Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:29:55 πμ
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Μαγνητάκια  (Αναγνώστηκε 27081 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« στις: Ιούνιος 22, 2013, 11:47:42 μμ »

Εχω ενα κόλλημα -εκτός απο τις τηλεκάρτες-.
Σε όποιο μέρος και να πάω, αγοράζω και τουλάχιστον 1 μαγνητάκι.
Μπορεί να είναι μια εικόνα απο τοπίο της περιοχής, μπορεί να είναι διαφημιστικό, μπορεί να έχει σχέση με αυτοκίνητα, το οτιδήποτε. Το σίγουρο είναι οτι θα αγοράσω μαγνητάκι.
Ξέρω και άλλους που έχουν το ίδιο κόλλημα. Ελπίζω να υπάρχουν και εδω στο Στέκι μερικοί.

Μια φωτογραφία απο μερικά απο τα μαγνητάκια μου. Τα υπόλοιπα βρίσκονται στο πατρικό μου. (τελικά το πατρικό μου, αποθήκη το έχω καταντήσει...)
http://imageshack.us/a/img62/2190/1cda.jpg

Και μία πιο κοντινή, απο διαφημιστικό μαγνητάκι των 'Gorgi Toys'.
http://imageshack.us/a/img836/8720/1zhm.jpg


Υ.Γ. Οσοι έχουν διαβάσει τα θέματα που έχω ανοίξει στις τηλεκάρτες, ξέρουν οτι θα ακολουθήσουν και άλλες πολλές φωτογραφίες...  Κλείσιμο ματιού

Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 23, 2013, 12:10:26 πμ »

Μαγνητακια ε? η μητερα μου εχει τετοιο κολλημα..οπου και να πηγαινουμε παιρνουμε μαγνητακι για την μαμα!!!ακομα και φιλοι η γνωστοι αν πανε καπου,τους λεμε και μας φερνουν..πλεον δεν χωρανε καλα καλα στο ψυγειο!!θα βαλω αυριο φωτο αν ειναι !!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 23, 2013, 12:12:55 πμ »

κωστάκη που να δεις και της "δικιας" μου."χειροτεrο" από τη σημαία της ΕΕ είναι....έχει και υπό εντάξει μέλη για kana 30ari χρονια ποιο μετά  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 23, 2013, 12:16:40 πμ »

Μαγνητακια ε? η μητερα μου εχει τετοιο κολλημα..οπου και να πηγαινουμε παιρνουμε μαγνητακι για την μαμα!!!ακομα και φιλοι η γνωστοι αν πανε καπου,τους λεμε και μας φερνουν..πλεον δεν χωρανε καλα καλα στο ψυγειο!!θα βαλω αυριο φωτο αν ειναι !!! Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
   Σαρκασμός    Σαρκασμός    Σαρκασμός
Ξέρω ακριβώς τί εννοείς...
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 23, 2013, 12:20:43 πμ »

κωστάκη που να δεις και της "δικιας" μου."χειροτεrο" από τη σημαία της ΕΕ είναι....έχει και υπό εντάξει μέλη για kana 30ari χρονια ποιο μετά  Μεγάλο χαμόγελο

 Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Αν το κανει γιατι της αρεσει,πρεπει να το δεχτεις..οπως αυτη το δικο σου χομπυ!! Τουλαχιστον θα πηγαινετε σε ιδια μαγαζια για ψωνια,τουριστικα-συλλεκτικα!! Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
STYLOROC
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1415


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 23, 2013, 12:36:14 πμ »

κώστα της μητέρα μου εννοούσα απλά ο μεταφραστής κάνει τα δικά του.το χουν σα καμάρι......έφυγαν από τα πετσετάκια πήγαν στα μαγνητάκια  Μεγάλο χαμόγελο
τη τεταρτη που επιστρέφουν θα χούμε 3 νέες εισόδους  Αναποφασιστικότητα
Καταγράφηκε

La révolution hellénique: liberté, égalité, frappernité
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #6 στις: Ιούνιος 23, 2013, 12:37:48 πμ »

Εγώ έχω καμιά 15 αριά στο ψυγείο σουβενίρ από μέρη που επισκέφτηκα..τα μισά είναι από σουβλατζίδικα όμως  για ντελίβερι!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Καταγράφηκε
dimitris1980
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3369



Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Ιούνιος 23, 2013, 01:13:04 πμ »

Εγώ έχω καμιά 15 αριά στο ψυγείο σουβενίρ από μέρη που επισκέφτηκα..τα μισά είναι από σουβλατζίδικα όμως  για ντελίβερι!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Και εγω μια απο τα γιδια  Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Ιούνιος 23, 2013, 03:34:06 πμ »

κώστα της μητέρα μου εννοούσα απλά ο μεταφραστής κάνει τα δικά του.το χουν σα καμάρι......έφυγαν από τα πετσετάκια πήγαν στα μαγνητάκια  Μεγάλο χαμόγελο
τη τεταρτη που επιστρέφουν θα χούμε 3 νέες εισόδους  Αναποφασιστικότητα

χαχαχαχα!!!τελικα νομιζω οτι ολες οι μαμαδες μοιαζουν μεταξυ τους... Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα

Εγώ έχω καμιά 15 αριά στο ψυγείο σουβενίρ από μέρη που επισκέφτηκα..τα μισά είναι από σουβλατζίδικα όμως  για ντελίβερι!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο

μπαααα,μαγνητακια απο σουβλατζιδικα η ντελιβερι ποτε...μονο μια κουτα διαφημιστικα..να ξερουμε και απο τιμες..!!!μαλιστα οταν ταξιδευα λογω δουλειας,οταν ηταν να παω σε μερη που εχω ξαναδουλεψει,εφοδιαζα την βαλιτσα με τα καταλληλα φυλλαδια!! Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #9 στις: Ιούνιος 23, 2013, 09:48:20 μμ »

Αλλο ένα κοντινό απο το Air Show του 2005 που είχε γίνει στην Τανάγρα, με την ονομασία 'Αρχάγγελος'.
Είναι το αγαπημένο μου αεροπλάνο. Α7 Corsair.

http://imageshack.us/a/img163/1815/bjzr.jpg



Y.Γ. Σήμερα έφερα απο το πατρικό μου τα υπόλοιπα μαγνητάκια...   Σαρκασμός
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Ιούνιος 24, 2013, 11:11:06 μμ »

Εγώ έχω καμιά 15 αριά στο ψυγείο σουβενίρ από μέρη που επισκέφτηκα..τα μισά είναι από σουβλατζίδικα όμως  για ντελίβερι!! Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο Χαμόγελο
Αυτά απο τα σουβλατζίδικα, πλέον, έχουν μεγάλη συλλεκτική αξία!   Σαρκασμός
Καταγράφηκε
donsoc1
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 657


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Ιούνιος 25, 2013, 10:00:25 μμ »

Σε φιλικό σπίτι έχω δει στην κουζίνα ολόκληρο πίνακα με μαγνητάκια! το αποτέλεσμα ήταν αξιοθαύμαστο!!τέτοιες συλλογές είναι για να στολίζονται!

Χιούμορ καλοπροαίρετο έκανα  με τα μαγνητάκια από τα σουβλατζίδικα,δεν ήθελα να θίξω το συλλεκτικό αντικείμενο φίλων.. για την ιστορία πριν 10 μέρες τα μισά μαγνητάκια από τα σουβλατζίδικα τα πέταξα νευριασμένος γιατί παράγγειλα από αυτούς και τα σκαρτέψαν τα σουβλάκια τους...και 1 μαγαζί έκλεισε.. δεν μου έκοψε να τα κρατήσω σαν συλλογή.
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #12 στις: Ιούνιος 26, 2013, 12:15:58 πμ »

Σε φιλικό σπίτι έχω δει στην κουζίνα ολόκληρο πίνακα με μαγνητάκια! το αποτέλεσμα ήταν αξιοθαύμαστο!!τέτοιες συλλογές είναι για να στολίζονται!

Χιούμορ καλοπροαίρετο έκανα  με τα μαγνητάκια από τα σουβλατζίδικα,δεν ήθελα να θίξω το συλλεκτικό αντικείμενο φίλων.. για την ιστορία πριν 10 μέρες τα μισά μαγνητάκια από τα σουβλατζίδικα τα πέταξα νευριασμένος γιατί παράγγειλα από αυτούς και τα σκαρτέψαν τα σουβλάκια τους...και 1 μαγαζί έκλεισε.. δεν μου έκοψε να τα κρατήσω σαν συλλογή.
Ο περισσότερος κόσμος, έχει τουλάχιστον 1 μαγνητάκι στο ψυγείο του ή κάπου αλλού.
Απλώς δεν θεωρείται απο τον κόσμο σαν συλλεκτικό είδος, λόγω του οτι οι περισσότεροι 'ασχολούνται' με αυτό.
Οσο για το χιούμορ, προσωπικά δεν παρεξήγησα τίποτα! Απεναντίας συμμετείχα κιόλας, αν και -δυστυχώς- πιο πολύ αληθινό ήταν αυτο που έγραψα, παρα πλάκα...



Καμιά φωτογραφία παίζει να δούμε;
Καταγράφηκε
warrior
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 2494


Η υπομονή, είναι αρετή


Προφίλ
« Απάντηση #13 στις: Ιούνιος 26, 2013, 01:53:48 μμ »

Ακόμα 1 μαγνητάκι, αγορασμένο στην Αγγλία.
Με θέμα τα Dinky Toys!  Μεγάλο χαμόγελο




Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #14 στις: Ιούνιος 26, 2013, 01:55:07 μμ »

εχω βγαλει φωτο απο τα μαγνητακια..θα τις ανεβασω αργοτερα!!! Σαρκασμός Σαρκασμός
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
Σελίδες: [1] 2 3 ... 6
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences