Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 04:53:10 πμ
Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 20 Λεπτα 1831  (Αναγνώστηκε 26642 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #45 στις: Ιούνιος 21, 2011, 09:31:59 μμ »

εμενα του φιλου, μου φαινεται σαν λουστραρισμενο?δεν μπορω να μιλησω ,για κατι που δεν το βλεπω απο κοντα?γιατι παλι θα παρεξηγηθω,γιαννηςτ.υγ.φιλε μου να το χαιρεσαι.
Καταγράφηκε
gkoumas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 26


Προφίλ
« Απάντηση #46 στις: Ιούνιος 22, 2011, 05:18:31 μμ »

Ευχαριστώ okamisa και gianni! Δε ξέρω άν μπορώ να κάνω κάτι εγώ για να το ελέγξω και δέν ευτηχώς δέν είναι ακριβό νόμισμα αλλά η ιδέα του αληθινού ή ψεύτικου με προδιαθέτει για τη συνέχιση πιο ακριβών νομισμάτων της συλλογής μου.Γι'αυτο ρωτάω όπως επίσης για να δώ αν το στελνα πίσω στον πωλητή αφου το δέχεται.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #47 στις: Ιούνιος 22, 2011, 08:24:00 μμ »

δυστυχως δεν μπορω να σου πω σιγουρα αλλα εχει πολυ αμιδρες λεπτομερειες και η εικονα του παραπεμπει σε χυτο. αν εισαι αθηνα περνα μια βολτα απο την πνε μιαουλη 15Α στο μοναστηρακι και εκει θα βρεις πολλους εμπειρους συλλεκτες! μια εξεταση απο κοντα θα ριξει φως στο θεμα! παντως χυτη εικοσαρα υπαρχει αλλα δεν εχω δει καμια πως ειναι. αν ειχα το νομισμα στα χερια μου θα σου ελεγα με περισσοτερη σιγουρια!
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #48 στις: Ιούνιος 22, 2011, 08:52:07 μμ »

φιλε gkoymas,εχει δικιο ο θωμας με μια ματια απο φωτο,δεν μπορει κανεις να σου πει γνωμη στανταρ,προσπαθησε να δεις τι εχεις,ειναι μια καλη αρχη αν ειναι, γνησια,να προσεχεις ομως τις ακριβες αγορες,παντου υπαρχουν ανθρωποι και ανθρωπακια,αν εισαι στην αρχη?ξεκινα με τα ευκολα φθηνα,και σιγα σιγα, συν τον χρονο,θα ξεχωριζεις τις κακοτοπιες,κανεις δεν γεννηθηκε εξπερ,και ολοι εχουμε πεσει θυματα,σε κορακια που διψανε γα ευρω.σε χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
gkoumas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 26


Προφίλ
« Απάντηση #49 στις: Ιούνιος 22, 2011, 11:31:58 μμ »

Ευχαριστώ παιδιά έχετε δίκιο.Αθήνα είμαι.Θα περάσω απο μιαούλη.
Καταγράφηκε
gkoumas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 26


Προφίλ
« Απάντηση #50 στις: Ιούνιος 23, 2011, 02:56:37 μμ »

Γεία σας και πάλι! Πέρασα απο τη ΠΝΕ στη μιαούλη σήμερα και μού παν απο ένα γραφείο εκεί ότι δεν υπάρχει κάποιος στην ένωση καθημερινά για να βρώ κάποιον.Να δοκιμάσω να πάω στε κάποιο παλαιοπωλέιο στο μοναστηράκι?
Ευχαριστώ!
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #51 στις: Ιούνιος 23, 2011, 04:19:01 μμ »

 Α ξεχασα να σου το πω την κυριακη το πρωι εχει κοσμο η πνε, τωρα για μαγαζι τι να σου πω αστο καλυτερα! σορι για το παιδεμα  Ντροπή
Καταγράφηκε
gkoumas
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 26


Προφίλ
« Απάντηση #52 στις: Ιούνιος 26, 2011, 01:53:27 μμ »

Παιδιά ευχαριστώ όλων για τη βοήθεια σας και τον Μολοσσο ιδιαίτερα αφού αποδείχθηκε οτι το νόμισμα που έθεσα είναι τελικά γνήσιο.
Καταγράφηκε
Μολοσσος
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 824



Προφίλ
« Απάντηση #53 στις: Ιούνιος 26, 2011, 09:08:12 μμ »

Ε τοτε δεν εχουτμε παρα να σοπυ ευχηθουμε καλοριζικο και σε αλλα με υγεια! πεδευτηκες λιγο αλλα τελικα εβγαλες ακρη! η αληθεια ειναι οτι απο τη φωτο μου φανηκε υποπτο το νομισμα......
Καταγράφηκε
nikos
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 576


Προφίλ
« Απάντηση #54 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 04:40:27 μμ »

Αφιερωμενο Αγαπητε φιλε Μιμμη αυτο το λοτ, παρολο που ζηταει τα τρελα του Μεγάλο χαμόγελο

http://www.ebay.com/itm/Beautiful-collectables-56-coins-insteresting-look-listing-and-pictures-/290626427384?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item43aaaf59f8
Καταγράφηκε
mimisss
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 475


Προφίλ
« Απάντηση #55 στις: Οκτώβριος 31, 2011, 05:24:28 μμ »

για σου φιλε μου  Χαμόγελο ... νικο στην παρεα υπαρχουν αρκετα παιδια που ψαχνουν και βρισκουν κατα καιρους αρκετες ευκαιριες ... καμια φορα και εγω εχω πιασει τους υπολοιπους στον υπνο ( με την καλη την εννοια ) !!  Μεγάλο χαμόγελο  αλλα τα τελευταια χρονια αυτα που εχεις βρει εσυ  μονο το βαλιτσακι της ΕΥΠ τα δικαολογει ...  Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
giannist
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 7078



Προφίλ
« Απάντηση #56 στις: Νοέμβριος 02, 2011, 01:57:49 μμ »

πραγματικα αυτο το νομισμα,οσο και ακριβο αν φαινεται,ειναι πολυ σπανιο,και πανεμορφο.ειδικα σημερα, που η ρωσια,εχει αρχισει να παιρνει τα πανω της!!! σαν οικονομικη δυναμη,τα νομισματα εχουν ανεβει στα υψη,ειδικα του αλεξανδρου του 3ου,κλπ.οσο για τις σπανιες αναμνηστικες κοπες,χρειαζοναται αρκετες δεκαδες χιλιαδες ευρω,για την αποκτηση τους.μιας και σωθηκαν πολυ λιγα,για μια τοσο αχανη και κραταια χωρα,πριν τον κομ#####σμο.χαιρετω,γιαννηςτ.
Καταγράφηκε
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #57 στις: Ιανουάριος 27, 2012, 05:10:45 μμ »

Mαλιστα , , , επρεπε να το χτυπησω μονο και μονο για να του χαλασω την δουλεια του τυπά!!
Να Εχει χαρη που βαριομουν να βρω τι αξιες ειχαν τα υπολοιπα νομισματα!!

Υ,Γ Ασε τον να το πουλαει τοσο να δω ποσο καιρο θα το εχει απουλητο  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
bpikou
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 582


Προφίλ
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 26, 2012, 04:33:45 μμ »

Πριν από λίγο έληξε (δυστυχώς πρόωρα  Κλάμα) μια εικοσάρα του 1831. Επειδή προσπάθησα αρκετά με τον κατάλογο του Chase να καταλάβω ποια ποικιλία ήταν, υπάρχει κανείς από τους "Καποδιστριάκηδες" που μπορεί να βοηθήσει?
Καταγράφηκε
dpodaras
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1496


Προφίλ
« Απάντηση #59 στις: Μάιος 27, 2012, 04:21:12 μμ »

Μοιάζει με την 472.  Η 472 έχει ποικιλίες με το διάκοσμο στην περιφέρεια προς μια και προς δυο κατευθύνσεις.  Αυτή με δυο κατευθύνσεις είναι για εμένα το σπανιότερο εικοσαλεπτο.
Καταγράφηκε

Σελίδες: 1 2 3 [4] 5
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences