Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 27, 2024, 08:22:16 μμ
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: Τη λέτε για αυτό το σφάλμα !!  (Αναγνώστηκε 11309 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 17, 2013, 10:11:18 μμ »

Παιδιά το νόμισμα είναι πειραγμένο το ομολογώ, είναι κομμένο με ξυραφάκι μετά το θερμάνανε και κατόπιν κολλήσανε τα γράμματα, αφαιρέσανε και κάποια σημεία του μετάλλου , και ιδού το αποτέλεσμα.

Καλή σας Νύχτα.

Αδυνατώ να το πιστέψω... τέλος πάντων, όπως νομίζεις.
Ορίστε και μια νέα φωτογραφία που φαίνεται ότι ενώ το στάχυ είναι κεντραρισμένο, οι αποστάσεις στα γράμματα είναι λάθος. Και μη με ρωτήσετε πως έγινε, δεν το γνωρίζω.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 17, 2013, 10:28:10 μμ »

Kωστα το εξηγεις παρακαλω;;
Οι αποστασεις  πχ απο το <Η> ως την κορφη του σταχιου και απο κει ως το <Δ> δειχνουν στις μετρησεις μου ιδιες μεταξυ των δυο.
Τι δεν εχω καταλαβει;;;;
Τα νομισματα των φωτο καν δεν εχουν ιδια διαμετρο!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 17, 2013, 10:40:59 μμ από coll » Καταγράφηκε
GKCollect
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5635


www.mycoins.gr


Προφίλ WWW
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 17, 2013, 10:41:01 μμ »

Kωστα το εξηγεις παρακαλω;;
Οι αποστασεις  πχ απο το <Η> ως την κορφη του σταχιου και απο κει ως το <Δ> δειχνουν στις μετρησεις μου ιδιες μεταξυ των δυο.
Τι δεν εχω καταλαβει;;;;

Αυτό λέω και γω... ενώ εσωτερικά και εξωτερικά οι διαστάσεις ταιριάζουν, δεν βγαίνουν οι αποστάσεις με την περίμετρο. Το ανέφερα πιο πάνω...

...Αλλά στην πίσω πλευρά, υπάρχουν λάθος διαστάσεις και αποστάσεις στα βασικά στοιχεία του νομίσματος. Έχει περίεργες αναλογίες που δεν βγαίνουν. Για παράδειγμα η διάμετρος οριζόντια και κάθετα είναι ίδια ενώ οι αποστάσεις των γραμμάτων από την περιφέρεια είναι διαφορετικές.

Αν λοιπόν δεχτούμε ότι οι εσωτερικές αποστάσεις είναι σωστές, και αλλάζουν οι αποστάσεις από την περίμετρο, τότε αφού η διάμετρος του νομίσματος είναι αυτή που ανέφερε ο Νίκος, δηλαδή 25mm, το μόνο συμπέρασμα που μπορούμε λογικά να βγάλουμε, είναι ότι τα γράμματα χτυπήθηκαν ξεχωριστά ή είναι πειραγμένο.
Και μια τρίτη που μου ήρθε μόλις τώρα... η μήτρα να ήταν κατάτι μικρότερης διαμέτρου.
Καταγράφηκε

Περί συλλογής, υπομονή και περισυλλογή.
www.mycoins.gr
coll
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 3735


Προφίλ
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 17, 2013, 10:44:20 μμ »

Τωρα σε επιασα επακριβως εκανες απιθανη παρατηρηση!!!! Έκπληξη
Κατι δεν παει καλα  Κλείσιμο ματιού
Εχουν γνωση οι φυλακες που λεει κι συντονιστης μας Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
kostakis88
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5734


Προφίλ
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 12:33:45 πμ »

εγω παρατηρησα και κατι ακομα το οποιο βεβαια δεν ξερω αν σημαινει κατι..παρακατω εχω σημειωσει το τελειωμα του φυλλου το οποιο στο πρωτο φαινεται να τελειωνει κατω απο το 1 ενω στο αλλο φτανει πιο μακρυα..καταλαβαινω οτι ειναι αρκετα φθαρμενο το πρωτο νομισμα αλλα εστω και ετσι,διακρινεται μεχρι που φτανει..νομιζω ειναι λιγο δυσκολο να εχει κατεβει τοσο πολυ το υπολοιπο κομματι και να εχει αποκτησει τον ιδιο χρωματισμο με το υπολοιπο νομισμα..ολα αυτα βεβαια ειναι εικασιες δικες μου..  Αναποφασιστικότητα
Θα μπορουσε μηπως οταν χτυπηθηκε να ειχε ''εξογκωμα'' στο περιγυρο και να ξαναπατηθηκε με αποτελεσμα να δημιουργησε αυτο το αποτελεσμα? Ντροπή Αναποφασιστικότητα Αναποφασιστικότητα η μηπως λεω βλακειες?
Καταγράφηκε

"Collecting is a hereditary disease, and I fear incurable." - Augustus Wollaston Franks
herakliotis
Επίτιμο Χρυσό Μέλος
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 12213



Προφίλ
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 18, 2013, 07:41:17 πμ »

Το χτυπημα με το εξογκωμα kostakis88 στην περιμετρο ειναι το σφαλμα του νομισματος!!
Και αυτα που ειπε ο κυριος Νικος πριν :
<<Παιδιά το νόμισμα είναι πειραγμένο το ομολογώ, είναι κομμένο με ξυραφάκι μετά το θερμάνανε και κατόπιν κολλήσανε τα γράμματα, αφαιρέσανε και κάποια σημεία του μετάλλου , και ιδού το αποτέλεσμα.>>

τα ειπε διοτι καταλαβε οτι καποιοι του χαλασαν το θεμα !! (να αφησω  και εγω τους καλους μου τροπους και να τα πω χυμα)
Και εαν εσυ  GKCollect καθεσε και πιστευεις οτι με ξυραφακι θα μπορουσε καποιος να κοψει 500αρι νομισμα και να ξανακολησει μεταλλα οπου  θελει , σηκωνω τα χερια ψηλα!!!

Και για  το αλλο αντιδραστικο στοιχειο που συνεχισει και επειμενει , με ατομα που εχει αλλαξη ΚΟΚΚΙΝΕΣ αξιολογησεις σε δημοπρατηρια του ...... που δεν ξερουν να κρινουν το σωστο απο το εσφαλμενο το ποιο σωστο θα ηταν να μην εμπαινε σε θεμα ατομου που δεν χωνευει και να κανει σχολιασμο!!

Ειδατε λοιπον τωρα ΟΛΟΙ οτι πολλες φορες υπαρχει ΠΑΡΑΣΚΗΝΙΟ στα λεγωμενα καποιον που εσεις δεν τα γνωριζετε?

Ειδατε γιατι πολλες φορες ο Γιωργος μιλαει σε τονο που σε κανεναν δεν αρεσει?

Και ξαναλεω σε ολους γενικα:
Εαν συνεχιστουν , ζηλιες , φαγωμαρες , κακιες και καποια ατομα κανουν εσκεμενα μπαχαλο τα θεματα αλλων καταστρεφωντα τα , και βαζωντας ολη την κοινοτητα να καυγαδιζει αυτα τα ατομα θα δουν την πορτα της εξοδου!!

Στο σαιτ θελω να υπαρχει ομονοια και αγαπη μεταξυ σας. Και εαν δεν χωνευετε καποιον το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να μην του μιλατε.
Οχι να γινωνται ολοι μπαχαλο για  ενα ινατι (παλιο πεισμα)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Στηριζομαι στην τελευταια αυτη φραση σου Γιωργο ,για να αιτιολογησω την τροποποιηση που θεωρησα απαραιτητο οτι επρεπε να γινει.

@Στο σαιτ θελω να υπαρχει ομονοια και αγαπη μεταξυ σας. Και εαν δεν χωνευετε καποιον το καλυτερο που εχετε να κανετε ειναι να μην του μιλατε.

Αλλωστε ολοι ειμαστε ισοι μεσα στο Στεκι οπως εχει πει επανειλλημενα και πρεπει να σεβομαστε και να ακολουθουμε τους ιδιους κανονες . Φιλικα Αντωνης .
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 18, 2013, 09:43:51 πμ από ANTONIO1967 » Καταγράφηκε

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Σελίδες: 1 2 [3]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences