Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 29, 2024, 08:53:55 πμ
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Φύλαξη χαρτονομισμάτων  (Αναγνώστηκε 17258 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 01:13:02 μμ »


στο κουτι καθε φορα που θα τα βγαζεις θα τα τσαλακωνεις

το αλουμινοχαρτο καλο ειναι για κανενα τοστ η σαντουιτσ και οχι για προστασια χαρτονομισματος

αν δεν εχεις θηκες βαλτα μεσα σε ενα χοντρο βιβλιο προσεχτικα (σε σημειο που να μην τσαλακωνει )


δεσ  τι σου λεει ο αγαπητος μαργιριου για την υγρασια και τα αλλα παιδια για την φυλαξη ο γιωργος (ηρακλιωτης )σου ειπε που θα πας και τι να παρεις

 μην τα βαλεις σε χωρους οπως το ντουλαπακι του μπανιου πανω απο καλορυφερ ενυδρια κτλπ

για ποια χαρτονομισματα ρωτας ?αξιζουν ? θα κανεις συλλογη?
αν εχεις απο αυτα του κιλου πχ κατοχικα και τσαλακωμενα σχισμενα κλπ ξαναβαλτα στο κουτι και αστα
Καταγράφηκε

herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 04:10:06 μμ »


το αλουμινοχαρτο καλο ειναι για κανενα τοστ η σαντουιτσ και οχι για προστασια χαρτονομισματος


αν εχεις απο αυτα του κιλου πχ κατοχικα και τσαλακωμενα σχισμενα κλπ ξαναβαλτα στο κουτι και αστα


Μου αρεσει ο λεπτος τροπος που τα λες  Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
epop
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5315

pisikas@yahoo.gr


Προφίλ
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 05:24:22 μμ »

εγω το εχω λυσει το προβλημα με κατι φοβερες θηκες απο ενα ντοπιο βιβλιωπολειο που ειναι pvc free και χωρα παρασκευης εχουν την ταιβαν.Ειναι εξαιρετικα διαφανη ,σκληρες και ταιριαζουν σε οποιοοδηποτε αλμπουμ.Αλλα ειναι λιγο αρμυρουτζικες γιατι στοιχιζουν 6 ευρω τα 5 κομματια των τριων θεσεων.Οποτε αν τα χαρτονομισαμτα σου δεν ειναι αυτης της αξιας τουλαχιστον δεν αξιζει το κοπο
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 05:44:16 μμ »

γιωργο ημουν χαλαρος  και ξεκαθαρος ,κατανοητος,

αν  θελει σωστη βοηθεια να μας πει τι εχει ωστε να του πουμε ακριβως τι να κανει
αλλιως συμπεριφερομαστε σε ενα 5δρχ του 1833 παρισιου  αλλιως σε ενα του 51 και αλλιως σε ενα 1845
ετσι δεν ειναι Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
τι ιδιο γινεται και με το χαρτι

κυριε/α αλδαμα μην φοβαστε ρωτηστε οτι θελετε στην διαθεση σας
Καταγράφηκε

LARISSEOS
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 35


Προφίλ
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 10:36:00 μμ »

φΙΛΟΙ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. Εγω τη συλλογη μου την εχω σε φυλλα της SAFE. Yπαρχουν δυο τιποι με μαλακο πλαστικο  η 5αδα εχει 6 ευρω και με σληρο πλαστικο που η 5αδα εχει 10 ευρω.
Καταγράφηκε
enotes
Αργυρό μέλος
****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 730


Προφίλ
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 07:59:33 πμ »

εννοείται ότι μιλάμε για χαρτονομισματα κάποιας αξίας, αλλιως δεν υπάρχει λόγος να τα βάλεις σε άλμπουμ ή σε ζελατίνες για προστασία. Καλύτερα να πας σε έναν έμπορο που πουλάει χαρτονομίσματα να τα δεις η ίδια και να αποφασίσεις. Εγώ προτιμώ μεμονωμένες ζελατίνες (pvc free). 50 τεμάχια : 8-10 ευρώ
Καταγράφηκε
LTZORTZAK
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3405


if you are good at something never do it for free


Προφίλ
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 26, 2011, 12:24:04 μμ »

εννοείται ότι μιλάμε για χαρτονομισματα κάποιας αξίας, αλλιως δεν υπάρχει λόγος να τα βάλεις σε άλμπουμ ή σε ζελατίνες για προστασία. Καλύτερα να πας σε έναν έμπορο που πουλάει χαρτονομίσματα να τα δεις η ίδια και να αποφασίσεις. Εγώ προτιμώ μεμονωμένες ζελατίνες (pvc free). 50 τεμάχια : 8-10 ευρώ

απο που τις περνεις ?
Καταγράφηκε

vera_aldama
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 5


Προφίλ
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 27, 2011, 10:51:08 μμ »

Καλησπέρα,

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. Τελικά πήγα κ αγόρασα κάτι ζελατίνες γνωστής εταιρίας (δεν ξέρω αν κάνει να πω το όνομα) κ νομίζω ότι έλυσα το πρόβλημα.
Καταγράφηκε
Σελίδες: 1 [2]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences