Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:06:48 μμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 1 ΔΡΑΧΜΗ 1873  (Αναγνώστηκε 6399 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
ellinas
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 7636


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Ιούνιος 25, 2013, 01:15:13 πμ »

Μιχάλη και Βασίλη εάν αναφέρεται σε μένα τα πόστ σχετικά με σχολιασμός κτλ εγώ μόνο φιλικά το είπα . Και αυτό γιατι στα 50 πόστ σχετικά με πως σας μοιάζει κάτι τα 47 το ερώτημα είναι τι κατάσταση είναι και πόσο κάνει η πόσο την πήρες κτλ .

Αν πάλι εγώ κατάλαβα λάθος δεν τρέχει κάτι , αύξησαν τα στατιστικά μου κατα ενα πόστ  Σαρκασμός
Διονυση ουτε καν να σου περασει απο το μυαλο και μιλω για τον ευατο μου οτι αυτα που εγραψα αφορουσαν στο ελαχιστο το προσωπο σου.Με ξερεις και σε ξερω σε εκτιμω και πιστευω και συ το ιδιο και ξερεις οτι αν ηθελα κατι να σου πω το τηλεφωνο σου το εχω θα σε επαιρνα να σου το ελεγα.Καμμια σχεση με σενα ουτε να το σκεφτεις.Μαλλον αυξησες τα στατιστικα σου κατα ενα ποστ Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο :DΣε ευχαριστω που ασχοληθηκες και εγραψες την γνωμη σου
Καταγράφηκε
stalker
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 48


Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Ιούνιος 25, 2013, 10:33:37 πμ »

Με προετρεψε να την παρω ενα πολυ καλο παιδι ,και σοβαρο πανω απο ολα, που ειναι μελος στο στεκι αλλα δεν γραφει μονο παρακολουθει.Μου αρεσε απο την πρωτη στιγμη που την ειδα αλλα ηθελα και ενα σπρωξιμο για να προχωρησω.Καλε μου φιλε και για αυτο και για το αλλο Κλείσιμο ματιού Κλείσιμο ματιού ;)σε ευχαριστω και θα ηθελα να πω οτι μου αρεσει να μιλαω και να ανταλλασω αποψεις με ανθρωπους σαν και σενα.


Αγαπητέ Μιχάλη,

όπως σου είπα και στη λέσχη το νόμισμα έχει ελαφρό καθάρισμα, αλλά είναι πολύ όμορφο.
Έχει λούστρο που δεν φαίνεται στη φωτογραφία. Είναι νόμισμα συλλέξιμο για row συλλογή.
Εξάλλου, ξέρεις πόσα νομίσματα καθαρισμένα έχουν πάρει βαθμό?
Όταν κάτι σου αρέσει, το παίρνεις. Γνώμη μου.
Για μια καλή συλλογή πρέπει να συνδιάζεται η γνώση, το ένστικτο και πάνω από όλα
η δική σου ευχαρίστηση.
Καλορίζικη και αυτή η δραχμή και η άλλη η χρωματιστή.
Φιλικά, Δημήτρης.
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Ιούνιος 25, 2013, 10:49:11 πμ »

Το αλλο που πηρεσ να ανεβασεις
Καταγράφηκε

greenday
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1041


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Ιούνιος 25, 2013, 11:14:30 πμ »

Να κανω μια ερώτηση;;;
Πως καταλαβαίνουμε εαν ενα νόμισμα έχει καθαριστεί η οχι;;; Ευχαριστώ!!
Καταγράφηκε
solferino
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2792


coincoholic


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Ιούνιος 25, 2013, 11:43:38 πμ »

Να κανω μια ερώτηση;;;
Πως καταλαβαίνουμε εαν ενα νόμισμα έχει καθαριστεί η οχι;;; Ευχαριστώ!!

oΛα φίλε μου εχουν καθαριστεί με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Ανεγγιχτο και αθικτο από ανθρώπινο χερι δεν είναι κανένα. Επειδή όμως εμεις πρεπει να προσαρμωστουμε στις εταιρειες πιστοποίησης η σωστή ερώτηση είναι ' πως καταλαβαίνουμε πως ενα νομισμα ειναι καθαρισμένο σε τετοιον βαθμό ώστε να μην παρει βαθμό? ' .

Τα βασικά του καθαρίσματος είναι αν εχει harlines ειδικά στο πεδίο , αυτό ειναι σημαδι καθαρισμού. Αν ειναι πολλά και συνεχόμενα τα hairlines εχει φαει χοντρό καθαρισμα. Επισης αν ντιπαριστει για μεγαλο χρονικο διαστημα βγαίνει καθαρισμένο - χωρις βαθμό - και φαινεται απο το χαρακτηριστικό χρώμα και την έλλειψη λούστρου. Το λούστρο ειναι ζωτικής σημασίας για το νομισμα.

Γενικά , αν το πεδίο είναι καθαρό και το κερμα εχει λουστρο νομισματοκοπείου και εννοειται ότι η περιφερεια ειναι ΟΚ, το νομισμα αξίζει.
Καταγράφηκε

Οι μεγάλοι πόνοι είναι βουβοί.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 25, 2013, 11:52:03 πμ »

Το νόμισμα είναι υπέρ-εξαιρετικό.
Καλορίζικο.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 25, 2013, 07:19:50 μμ »

Μιχαλη καλοριζικη.Εγω χωρις να ειμαι εκει καταλαβα για ποιον λες  Σαρκασμός .Δεν ειναι απο τα ατομα που θα σου πουνε ψεματα.Μιχαλη το αλλο που πηρες ειναι χρυσο μηπως  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
milou
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 6589


«Καιρόν πρόσμενε»


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:26:05 μμ »

Μιχαλη καλοριζικη.Εγω χωρις να ειμαι εκει καταλαβα για ποιον λες  Σαρκασμός .Δεν ειναι απο τα ατομα που θα σου πουνε ψεματα.Μιχαλη το αλλο που πηρες ειναι χρυσο μηπως  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο

Ειναι χρυσο και δεν το εβαλες ακομα να το χαζεψουμε Μιχαλη; Απορία Απορία Απορία Απορία

Βαλτο γρηγορα γιατι με πιανει το στερητικο μου συνδρομο!!! Σαρκασμός
Καταγράφηκε

«Καιρόν πρόσμενε»
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #23 στις: Ιούνιος 25, 2013, 09:30:11 μμ »

Ενα ms64ειναι Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #24 στις: Ιούνιος 26, 2013, 04:40:04 μμ »

Μιχαλη καλοριζικη.Εγω χωρις να ειμαι εκει καταλαβα για ποιον λες  Σαρκασμός .Δεν ειναι απο τα ατομα που θα σου πουνε ψεματα.Μιχαλη το αλλο που πηρες ειναι χρυσο μηπως  Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο Σαρκασμός Μεγάλο χαμόγελο
Μιχαλη για πες μας για το αλλο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences