Καλώς ορίσατε, Επισκέπτης. Παρακαλούμε συνδεθείτε ή εγγραφείτε.
Απρίλιος 26, 2024, 09:59:59 μμ
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
Αποστολέας Θέμα: 4 Δουκάτα Αυστρίας  (Αναγνώστηκε 2355 φορές)
0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« στις: Απρίλιος 09, 2022, 11:44:13 πμ »

Πως το βλέπετε αυτό το νόμισμα? Υπάρχει περίπτωση να είναι πλαστό? Και αν όχι ποια η αξία του?
Πάει καθαρά σαν επενδυτικό? Διότι είναι σε καλή κατάσταση.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2022, 11:45:19 πμ από silahim » Καταγράφηκε
SVcollector
Διαχειριστής
Πλατινένιο
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 3538


Σόλωνος 18, T:210 3644276-8088364


Προφίλ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 09, 2022, 06:52:15 μμ »

δυσκολα καταλαβαινεις απο αυτες τις φωτο.
Καταγράφηκε

silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 09, 2022, 07:09:17 μμ »

Δυστυχώς Χρήστο μου δεν έχω άλλες. Αλλά και πάλι σε ευχαριστώ.
Αν υποθέσουμε ότι δέν είναι πλαστό, μια τιμή στα 850 ευρώ είναι καλή ή λιγότερα?
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 09, 2022, 07:11:43 μμ από silahim » Καταγράφηκε
Glika
Χάλκινο μέλος
***
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 374


Προφίλ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 09, 2022, 08:06:46 μμ »

Κατι δεν μου αρέσει σε αυτό το νόμσιμσα αν και η φωτογραφίες δεν είναι καλές.
Καταγράφηκε
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 09, 2022, 10:38:11 μμ »

Κόπια  . Δέν εννοώ το restrike .  Aξία μόνο το μέταλλο. Τίποτε άλλο.
Καταγράφηκε
gkounto
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 1712


Προφίλ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 10, 2022, 11:59:33 πμ »

Και εμένα κάτι δεν μου πάει καλά πχ το rim είναι παχύ. Πάντως είτε είναι είτε όχι η αξία του δεν ξεπερνά το μέταλλο περίπου €800. Απορώ βέβαια γιατί κάποιος να κάνει μια κόπια ενός restrike που έτσι και αλλιώς είναι κοινό και αξίζει μόνο μέταλλο. Καλύτερα να ελεγχθεί σε φασματογραφο μήπως τελικά δεν είναι χρυσός ή είναι λίγων καρατίων. Μόνο έτσι κάνει νόημα για κόπια.
Καταγράφηκε

Γιωργος
www.gkounto.com
IliopoulosC
Επισκέπτης
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 10, 2022, 08:25:09 μμ »

To νόμισμα αυτό το πουλάει μια κυρία με όνομα Καλλιόπη Τερζάκη στα 950€. Η κα αυτή το πουλά στην σελίδα VENDORA και το λίνκ της πώλησης είναι το ακόλουθο :

https://vendora.gr/items/0o6y8y/chriso-nomisma.html

To τηλ της κας και παρακαλώ να παραμείνει δημοσιευμένο και εδώ και θα εξηγήσω το γιατί είναι το 2105904812 με διεύθυνση κατόχου Αγίου Γεωργίου 28 Αιγάλεω.  Η αγγελία αυτή είναι απάτη. Την πίεσα να ελέγξω προσωπικά το νόμισμα και μου άρχισε τις πονηριές ότι το χει πάει σε χρυσοχόο ότι είναι γνήσιο κλπ  και όταν της είπα ότι έχω τα στοιχεία της και την διεύθυνσή της μου είπε κατόπιν πίεσης ότι το βάρος του νομίσματος είναι 8,20 γρ και όχι 13,96 γρ που έχει το γνήσιο χρυσό νόμισμα 4 δουκάτων 1915 .  Η αγγελία της παραμένει στην σελίδα Vendora πολύ κακώς και επειδή είναι πιθανό κάποιος να την πατήσει καλό είναι να χουμε και εδώ  τα στοιχεία της κυρίας για ευνόητους λόγους.

Τα τελευταία χρόνια δυστυχώς πολλές σελίδες πωλήσεων αντικειμένων επιτρέπουν ν'ανεβαίνουν πλαστά προϊόντα μεγάλων αξιών χωρίς έλεγχο . Οι ιδιοκτήτες των ιστοσελίδων αποποιούνται της ευθύνης τους σε περίπτωση που εξαπατηθεί κάποιος αγοραστής.
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 10, 2022, 08:27:56 μμ από IliopoulosC » Καταγράφηκε
mansemar
Νέος
*
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 59


Προφίλ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 11, 2022, 12:01:39 πμ »

To νόμισμα αυτό το πουλάει μια κυρία με όνομα Καλλιόπη Τερζάκη στα 950€. Η κα αυτή το πουλά στην σελίδα VENDORA και το λίνκ της πώλησης είναι το ακόλουθο :

https://vendora.gr/items/0o6y8y/chriso-nomisma.html

To τηλ της κας και παρακαλώ να παραμείνει δημοσιευμένο και εδώ και θα εξηγήσω το γιατί είναι το 2105904812 με διεύθυνση κατόχου Αγίου Γεωργίου 28 Αιγάλεω.  Η αγγελία αυτή είναι απάτη. Την πίεσα να ελέγξω προσωπικά το νόμισμα και μου άρχισε τις πονηριές ότι το χει πάει σε χρυσοχόο ότι είναι γνήσιο κλπ  και όταν της είπα ότι έχω τα στοιχεία της και την διεύθυνσή της μου είπε κατόπιν πίεσης ότι το βάρος του νομίσματος είναι 8,20 γρ και όχι 13,96 γρ που έχει το γνήσιο χρυσό νόμισμα 4 δουκάτων 1915 .  Η αγγελία της παραμένει στην σελίδα Vendora πολύ κακώς και επειδή είναι πιθανό κάποιος να την πατήσει καλό είναι να χουμε και εδώ  τα στοιχεία της κυρίας για ευνόητους λόγους.

Τα τελευταία χρόνια δυστυχώς πολλές σελίδες πωλήσεων αντικειμένων επιτρέπουν ν'ανεβαίνουν πλαστά προϊόντα μεγάλων αξιών χωρίς έλεγχο . Οι ιδιοκτήτες των ιστοσελίδων αποποιούνται της ευθύνης τους σε περίπτωση που εξαπατηθεί κάποιος αγοραστής.



Εμένα μου το έριξε στα 480 και μόλις της έκανα ερωτήσεις χάθηκε
Καταγράφηκε
gemuncey23
Χρυσό μέλος
*****
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Μηνύματα: 1798


Προφίλ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 11, 2022, 12:26:52 πμ »

Εν ολίγοις, άνθρακες ο θησαυρός! Φίλε Μιχάλη το νου σου..
Καταγράφηκε
nodas_p
Χάλκινο μέλος
***
Συνδεδεμένος Συνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 311


Προφίλ WWW
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 11, 2022, 09:46:00 πμ »

To νόμισμα αυτό το πουλάει μια κυρία με όνομα Καλλιόπη Τερζάκη στα 950€. Η κα αυτή το πουλά στην σελίδα VENDORA και το λίνκ της πώλησης είναι το ακόλουθο :

https://vendora.gr/items/0o6y8y/chriso-nomisma.html

To τηλ της κας και παρακαλώ να παραμείνει δημοσιευμένο και εδώ και θα εξηγήσω το γιατί είναι το 2105904812 με διεύθυνση κατόχου Αγίου Γεωργίου 28 Αιγάλεω.  Η αγγελία αυτή είναι απάτη. Την πίεσα να ελέγξω προσωπικά το νόμισμα και μου άρχισε τις πονηριές ότι το χει πάει σε χρυσοχόο ότι είναι γνήσιο κλπ  και όταν της είπα ότι έχω τα στοιχεία της και την διεύθυνσή της μου είπε κατόπιν πίεσης ότι το βάρος του νομίσματος είναι 8,20 γρ και όχι 13,96 γρ που έχει το γνήσιο χρυσό νόμισμα 4 δουκάτων 1915 .  Η αγγελία της παραμένει στην σελίδα Vendora πολύ κακώς και επειδή είναι πιθανό κάποιος να την πατήσει καλό είναι να χουμε και εδώ  τα στοιχεία της κυρίας για ευνόητους λόγους.

Τα τελευταία χρόνια δυστυχώς πολλές σελίδες πωλήσεων αντικειμένων επιτρέπουν ν'ανεβαίνουν πλαστά προϊόντα μεγάλων αξιών χωρίς έλεγχο . Οι ιδιοκτήτες των ιστοσελίδων αποποιούνται της ευθύνης τους σε περίπτωση που εξαπατηθεί κάποιος αγοραστής.
Καλά κάνεις κ το αναφέρεις, όμως εγώ θα επισημάνω ότι η δημοσιοποιηση προσωπικών στοιχείων ισως δημιουργήσει θεμα.
Γιατί σκέψου και την περίπτωση κάποιος επιτήδειος να χρησιμοποιεί τα στοιχεία κάποιας ηλικιωμένης κυρίας για τις βρωμοδουλειες του.
Πρέπει να είμαστε προσεκτικοί με αυτά.
Καταγράφηκε

silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 11, 2022, 10:44:29 πμ »

To νόμισμα αυτό το πουλάει μια κυρία με όνομα Καλλιόπη Τερζάκη στα 950€. Η κα αυτή το πουλά στην σελίδα VENDORA και το λίνκ της πώλησης είναι το ακόλουθο :

https://vendora.gr/items/0o6y8y/chriso-nomisma.html

To τηλ της κας και παρακαλώ να παραμείνει δημοσιευμένο και εδώ και θα εξηγήσω το γιατί είναι το 2105904812 με διεύθυνση κατόχου Αγίου Γεωργίου 28 Αιγάλεω.  Η αγγελία αυτή είναι απάτη. Την πίεσα να ελέγξω προσωπικά το νόμισμα και μου άρχισε τις πονηριές ότι το χει πάει σε χρυσοχόο ότι είναι γνήσιο κλπ  και όταν της είπα ότι έχω τα στοιχεία της και την διεύθυνσή της μου είπε κατόπιν πίεσης ότι το βάρος του νομίσματος είναι 8,20 γρ και όχι 13,96 γρ που έχει το γνήσιο χρυσό νόμισμα 4 δουκάτων 1915 .  Η αγγελία της παραμένει στην σελίδα Vendora πολύ κακώς και επειδή είναι πιθανό κάποιος να την πατήσει καλό είναι να χουμε και εδώ  τα στοιχεία της κυρίας για ευνόητους λόγους.

Τα τελευταία χρόνια δυστυχώς πολλές σελίδες πωλήσεων αντικειμένων επιτρέπουν ν'ανεβαίνουν πλαστά προϊόντα μεγάλων αξιών χωρίς έλεγχο . Οι ιδιοκτήτες των ιστοσελίδων αποποιούνται της ευθύνης τους σε περίπτωση που εξαπατηθεί κάποιος αγοραστής.


Μάλιστα!! Είναι η ίδια που μου έκανε προσφορά και σε εμένα να το αγοράσω. Όχι απο
το βεντόρα, από φίλο που μου ζήτησε να το δώ και να το εκτιμήσω.
Δεν μπόρεσα όμως να το δω απο κοντά. Για άλλο λόγο όμως.
Αργά χθες το βράδυ μου έστειλε και σε μένα μνμ λεγοντάς μου ότι είναι 8...κάτι γραμμαρια
Της απάντησα ότι αν δεν έχει κάνει λάθος, είναι πλαστό.
Η αγγελία δεν είναι απάτη. Απλά δεν γνωρίζει τι έχει. Έχει υπερεκτιμήσει το νόμισμα που έχει νομίζοντας
ότι είναι κανονικό. Δεν γνωρίζει ότι είναι πλαστό. Της επιβεβαίωσα ότι είναι πλαστό και πιθανά χωρίς καθόλου
χρυσό. Φυσικά όμως ακόμα δεν έχει πιστή και είναι λογικό διότι πιστεύει ότι πάνε να της το φάνε τζάμπα.

   
Καταγράφηκε
silahim
Πλατινένιο
******
Αποσυνδεδεμένος Αποσυνδεδεμένος

Φύλο: Άντρας
Μηνύματα: 5193

Σοφόν το σαφές.


Προφίλ
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 11, 2022, 10:59:08 πμ »

Εν ολίγοις, άνθρακες ο θησαυρός! Φίλε Μιχάλη το νου σου..

Μπάμπη μου δεν έχω πάθος με το χρυσό. Δεν υπήρχε περίπτωση καμία να αγοράσω επενδυτικό χρυσό.
Φίλο πήγα να βοηθήσω.  Κλείσιμο ματιού  Πραγματικά όταν χρειαστώ χρυσό επενδυτικό νόμισμα για διάφορους λόγους
πηγαίνω στο Χρήστο και έχω το κεφάλι μου ήσυχο!! Σιγά την υπεραξία που θα πλήρώσω!!
Και πολλά παιδιά απο εδω μέσα έτσι. Μην παρεξηγηθώ!! Απλά τον Χρήστο τον ξέρω χρόνια. Τάχουμε πεί!  Κλείσιμο ματιού 

Να μούλεγες για κανά Καποδίστρια ή για κανα Όθωνα..........!!!!! Ακόμα περιμένω να δώ Τον Φοινικά σου!!!
Στον επόμενο καφέ τον φέρνεις........... Μεγάλο χαμόγελο
Καταγράφηκε
Σελίδες: [1]
  Εκτύπωση  
 
Μεταπήδηση σε:  

advertisement

Powered by SMF 1.1.21 | SMF © 2006-2008, Simple Machines | Theme Sus By CeeMoo
Cookies preferences