Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 30, 2024, 11:31:59 μμ
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 11
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: πολιτικες αναλυσεις  (Αναγνώστηκε 39274 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
wavelet
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3299


Τα πάντα ρει, μηδέποτε κατά τ' αυτό μένειν


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 27, 2013, 09:39:31 πμ »

Το πρόβλημα δεν είναι αν υπάρχουν  μετανάστες στην Ελλάδα, μετανάστες υπάρχουν σε όλο τον κόσμο, πόσο μάλλον οι Έλληνες μετανάστες. Και εγώ μετανάστης είμαι αφού διαμένω εκτός Ελλάδας απο 23 χρόνων. Το πρόβλημα είναι τι είδους μετανάστες  υπάρχουν στην Ελλάδα και ποιός αποφάσισε για αυτό το είδος μετανάστευσης. Την απάντηση την ξέρετε ....
Καταγράφηκε

I scream, you scream, we all scream, for ice cream.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 27, 2013, 10:52:13 πμ »

Βασιλάκη μου δεν είναι όσο απλά τα πράγματα όσο τα λες. Αυτοί εχουν ερθει απο εμπόλεμες χωρες και εχουν την βία στο πετσί τους χωρις βεβαίω να δικαιολογώ τις πράξεις τους. ΟΜΩΣ, αντί να βάλλεις εναντίων των λαθρομεταναστών (που και εγω θελω να φυγουν) θα ήταν πιο φρόνιμο να βάλλεις εναντίον ενος Ελληνα, του Χρυσοχοίδη που ήταν ο υπεύθυνος για την ελευση των λαθρομεταναστων καθως ηταν ο αρμόδιος υπουργος οταν ψηφιστηκε το Δουβλινο 2.
Οι λαθρομετανάστες είναι το αποτέλεσμα. Δεν φταίει αυτό. Ο ΠΟΛΙΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΦΕΡΕ ΦΤΑΙΕΙ.



βασιλη , στο μπαγκλαντες εχουν πολεμο , ?? στην κινα εχουν πολεμο ?? στην αφρικη εχουν πολεμο Απορία

δεν νομιζω .

το προβλημα πλεον δεν λυνετε , και ξερεις γιατι ...γιατι ο καθε λαθρομεταναστης πακιστανος αυγανος κτλ , μεταναστες που ηρθαν απο χωρες με σκληρες θρησκιες που επεκτεινονται με φωτια και σιδερο εδω τους φενεται παραδεισος .
πραγματα που εχουμε εμεις ως δεδομενα ... μια λεκανη τουαλετας ας πουμε η μια βρυση για καθαρο νερο γι αυτους ειναι πολυτελεια , αρα δεν πανε πουθενα ... χωρια που με 1 ευρω τρωνε και το μπεργκερ απο τα goodys και ειναι αρχοντες .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 27, 2013, 10:56:57 πμ »

Στην Κίνα και στο Μπαγκλαντές ΟΧΙ. Στην Αφρική ΕΧΟΥΝ... Στους Αφρικανούς με αυτα που εχουν περασει με τις αποικιοκρατίες και μετα τους εμφύλιους η βία είναι στο αίμα τους μέσα. Και είναι οι μόνοι ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:06:48 πμ »

Στην Κίνα και στο Μπαγκλαντές ΟΧΙ. Στην Αφρική ΕΧΟΥΝ... Στους Αφρικανούς με αυτα που εχουν περασει με τις αποικιοκρατίες και μετα τους εμφύλιους η βία είναι στο αίμα τους μέσα. Και είναι οι μόνοι ΠΟΥ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ.

ναι βασιλη δεν φταινε αυτοι και ολο το συστημα που εκανε την ελλαδα ασυλο. φταιει το κοριτσακι περισυ που την βιασε ο πακιστανος και την πεταξε στον βραχο . φταει και το αλλο κοριτσακι φετος που την βιασε αλλος πακιστανος . φταινε οι γειτονες μου που τους εχουν γ####ει οι γεωργιανοι στην μπουκες. φταιω εγω που προσπαθω να βρω ελληνα στο κεντρο της αθηνας και δεν βρισκω .

αλλα βλεπεις  ολοι αυτοι εχουν ανθρωπινα δικαιωματα , εγω επειδη ειμαι ελληνας εχω μονο ανθρωπινες υποχρεωσεις σε ενα φασιστικο κρατος που με τον μανδυα του δημοκρατικου ξεσκιζει μονο ελληνες .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:15:43 πμ »

Αμαν πια με αυτη την καραμελα οτι φταινε οι Πολιτικοι!Ωραια συμφωνω φταινε!!Φταινε οι πολιτικοι φταιει ο Χρυσοχοιδης φταιει ο προεδρος του Πακισταν φταιει ο αναδρομος ερμης!Συμφωνω!!Τωρα ομως τι κανουμε;; ???Θα αφησουμε να μας σφαξουν για 50 ευρω;Ειναι ανθρωποι που η θρησκεια τους δεν υπολογιζει την αξια της ανθρωπινης ζωης!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ!!ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ!!

Για να παιρνουν τις επιδοτησεις τα 300 κοπροσκυλα μας φορτωσαν 2 εκατομμυρια δολοφονους αναμεσα μας!!

Και κατι αλλο!Οταν καποιος παει να σε μαχαιρωσει το μαχαιρι πας να αποφυγεις και οχι αυτον που σε απειλει!!
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:23:19 πμ »

το θεμα ειναι οτι ξεκινησε το λαθος απο την πολιτικη και καποια συμφεροντα οπως αυτα που ανεφερες .
το προβλημα τωρα ειναι οτι η κατασταση τους εχει ξεφυγει και δεν μπορουν πλεον να κανουν τιποτα.
το μεγαλο προβλημα ειναι οτι επειδη δεν μπορουν να κανουν τιποτα , ανθιζουν ακραια "κομματα" συνδεσμοι η συμοριες η οπως θες πεστο και η ιστορια θα επαναληφθει .....ας μην ξεχναμε οτι ο χιτλερ το 1930κατι ηταν δημοκρατικα εκλεγμενος λογω οτι και η γερμανια περναγε τοτε αυτο που περναμε εμεις τωρα .
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:23:45 πμ »

Για να δείτε πόσο στενόμυαλοι είστε ας υποθεσουμε οτι τους διώχνουμε ΟΛΟΥΣ , σε 1 χρόνο με μαθηματική ακρίβεια θαχουμε παλι περί το 1 εκ λαθρομετανάστες. Με αυτούς τι θα κανουμε? Πάλι έξω, και του παραχρόνου? Λόγω του Δουβλινου 2 που το ψήφισε Ελληνας αν δεν κανω λάθος θα εουμε παντα λαθρομεταναστες.

Πολιτικές είναι οι αποφασεις , καταλάβετε το. Αν δεν το καταλαβαίνετε δε μπορω να κανω κάτι.

Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:25:37 πμ »

Αλλά ίσως να μην θελουν καποιοι να το καταλαβουν απο εδω μεσα επειδη τοτε ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ, και δεν θελουν να αναλάβουν το μεριδιο ευθυνης που τους αναλογεί και τους φταίνει ο καθε λογης λαθρομετανάστης.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
d.theodoropoulos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 565


Προφίλ WWW
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:36:08 πμ »

Αλλά ίσως να μην θελουν καποιοι να το καταλαβουν απο εδω μεσα επειδη τοτε ψήφιζαν ΠΑΣΟΚ, και δεν θελουν να αναλάβουν το μεριδιο ευθυνης που τους αναλογεί και τους φταίνει ο καθε λογης λαθρομετανάστης.

εχω ψηφιζει 3 φορες στην ζωη μου ..τις 2 την εργατομητερα κοκκινη αρκουδα και την τελευταια φορα το μαλ****νο τον τσιπρα γιατι μασησα και εγω που στην αρχη ελεγε εξοδο και διαγραφη χρεους και λεω (εδω) ειμαστε ολο στο μηδεν και παλι απο την αρχη , μπας και προλαβει το παιδι μου σε 30 χρονια μια αξιπρεπη διαβιωση. τωρα στις επομενες θα κανουν αλλοι το θαυμα για εμενα γιατι εγω τον φασισμο δεν τον γουσταρω.

και πανω απολα εχω τιμη μου και καμαρι μου οτι δεν ψηφησα ποτε πασοκ και νδ . και το βασικοτερο ...... δεν εχω ουτε τριτοξαδερφο βολεμενο στο δημοσιο  Σαρκασμός
Καταγράφηκε

Το καλό και το φθηνό ..... το πήρε ο προηγούμενος !
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 27, 2013, 11:38:27 πμ »

μπραβο σου Διονύση που δεν εχεις ψηφίσει ποτε πασοκ και νδ. Απο μένα μπράβο.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
nestor34
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1480


Είμαι ένας Αναρχικός συλλέκτης νομισμάτων!


Προφίλ
« Απάντηση #25 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:26:55 μμ »

Εγω ανήκω στους πολλούς, στα 8 εκατομμύρια. Δυστυχώς, δεν εχω 20 χρυσό, μόνο ασημένια του 60.
Καταγράφηκε
jimse
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 384

End Of An Era


Προφίλ
« Απάντηση #26 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:32:28 μμ »

Ναι και στο τέλος θα καταντίσουμε ρατσιστές με τους Έλληνες... Γνωρίζω πολλές περιπτώσεις που για να κάνουν τους καλούς πολίτες γίνονται ρατσιστές με τους Έλληνες. Ναι όλοι έχουμε τα ίδια ανθρώπινα δικαιώματα, αλλά Όχι και κοινωνικά, σε κάθε  χώρα η εκάστοτε ιθαγένεια πρέπει να έχει τα ινία. Δέν γίνετε στην Ελλάδα που ο παππούς μου πολέμησε για αυτή που ο πατέρας μου την πληρώνει εδώ και 35 χρόνια με ασφάλεια χαράτσια και φόρους να έρχετε ο οποιοσδήποτες αγνώστου εθνικότητας και να ζητάει τα ίδια κοινωνικά και πολιτικά δικαιώματα, όλοι είμαστε ίσοι μόνο στα άνθρώπινα δικαιώματα.
Καταγράφηκε

From Wishes To Eternity
mpifteki
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 832


Προφίλ
« Απάντηση #27 στις: Ιούνιος 27, 2013, 01:35:30 μμ »

Αμαν πια με αυτη την καραμελα οτι φταινε οι Πολιτικοι!Ωραια συμφωνω φταινε!!Φταινε οι πολιτικοι φταιει ο Χρυσοχοιδης φταιει ο προεδρος του Πακισταν φταιει ο αναδρομος ερμης!Συμφωνω!!Τωρα ομως τι κανουμε;; ???Θα αφησουμε να μας σφαξουν για 50 ευρω;Ειναι ανθρωποι που η θρησκεια τους δεν υπολογιζει την αξια της ανθρωπινης ζωης!!ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ!!ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΟΥΝ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΧΗΜΟ!!

Για να παιρνουν τις επιδοτησεις τα 300 κοπροσκυλα μας φορτωσαν 2 εκατομμυρια δολοφονους αναμεσα μας!!

Και κατι αλλο!Οταν καποιος παει να σε μαχαιρωσει το μαχαιρι πας να αποφυγεις και οχι αυτον που σε απειλει!!


Αυτο που θα κανουμε φιλτατε, ειναι...''ΜΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΦΥΣΙΚΑ!!!'' η κανω λαθος? τι περιμενεις να αλλαξει? παλι τους ιδιους θα βγαλουμε! τοσο ζωα ειμαστε!!!
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #28 στις: Ιούνιος 27, 2013, 02:45:52 μμ »

+100000000
Καταγράφηκε
athanas
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 592


🖖🏻


Προφίλ
« Απάντηση #29 στις: Ιούνιος 27, 2013, 02:47:58 μμ »

Στη σύνοδο κορυφής συνεδριάζουν αυτη τη στγμη για την ανεργία στην Ευρώπη δεν ειναι ............
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2] 3 4 ... 11
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences