρακοσυλλεκτη πηγαινε η φραση του spycat. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι θιγεστε τοσο... μονο οι αμορφωτοι θα θιχτουν αν τους πουν αμορφωτους.Ξεκολληστε το μυαλο σας, μεγαλοι ανθρωποι... Εχει ενα στυλ ο Βασιλης (που πλεον το ξερουμε οι περισσοτεροι) λιγο αποτομο...εεε καποιοι νεοι δεν τον ξερουν και στραβωνουν.

"Μην καθεσαι και ασχολεισαι με τον καθε αμορφωτο καραγκιοζη. Αν ελεγες οτι τα πουλας θα σε εγλειφαν πολλοι."
εαν αυτο καλέ μου φιλε δε μας προσβάλει όλους εδω μεσα ε τοτε τι να πω!!!!και ξεκολλημένο μυαλό έχω και αρκετά μεγάλη είμαι να κρίνω τι μπορεί να με προσβάλει και τι οχι συν οτι αυτο το λαμβάνω και για ολη την παρέα μου που σε καθημερινή βάση συζητάμε μαθαίνουμε αγοράζουμε οτι τους προσβάλει ΟΛΟΥΣ!
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Ιούλιος 13, 2013, 07:52:38 πμ »

Ουτε εξηγησεις εχω να δωσω για τιποτα, ουτε και να απολογηθω για οτιδηποτε. Οποιος νοιωθει προσβεβλημμενος δεν εχει παρα να κανει αναφορα στους αδεκαστους διαχειριστες του σαιτ και αυτοι παντα αμεροληπτα να πραξουν τα δεοντα.
Πραγμα που με ξενιζει βεβαια γιατι δεν ειδα τετοιο ζηλο οταν γραφτηκαν βαρυτατοι χαρακτηρισμοι εις βαρος μου απο γνωστο βρομερο νικνειμ.
Κατα τα αλλα θα συνεχισω να γραφω οτι θελω οποτε θελω και οπως θελω.-
Καταγράφηκε
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #32 στις: Ιούλιος 13, 2013, 08:04:06 πμ »

Αναργυρος = αδεκαστος Μπαρας Σαρκασμός
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Ιούλιος 13, 2013, 08:10:23 πμ »

 Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #34 στις: Ιούλιος 13, 2013, 08:52:38 πμ »

Επειδή προς το παρόν το θέμα αναπτύσσεται μονόπλευρα, επιφυλάσσομαι να πω την άποψή μου αργότερα. Πρώτα να τοποθετηθεί και ο φίλος Spycat και να εξηγήσει για ποιον λόγο ανέφερε όσα ανέφερε. Γι αυτό και δεν ασχολήθηκα και στο άλλο θέμα.

Ουτε εξηγησεις εχω να δωσω για τιποτα, ουτε και να απολογηθω για οτιδηποτε. Οποιος νοιωθει προσβεβλημμενος δεν εχει παρα να κανει αναφορα στους αδεκαστους διαχειριστες του σαιτ και αυτοι παντα αμεροληπτα να πραξουν τα δεοντα.
Πραγμα που με ξενιζει βεβαια γιατι δεν ειδα τετοιο ζηλο οταν γραφτηκαν βαρυτατοι χαρακτηρισμοι εις βαρος μου απο γνωστο βρομερο νικνειμ.
Κατα τα αλλα θα συνεχισω να γραφω οτι θελω οποτε θελω και οπως θελω.-

Δεν αξίζει να γίνει αναφορά... δεν αξίζει καν τον κόπο να ασχοληθεί ο οποιοσδήποτε.
Εσύ θα ανέφερες ένα τσίμπημα από κουνούπι ;;;
Ντροπή σου, τίποτα άλλο... αδυνατώ να πέσω τόσο χαμηλά... προσπάθησα... αδυνατώ.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
DimitriG
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 466


ΙΣΧΥΣ ΜΑΣ Η ΕΝΟΤΗΤΑ ΜΑΣ


Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Ιούλιος 13, 2013, 09:26:10 πμ »

Spykat η λέξη "καραγκιόζης" είναι πολύ βαριά. Εμένα μόνο πόνο και θλίψη μου προκαλεί όταν την ακούω, αφού ενθυμούμαι τα βάσανα και τους εξευτελισμούς των προγόνων μας από τους οθωμανούς. Ο καραγκιόζης ήταν ο "πρωταγωνιστής" που είχαν επινοήσει, παραμορφωμένος ως επακόλουθο των ασθενειών (πχ ραχίτιδα) και της ασιτίας που μάστιζαν τους προγόνους του, βρωμερός, ρακένδυτος, εξαθλιωμένος και πεινών, στα θέατρα σκιών που είχαν στήσει. Ήταν το αντικείμενο του χλευασμού και της νοσηρής διασκέδασής τους.
Γι' αυτό την επόμενη φορά που θα θελήσεις να χρησιμοποιήσεις αυτή τη λέξη, ξανασκέψου το.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2013, 10:26:49 πμ από DimitriG » Καταγράφηκε

ΠΥΡ+ΥΔΩΡ = ΑΝΘΡΩΠΟΣ+ΙΔΕΑ+ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ = 1884
ANTONIO1967
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6928

H γνώση είναι δυναμη


Προφίλ
« Απάντηση #36 στις: Ιούλιος 13, 2013, 09:44:25 πμ »

Ουτε εξηγησεις εχω να δωσω για τιποτα, ουτε και να απολογηθω για οτιδηποτε.

Ωραιες εξηγησεις........μαλον δειγμα της ανωτεροτητας σου.

Οποιος νοιωθει προσβεβλημμενος δεν εχει παρα να κανει αναφορα στους αδεκαστους διαχειριστες του σαιτ και αυτοι παντα αμεροληπτα να πραξουν τα δεοντα.

Επειδη και εγω νιωθω προσβεβλημενος δεν χρειαζεται να κανει καποιος αλλος αναφορα.


Πραγμα που με ξενιζει βεβαια γιατι δεν ειδα τετοιο ζηλο οταν γραφτηκαν βαρυτατοι χαρακτηρισμοι εις βαρος μου απο γνωστο βρομερο νικνειμ.
Και στην συγκεκριμενη περιπτωση εγιναν συστασεις στο Βασιλη αν και ηταν φανερο οτι εσυ τον προκαλεσες πρωτος.

Κατα τα αλλα θα συνεχισω να γραφω οτι θελω οποτε θελω και οπως θελω.-

Αν ετσι νομιζεις .......εισαι πολυ γελασμενος ._

Αν συνεχιζεις να εισαι εριστικος και να προκαλεις ,οπως στην πλειονοτητα των μηνυματων σου  αυτο δεν θα γινει ανεκτο για πολυ ακομα._  Ειδες ξερω και εγω να βαζω τελεια και παυλα...



Καταγράφηκε

Δεν θα είναι πάντα καλοκαίρι θερίστε όσο είναι νωρίς !!
takis123
Τακτικός
**
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 160


Προφίλ
« Απάντηση #37 στις: Ιούλιος 13, 2013, 10:00:07 πμ »

Προσγειωθειτε ολοι ανεξαιρετως για να κανουμε την μερα μας καλυτερη.
Καταγράφηκε
rakosyllekths
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1514


the early bird gets the worm.


Προφίλ WWW
« Απάντηση #38 στις: Ιούλιος 13, 2013, 10:36:03 πμ »

έλα μωρέ,ας τον περιφρονήσουμε τον κομπλεξάρα.
Πολύ αξία του δώσαμε.
Τελικά όντως υπάρχουν κακοί άνθρωποι.
Καταγράφηκε

do not get high with your own supply.
paulinaj
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Γυναίκα
Μηνύματα: 1664



Προφίλ
« Απάντηση #39 στις: Ιούλιος 13, 2013, 10:47:45 πμ »

"Κύριε" sprykat κατόπιν της δικαιολογίας σας για την προσβολή όλων μας εδώ μέσα δε θα συνεχίσω άλλο να ασχολούμαι με τα λεγόμενα σας διότι κατόπιν αυτών κατάλαβα ευθείς αμέσως το επίπεδο σας και επίσης μου αποδείξατε ότι δε έχετε την δυνατότητα και την απαιτούμενη σοβαρότητα να λειτουργήσετε σε ένα σύνολο ανθρώπων.    
Και να σας το πω και πιο απλά γιατί μπορεί να μην έχετε την νοημοσύνη να καταλάβατε τι σας λέω...όταν έχουμε ένα πρόβλημα ή μια αντιπαράθεση με κάποιον και εαν φοράμε και παντελόνια (γιατί εγώ παρότι γυναίκα τυχαίνει να τα φορώ εδώ και χρόνια) το λύνουμε προσωπικά...και δε προσβάλουμε ένα σύνολο ανθρώπων που δε γνωρίζουμε, ούτε μπαίνουμε στο σπίτι κάποιου και αρχίζουμε και στολίζουμε με το οποιοδήποτε κοσμητικό επίθετο τους επισκέπτες του...
Κλείνοντας θα σας πρότεινα να μάθετε την αυτοεκτίμηση με ελπίδα να γίνεται καλύτερος ως προς τον εαυτό σας και κατά επέκταση προς τους άλλους...

Καλημέρα και καλή συνέχεια στην ζωή σας...
Καταγράφηκε

«μη μου τους κύκλους τάραττε»
zobels
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1991


~Τα πάντα ρει~


Προφίλ WWW
« Απάντηση #40 στις: Ιούλιος 13, 2013, 11:02:11 πμ »

Spycat,αφού έχεις νομισματικές γνώσεις γιατί δεν συμβιώνεις με το σύνολο των μελών αρμονικά.Ωραία,ο Βασίλης έχει το δικό του ξεχωριστό τρόπο γραφής ,Αποδεκτό αλλά μην μπαίνεις στη διαδικασία της συνεχούς Αντιπαράθεσης με εκφράσεις που αδικούν εσένα τον Ίδιο.Πραγματικά το εννοώ, πιστεύω οτι οι γνώσεις σου περί νομισμάτων θα είναι πιο Εντυπωσιακές από την μαγκιά.Στην τελική υπάρχουν και τα π.μ.
Αλήθεια ,εμένα με ξέρουν και ως Παναγιώτη ,εσένα Απορία
Όλα τα ανωτέρα διατυπώθηκαν Φιλικά προς το πρόσωπο σου.
Καταγράφηκε

vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #41 στις: Ιούλιος 13, 2013, 11:17:04 πμ »

Spycat,αφού έχεις νομισματικές γνώσεις γιατί δεν συμβιώνεις με το σύνολο των μελών αρμονικά.Ωραία,ο Βασίλης έχει το δικό του ξεχωριστό τρόπο γραφής ,Αποδεκτό αλλά μην μπαίνεις στη διαδικασία της συνεχούς Αντιπαράθεσης με εκφράσεις που αδικούν εσένα τον Ίδιο.Πραγματικά το εννοώ, πιστεύω οτι οι γνώσεις σου περί νομισμάτων θα είναι πιο Εντυπωσιακές από την μαγκιά.Στην τελική υπάρχουν και τα π.μ.
Αλήθεια ,εμένα με ξέρουν και ως Παναγιώτη ,εσένα Απορία
Όλα τα ανωτέρα διατυπώθηκαν Φιλικά προς το πρόσωπο σου.
Να σαι καλα Παναγιωτη μια χαρα τα ειπες.μια οικογενεια ειμαστε και πρεπει να ειμαστε ενωμενη στις μερες μας.δε χρειαζεται να μαλωνουμε σαν μικρα παιδια οπως καναμε στα παιδικα μας χρονια.δεν αξιζει το κοπο να χαλαμε τις καρδιες μας,ας κανουμε μια νεα αρχη και ας ξεχασουμε τα προηγουμενα και να πουμε μια συγγνωμη.ειμαι ανθρωπος που δυσκολα ζηταω συγγνωμη και το μετανιωσα στη ζωη μου και ολα αυτα τα λεω σε ολους.φιλικα Βασιλης.
Εσενα φιλε μου πως σε λενε Απορία
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #42 στις: Ιούλιος 13, 2013, 03:50:45 μμ »

Κυριες και κυριοι, ουτε τη γνωμη σας ζητησα ουτε και τις συμβουλες σας. Ειμαι αρκετα χρονια στο συλλεκτικο χωρο και γνωριζω καποια πραγματα παραπανω ιδιαιτερα απο τους νεους φουριοζους. Και οταν ημουν νεος ακουγα προσεκτικα τι μου ελεγαν και προσεχα καταστασεις. Ετσι οπως στην προσωπικη μου ζωη εχω μαθει να κρατω μακρια τα βρομερα αποβρασματα, το ιδιο κανω πλεον και σε φορουμς. Αν δεν το εχετε αντιληφθει, πραγμα που το καταλαβαινω, το τελευταιο διαστημα γραφω αυτο που θελω χωρις να απαντω σε μηνυματα τετοιων τυπων. Οποτε ματαιες οι προσπαθειες τους να ανοιξουν συζητηση και να κερδισουν τις εντυπωσεις.
Καταγράφηκε
spykat
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 311


Προφίλ
« Απάντηση #43 στις: Ιούλιος 13, 2013, 03:53:58 μμ »

Ειτε με λενε Παναγιωτη, Μιχαλη, Γιωργο, Τακη, Βαγγελη τι σημασια εχει?
Ομως Χρηστος ειναι το ονομα τελικα αφου επιμενετε.
Καταγράφηκε
vaspyr21
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 4277


ΑΕΚ σημαίνει προσφυγιά ξεριζωμένη 13/04/1924


Προφίλ WWW
« Απάντηση #44 στις: Ιούλιος 13, 2013, 03:59:36 μμ »

Ειτε με λενε Παναγιωτη, Μιχαλη, Γιωργο, Τακη, Βαγγελη τι σημασια εχει?
Ομως Χρηστος ειναι το ονομα τελικα αφου επιμενετε.
Να σαι καλά Χρήστο αλλά δεν χρειάζεται να μιλάς ετσι,μπορείς να λες την άποψη σου με κόσμιο τρόπο και να μην προσβάλλεις τον άλλο και όποιους δε γουστάρεις δεν τους απαντάς Κλείσιμο ματιού
Εγω σαν νεος θα ηθελα πολυ να εισαι μεσα σε ολες τις συζητήσεις και να λες την άποψη σου και εγω και οι περισσότεροι να μαθαίνουμε απο σένα γιατι βλέπω εχεις γνώσεις οπως και οι περισσότεροι στο στεκι.φιλικα προς το άτομο σου.Βασιλης Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

Κάντε εγγραφή στο κανάλι Greek Explorers: http://bit.ly/2pyH9D6
Σελίδες: 1 2 [3] 4 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences